-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Інтерактивні панелі (комплекти) для створення сучасного освітнього простору, 32320000-2 Телевізійне й аудіовізуальне обладнання за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника
Тендер Prozorro UA-2025-10-17-013653-a
Постачальник повинен поставити Замовнику новий Товар, якість якого відповідає умовам, встановленим чинним законодавством України для цієї категорії Товару, Наказу №574 від 29.04.2020 Міністерства Освіти і Науки України.
Завершена
973 560.21
UAH з ПДВ
Період уточнення:
17.10.2025 16:30 - 25.10.2025 00:00
Відповідь надана
Надання авторизованого листа
Номер:
42441d7becaf4f5fa155e79247d5990c
Дата опублікування:
21.10.2025 14:56
Опис:
Шановний Замовник!
В публікації Закупівлі зазначено, Замовник дотримується встановленим чинним законодавством України для цієї категорії Товару, Наказу №574 від 29.04.2020 Міністерства Освіти і Науки України.
В наказі №574 від 29.04.2020 відсутня вимога про надання авторизаційного листа, якщо учасник процедури закупівлі не є виробником, для підтвердження статусу офіційного представника виробника та підтвердження технічних/якісних характеристик товару необхідно надати лист авторизації від виробника (або його офіційного представництва чи офіційного дистриб’ютора на території України).
Надання авторизованого листа від виробника – це обмеження коло потенційних учасників, це обмеження прав когось із них, встановлення у тендерній документації вимог, яким можуть відповідати лише один учасник.
Автор.лист від виробника надається тільки для 1(одного) учасника Закупівлі!!!
Зауважимо,що у Замовника є різні можливості запобігти придбанню неофіційної та контрафактної продукції:
1. Для забезпечення якісних характеристик предмету Закупівлі, ви,як Замовник можете запросити сертифікати та декларації згідно законодавства України.
2. Встановити вимогу про обслуговуванню продукції в авторизованих виробником сервісних центрах. Нелегально ввезений товар не обслуговується у авторизованих виробником сервісних центрах на безоплатній основі.
3. Встановити вимогу про надання серійних номерів продукції(при постачанні обладнання) для перевірки автентичності обладнання у виробника(представника виробника) в Україні.
4. Встановити вимоги про сертифікацію та погодження ПЗ МОН України, тощо.
Просимо прибрати вимогу про надання Автор.листа від виробника панелей та ПЗ …
Просимо не обмежувати прав когось із них, встановлення у тендерній документації вимог, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників. Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922) дискримінація учасників заборонена.
Відповідь:
В контексті норм закупівельного законодавства, Замовник самостійно встановлює вимоги до товару з огляду на специфіку предмета закупівлі. Ураховуючи те, що Замовник ставить на меті забезпечити закупівлю продукції САМЕ ОФІЦІЙНО ВВЕЗЕНОЇ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ, яка має офіційну гарантійну підтримку, ним встановлену вимогу щодо підтвердження вищевказаних вимог шляхом вимоги надання авторизаційного листа (довідки). Щодо законності встановлення такої вимоги Замовником слід звернути увагу на вже сформовану практику щодо даного питання і одним із прикладів аналогічної думки щодо правомірності дій Замовника підтверджена рішенням Комісії https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-11-19-017505-a номер (скарги: UA-2024-11-19-017505-a.a1; Рішення від 02.12.2024 № 19113.pdf).
Також повідомляю, що Замовником прийнято рішення внести зміни до Тендерної Документації, Додаток 1 пункт 4.3.
Дата відповіді:
22.10.2025 10:59