-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
«Нове будівництво наземної сонячної електростанції на території Обласного комунального підприємства "Миколаївоблтеплоенерго" за адресою: м. Миколаїв, вул. Водопійна, 36» (45251100-2 Будівництво електростанцій) 45250000-4 Будівництво заводів / установок, гірничодобувних і переробних об’єктів та об’єктів нафтогазової інфраструктури
Тендер Prozorro UA-2026-03-31-003010-a
Закупівля здійснюється відповідно до норм постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178
Торги не відбулися
16 774 419.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
31.03.2026 11:04 - 15.04.2026 00:00
Відповідь надана
Звернення за розʼясненням з приводу працівників відповідної кваліфікації
Номер:
bf5dc949af174df2b48bad111f70a845
Дата опублікування:
14.04.2026 16:30
Опис:
Шановний Замовнику!
Відповідно до вимог п.1.2 Додатку №1 тендерної документації передбачено наявність у штаті учасника працівників відповідної кваліфікації за визначеними професіями.
Просимо надати роз’яснення, чи буде вважатися таким, що відповідає зазначеним вимогам, наявність у штаті працівників із суміжними або ширшими кваліфікаціями, функціональні обов’язки яких передбачають виконання робіт, аналогічних тим, що вимагаються тендерною документацією.
Відповідь:
Доброго дня.
Учасник у складі Тендерної пропозиції має надати документи, які зазначені у Додатку №1 до Тендерної документації.
Дата відповіді:
17.04.2026 14:17
Відповідь надана
Виявлено суттєві технічні описи щодо технічних характеристик обладнання
Номер:
f92f93938a414cbfb39928a3bd75f209
Дата опублікування:
10.04.2026 15:55
Опис:
Доброго дня. Шановний замовнику, у тендерній документації нами було виявлено суттєві технічні описи щодо технічних характеристик обладнання, яке закуповується. А саме у Документі ТД СЕС Водопійна, 36.docx у п. 9 розділу 3 та у документі Додаток 1.docx у п. 5.15 у вимогах підтвердження локалізації товарів у п.п. 1 ви замість Комплектної трансформаторної підстанції з трансформатором 630 кВА 6/0,4кВ (інформація з документа Додаток 2.docx) вказуєте Комплектну трансформаторну підстанцію з трансформатором 63 кВА 6/0,4кВ. Просимо вас виправити суттеві неточності, щоб не вводити учасників в оману невірними технічними характеристиками обладнання та внести відповідні виправлення до тендерної документації.
Відповідь:
Доброго дня. Відповідні зміни будуть внесені до Тендерної Документації.
Дата відповіді:
13.04.2026 09:58
Відповідь надана
Питання стосовно локалізації проводів
Номер:
05468371d16b4ac1b88ddccc22c6193f
Дата опублікування:
09.04.2026 15:16
Опис:
Добрий день. Прохання надати роз'яснення стосовно вимоги надати учасниками інформацію про ступень локалізації - Проводів з мідними жилами ПВ-3 з перерізом - 1х95 мм2, 1х50 мм2, 1х10 мм2, 1х16 мм2, Проводу заземлення ПВ-3 1х1,5 жовто-зелений, Проводу освітлення УФ-стійкий OLFLEX TRAIN 331 1х1,5 LAPP, Проводу мідному гнучкому, марка МГ, переріз 4 мм2 та Самоутримному ізольованому проводу СІП-5 4х25 мм2. Відповідно до діючого законодавства в сфері публічних закупівель такий товар, як Провід не входить до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, та жодним нормативно правовим актом не передбачено обов'язок учасника надавати інформацію про ступень локалізації такого товару, як Провід, що не входить до читкого переліку, встановленого законотвотчим органом. Просимо Вас надати читкі роз'яснення, на які нормативно правові акти ви спираєтесь, коли пишете вимогу для учасників - надати інформацію про ступень локалізації Проводів з мідними жилами ПВ-3 з перерізом - 1х95 мм2, 1х50 мм2, 1х10 мм2, 1х16 мм2, Проводу заземлення ПВ-3 1х1,5 жовто-зелений, Проводу освітлення УФ-стійкий OLFLEX TRAIN 331 1х1,5 LAPP, Проводу мідному гнучкому, марка МГ, переріз 4 мм2 та Самоутримному ізольованому проводу СІП-5 4х25 мм2. Або прибирить відповідні вимоги з тендерної документації, що не відповідають діючому законодавству України.
Відповідь:
Доброго дня!
Ступінь локалізації виробництва - показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.
Замовник визначив за показником четвертої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 № 1749 (далі - Єдиний закупівельний словник), а саме: « ДК 021:2015:44320000-9 Кабелі та супутня продукція.»
Згідно з пунктом 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник зобов’язаний здійснювати закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, в тому числі «роводів з мідними жилами ПВ-3 з перерізом - 1х95 мм2, 1х50 мм2, 1х10 мм2, 1х16 мм2, Проводу заземлення ПВ-3 1х1,5 жовто-зелений, Проводу освітлення УФ-стійкий OLFLEX TRAIN 331 1х1,5 LAPP, Проводу мідному гнучкому, марка МГ, переріз 4 мм2 та Самоутримному ізольованому проводу СІП-5 4х25 мм2». Таким чином, з урахуванням вищевикладеного замовником здійснено досліджувану закупівлю робіт (виконання яких передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених пунктом 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону), виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує в 2026 році 30 відсотків.
Механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, що визначені підпунктом 2 пункту 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, визначено у Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861 (далі – Порядок № 861)
Дата відповіді:
10.04.2026 10:52
Відповідь надана
Комплектна трансформаторна підстанція з трансформатором 63 кВА 6/0,4кВ
Номер:
18edc053a86a41a29c88f51e6a1609ca
Дата опублікування:
06.04.2026 15:36
Опис:
Добрий день. Прохання надати роз'яснення стосовно вимоги надати учасниками інформацію про ступень локалізації - Комплектної трансформаторної підстанції з трансформатором 63 кВА 6/0,4кВ. В підпункті 2 та підпункті 3 пункту 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” ЗУ "Про публічні закупівлі" в переліку (та додатковому переліку) товарів ні де не зазначений товар - Комплектна трансформаторна підстанція з трансформатором. В переліку є різні трансформатори, але комплектні трансформаторні підстанції відсутні. Просимо Вас роз'яснити на що ви спираєтесь на які нормативно правові акти, коли пишете вимогу для учасників - надати інформацію про ступень локалізації - Комплектної трансформаторної підстанції з трансформатором, якщо це не передбачено НПА.
Відповідь:
Доброго дня!
Ступінь локалізації виробництва - показник місцевої складової у питомій вазі вартості сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості товару, що є предметом закупівлі.
Замовник визначив за показником четвертої цифри національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.12.2015 № 1749 (далі - Єдиний закупівельний словник), а саме: « ДК 021:2015: 31170000-8 — Трансформатори.»
Згідно з пунктом 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) Замовник зобов’язаний здійснювати закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, в тому числі «комплектні трансформаторні підстанції». Таким чином, з урахуванням вищевикладеного замовником здійснено досліджувану закупівлю робіт (виконання яких передбачає набуття замовником у власність товарів, визначених пунктом 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону), виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує в 2026 році 30 відсотків.
Механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, що визначені підпунктом 2 пункту 6-1 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, визначено у Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861 (далі – Порядок № 861).»
Дата відповіді:
10.04.2026 10:51
Відповідь надана
Кабель з мідними жилами ВВГнг-1 різного перерізу
Номер:
05db1060677c4ff197655477b8f95b54
Дата опублікування:
06.04.2026 15:23
Опис:
Добрий день, шановний замовнику. В тендерної документації в переліку матеріалів для виконання робіт наявні кабелі з мідними жилами ВВГнг-1 з перерізом 2х4 мм2, 4х10 мм2, 4х2,5 мм2, 2х2,5 мм2, 3х1,5 мм2, 2х1,5 мм2. Також наявна вимога до учасників надати інформацію про ступень локалізації вказаних кабелів. Повідомляємо вам, що за інформацією від заводів-виробників кабель ВВГнг-1 характеризується відсутністю попиту, через що виробники відмовляються робити на нього локалізацію. Просимо Вас розглянути можливість замінити шість позицій кабелю ВВГнг-1 на ВВГнг (0,66 кВ), або в вимогах прибрати обов'язкове надання учасником інформації про ступень локалізації вказаних кабелів.
Відповідь:
Доброго дня. Технічна Документація готувалася на підставі Експертного звіту, де є чітко зазначені матеріали та устаткування. Корегування проектної документації Тендерною Документацією не передбачає.
Дата відповіді:
09.04.2026 16:35
Відповідь надана
Кабель мережевий FTP-cat,5 2x2x0,51 мм2
Номер:
f1424c305a1a474bbbb653e0db267075
Дата опублікування:
06.04.2026 15:06
Опис:
Добрий день. Питання стосовно Кабелю мережевий FTP-cat,5 2x2x0,51 мм2. Цей кабель є для зовнішніх та внутрішніх робіт, прохання уточнити який саме кабель та для виконання яких робіт вам потрібен.
Відповідь:
Доброго дня. Вся необхідна інформація зазначено у Додатку №2 до Тендерної Документації.
Дата відповіді:
09.04.2026 16:33
Відповідь надана
Щодо підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації
Номер:
89431e13de2d44be8c00d7917cd2d1b6
Дата опублікування:
02.04.2026 17:42
Опис:
Шановний замовнику! Просимо надати роз’яснення щодо вимог пункту 1.2 Додатку 1 тендерної документації в частині підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації.
Зокрема, просимо уточнити, які саме документи Замовник вважає належним підтвердженням кваліфікації працівників (електрозварників, монтажників, слюсарів КВПіА, електромонтажників-налагоджувальників, інженерів з налагоджування та випробування).
Чи достатнім буде надання копій дипломів, посвідчень? Чи можливе надання сертифікатів, свідоцтв про присвоєння розряду/кваліфікації, наказів про прийняття на роботу та/або витягів із трудових книжок? (Якщо Замовник вимагає надання конкретного переліку документів просимо його чітко визначити). Також просимо уточнити, чи допускається підтвердження кваліфікації працівників, залучених на підставі цивільно-правових договорів або як працівників субпідрядних організацій. .
Відповідь:
Доброго дня.
Для підтвердження вимоги пункту 1.2 Додатку 1 тендерної документації, учасник може надати накази про прийняття на роботу та/або витяги із трудових книжок, та/або цивільно-правові договори та/або як працівники субпідрядних організацій.
Для підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації копій дипломів та/або посвідчень та/або сертифікатів, свідоцтва про присвоєння розряду/кваліфікації, тощо.
Дата відповіді:
05.04.2026 15:16
Відповідь надана
Необгрунтована кількість працівників
Номер:
0aeca01e5ad94ada97b53ff22c137464
Дата опублікування:
01.04.2026 11:17
Опис:
Шановний Замовнику, у п.1.2 щодо працівників ви пишете, що необхідно підтвердити кваліфікацію:
наявність наступних фахівців та кваліфікованих робітників для учасника:
1. електрозварників ( не менше 2-х);
2. монтажників ( не менеше 2-х);
3. слюсарів КВПіА ( не менше 2-х);
4. електромонтажники-налагоджувальники ( не менеше 2-х).
5. інженерів з налагоджування та випробування ( не менше 1-го).
Дана вимога є «НАДТО ДИСКРИМІНАЦІЙНОЮ»!!!!!!!!!!!
Чому ви вирішили всіх працівників різних кваліфікацій не менше 2-х.? Чому не менше 5 чи 10?
Що робити компаніям, у яких є наприклад інженери енергетики, інженери з охорони праці та налагоджувальники контрольно-вимірювальних приладів. Але ви вимагаєте інженера з налагоджування та випробування!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Чи наприклад, у компанії є кваліфіковані електромонтажники силових мереж та електроустаткування???? А ви вимагаєте електромонтажників-налагоджувальників!!!!!!!!!!!!
Що робити компаніям, у яких у штаті є електромонтери з ремонту та обслуговування сонячних установок? А ви вимагаєте слюсарів КВПіА???
Що робити компаніям, у яких у штаті є електрогазозварники? А ви вимагаєте електрозварників?
Складається враження, що Замовник просто взяв перелік працівників із «потрібного учасника» і просто переписав їх штатний розпис в умови тендерної документації.
Просимо внести зміни до документації та видалити дискримінаційну вимогу.
Відповідь:
Доброго дня!
Шановний Учасник, Замовник встановлює мінімальну кількість з огляду на будівельну компанію та строки.
Відповідно до Додатку №2 тендерної документації предметом закупівлі є "Роботи" якби це були "ремонт та обслуговування сонячних установок", Замовник би вимагав електромонтера з ремонту та обслуговування сонячних установок. Також з огляду на перелік робіт які встановленні Додатку №2 тендерної документації, Замовник і встановлює кваліфікаційні критерії щодо наявності відповідних фахівців та кваліфікованих робітників.
У Замовника складається враження, що Учасник вимагає прописати під нього умови що суперечать принципу добросовісної конкуренції проведення закупівель відповідно до Закону України "Про публічні Закупівлі".
Також учасник може для підтвердження своєї відповідності такому критерію залучити спроможності інших суб’єктів господарювання як субпідрядників/співвиконавців.
Дата відповіді:
05.04.2026 15:36