-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Послуги спостерігання за пожежною автоматикою та технічне обслуговування систем пожежної сигналізації в закладах освіти
Тендер Prozorro UA-2026-02-11-009411-a
Завершена
2 000 000.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
11.02.2026 14:18 - 18.02.2026 00:00
Відповідь надана
медичні книжки
Номер:
4110159e361040c3a103cc4e7deafd44
Дата опублікування:
13.02.2026 13:56
Опис:
До довідки про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід надати на кожного працівника, який зазначений у цій довідці особисту медичну книжку встановленого МОЗ зразка (відповідно до Наказу МОЗ України від 21.02.2013 № 150), в якій має бути відмітка про допуск до роботи, що підтверджує своєчасність проходження медичного огляду або Медичні довідки про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду (Додаток 8 до пункту 2.16 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій) повною мірою підтверджують придатність таких осіб до виконання своїх професійних обов’язків та задач. - Зазначена вимога не ґрунтується на нормах чинного законодавства України, оскільки відповідно до Наказу МОЗ України від 21.02.2013 обов’язкові медичні огляди та особові медичні книжки передбачені виключно для чітко визначених категорій працівників. Працівники, які здійснюють технічне обслуговування пожежної сигналізації, до таких категорій не належать. Встановлення зазначеної вимоги: не має прямого та обґрунтованого зв’язку з предметом закупівлі; не впливає на якість або безпечність надання послуг; створює штучні бар’єри для участі у процедурі закупівлі; порушує принципи недискримінації, пропорційності та добросовісної конкуренції, визначені статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі». Послуги з технічного осблуговування та спостереження за пожежною автоматикою надаються на підставі Ліцензійних умов, що затвердженні Постаново 852, які містять ВИЧЕРПНИЙ ПЕРЕЛІК вимог до ліцензіата!! А тим більше ще й надавати відповідні документи на операторів, які навіть не з.являються на обєктах - це повний брєд. У разі невнесення змін до тендерної документації Учасник залишає за собою право звернутися зі скаргою до Антимонопольного комітету України як органу оскарження.
Відповідь:
Добрий день, шановний Учаснику! Дана вимога тендерної документації відповідає нормам чинного законодавства України.
Відповідно до статті 169 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) та ст. 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього медичного огляду (при прийнятті на роботу) та періодичних медичних оглядів (протягом трудової діяльності).
Порядок організації та проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 08.09.2025 № 1393 (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 1 Порядку, цей Порядок визначає процедуру проведення обов’язкових медичних оглядів працівників певних категорій.
Згідно з пунктом 2 Порядку, до працівників певних категорій належать:
- працівники, зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці (шум, вібрація, забруднене повітря робочої зони промисловими аерозолями та забруднені робочі поверхні шкідливими хімічними речовинами, іонізуюче та неіонізуюче випромінювання та інші), в тому числі і працівники, які підпадають під вплив канцерогенів, мутагенів та/або біологічних агентів;
- працівники, які зайняті на роботах, де є потреба в професійному доборі;
- працівники віком до 21 року;
- працівники, які мають змінний режим роботи із залученням до роботи у нічний час.
Цей Порядок поширюється на всіх юридичних осіб (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичних осіб, які використовують найману працю.
Обов’язкові медичні огляди проводяться з метою забезпечення систематичного динамічного спостереження за станом здоров'я відповідно до існуючих небезпек і ризиків, на які працівники наражаються або можуть наражатися в процесі трудової діяльності, а також визначення стану здоров'я та професійної придатності працівника до виконання своїх професійних обов'язків без погіршення стану здоров'я протягом всієї трудової діяльності, створення роботодавцем безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України та Державного комітету України по нагляду за охороною праці № 263/121 від 23.09.1994 року «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі», до переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, зокрема, належать роботи на висоті, верхолазні роботи, роботи пов’язані з підйомом на висоту.
Таким чином, працівники, які здійснюють технічне обслуговування (працівники, які зайняті на роботах, де є потреба в професійному доборі) та диспетчери або оператори (працівники, які мають змінний режим роботи із залученням до роботи у нічний час) належать до категорій, які повинні проходити обов’язковий медичний огляд.
Зважаючи на все вищевикладене, відсутні підстави для внесення змін до тендерної документації.
Дата відповіді:
16.02.2026 11:45
Відповідь надана
обладнання
Номер:
1aa2234ec78141188894b6360a14fee1
Дата опублікування:
13.02.2026 13:49
Опис:
Згідно технічного завдання - Обладнання автоматичної протипожежної сигналізації (АПС) яке знаходиться в закладах освіти надано в робочих проєктах, які додаються до тендерної документації. Робочі проекти відсутні, просимо додати дану інформацію.
Відповідь:
Доброго дня! Шановний Учаснику. Дякуємо за звернення.Замовником будуть внесені зміни до тендерної документації, де в Додатку 2 тендерної документації буде додано обладнання автоматичної протипожежної сигналізації (АПС) яке знаходиться в закладах освіти.
Дата відповіді:
16.02.2026 11:42