• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Проведення експертного обстеження обладнання

Завершена

320 330.00 UAH з ПДВ
Період уточнення: 20.04.2026 11:35 - 25.04.2026 00:00
Відповідь надана

Звернення про внесення змін до тендерної документації

Номер: 45edfef039ce4a12aa996ca72d6aa50a
Дата опублікування: 24.04.2026 14:09
Опис: ЗВЕРНЕННЯ щодо внесення змін до тендерної документації Стосовно процедури закупівлі: ID: UA-2026-04-20-003945-a «Проведення експертного обстеження обладнання», 1) Шановний замовнику, ознайомившись із тендерною документацією, повідомлямо наступне. 1.У додатку 1.1 до тендерної документації (розділ 9 «Виконавець повинен надати підтвердження наявності документів») встановлено вимоги, зокрема: - п. 9.1 — надання атестата про акредитацію НААУ відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17020:2019; - п. 9.3 — надання атестата про акредитацію випробувальної лабораторії відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17025. Вважаємо, що зазначені вимоги є такими, що обмежують конкуренцію та є надмірними, з огляду на наступне. Відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці», право на виконання робіт з експертного обстеження обладнання підвищеної небезпеки підтверджується наявністю відповідної дозвільної документації, виданої органами Держпраці. При цьому чинним законодавством не встановлено обов’язковості наявності акредитації НААУ за стандартами ДСТУ EN ISO/IEC 17020 та 17025 для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють такі роботи. Таким чином, встановлення вимоги щодо обов’язкової наявності зазначених атестатів: - не є прямо передбаченим законодавством; - не є необхідним для підтвердження права виконання робіт; - призводить до необґрунтованого звуження кола потенційних учасників. Згідно з принципами здійснення публічних закупівель, визначеними Законом України «Про публічні закупівлі», замовник зобов’язаний забезпечити недискримінацію учасників та максимальну конкуренцію. З урахуванням викладеного, ПРОСИМО: Внести зміни до тендерної документації шляхом виключення вимог п. 9.1 та п. 9.3 додатку 1.1; або, як альтернативу: 2. Передбачити можливість підтвердження компетентності виконавця іншими документами, зокрема дозвільною документацією Держпраці. 2) Шановний замовнику, ознайомившись із вимогами тендерної документації, зокрема щодо визначення аналогічного договору, повідомляємо наступне. Вами встановлено, що аналогічним договором вважається договір щодо надання послуг проведення експертного обстеження (технічного діагностування) з випробуванням, періодичного технічного огляду обладнання що працює під тиском на предмет можливості їх експлуатувати, зазначених у Тендерній документації, що фактично відтворює формулювання назви лота. Вважаємо таку вимогу дискримінаційною та такою, що обмежує конкуренцію, оскільки вона передбачає необхідність підтвердження досвіду виконання договору з ідентичним або максимально тотожним формулюванням предмета. При цьому на практиці договори можуть мати інші формулювання, але передбачати виконання аналогічних за змістом та характером послуг (технічний огляд, експертне обстеження, технічне діагностування, випробування обладнання, у тому числі такого, що працює під тиском). Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, зокрема недискримінації учасників та забезпечення добросовісної конкуренції, визначальним критерієм аналогічності договору має бути його зміст, а не буквальне співпадіння формулювання. У зв’язку з викладеним, з метою усунення дискримінаційних умов та розширення кола потенційних учасників, просимо внести зміни до тендерної документації та викласти вимогу щодо аналогічного договору у наступній редакції: «Аналогічним договором вважається договір, предмет якого є аналогічним за змістом до предмета закупівлі, а саме договір на надання послуг з технічного огляду та/або експертного обстеження (технічного діагностування) та/або випробування обладнання, у тому числі обладнання, що працює під тиском (котлів та/або посудин, що працюють під тиском та/або ресиверів)» або «Аналогічним договором вважається договір, предмет якого є аналогічним за предметом закупівлі (за змістом та характером послуг)». Просимо врахувати зазначене та внести відповідні зміни до тендерної документації. У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернення до органу оскарження.
Відповідь: Підприємство проводить закупівлю для подальшого отримання Дозволу Держпраці для використання обладнання, яке забезпечує громадян міста послугами теплопостачання та гарячого водопостачання. Дозволи отримуються у відповідності до п. 9 Порядку №1107 і вимагає відповідний висновок експертизи: 9. Для одержання дозволу роботодавець, виробник або постачальник подає особисто, через Портал електронних сервісів Мінекономіки, уповноважену ним особу або надсилає поштою до територіального органу Держпраці чи адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Портал електронних сервісів Мінекономіки, Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через Портал електронних сервісів Мінекономіки, інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці, заяву за формою згідно з додатком 4, до якої додається: -на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки; -на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки; -на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Замовник не вважає за можливе вносити запропоновані зміни у тендерну документацю.
Дата відповіді: 24.04.2026 15:22
Відповідь надана

щодо внесення змін до тендерної документації

Номер: a4558b12ffe9457781b998b14f0eb8fb
Дата опублікування: 23.04.2026 16:47
Опис: ЗВЕРНЕННЯ щодо внесення змін до тендерної документації Стосовно процедури закупівлі: ID: UA-2026-04-20-003945-a «Проведення експертного обстеження обладнання» ТОВ «ПОДІЛЬСЬКА ТЕХБЕЗПЕКА», як потенційний учасник процедури закупівлі, ознайомившись із тендерною документацією, повідомляє наступне. У додатку 1.1 до тендерної документації (розділ 9 «Виконавець повинен надати підтвердження наявності документів») встановлено вимоги, зокрема: - п. 9.1 — надання атестата про акредитацію НААУ відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17020:2019; - п. 9.2 — надання атестата про акредитацію випробувальної лабораторії відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17025. Вважаємо, що зазначені вимоги є такими, що обмежують конкуренцію та є надмірними, з огляду на наступне. Відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці», право на виконання робіт з експертного обстеження обладнання підвищеної небезпеки підтверджується наявністю відповідної дозвільної документації, виданої органами Держпраці. При цьому чинним законодавством не встановлено обов’язковості наявності акредитації НААУ за стандартами ДСТУ EN ISO/IEC 17020 та 17025 для всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють такі роботи. Таким чином, встановлення вимоги щодо обов’язкової наявності зазначених атестатів: - не є прямо передбаченим законодавством; - не є необхідним для підтвердження права виконання робіт; - призводить до необґрунтованого звуження кола потенційних учасників. Згідно з принципами здійснення публічних закупівель, визначеними Законом України «Про публічні закупівлі», замовник зобов’язаний забезпечити недискримінацію учасників та максимальну конкуренцію. З урахуванням викладеного, ПРОСИМО: 1. Внести зміни до тендерної документації шляхом виключення вимог п. 9.1 та п. 9.2 додатку 1.1; або, як альтернативу: 2. Передбачити можливість підтвердження компетентності виконавця іншими документами, зокрема дозвільною документацією Держпраці. У разі невнесення відповідних змін залишаємо за собою право звернення до органу оскарження.
Відповідь: Предметом закупівлі є проведення експертного обстеження обладнання підвищеної небезпеки, що потребує високого рівня технічної компетентності, неупередженості та відповідності міжнародно визнаним стандартам. Саме тому вимоги щодо наявності акредитації: - за ДСТУ EN ISO/IEC 17020 підтверджують компетентність органу як інспекційного органу; - за ДСТУ EN ISO/IEC 17025 підтверджують технічну компетентність випробувальної лабораторії. Наявність лише дозвільних документів, виданих органами Держпраці, дійсно підтверджує право суб’єкта господарювання виконувати певні роботи, однак сама по собі не підтверджує статусу експертної організації, рівень її технічної оснащеності, компетентності персоналу, незалежності та відповідності міжнародним стандартам оцінки відповідності. Таким чином: - вимоги щодо акредитації не суперечать чинному законодавству; - вони є додатковим підтвердженням якості та надійності послуг; - застосовуються до всіх учасників однаково, без винятків, що виключає дискримінаційний підхід. Встановлення таких вимог обумовлене специфікою предмета закупівлі, підвищеними вимогами до безпеки та необхідністю отримання достовірних результатів експертного обстеження.
Дата відповіді: 24.04.2026 15:07
Відповідь надана

Щодо аналогічного договору

Номер: dff7755e3699454f8ad0a10afd5d93f3
Дата опублікування: 22.04.2026 17:54
Опис: Шановний Замовнику! Ознайомившись із вимогами тендерної документації, зокрема щодо визначення аналогічного договору, повідомляємо наступне. Вами встановлено, що аналогічним договором вважається договір щодо надання послуг проведення експертного обстеження (технічного діагностування) з випробуванням, періодичного технічного огляду обладнання що працює під тиском на предмет можливості їх експлуатувати, зазначених у Тендерній документації, що фактично відтворює формулювання назви лота. Вважаємо таку вимогу дискримінаційною та такою, що обмежує конкуренцію, оскільки вона передбачає необхідність підтвердження досвіду виконання договору з ідентичним або максимально тотожним формулюванням предмета. При цьому на практиці договори можуть мати інші формулювання, але передбачати виконання аналогічних за змістом та характером послуг (технічний огляд, експертне обстеження, технічне діагностування, випробування обладнання, у тому числі такого, що працює під тиском). Відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, зокрема недискримінації учасників та забезпечення добросовісної конкуренції, визначальним критерієм аналогічності договору має бути його зміст, а не буквальне співпадіння формулювання. У зв’язку з викладеним, з метою усунення дискримінаційних умов та розширення кола потенційних учасників, просимо внести зміни до тендерної документації та викласти вимогу щодо аналогічного договору у наступній редакції: «Аналогічним договором вважається договір, предмет якого є аналогічним за змістом до предмета закупівлі, а саме договір на надання послуг з технічного огляду та/або експертного обстеження (технічного діагностування) та/або випробування обладнання, у тому числі обладнання, що працює під тиском (котлів та/або посудин, що працюють під тиском та/або ресиверів)» або «Аналогічним договором вважається договір, предмет якого є аналогічним за предметом закупівлі (за змістом та характером послуг)». Просимо врахувати зазначене та внести відповідні зміни до тендерної документації.
Відповідь: Експертне обстеження (процедура) комплекс робіт, який включає технічне діагностування і завершується юридичним рішенням про можливість подальшої безпечної експлуатації, саме зважаючи на таке визначення замовник просить надати аналогічний договір на проведення експертного обстеження обладнання яке працює під тиском. Крім того звертаємо увагу учасника на те що експертне обстеження та технічне діагностування часто використовуються як синоніми в нормативних документах України ( наприклад: Порядок проведення технічного огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (НПАОП 0.00-6.18-04), оскільки обидва процеси спрямовані на оцінку безпеки устаткування.
Дата відповіді: 24.04.2026 15:05