-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Одноразові елементи живлення
Тендер Prozorro UA-2026-03-30-003644-a
Завершена
437 443.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
30.03.2026 11:36 - 04.04.2026 00:00
Відповідь надана
Технічні характеристики
Номер:
0ede7f8a6fce4796869593baa9fe7dc4
Дата опублікування:
30.03.2026 16:07
Опис:
Шановний Замовнику!
Відповідно до вимог тендерної документації за позиціями 1 та 2 встановлено характеристику щодо терміну зберігання елементів живлення на рівні, який фактично відповідає продукції лише одного виробника у світі (незалежно від торговельної марки, під якою така продукція реалізується).
Звертаємо увагу, що відповідно до принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», зокрема принципів недискримінації учасників, добросовісної конкуренції та максимальної економії бюджетних коштів, технічні вимоги до предмета закупівлі не повинні містити умов, що обмежують конкуренцію або призводять до звуження кола потенційних учасників.
Більшість провідних світових виробників елементів живлення (продукція яких широко представлена на території України) встановлюють максимальний термін зберігання на рівні до 10 років навіть для продукції преміум-сегменту.
Таким чином, встановлення вимоги щодо більшого терміну зберігання:
• є обґрунтованою але значно завищеною;
• призводить до штучного обмеження конкуренції;
• створює умови для участі фактично представника одного виробника.
Враховуючи викладене та з метою дотримання вимог чинного законодавства у сфері публічних закупівель, просимо внести зміни до тендерної документації, а саме:
— встановити термін зберігання елементів живлення на рівні не менше 10 років.
Зазначена зміна дозволить:
• забезпечити реальну конкуренцію серед учасників;
• розширити коло потенційних постачальників;
• досягти економії бюджетних коштів;
• при цьому зберегти належний рівень якості предмета закупівлі.
Дякуємо за розгляд звернення.
Відповідь:
Шановний Учаснику! Дякуємо за звернення. Надаємо відповідь ініціатора закупівлі:
Є декілька різних товарів, які відповідають вказаним характеристикам у технічному завданні:
Приклад 1 - 15 років зберігання. https://energizer.com/batteries/energizer-max-alkaline-batteries/
Приклад 2 - 12 років зберігання. https://www.procell.com/en-us/products/procell-alkaline-professional-batteries-aa/
Приклад 3 - 12 років зберігання. https://www.amazon.com.be/-/en/DURACELL-Optimum-Batteries-Pack-Packaging/dp/B093CBBKG8?th=1
Обґрунтування вимоги 12 років:
Надійність резерву: Гарантія, що через 5–10 років зберігання батарейка залишиться робочою в екстреній ситуації.
Захист від протікання: Виробники дають такий термін лише для преміум-лінійок із посиленим корпусом, що захищає прилади від корозії.
Економія бюджету: Можливість зробити одну велику закупівлю на тривалий період без необхідності частого оновлення складських запасів.
Дата відповіді:
31.03.2026 10:39