-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Електрична енергія (з розподілом)
Тендер Prozorro UA-2025-11-18-008623-a
Торги не відбулися
266 054.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
18.11.2025 13:08 - 23.11.2025 00:00
Відповідь надана
Замовник не має права вимагати документального підтвердження інформації, що є публічною
Номер:
8ac79b8eeb594744884ea75b12cb76d6
Дата опублікування:
19.11.2025 11:14
Опис:
Доброго дня! Повідомляємо про наявність дискримінаційної вимоги у тендерній документації Додатку № 1 до тендерної документації, а саме— надати Оригінал довідки від оператора системи передачі НЕК «Укренерго» про те, що Учасник з початку роботи ринку електричної енергії – з 01.07.2019 року не знаходився в статусі «Дефолтний» та зазначена інформація не оприлюднювалась на сайті оператора системи передачі (НЕК «Укренерго»), відповідно до Правил ринку, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 307 (зі змінами). Інформація про суб’єктів ринку, які мають статус «дефолтний», щоденно публікується на офіційному сайті НЕК «Укренерго» (https://wservice.ua.energy/entsoe/getdefault), є публічною та доступною у відкритому доступі. Відповідно до частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник не має права вимагати документального підтвердження інформації, що є публічною, зокрема тієї, що оприлюднена у формі відкритих даних або міститься у відкритих державних реєстрах з вільним доступом. Також згідно з частиною четвертою статті 5 Закону встановлення такої вимоги суперечить принципу недискримінації учасників і створює штучні бар’єри для участі у процедурі закупівлі. Наголошуємо, що відповідно до пункту 28 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178, замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відсутність підстав для відхилення, якщо така інформація є публічною, доступною у формі відкритих даних, у державних реєстрах або може бути отримана електронною системою закупівель шляхом обміну інформацією з іншими державними системами та реєстрами. Вимога про надання довідки від НЕК «Укренерго» щодо статусу «дефолтний» суперечить чинному законодавству та порушує права учасників. Наполягаємо на її виключенні з тендерної документації. У разі неврахування цього звернення залишаємо за собою право звернення до органу оскарження — Антимонопольного комітету України.
Відповідь:
Доброго дня! Ми прийняли до уваги Ваші зауваження та внесли зміни в Додаток 1 до тендерної документації.
Дата відповіді:
20.11.2025 09:22
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги
Номер:
50ff6c85143747c4a2b98ed637cb1b16
Дата опублікування:
19.11.2025 11:12
Опис:
Шановний замовнику! У Додатку 1 Вашої документації вимагається серед переліку документів, які Учасник повинен завантажити у складі своєї пропозиції: «Оригінал довідки(ок) або нотаріально завірену копію довідки(ок) видана(і) банківськими установами, у яких обслуговується учасник, про наявність поточного(их) рахунку(ів), їх стан (залишок коштів на рахунках) та про відсутність заборгованості по сплаті відсотків за кредитом(ами), арештів по рахунках;». Водночас, якщо саму банківську довідку не представляється за особливу проблему отримати та надати на вимогу Замовника, разом з тим, інформацію по залишкам коштів на рахунках не кожен Учасник вправі оприлюднювати, з огляду на конфіденційний зміст такої інформації. Відтак, з огляду на обовязковість принципів закріплених у ст. 5 Закону України "Про публічні закупівлі" щодо недопущення недобросовісної конкуренції серед учасників, недискримінації учасників та рівного ставлення до них, звертаємось з вимогою прибрати умову з документації, що стосується оприлюднення інформації по залишкам коштів на рахунках Учасника, оскільки така не може бути поширена і складає як комерційну так і банківську таємниці, не кажучи вже про те, що подібного роду дані в силу положень пункту 29 Особливостей 1178 якщо предметом закупівлі є електрична енергія, взагалі не можуть установлюватись враховуючи відсутність таких вимог у відповідному національниму стандарті.
Відповідь:
Доброго дня! Ми прийняли до уваги Ваші зауваження та внесли зміни в Додаток 1 до тендерної документації.
Дата відповіді:
20.11.2025 09:22