-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 3
Послуги зі страхування цивільної відповідальності власників автомобільного транспорту (код ДК 021:2015 66510000-8 "Страхові послуги")
Тендер Prozorro UA-2026-05-20-006178-a
Завершена
779 000.00
UAH без ПДВ
Період уточнення:
20.05.2026 12:32 - 12.06.2026 00:00
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги
Номер:
39125362f86a4393bde768180427fc13
Дата опублікування:
22.05.2026 20:44
Опис:
Шановний Замовнику, просимо видалити вимоги, які є дискримінаційними з Додатку 3 п. 10. Довідку в довільній формі, завірену підписом та печаткою, про те, що станом на 31.12.2025 р. (або 01.01.2026 р.) вартість активів Учасника становить не менше 2 000 000 тис. грн, а розмір власного капіталу (гарантійного фонду) — не менше 300 000 тис. грн. та п.11. Копія Свідоцтва про повне членство в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ).
Вимоги Тендерної документації є дискримінаційними, і, відповідно, обмежують право участі в закупівлі суб’єктів господарювання, що можуть успішно надавати послуги за предметом закупівлі, чим, зокрема, порушують законні права та інтереси Учасника. Закон України «Про страхування», Закон України «Про публічні закупівлі», Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 та інші нормативно-правові акти не встановлюють вимоги мати загальний рівень страхових виплат за 2024-2025рр.(по кожному року окремо) не більше 40%.. Відповідно до ч. 4 ст. 22 Закону, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Отже, вищенаведені оскаржувані вимоги є дискримінаційними, такими, що штучно суттєво обмежують коло учасників закупівлі, не відповідають діючому законодавству, чим порушують права і законні інтереси Учасника та інших потенційних учасників процедури закупівлі. Відповідно до статті 984 Цивільного кодексу України Страховиком є юридична особа, яка спеціально створена для здійснення страхової діяльності та одержала у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності. Вимоги, яким повинні відповідати страховики, порядок ліцензування їх діяльності та здійснення державного нагляду за страховою діяльністю встановлюються законом. Вимоги щодо забезпечення платоспроможності та інвестиційної діяльності страховика визначені розділом VI Закону України «Про страхування». Отже, вимоги замовника щодо відповідності учасника процедури закупівлі значенням фінансових показників, які вимагає замовник тендерній документації для участі у процедурі закупівлі не передбачені законодавством, в тому числі нормативно-правовими актами, які регулюють страхову діяльність в Україні. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі мають здійснюватись за такими принципами, як: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об’єктивна та неупереджена оцінка пропозицій конкурсних торгів; запобігання корупційним діям і зловживанням. При цьому учасником процедури закупівлі могла бути будь-яка фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка письмово підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі та/або подала пропозицію конкурсних торгів, або цінову пропозицію, або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Згідно ст.38 Закону України від 18.11.2021 № 1909-ІХ “Про страхування” ( "Вимоги до платоспроможності Страховика ") : " 1. Страховик та кожний власник істотної участі у страховику зобов’язані підтримувати платоспроможність страховика. Платоспроможність страховика забезпечується шляхом дотримання вимог до капіталу платоспроможності та мінімального капіталу. 2. Страховик зобов’язаний на постійній основі забезпечувати дотримання вимог до капіталу платоспроможності. Вимоги до капіталу платоспроможності, а також складові та пропорції складових регулятивного капіталу, що є прийнятними для виконання вимог до капіталу платоспроможності (далі - прийнятний регулятивний капітал для виконання вимог до капіталу платоспроможності), встановлюються нормативно-правовими актами Регулятора. Розмір прийнятного регулятивного капіталу для виконання вимог до капіталу платоспроможності повинен перевищувати розмір капіталу платоспроможності. 3. Страховик зобов’язаний на постійній основі забезпечувати дотримання вимог до мінімального капіталу." Нашим Товариством дотримано вимог частин другої та третьої статті 38 Закону України від 18.11.2021 № 1909-ІХ “Про страхування”, а саме розмір прийнятного регулятивного капіталу Товариства для виконання вимог до капіталу платоспроможності перевищує розмір капіталу платоспроможності , а також розмір прийнятного регулятивного капіталу Товариства для виконання вимог до мінімального капіталу перевищує мінімальний капітал, проте через встановлені Вами обмеження наша компанія не може взяти участь в закупівлі. Крім того, наша компанія є фінансово надійною (стійкою) страховою компанією відповідно Вимог до рейтингів фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків-нерезидентів, що підтверджено одним з національних рейтингових агентств, але через встановлені Замовником дискримінаційні вимоги ми не можемо взяти участь в закупівлі. Впевнені, що маємо можливість надати послуги страхування за вказаним в закупівлі видом страхування та для вказаної в технічному завданні кількості застрахованих транспортних засобів, а також відшкодувати збитки у разі настання страхового випадку.
Шо стосується ПОВНОГО членства в МТСБУ, то повідомляємо, що повне членство необхідне ВИКЛЮЧНО для договорів міжнародного страхування Зелена карта, що не є Предметом даної закупівлі. Для договорів внутрішнього страхування, страховику достатньо бути АСОЦІЙОВАНИМ членом МТСБУ.
Тому просимо Вас видалити вимоги, які є дискримінаційними з Додатку 3 п. 10. Довідку в довільній формі, завірену підписом та печаткою, про те, що станом на 31.12.2025 р. (або 01.01.2026 р.) вартість активів Учасника становить не менше 2 000 000 тис. грн, а розмір власного капіталу (гарантійного фонду) — не менше 300 000 тис. грн. та п.11. Копія Свідоцтва про повне членство в Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ).
В іншому випадку ми будемо змушені оскаржити дані вимоги в АМКУ, що суттєво затримає Замовника в отриманні вчасно необхідних страхових послуг. Рішення АМКУ в 90% підлягають задоволенню подібних оскаржень. Дякуємо і чекаємо на внесення змін.
Відповідь:
Шановний Учаснику! У відповідь на ваше звернення повідомляємо:
Стосовно п.10:
Зазначена вимога, а саме: Довідка в довільній формі, завірена підписом та печаткою, про те, що станом на 31.12.2025 р. (або 01.01.2026 р.) вартість активів Учасника становить не менше 2 000 000 тис. грн, а розмір власного капіталу (гарантійного фонду) — не менше 300 000 тис. грн. сформована з метою визначення найбільш надійного постачальника, який надасть якісні послуги та забезпечить подальше виконання договірних відносин у повному обсязі.
Згідно норм Закону України «Про Службу безпеки України», на Службу безпеки України покладається у межах визначеної законодавством компетенції захист державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, науково-технічного і оборонного потенціалу України, законних інтересів держави та прав громадян від розвідувально-підривної діяльності Іноземних спеціальних служб, посягань з боку окремих організацій, груп та осіб.
УСБУ в Запорізькій області виконує бойові завдання та автотранспорт цілодобово задіяний у відсічі агресії рф.
Велика кількість транспортних засобів УСБУ в Запорізькій області, одночасно задіяних у виконанні оперативно-бойових заходів, створює високу ймовірність одночасних страхових подій та вимагає від Замовника попередження можливого невиконання чи неналежного виконання договірних вимог.
Крім того, встановлені Замовником розміри власного капіталу Учасника є гарантією фінансової стійкості страховика під час воєнного стану та ризику масових страхових випадків (наприклад, пошкодження автопарку внаслідок обстрілів, виконання Управлінням передбачених законодавством завдань).
Вважаємо, що безперервність страхування та надійність Учасника є питанням національної та відомчої безпеки.
З огляду на викладене, Управлінням прийнято рішення не видаляти вимогу з п.10 Додатка 3 Тендерної документації.
Стосовно п.11:
Відповідно до статті 6 Закону України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (далі -Закон), договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності укладаються таких видів: 1) договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, що діє виключно на території України (далі - внутрішній договір страхування); 2) договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, що діє на території держав - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", зазначених і не викреслених у страховому сертифікаті "Зелена картка" (далі – міжнародний договір страхування). Частиною 3 статті 7 Закону передбачено, що виїзд з України до держави - члена міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка" зареєстрованого в Україні транспортного засобу, щодо якого відсутній міжнародний договір страхування, укладений із страховиком - повним членом МТСБУ і посвідчений відповідним страховим сертифікатом "Зелена картка", чинним на території такої іноземної держави, забороняється.
З огляду на викладене, враховуючи необхідність виїзду за кордон транспортних засобів УСБУ в Запорізькій області до держав-членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка", відсутні правові підстави для внесення змін.
Дата відповіді:
25.05.2026 16:43
Відповідь надана
Невідповідність Законодавству
Номер:
3412e33101bd4a9e892c13cae2fc3383
Дата опублікування:
22.05.2026 20:21
Опис:
Шановний Замовник, звертаємо вашу увагу на роз’яснення НБУ щодо оплати страхової премії при оформлення договорів страхування ОСЦПВ : - ч. 3 статті 11, п.п. 4.3, 4.4 пункту 4 розділу VI Закону № 3720 , встановлено: -страхова премія сплачується в повному обсязі ДО або ПІД ЧАС укладання договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, у тому числі за результатами проведеної процедури закупівлі, має відповідати Закону № 3720. Просимо Вас внести зміни до тендерної документації та до Проекту Договору згідно Закону № 3720, а саме: Передбачити умовами тендерної документації передоплату або оплату в день оформлення договорів страхування ОСЦПВ.
Також просимо видалити з Проекту Договору п. 3.8. Оплата за надані Послуги здійснюються Страхувальником на підставі ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України – лише за фактично отримані Послуги на підставі належним чином оформлених документів Страховиком (Акта приймання-передачі послуг) протягом 30 (тридцяти) банківських днів, при наявності бюджетних асигнувань на ці цілі, з можливістю відстрочки платежу до кінця бюджетного року без нарахування штрафних санкцій.
Адже Дердавні та комунальні установи ОТРИМУЮТЬ з бюджету кошти на ті чи інші послуги. Чому має бути відтермінування до кінця бюджетного року? За чий рахунок мають бути застраховані транспортні засоби?.
Дякуємо та чекаємо внесення змін.
Відповідь:
Шановний Учаснику! У відповідь на Ваше звернення повідомляємо, що Замовник є розпорядником бюджетних коштів та здійснює оплату відповідно до вимог статті 49 Бюджетного кодексу України.
Зокрема, ч.1 ст. 49 Бюджетного кодексу України передбачено, що розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства України, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством, визначеним пунктом 5 частини першої статті 4 цього Кодексу.
Чинним законодавством не передбачено обов’язку здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти.
З огляду на викладене, умови проєкту договору сформовано з урахуванням вимог бюджетного законодавства.
Однак, пункт 3.8 проєкту Договору буде викладено у новій редакції наступного змісту: «Оплата за надані Послуги здійснюються Страхувальником на підставі ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України – лише за фактично отримані Послуги на підставі належним чином оформлених документів Страховиком (Акта приймання-передачі послуг) протягом 30 (тридцяти) банківських днів, при наявності бюджетних асигнувань на ці цілі.».
Дата відповіді:
25.05.2026 16:35