-
Відкриті торги з особливостями
-
Мультилотова
-
КЕП
Код - ДК 021:2015 - 31210000-1 Електрична апаратура для комутування та захисту електричних кіл. Лот №1 31214160-8 Пневматичні вимикачі (Вакуумні вимикачі) Лот №2 Електрична апаратура для комутування та захисту електричних кіл
Тендер Prozorro UA-2025-10-28-009869-a
Завершена
1 640 000.00
UAH з ПДВ
Період уточнення:
28.10.2025 14:25 - 05.11.2025 00:00
Відповідь надана
Відповідності вимогам ДСТУ EN 62271-100:2016 - дію стандарту скасовано
Номер:
df7310581cfa410ba4b0751278a1430c
Дата опублікування:
31.10.2025 15:34
Опис:
Шановний замовник.
По лоту 1 у Додатку 2.1 у розділах "Технічне завдання на Викотний елемент К-47 з вакуумним вимикачем ВВ/VL-12-25/2000-У2 210 мм", "Технічне завдання Комутаційний модуль для комірки типу КРН-10, з вакуумним вимикачем BB/VL-12-25/1000-У2", встановлено вимоги: "Відповідності вимогам: ДСТУ EN 62271-100:2016 (EN 62271-100:2009, IDT) п.п. 6.2, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.101, 6.102, 7.1, 7.2, 7.3, 7.5, 7.101". Проте чинність ДСТУ EN 62271-100:2016 скасовано з 01.09.2024.
Просимо виключити вказані вимоги з тендерної документації.
Відповідь:
Шановний Учаснику!
Дякуємо за звернення.
Повідомляємо, що Замовником буде внесено зміни до тендерної документації з метою актуалізації вимог щодо стандартів, яким має відповідати продукція.
Замість посилання на ДСТУ EN 62271-100:2016 (EN 62271-100:2009, IDT), чинність якого скасовано з 01.09.2024 року, у тендерній документації буде встановлено вимогу щодо відповідності продукції наступним стандартам:
ДСТУ EN IEC 62271-100:2022 (EN IEC 62271-100:2021, IDT; IEC 62271-100:2021, IDT) — п.п. 7.2, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.101, 7.102, 7.106; 8.2, 8.3, 8.4, 8.6, 8.101;
ДСТУ EN 62271-1:2018 (EN 62271-1:2017, IDT; IEC 62271-1:2017, IDT) — п.п. 7.2, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7.1, 7.10.4.2.
Дата відповіді:
03.11.2025 15:43
Відповідь надана
Підтвердження відповідності вимогам ДСТУ EN 62271-100:2016 - дію стандарту скасовано
Номер:
cbc7a01ddb644f779cf44df9f318cfd9
Дата опублікування:
31.10.2025 14:54
Опис:
Шановний замовник.
По лоту 1 у Додатку 2.1 встановлено вимогу надання документів у складі тендерної пропозиції: "4. Підтвердження відповідності вимогам ДСТУ EN 62271-100:2016 (EN 62271-100:2009, IDT) п.п. 6.2, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.101, 6.102, 7.1, 7.2, 7.3, 7.5, 7.101. Обов’язково".
Проте чинність ДСТУ EN 62271-100:2016 скасовано з 01.09.2024, у зв'язку з чим отримати документ на підтвердження цьому стандарту неможливо.
Також слід зазначити, що продукція, яка закуповується, не підлягає обов’язковій сертифікації, оскільки з 01.01.2018 р. втратив чинність Декрет Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію», який визначав правові та економічні основи систем сертифікації на території України, у тому числі основні положення та вимоги до проведення обов’язкової сертифікації продукції в державній системі сертифікації. Наказом ДП «УкрНДНЦ» від 29 грудня 2017 р. № 500 з 01.01.2018 р. національні нормативні документи, що стосуються державної системи сертифікації, скасовані.
Таким чином ця вимога є дискримінаційною.
Просимо виключити її х тендерної документації як таку, що не відповідає вимогам Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідь:
Шановний Учаснику!
Дякуємо за звернення.
Повідомляємо, що Замовником у тендерній документації буде внесено уточнення щодо вимог до підтвердження відповідності продукції.
Замість стандарту ДСТУ EN 62271-100:2016 (EN 62271-100:2009, IDT), чинність якого дійсно скасовано з 01.09.2024 року, встановлюється вимога щодо підтвердження відповідності вимогам:
ДСТУ EN IEC 62271-100:2022 (EN IEC 62271-100:2021, IDT; IEC 62271-100:2021, IDT) — п.п. 7.2, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.101, 7.102, 7.106; 8.2, 8.3, 8.4, 8.6, 8.101;
ДСТУ EN 62271-1:2018 (EN 62271-1:2017, IDT; IEC 62271-1:2017, IDT) — п.п. 7.2, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7.1, 7.10.4.2.
Дата відповіді:
03.11.2025 15:43
Відповідь надана
Щодо висновку експертизи щодо відповідності проектної документації - дискримінаційна вимога
Номер:
a08b330e790e43b19c020ef8e5308b1a
Дата опублікування:
31.10.2025 14:46
Опис:
Шановний Замовник.
По лоту 1 у додатку 2.1 встановлено вимогу надання документів: "5. Висновок експертизи щодо відповідності проектної документації нормативно-правовим та нормативним актам з охорони праці та промислової безпеки. Обов’язково".
Оскільки по лоту 1 закуповується товар (вакуумні вимикачі 10кВ), а не проектна документація, ця вимога є дискримінаційною та такою, що не відповідає Закону України "Про публічні закупівлі".
Просимо внести зміни до тендерної документації та викласти пункт 5 у вигляді: "5. Висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.. Обов’язково"
Відповідь:
Шановний Учаснику!
Вимога щодо надання висновку експертизи щодо відповідності проектної документації нормативно-правовим та нормативним актам з охорони праці та промислової безпеки не є дискримінаційною та відповідає чинному законодавству України.
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 21 Закону України «Про охорону праці», а також Постанови Кабінету Міністрів України №1107 від 26.10.2011 р. «Про затвердження Порядку проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва», експертиза може проводитись, зокрема, щодо проектної документації на об’єкти, машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки з метою підтвердження їх відповідності вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
Саме такий висновок експертизи є необхідним документом, що підтверджує відповідність проектних рішень вимогам безпеки та забезпечує дотримання вимог законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт.
Таким чином, встановлена вимога є обґрунтованою, правомірною та спрямована на забезпечення безпечних умов виконання робіт.
Дата відповіді:
03.11.2025 15:41