-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Тверде паливо (напівбрикети тоhф’яні)
Тендер Prozorro UA-2026-06-26-003449-a
Торги не відбулися
490 000.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
26.06.2026 11:16 - 06.07.2026 00:00
Відповідь надана
Зазначення в Тендерній документації національного стандарту, який втратив чинність
Номер:
bb877fc9e96f4bc1bbbf66e57d7bd27e
Дата опублікування:
29.06.2026 10:49
Опис:
Шановний Замовнику! Вимагаємо внести зміни до тендерної документації та виключити вимогу щодо відповідності предмета закупівлі РСТ УРСР 1297-82 «Напівбрикети торф’яні. Технічні умови». Зазначений нормативний документ є стандартом колишньої УРСР, не належить до чинної системи національної стандартизації України та не може встановлювати обов’язкові вимоги до продукції, що закуповується за бюджетні кошти. Встановлення вимоги про обов’язкову відповідність продукції РСТ УРСР 1297-82 є безпідставним та таким, що штучно обмежує конкуренцію серед потенційних учасників. Виробники торф’яної продукції в Україні здійснюють виробництво на підставі чинних технічних умов та національних стандартів, а тому вимога щодо відповідності застарілому стандарту призводить до необґрунтованого звуження кола учасників. Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель Замовник зобов’язаний забезпечувати добросовісну конкуренцію та недискримінацію учасників. Включення до тендерної документації вимоги щодо відповідності нечинному нормативному документу має ознаки дискримінаційної вимоги та порушує зазначені принципи. У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернутися до органу оскарження та контролюючих органів щодо наявності в тендерній документації вимог, що обмежують конкуренцію та не відповідають чинному законодавству України. Просимо усунути зазначене порушення шляхом виключення посилання на РСТ УРСР 1297-82 та передбачити можливість підтвердження характеристик товару іншими чинними нормативними документами.
Відповідь:
Доброго дня. Ваше звернення було прийнято до уваги, та будуть вненсені зміни до тендерної документації. Дякуємо.
Дата відповіді:
29.06.2026 14:46