-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Електрична енергія (09310000-5 - Електрична енергія)
Тендер Prozorro UA-2025-11-28-004412-a
Завершена
8 607 155.28
UAH з ПДВ
Період уточнення:
28.11.2025 11:22 - 03.12.2025 00:00
Відповідь надана
статус «переддефолтного»
Номер:
8a89b42e10fc4629b530496b2ef7d6a1
Дата опублікування:
02.12.2025 19:37
Опис:
Шановний Замовнику!
У Додатку 6 до тендерній документації містяться вимоги про те, що учасники повинні надати «1.З метою доведення своєї надійності та спроможності Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати довідку/гарантійний лист у довільній формі про те, що Учасник у період з 2021 року по день подання пропозиції не набував статусу "переддефолтний" та "дефолтний" та відповідна інформація не була опублікована на сайті НЕК «Укренерго»»
Для забезпечення дотримання "Правил ринку" (затверджених постановою НКРЕКП від 24.06.2019 № 1168) та безперебійного постачання електричної енергії, передбачено, що учасник ринку повинен неухильно дотримуватись правил. Відповідно, передбачено надання статусу "переддефолтний" у разі настання однієї з подій, передбачених пункті 1.7.1 Правил ринку. В такому випадку, учаснику ринку надається два робочі дні для усунення підстав, які стали причиною надання статусу "переддефолтний". У разі тривалості статусу "переддефолтний" для учасника ринку більше двох робочих днів, учасник ринку набуває статусу "дефолтний" (пункт 1.7.4. Правил ринку). Відтак, чинне законодавство не обмежує у діяльності постачальників електричної енергії щодо здійснення діяльності в разі набуття статусу "ПЕРЕДДЕФОЛТНИЙ". Цей статус може тривати лише два робочі дні, і у разі зняття такого статусу, постачальник електричної енергії здійснює свою діяльність незалежно від перебування в статусі "переддефолтний". Статус "переддефолтний" анулюється в разі вирішення подій або обставин пункту 1.7.1 Правил ринку. ОТЖЕ, СТАТУС "ПЕРЕДДЕФОЛТНИЙ" НОСИТЬ ВИКЛЮЧНО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР, І НІЯКИМ ЧИНОМ НЕ ВПЛИВАЄ НА ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ І НЕ Є ПЕРЕПОНОЮ ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО ПОСТАЧАННЯ, УЧАСТІ У ЗАКУПІВЛЯХ, ТОЩО.
Лише статус "дефолтний" може ставити під сумнів постачання електричної енергії. Відповідно, якщо постачальник електричної енергії коли-небудь набував статусу "переддефолтний", і, відповідно, цей статус був анульований, це жодним чином не впливає на його здатність добросовісно виконувати свої зобов'язання за договором, бути постачальником електричної енергії тощо.
Встановлена вимога тендерною документацією щодо надання гарантійного листа щодо статусу «переддефолтний» може значно звужувати коло потенційних учасників, не маючи на це об’єктивних підстав та правового підґрунтя, оскільки перебування Постачальника у статусі «преддефолтний» у поточний чи минулий час жодним чином не впливає на можливість постачання електроенергії та взаємовідносини між Постачальником та Споживачем.
Відповідно до абз.1 п.28 Особливостей - Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей, а ч.4 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено: «Тендерна документація не повинна містити вимоги, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників», крім того в ч.3 ст.5 передбачено, що замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників. Враховуючи вищезазначене, просимо Замовника внести зміни до Тендерної документації і виключити дискримінаційні вимоги, щодо обов’язкової наявності відсутності факту набуття Учасником статусу «переддефолтний».
Також радимо ознайомитись з рішеннями АМКУ з даного питання (АМКУ стає на сторону учасників) в наступних закупівлях:
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-12-04-007010-a?oldVersion=true
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-12-03-014163-a?oldVersion=true
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-12-03-008934-a?oldVersion=true
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-12-03-000797-a?oldVersion=true
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-11-28-000847-a?oldVersion=true
https://prozorro.gov.ua/uk/tender/UA-2025-11-13-007148-a/complaints
Просимо видалити цю вимогу щодо надання довідки/гарантійного листа щодо статусу «переддефолтний».
Відповідь:
Шановний учасник процедури закупівлі, замовник, ознайомившись із вашою вимогою повідомляє, що визначив умови даної закупівлі такими, що створюють надійні передумови визначення благонадійного постачальника електричної енергії. Така потреба виникла у зв’язку з тим, що деякі постачальники, беручи участь у закупівлях та виконуючи свої обов’язки в частині виконання зобов’язань за договором безвідповідально визначили ціни на електроенергію або не дотримуються запропонованих ними умов тендерної пропозиції.
Такі та інші безвідповідальні дії ведення господарської діяльності можу призвести до статусу такого учасника - "переддефолтний" та "дефолтний", що негативно може відобразитись на діяльність замовника, оскільки використання електричної енергії замовником є вкрай необхідним для забезпечення добробуту громади.
Дата відповіді:
05.12.2025 11:34
Відповідь надана
Щодо групи площадок вимірювання А стимулююча
Номер:
c9bc70ad7f06418aa4d4a69e628b1ae7
Дата опублікування:
02.12.2025 19:34
Опис:
Шановний Замовник.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 10.12.2024 прийняла постанову №2079, якою скасовано процедуру віднесення площадок вимірювання споживачів до групи "а". Відтепер визначення площадок комерційного обліку, які належать до групи «а», здійснюється згідно з п.4.4.11 Кодексу комерційного обліку електричної енергії (ККОЕЕ).
Відповідно до групи «а» належать об’єкти, які мають електроустановки з приєднаною потужністю 150 кВт і більше або середньомісячним обсягом споживання електроенергії понад 50 тис. кВт/год (фактичним за попередній календарний рік або заявленим для нових електроустановок), крім багатоквартирних житлових будинків та побутових споживачів.
Нагадуємо, що з 01.01.2025 споживачі які віднесені до групи «а», зобов’язані:
забезпечити свої вузли комерційного обліку сучасними інтелектуальними лічильниками, які повинні функціонувати у складі автоматизованої системи та гарантувати щодобове дистанційне зчитування інтервальних даних (п.4.4.12 ККОЕЕ); розробити та погодити з Оператором системи розподілу програму модернізації вузлів обліку у частині встановлення таких лічильників; реалізувати програму модернізації.
На підставі п.12.1.5-12.1.6 ККОЕЕ, модернізація вузлів обліку та розробка «Програми модернізації» відбувається за рахунок власника точки комерційного обліку (ВТКО).
Звертаємо увагу: з 01.01.26 для споживачів групи «а», які не забезпечать гарантоване автоматичне дистанційне зчитування інтервальних даних, буде застосовано стимулюючий погодинний графік із врахуванням ринкових цін, що може призвести до збільшення загальної вартості електроенергії для таких споживачів.
Оператори системи розподілу направляли повідомлення споживачам щодо переходу в групу «а» або необхідністю укладання договору з ППКО((ДК 021:2015 код 72310000-1 — Послуги з обробки даних) у зв’язку з тим, що деякі точки, відповідно до п.4.4.11 ККОЕЕ по критеріям стали відповідати групі «а», а до цього відносились до групи «б». У зв’язку з таким переходом ціна електричної енергії по таким точкам суттєво зросла. Отже, якщо на Вашому підприємстві є точки які перейшли в групу «а», а в тендерній документації Вами не зазначена дана інформація (або не надано чіткої відповіді на запитання Учасника), то в майбутньому це призведе до можливого розірвання договору, так як розрахунок по таким точкам буде відповідно до стимулюючого погодинного графіку із врахуванням ринкових цін, про що Учасник розраховуючи ціну для пропозиції фактично не знав і не розумів як саме необхідно проводити розрахунок ціни для пропозиції.
Просимо повідомити чи є на вашому підприємстві точки з приєднаною потужністю 150 кВт і більше або середньомісячним обсягом споживання електроенергії понад 50 тис. кВт/год – які наразі відносяться до групи «а» і чи встановлено на таких точках ЛУЗОД/АСКОЕ/АСЗД.
Інформацію, щодо переведення точок групи «б» на групу «а» стимулююча Ви можете отримати у свого діючого постачальника або оператора системи розподілу з яким укладено договір про надання послуг з розподілу електричної енергії.
Ознайомитися з роз’ясненнями та рекомендаціями НКРЕКП щодо переходу на дистанційне зчитування даних для групи «А» можна на офіційному сайті НКРЕКП за посиланням:
https://www.nerc.gov.ua/news/osoblivosti-perehodu-spozhivachiv-z-ploshchadkamikomercijnogo-obliku-grupi-na-distancijne-zchituvannya-pokaziv-lichilnikiv-elektrichnoyienergiyi
Відповідь:
Шановний учасник процедури закупівлі, замовник, ознайомившись із вашою вимогою повідомляє наступне:
Усі об’єкти споживання електроенергії відносятся до 2-ого класу напруги (група Б).
Дата відповіді:
05.12.2025 11:33
Відповідь надана
розподіл
Номер:
1d792eb32803435689838c01dcff583a
Дата опублікування:
02.12.2025 16:06
Опис:
Ви проводите закупівлю електричної енергії без послуги розподілу електричної енергії? Дякуємо
Відповідь:
Так.
Дата відповіді:
05.12.2025 11:33
Відповідь надана
Істотні умови
Номер:
2d118117db1e4b8f9e1a15e310937c63
Дата опублікування:
02.12.2025 16:02
Опис:
Шановний замовнику, в проєкті договору, в 14.5. перелік умов, за яких можна змінювати істотні умови договору викладений в нечинній редакції Постанови 1178. Внесіть зміни в проєкт Договору
Відповідь:
Шановний учасник процедури закупівлі, замовник, ознайомившись із вашою вимогою повідомляє наступне: у
Згідно до другого абзаца пункту 1 розділу I Додатку 5 до тендерної документації у разі, якщо Учасник не погоджується з проектом договору про закупівлю або його окремими положеннями, він зобов’язаний надати змістовне пояснення або пропозицію з обґрунтуванням внесення пропонуємих змін у вигляді інформаційного листа в складі тендерної пропозиції за підписом уповноваженої особи учасника. У такому випадку учасником надається погодження із тими умовами проекту договору та його істотними умовами, до яких учасником не пропонується внесення змін.
Також пунктом 3 розділу I Додатку 5 до тендерної документації зазначено, що у разі надання учасником у складі пропозиції інформаційного листа зі змістовним поясненням або пропозицією з обґрунтуванням внесення пропонуємих змін до окремих положень договору про закупівлю, Замовник при розгляді пропозиції може приймати до уваги запропоновані зміни із подальшим вирішенням питання щодо подальшого укладення договору із урахуванням запропонованих змін. За результатом оприлюднення повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовник та учасник мають право проводити усні та/або письмові переговори (консультації) щодо внесення змін до проекту договору про закупівлю до його підписання (застосовується до умов договору, які не є істотними).
Керуючись вище викладеним, учасник може запропонувати внести зміни до умов проекту договору на умовах, які можуть бути прийнятними для замовника.
Дата відповіді:
05.12.2025 11:33