-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Матеріали для дорожньої розмітки: фарба для горизонтальної дорожньої розмітки, відповідний код ЄЗС: ДК 021:2015: 44811000-8 Фарби для дорожньої розмітки; пластик холодного нанесення для дорожньої розмітки, відповідний код ЄЗС: ДК 021:2015: 44811000-8 Фарби для дорожньої розмітки
Тендер Prozorro UA-2026-04-17-009903-a
Торги не відбулися
84 490 089.40
UAH з ПДВ
Період уточнення:
17.04.2026 15:17 - 25.04.2026 00:00
Відповідь надана
Щодо тендерного забезпечення
Номер:
f2aa07650b424c36acc9c1a55bd7dd0e
Дата опублікування:
20.04.2026 14:18
Опис:
Шановний Замовник! У Розділі ІІІ п.2 п.п. 2.9. вказано, що банківська гарантія забезпечення тендерної пропозиції повинна бути з грошовим покриттям. Проте у Додатку 4 написано що банківська гарантія забезпечення тендерної пропозиції повинна бути електронною, без покриття. Який варіант вірний?
Відповідь:
Доброго дня, шановний запитувач! На Ваше питання щодо тендерного забезпечення, відповідаємо наступне.
Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад (преамбула Закону).
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яку прийнято Урядом на виконання вимог Закону. Згідно з пунктом 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
Відповідно до абзацу другого пункту 54 Особливостей фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру (далі - звернення). Усі звернення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника. Замовник повинен протягом трьох днів з дня їх оприлюднення надати відповідь на звернення та оприлюднити його в електронній системі закупівель (про що зазначено у пункті 1 розділу ІІ тендерної документації).
Так, у відповідності до положень абзацу другого пункту 54 Особливостей надаємо відповідь на звернення щодо тендерної документації про таке.
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей.
Згідно зі статтею 22 Закону у тендерній документації зазначаються такі відомості, як, зокрема, розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати) (пункт 15 частини другої статті 22 Закону). Водночас замовник у тендерній документації установлює спосіб підтвердження відповідності учасників вимогам згідно із законодавством. При цьому тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Згідно з пунктом 3 Особливостей під час здійснення публічної закупівлі відповідно до цих особливостей замовники застосовують положення статті 25 Закону з урахуванням положень пункту 47 цих особливостей (що також зазначено у підпункті 2.1 пункту 2 розділу ІІІ тендерної документації).
Відповідно до частини першої статті 25 Закону замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції.
Згідно з пунктом 15 частини другої статті 22 Закону та частиною першою статті 25 Закону, у пункті 2 розділу ІІІ тендерної документації зазначено зокрема, розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції не повертається учаснику.
Відповідно до пункту 28 Особливостей, згідно зі статтею 22 Закону та статтею 25 Закону у підпункті 2.1 пункту 2 розділу ІІІ тендерної документації, у тому числі встановлено: «Учасник, під час подання тендерної пропозиції, одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії (банківської гарантії, оформленої відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639 (із змінами), наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції»), із зобов’язанням банку у разі виникнення обставин, передбачених пунктом 3 розділу ІІІ тендерної документації, сплатити кошти на рахунок замовника у сумі забезпечення тендерної пропозиції, визначеній у тендерній документації».
У підпункті 2.4 пункту 2 розділу ІІІ тендерної документації наведено відповідні положення законодавства: 2.4. Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 14.12.2020 року № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» (далі – наказ № 2628) затверджено, зокрема, форму забезпечення тендерної пропозиції (далі – форма); Вимоги до забезпечення тендерної пропозиції (далі – Вимоги).
Реквізити гарантії, визначені у формі (пункт 1 форми забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, затвердженої наказом № 2628), є обов’язковими для складання гарантії (пункт 3 Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, затверджених наказом № 2628).
Щодо положень Вашого звернення, звертаємо увагу на умови абзацу першого підпункту 2.5 пункту 2 розділу ІІІ тендерної документації: «Гарантія (забезпечення тендерної пропозиції) складається за формою (додаток 4 до тендерної документації), з урахуванням Особливостей».
Крім того, відповідно до пункту 28 Особливостей перелік всіх документів та/або всієї інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, та перелік всіх документів та/або всієї інформації, які подаються переможцем процедури закупівлі, оформлюються двома окремими додатками до тендерної документації. З урахуванням цих вимог Особливостей, перелік всіх документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, визначено у додатку 1 до тендерної документації.
Згідно з вимогами пункту 15 додатку 1 до тендерної документації учасник у складі своєї тендерної пропозиції надає забезпечення тендерної пропозиції відповідно до пункту 2 розділу III тендерної документації та додатку 4 до тендерної документації.
У свою чергу, згідно з вимогами підпункту 2.9 пункту 2 розділу III тендерної документації гарантія повинна бути оформлена з грошовим забезпеченням (покриттям), яке розміщене учасником у банку, іншій фінансовій установі чи страховій організації на відповідний строк: на весь строк дії такої гарантії. На підтвердження наявності грошового забезпечення (покриття) у складі тендерної пропозиції, учасник повинен надати довідку, видану банком, іншою фінансовою установою чи страховою організацією, завірену уповноваженою особою банку, іншої фінансової установи чи страхової організації, що підтверджує розміщення повного грошового покриття, а також містить номер та дату видачі гарантії, суму гарантії цифрами та словами, реквізити рахунку, на який здійснювалось зарахування коштів такого грошового покриття.
Разом з цим, звертаємо увагу на те, що Ваше твердження у зверненні стосовно того, що «у Додатку 4 написано що банківська гарантія забезпечення тендерної пропозиції повинна бути електронною, без покриття», не відповідає дійсному стану речей, оскільки додаток 4 до тендерної документації містить лише форму, за якою повинна бути складена гарантія (забезпечення тендерної пропозиції), з урахуванням Особливостей.
Принагідно інформуємо, що тендерна пропозиція – це пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (пункт 32 частини першої статті 1 Закону). У зв’язку з чим для підготовки тендерної пропозиції рекомендуємо ретельно вивчати умови тендерної документації.
Дата відповіді:
23.04.2026 23:17