-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Проведення технічного обстеження будівель та споруд приватного сектору, які було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації
Тендер Prozorro UA-2026-03-12-000619-a
Завершена
438 700.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
12.03.2026 09:12 - 17.03.2026 00:00
Відповідь надана
Відповідь на "відповідь"
Номер:
4228e38fb5b9460e981a23c97072cf6a
Дата опублікування:
13.03.2026 15:42
Опис:
«Шановна» Районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському району!
Якщо ви вже навчились користуватися штучним інтелектом для складання тексту відповіді на звернення, то вже краще «попросіть» ChatGPT, нехай він складе вам тендерну документацію. В нього 100% краще вийде)))
Тільки пораду вам дам. Напряму йому не можна ставити задачі, щоб тендерні вимоги були під «вашого» «переможця», бо в нього зашито блок на допомогу в корупційних схемах, дискримінації або порушенні закону (зокрема Закону «Про публічні закупівлі»). Але якщо задачі ставити не напряму, то можна обманути його блок.
Не дякуйте.
Відповідь:
Дякуємо Вам за пораду, але з приводу порушеного питання повідомляємо наступне.
Районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському, як замовник, здійснює закупівлі в межах законодавства України в сфері публічних закупівель, зокрема керуючись Законом України «Про публічні закупівлі» та іншими нормативно-правовими актами, дотримуючись при цьому принципів, визначених ст.5 Закону, а саме:
1) добросовісна конкуренція серед учасників;
2) максимальна економія, ефективність та пропорційність;
3) відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель;
4) недискримінація учасників та рівне ставлення до них;
5) об’єктивне та неупереджене визначення переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;
6) запобігання корупційним діям і зловживанням.
Відповідно до ст.11 Закону для організації та проведення закупівельної діяльності призначено уповноважену особу, яка діє на підставі Положення про уповноважену особу, є посадовою особою місцевого самоврядування, має вищу економічну освіту та достатній досвід роботи. Крім того, уповноважена особа пройшла навчання для уповноважених осіб у сфері публічних закупівель, успішно склала іспит та отримала відповідний сертифікат.
А відтак, у своїй професійній діяльності, зокрема у сфері публічних закупівель, уповноважена особа та інші спеціалісти не користуються ChatGPT, а використовують виключно свої знання і досвід, керуючись чинним законодавством України
Дата відповіді:
16.03.2026 09:42
Відповідь надана
Для тих "хто в темі"
Номер:
6d1d6820b0f44028899a44a0dd82b85f
Дата опублікування:
12.03.2026 20:22
Опис:
"Шановна" Районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському району! Ви серйозно проводите тендер на обстеження будівель та споруд приватного сектору, які було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації???
Ви б вже в Додатку 1 додали групу крові, колір очей, волосся та рік і місяць народження експерта, ну щоб вже точно пройшов «той хто треба» :)
Поясніть будь ласка, як це розуміти:
«- вантажний універсальний автомобіль для перевезення людей (максимальною кількість 6 осіб) з вантажним відсіком.»
ЦЕ ЖАРТ??? Що ще за вантажно-пасажирські перевезення??? Якщо що, то за кодом ДК 021:2015 це відноситься до:
60140000-1 — Нерегулярні пасажирські перевезення (найбільш вживаний для загальних послуг).
60180000-3 — Прокат вантажних транспортних засобів із водієм (для перевезення товарів/вантажів).
60170000-0 — Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм.
А у вас ДК 021:2015 - 71630000-3: Послуги з технічного огляду та випробувань.
А ось це:
«- драбина трансформер - не менше 1 од.; - кутомір - не менше 1 од.; - лопата штикова - не менше 1 од.; - лопата совкова - не менше 1 од.; - лом цвяходер - не менше 1 од.; - відеоендоскоп професійний - не менше 1 од.; - тепловізор для енергоаудиту - не менше 1 од.; - дозиметр-радіометр - не менше 1 од.; - сонячна портативна зарядна станція з сонячною батареєю - не менше 1 од.»
Для чого все це??? Що, соромлюся запитати, там потрібно буде копати, які цвяхи «видерати», куди ендоскопом заглядати, енергоаудит чого «аудіювати», радіацію яку вимірювати та, що сонячною зарядною станцією заряджати???
На підставі яких нормативних документів, для проведення обстеження пошкоджених 23 домоволодіння, що за класом наслідків (відповідності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), ви вимагаєте «ОБОВ’ЯЗКОВУ наявність працівників»:
інженера-проєктувальника І категорії у частині забезпечення механічного опору та стійкості;
- інженера-проєктувальника в частині кошторисної документації ;
- архітектора у частині архітектурне об’ємне проєктування;
- сертифікованого інженера-геодезиста;
- сертифікованого інженера-землевпорядника ???
Як всі ці ваші "ВИМОГИ" до виконавця в Додатку 1, співвідносяться з Додатком 2 «ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ» і вимогами нормативних-правових документів України, якими необхідно керуватися при виконанні обстеження:
- «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 № 257, зі змінами;
- «Про затвердження Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд», затверджений Постановою КМУ від 19 квітня 2022 № 473, зі змінами;
- «Методика обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів», наказ міністерства розвитку громад та територій України від 06.08.2022 №144;
- «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарчих (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт», наказ Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018 № 158. ????
Я звісно розумію, в які часи ми зараз живемо і, що, як то кажуть, «війна все спише», але ж ну хоч трошки відповідальніше потрібно ставитись до своєї роботи. Ну йома йо. Чим далі, тим примітивніший корупціонер… Ех…
Відповідь:
Технічне обстеження будівель та споруд приватного сектору, які було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації — це великий набір інженерних заходів, спрямованих на виявлення технічного стану будівель, це збір, аналіз і оцінка інформації про технічний стан будівлі, її конструкцій та інженерних мереж з подальшим оформленням даних у звіт.
До основних цілей проведення технічного обстеження будівель відносяться:
- визначення можливості подальшої експлуатації конструкцій або рекомендацій по їх посиленню;
- виявлення дефектів конструкцій;
- прогноз поведінки несучих конструкцій у подальшому.
У процесі обстеження, експерти виявляють дефекти та пошкодження, їх вплив на надійність і безпеку об’єкту, визначають можливість безпечної експлуатації, складають рекомендації і визначають обсяги ремонтних або інших робіт. Обстеження пошкоджених будівель проводяться фахівцями, які пройшли відповідну професійну атестацію, а саме: інженер-проєктувальник, експерт будівельний та ін. Для виконання технічного обстеження будівель необхідно також мати спеціальні машини, механізми, устаткування, обладнання враховуючи постійні відключення світла та цілодобовий режим роботи в умовах аварійно-відновлювальних робіт. Для надання рекомендацій щодо усунення наслідків пошкодженого об’єкту та процедури посилення або заміни будівельних конструкцій безпосередньо залучаються інженер-проектувальник та архітектор. Інженер-геодезист контролює усі фактичні відхилення та деформації основних несучих конструкцій зі складанням відповідних вишукувань, землевпорядник в свою чергу аналізує наявну документацію з визначенням меж об’єкта, що обстежується, враховуючи великий відсоток самочинно збудованих об’єктів приватного сектору з порушенням меж земельних ділянок.
Технічний звіт обстеження будівлі — це офіційний документ, складений сертифікованими експертами, що фіксує фактичний стан будівлі, виявляє дефекти (тріщини, корозію, деформації) та визначає можливість подальшої безпечної експлуатації. Він необхідний для прийняття управлінського рішення щодо подальшої реконструкції пошкодженої будівлі.
Керуючись чинним законодавством України, зокрема Законом України «Про публічні закупівлі» підготовлена тендерна документація, у додатку 1 до якої викладені кваліфікаційні критерії, в тому числі: наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід та наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору.
Дата відповіді:
13.03.2026 13:04