• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Лабораторні меблі

Завершена

360 000.00 UAH з ПДВ
Період уточнення: 08.05.2026 09:49 - 15.05.2026 00:00
Відповідь надана

Вимога щодо усунення дискримінаційної вимоги про погодження технічних характеристик після визначення переможця

Номер: f126cbe720484198bd58be0acddae6cd
Дата опублікування: 14.05.2026 13:28
Опис: Шановний Замовнику! Встановлена у Додатку 1 до тендерної документації вимога щодо того, що перед підписанням договору Переможець закупівлі повинен узгодити із Замовником особливості конструкційних та дизайнерських рішень, а саме: кольори, комплектацію та габаритні розміри (у тому числі розташування меблів у приміщеннях Замовника), а також, за потреби, здійснити виїзд на місце встановлення за власний кошт, є дискримінаційною, такою, що порушує принципи публічних закупівель, та носить суб’єктивний характер. Замовник зобов’язаний чітко визначити всі технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі у тендерній документації. Натомість їх погодження після визначення переможця свідчить про фактичну відсутність належного технічного завдання та перекладення обов’язку з проєктування предмета закупівлі на учасника. Кольори, комплектація та габаритні розміри є ціноутворюючими показниками, тому їх невизначеність унеможливлює коректний розрахунок вартості тендерної пропозиції, призводить до подання непорівнянних пропозицій та спотворює результати закупівлі. Крім того, вимога щодо подальшого узгодження зазначених параметрів створює можливість суб’єктивного впливу Замовника на результати процедури закупівлі після визначення переможця. Проведення таких погоджень після визначення переможця може призвести до зміни технічних характеристик предмета закупівлі, що фактично означає коригування предмета закупівлі вже після завершення конкурентної процедури. Така практика є неприпустимою та порушує принципи прозорості, відкритості і рівної конкуренції. Законодавством чітко визначено порядок та строки укладення договору з переможцем процедури закупівлі та не передбачено виконання будь-яких додаткових зобов’язань, погоджень чи витрат учасником до моменту укладення договору. Зазначене також свідчить про можливість попереднього узгодження умов закупівлі з окремим учасником, який може володіти необхідною інформацією для точного розрахунку вартості пропозиції, що ставить інших учасників у нерівні умови. Вимагаємо виключити зазначену вимогу та привести тендерну документацію у відповідність до вимог законодавства шляхом чіткого визначення всіх технічних характеристик предмета закупівлі.
Відповідь: Шановний Учаснику! Замовником детально визначено технічні, якісні та функціональні характеристики предмета закупівлі у Додатку 1 до тендерної документації відповідно до вимог ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі». Тендерна документація містить достатній обсяг інформації для формування та розрахунку тендерної пропозиції учасниками. Зазначена вимога щодо погодження кольорів, комплектації, габаритних розмірів та можливого розташування меблів у приміщеннях Замовника не є зміною технічних характеристик предмета закупівлі та не передбачає коригування предмета закупівлі після завершення процедури закупівлі. Такі дії мають виключно уточнюючий та організаційний характер і спрямовані на забезпечення належного монтажу, функціонального розміщення та експлуатації меблів з урахуванням особливостей приміщень лабораторії. При цьому жодних змін до предмета закупівлі, технічної специфікації, обсягів закупівлі чи істотних умов договору після визначення переможця не передбачається. Усі учасники перебувають у рівних умовах та мають однаковий доступ до інформації, визначеної тендерною документацією. Окремо звертаємо увагу, що предметом закупівлі є лабораторні меблі для спеціалізованих приміщень ВРДЛ Держпродспоживслужби, діяльність яких повинна відповідати вимогам профільних санітарних та безпекових нормативів. Саме тому уточнення окремих конструктивних та дизайнерських рішень перед укладенням договору є обґрунтованою виробничою необхідністю та не носить дискримінаційного характеру. Вимога щодо можливого виїзду на місце встановлення також не є дискримінаційною, оскільки застосовується виключно до переможця процедури закупівлі з метою належного виконання договору та врахування фактичних умов монтажу меблів. Підстави для внесення змін до тендерної документації відсутні.
Дата відповіді: 14.05.2026 15:44
Відповідь надана

візуалізація та аналогічний договір

Номер: 53c41e9d59f642a9a7377474881f9838
Дата опублікування: 13.05.2026 07:35
Опис: Вітаю! 1. Чи можете надати візуалізацію товару, який плануєте закупити? Якщо ні - прохання детальніше описати дизайн, до прикладу - яке розміщення шухляд у стола? 2. Аналогічним вважається товар, що аналогічний за своєю природою? наприклад, столи, тумби, тощо чи обов'язково закупівля лабораторних меблів? В теххарактеристиках вимоги як до звичайних меблів, офісних. Дякую!
Відповідь: Шановний Учасник! Розглянувши звернення повідомляємо наступне: 1. Візуалізація товару тендерною документацією не передбачена. Предмет закупівлі визначено через технічні, якісні та функціональні характеристики відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі». Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі», технічна специфікація повинна містити опис усіх необхідних характеристик товарів, робіт або послуг, що закуповуються. При цьому законодавством не встановлено обов’язку замовника щодо надання графічних матеріалів, креслень чи візуалізацій предмета закупівлі за умови достатності технічного опису для підготовки тендерної пропозиції учасниками. Окрім того, Додатком 1 до тендерної документації передбачено, що перед підписанням договору Переможець процедури закупівлі зобов’язаний узгодити із Замовником особливості конструктивних та дизайнерських рішень, зокрема кольори, комплектацію, габаритні розміри, а також можливе розташування меблів у приміщеннях Замовника та, за потреби, за власний кошт здійснити виїзд на місце встановлення. 2. ВРДЛ Держпродспоживслужби відповідно до Положення повинна відповідати вимогам Правил охорони праці в лабораторіях ветеринарної медицини, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики України від 20.04.1999 №67, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.1999 за №695/3988, а також державним санітарним нормам і правилам «Організація роботи лабораторій при дослідженні матеріалу, що містить біологічні патогенні агенти I-IV груп патогенності молекулярно-генетичними методами», затвердженим наказом МОЗ України від 24.01.2008 №26, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.02.2008 за №88/14779. З огляду на специфіку діяльності лабораторії та обов’язковість дотримання зазначених нормативних вимог, предмет закупівлі передбачає постачання саме лабораторних меблів. У зв’язку з цим аналогічним договором вважатиметься виключно договір на постачання лабораторних меблів аналогічного виду та функціонального призначення. Договори на постачання офісних, побутових або інших меблів як аналогічні розглядатися не будуть.
Дата відповіді: 14.05.2026 11:04