-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з ремонту і технічного обслуговування (екскаватора-навантажувача JCB 4CX Sitemaster, серійний номер JCB4CX4WCR3324756).
Тендер Prozorro UA-2026-04-22-014812-a
закупівля здійснюється згідно з ПКМУ 1178 від 12.10.2022 року зі змінами
Торги не відбулися
50 372.66
UAH з ПДВ
Період уточнення:
22.04.2026 17:00 - 27.04.2026 00:00
Відповідь надана
Щодо ТД
Номер:
d770dd96852c4e49b4c6c4032d2ae6d8
Дата опублікування:
24.04.2026 11:50
Опис:
Доброго дня, Шановний Замовнику! Наша компанія має матеріально-технічну базу, мобільну сервісну бригаду, кваліфікованих механіків, аналогічний досвід у виконанні ТО та ремонтів техніки JCB, а також, ТО та ремонтів іншої спецтехніки та має бажання прийняти участь у даному тендері. Керуючись положеннями Закону про публічні закупівлі, учасник повідомляє про те, що за наведеною публічною закупівлею в документації є дискримінаційні вимоги. Зокрема, згідно Учасники (резиденти та нерезиденти) всіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель на рівних умовах. Замовники забезпечують вільний доступ усіх учасників до інформації про закупівлю, передбаченої Законом. Під час проведення торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі заінтересовані особи. Натомість, проаналізувавши вимоги документації, вибачаються дискримінаційні вимоги, а саме: Учасники повинні надати згідно Додатку1 ІУЧАСНИК ПОВИНЕН НАДАТИ У СКЛАДІ ПРОПОЗИЦІЇ: 1. Технічні можливості Учасника повинні відповідати всім вимогам для проведення якісного ремонту та технічного обслуговування екскаватора-навантажувача JCB 4CX Sitemaster. Обов’язкова наявність сертифіката, що підтверджує кваліфікацію механіка, організації, що надають послуги, підтверджені офіційним представником (виробника або дистриб’ютора) торгової марки в Україні, або договір на технічне обслуговування та ремонт техніки з офіційним представником (виробника або дистриб’ютором) торгової марки в Україні..»
Ця вимога є дискримінаційними, усвідомлюючи, що в Україні є лише один єдиний суб’єкт господарювання, який відповідає даному критерію, і ним є тільки компанія CML або ТОВ «Констракшн Машинері”, з її структурними підрозділами, та інші Учасники, які мають всі потужності, досвідчених працівників та великий аналогічний досвід з надання технічного обслуговування техніки JCB з використанням матеріалів та запасних частин, що рекомендовані Виробником, не мають можливості прийняти участь у тендері. Відповідно, Компанії-Учасники, які є дилерами інших виробників спецтехніки та /або еквівалентних запчастин мають право приймати участь на рівних умовах.
Також, хочемо зазначити що "В місцях де технічна специфікація містить посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, має буде вираз "або еквівалент".» Тож Учасники мають право запропонувати еквівалентні запасні частини. Просимо привести тендерну закупівлю у відповідності до принципів проведення державних закупівель та не обмежувати кола учасників. Ми не ставимо собі за ціль зупинити технічне обслуговування вашої техніки, а хочемо лише мати рівні шанси та можливість прийняти участь з усіма учасниками ринку, оскільки маємо великий склад запасних частин JCB та кваліфікованих фахівців JCB. З метою дотримання вимог чинного законодавства у сфері публічних закупівель звертаємось до вас з проханням видалити вищезазначену вимогу або доповнити фразою «або еквівалентного виробника». Оскільки, через невиконання наведених вимог Замовника будь-який інший суб’єкт господарювання, позбавлений можливості стати учасником даної закупівлі.
Відповідь:
Шановний Учаснику! Розглянувши Вашу вимогу, повідомляю вам про наступне:
Тендерна документація (надалі — ТД) розроблена у повній відповідності до принципів, визначених ст. 5 Закону «Про публічні закупівлі». Ваше твердження про дискримінаційний характер вимог не відповідає дійсності з огляду на таке:
1. Наявність застереження про еквівалент: У технічній частині документації Замовником чітко зазначено, що всі посилання на конкретну торговельну марку чи виробника передбачають вираз «або еквівалент». Це стосується і підтвердження кваліфікації персоналу. Замовник не вимагає виключно сертифікат від конкретного дистриб’ютора, а допускає надання будь-якого аналогічного (еквівалентного) документа, що підтверджує технічну спроможність та кваліфікацію фахівців Учасника для роботи з технікою JCB.
2. Обґрунтованість вимог: Техніка JCB 4CX Sitemaster є складним механізмом, ремонт якого потребує специфічних знань. Вимога щодо наявності документів про кваліфікацію механіків (у тому числі еквівалентних сертифікатів інших навчальних центрів чи підтвердженого досвіду роботи з аналогічними системами) спрямована виключно на підтвердження технічної та професійної спроможності Учасника згідно зі ст. 16 Закону.
3. Відсутність обмеження конкуренції: Вимога не зобов'язує учасника бути офіційним дилером. Будь-який суб'єкт господарювання, який має навчений персонал, відповідну матеріальну базу та може підтвердити свою компетентність еквівалентними документами, має право брати участь у тендері. Таким чином, коло учасників не обмежується лише компанією «Констракшн Машинері».
З огляду на вищезазначене, оскільки ТД передбачає можливість надання еквівалента, дискримінація у цій вимозі відсутня. Підстав для внесення змін до документації немає.
4. Щодо запасних частин та матеріалів:
У тендерній документації Замовником вже дотримано вимог ч. 4 ст. 23 Закону «Про публічні закупівлі». Технічна специфікація містить застереження, що до всіх посилань на конкретні торговельні марки, конструкції або типи застосовується вираз «або еквівалент». Таким чином, Ви, як потенційний Учасник, не обмежені у праві пропонувати еквівалентні запчастини та витратні матеріали, які відповідають технічним характеристикам та стандартам виробника техніки JCB.
5. Щодо вимог до кваліфікації та сертифікації:
Вимога про наявність сертифіката (або еквівалентного документа) не є вимогою щодо «офіційного дилерства». Вона є підтвердженням кваліфікації персоналу (згідно зі ст. 16 Закону). Оскільки документація передбачає можливість надання еквівалента, Учасник може підтвердити кваліфікацію своїх механіків будь-якими іншими документами (дипломами, сертифікатами навчальних центрів, підтвердженим досвідом роботи тощо), які доводять здатність якісно обслуговувати техніку JCB 4CX.
6. Щодо рівних умов:
Замовник погоджується з Вашим твердженням про важливість конкуренції. Саме тому в документації відсутня вимога щодо надання «авторизаційного листа від виробника» або обов’язкового статусу «офіційного дилера». Наявність у Вашої компанії, як Ви зазначаєте, «великого складу запасних частин та кваліфікованих фахівців» дозволяє Вам взяти участь у даній закупівлі на рівних умовах, надавши документи, що підтверджують кваліфікацію цих фахівців та характеристики запчастин (як еквівалентів).
Тендерна документація вже містить вираз «або еквівалент», що повністю відповідає нормам чинного законодавства та усуває потенційну дискримінацію. Замовник не бачить правових підстав для видалення вимог щодо підтвердження кваліфікації, оскільки це створить ризики отримання послуг неналежної якості.
Запрошуємо Вас до участі в процедурі закупівлі на загальних засадах.
Дата відповіді:
24.04.2026 15:45