-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги зі здійснення оцінки впливу на довкілля у межах впливу планованої діяльності «Спеціальне використання лісових ресурсів в порядку проведення рубок головного користування та рубок формування та оздоровлення лісів» на території Черкаського надлісництва філії «Центральний лісовий офіс» ДП «Ліси України»
Тендер Prozorro UA-2026-06-05-007571-a
З метою забезпечення рівних умов участі в закупівлі та оцінки тендерних пропозицій учасник, незалежно від його форми оподаткування, при подачі тендерної пропозиції вносить в електронну систему закупівель інформацію про ціну пропозиції без урахування ПДВ. При укладанні договору про закупівлю з учасником, який зареєстрований в Україні як платник податку на додану вартість, сума ПДВ, розрахована згідно вимог законодавства України, буде нараховуватись на суму пропозиції переможця процедури закупівлі та зазначатись в договорі про закупівлю.
Завершена
950 000.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
05.06.2026 13:44 - 10.06.2026 00:00
Відповідь надана
Досвід. філософи
Номер:
86f2274407a247069da470ea983d3ef0
Дата опублікування:
09.06.2026 16:05
Опис:
Доброго дня! Стосовно вимоги: «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору в сфері лісового господарства», підкажіть, а де ми маємо набути саме такого аналогічного досвіду, якщо, наприклад, Ви даною вимогою позбавляєте нас можливості набуття такого досвіду?
Просимо пояснити, чим обґрунтовано обмеження аналогічного досвіду виключно сферою лісового господарства, адже предмет закупівлі передбачає виконання робіт з оцінки впливу на довкілля, а законодавством не встановлено вимоги щодо наявності досвіду виконання аналогічних робіт саме в одній конкретній галузі.
Також просимо надати обґрунтування вимоги щодо наявності у складі виконавців ґрунтознавця з науковим ступенем кандидата наук, доктора філософії або доктора сільськогосподарських наук. Просимо зазначити нормативно-правовий акт, який встановлює обов'язковість наявності саме наукового ступеня для виконання робіт, що є предметом даної закупівлі.
На нашу думку, зазначені вимоги можуть призводити до необґрунтованого обмеження конкуренції та звуження кола потенційних учасників, які мають необхідну кваліфікацію, досвід виконання робіт з ОВД та відповідних профільних спеціалістів, але не відповідають штучно встановленим критеріям.
У разі відсутності нормативного обґрунтування просимо привести тендерну документацію у відповідність до принципів недискримінації учасників та добросовісної конкуренції.
Відповідь:
Доброго дня. Шановний учаснику, дякуємо за запитання. Проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) у сфері лісового господарства має суттєві відмінності від аналогічних робіт для промислових, енергетичних чи інфраструктурних об'єктів. Процедура ОВД у цій сфері вимагає практичного досвіду і чіткого розуміння лісорослинних умов, специфіки лісогосподарських заходів (рубки головного користування, лісовідновлення) та їхнього довгострокового впливу на біорізноманіття та на процеси які виникають в зв’язку з зміною лісового середовища на місцях вирубки. Досвід виконання договорів ОВД в інших сферах не гарантує розуміння цих процесів. Тому, вимога щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного договору у сфері лісового господарства є об'єктивно необхідною для належного виконання договору та не має дискримінаційного характеру, оскільки безпосередньо пов'язана зі специфікою предмета закупівлі. Відповідно до статті 6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», звіт з ОВД має містити детальний аналіз впливу планованої діяльності на ґрунти. У сфері лісового господарства стан лісових ґрунтів безпосередньо впливає на стійкість насаджень та екологічний баланс регіону. Наявність у складі виконавців фахівця-ґрунтознавця з науковим ступенем (кандидата наук або доктора філософії або доктора сільськогосподарських наук) обумовлена високою складністю прогнозування деградаційних процесів, ерозії та змін гідрологічного режиму ґрунтів під впливом проведення суцільних рубок на площі понад 1 гектар та використанням лісозаготівельної техніки під час проведення лісосічних робіт. Помилки в оцінці впливу планованої діяльності на грунти та гідрологічний режим лісових екосистем можуть призвести до незворотних наслідків. Замовник потребує залучення наукових кадрів для забезпечення належної якості та наукової обґрунтованості звіту, що мінімізує ризики отримання негативного висновку від уповноваженого органу.
Зазначені вимоги встановлені відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі». Вони є однаковими для всіх потенційних учасників ринку, які мають відповідний профільний досвід та кваліфікований персонал. Наявність вищезазначених вимог до виконавців спрямована виключно на отримання якісного результату робіт. Враховуючи вищевикладене, вимоги тендерної документації повністю відповідають принципам ефективності та прозорості закупівель і не є дискримінаційними, оскільки спрямовані на захист державних інтересів у сфері екологічної безпеки. Підстави для внесення змін відсутні.
Дата відповіді:
10.06.2026 16:35