-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги технічного обслуговування та ремонту офісної техніки
Тендер Prozorro UA-2025-04-21-007474-a
Завершена
546 753.34
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 5 467.53 UAH
мін. крок: 1% або 5 467.53 UAH
Період уточнення:
21.04.2025 18:38 - 26.04.2025 00:00
Відповідь надана
Дискримінаційна вимога
Номер:
3f7faf4fa8124a6f920ea7bc6c7f6882
Дата опублікування:
25.04.2025 10:13
Опис:
Відповідно до Пункту 4.4. Додатку 4 Тендерної документації, Учасники мають надати лист, щодо забезпечення захисту охорони навколишнього середовища при наданні послуг із заправки та ремонту картриджів комп'ютерних периферійних пристроїв. Підтвердити чинними на кінцевий строк подання тендерних пропозицій договорами Учасника з компаніями, які мають відповідний дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів та надати підтверджуючі акти про надання послуг за даними договорами, датовані поточним роком.
Дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Учасники не повинні мати такі договори, оскільки технічним завданням не передбачено надання послуг зі збирання, перевезення, зберігання, оброблення та утилізації відходів, яке потребує спеціального транспорту та укладення відповідного договору. Повідомляємо, що відходи, які будуть утворюватися від надання послуг, які є предметом даної закупівлі, можуть вивозитися самостійно Учасником. Зверніть увагу на рішення АМКУ по аналогічній закупівлі UA-2024-06-05-007264-a, яка визнала неправомірною дану вимогу (п. 3). Просимо внести зміни до тендерної документації шляхом вилучення даної вимоги.
Відповідь:
Шановний учасник! Дякуємо за звернення та інтерес до закупівлі, в свою чергу повідомляємо, що відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), тендерна документація формується замовником відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами) (далі — Закон) з урахуванням цих особливостей.
Вимоги до відомостей, які мають міститися в тендерній документації, передбачені ч. 2 ст. 22 Закону. Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Вимога щодо наявності в учасника закупівлі договорів про утилізацію небезпечних відходів, встановлена Замовником у відповідності до законодавства у сфері управління відходами, яке зазнало значних змін в кінці 2024 року.
Дата відповіді:
27.04.2025 02:17
Відповідь надана
Дискримінаційна вимога.
Номер:
23ec2f3d6dbe4f188a31b59f24d947b2
Дата опублікування:
24.04.2025 15:28
Опис:
Відповідно до Пункту 4.3. Додатку 4 Тендерної документації, Учасники мають надати Копії документів радіаційних випробувань, які підтверджують, що при наданні послуг із заправки картриджів буде використовуватися тонер (тонери), який(і) за рівнем ефективної питомої активності природних радіонуклідів відповідає встановленим вимогам та допустимим нормам радіаційної безпеки та може використовуватися за призначенням, видані учаснику акредитованим органом з оцінки відповідності, оформлені на бланку встановленої форми. Для підтвердження акредитації органу з оцінки відповідності надати копію свідоцтва або атестату або сертифікату про акредитацію органу з оцінки відповідності, виданого національним органом України з акредитації, чинного на дату подання пропозиції.
Дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Учасники не повинні мати дані документи, адже предметом закупівлі не є закупівля тонеру, а надання послуг з заправки та відновлення картриджів тонером. Учасники не є виробниками тонеру, а закуповують його у постачальників для надання послуг і не забов'язані проводити радіаційні випробування тонера. Просимо надати посилання на норму законодавства, де зазначено, що надавачі послуг мають проводити радіаційні випробування з метою визначення рівня ефективної питомої активності природних радіонуклідів витратних матеріалів, а саме тонеру! Або просимо виключити дану вимогу з тендерної документації!
Відповідь:
Шановний учасник! Дякуємо за звернення та інтерес до закупівлі, в свою чергу повідомляємо, що відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), тендерна документація формується замовником відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами) (далі — Закон) з урахуванням цих особливостей.
Вимоги до відомостей, які мають міститися в тендерній документації, передбачені ч. 2 ст. 22 Закону. Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Також зазначаємо, що в тендерній документації не міститься вимоги, що Учасник закупівлі має отримувати документ вказаний у п.3 додатку 4. Учасник повинен його надати у складі документації (отримати даний документ він може у виробника, дистриб'ютора чи іншої торгівельної організації яка веде господарську діяльність з торгівлі якісними тонерами). Відповідно посилання на норму законодавства, що надавачі послуг мають проводити радіаційні випробування надати не можемо, оскільки тендерна документація не містить вимог про те, що надавачі послуг мають їх проводити.
Дата відповіді:
27.04.2025 01:55
Відповідь надана
Дискримінаційні вимоги.
Номер:
e0d75011313344c5af304eb65cb7f02f
Дата опублікування:
24.04.2025 01:13
Опис:
Умовами тендерної документації, Пункт 4.1. Додатку 4 та Пункт 4.2. Додатку 4, передбачено надання Учасником в складі пропозиції таких документів: Копія сертифікату системи менеджменту якості, виданого Учаснику органом з сертифікації, про наявність в Учасника системи менеджменту якості, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, сферою сертифікації якого є: ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування (заправка, ремонт та відновлення картриджів), дійсного на момент подання пропозицій, або копія сертифікату системи управління якістю, виданого Учаснику органом з сертифікації, про наявність в Учасника системи управління якістю, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015, сферою сертифікації якого є: ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування (заправка, ремонт та відновлення картриджів), дійсного на момент подання пропозицій. Копія сертифікату системи екологічного менеджменту, виданого Учаснику органом з сертифікації, про наявність у Учасника системи екологічного менеджменту, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 14001:2015, сферою сертифікації якого є: ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування (заправка, ремонт та відновлення картриджів), дійсного на момент подання пропозицій, або копія сертифікату системи екологічного управління, виданого Учаснику органом з сертифікації, про наявність у Учасника системи екологічного управління, яка відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 14001:2015, сферою сертифікації якого є: ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування (заправка, ремонт та відновлення картриджів), дійсного на момент подання пропозицій.
Дані вимоги є незаконними та дискримінаційними. Оскільки жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов’язкової наявності сертифікатів ISO для здійснення господарської діяльності. Сертифікація ISO не є обов’язковою на території України, а вартість отримання такого сертифіката може становити 30 000 грн та більше. У разі відсутності сертифіката ISO, якого вимагає Замовник, учаснику потрібно нести додаткові витрати для оформлення документа, що може вплинути на ціну тендерної пропозиції. Також, оформлення такого сертифіката відбувається близько місяця, а строк подання тендерних пропозицій становить 7 днів з моменту оголошення закупівлі. Тому вимога Замовника про надання учасниками документального підтвердження стосовно зазначеної сертифікації уповноваженою організацією є законодавчо не обґрунтованою та суперечить Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022 р. (зі змінами) та Закону України «Про публічні закупівлі».
Окрім того сертифікати стосуються лише виробника/дистриб’ютора/імпортера якщо учасник не є одним з перелічених суб’єктів, то виникають значні перешкоди у отриманні відповідних документів. Так, надання таких сертифікатів було визнано дискримінаційними у рішеннях АМКУ у закупівлях № UA-2021-04-01-002563-c, UA-2021-03-29-002737-a та інші.
Звертаємо увагу, що прийняти участь у закупівлі зможуть лише учасники які пройшли щорічний аудит у 2025р. до моменту оголошення процедури закупівлі, що є дискримінаційним по відношенню до інших учасників оскільки аудит проводиться по закінченню попереднього періоду дії сертифікату. На підставі вказаного вимагаємо внести зміни до умов тендерної документації та усунути дискримінаційні вимоги зазначені у Пункті 4.1. Додатку 4 та Пункті 4.2. Додатку 4 Тендерної документації.
Відповідь:
Шановний учасник! Дякуємо за звернення та інтерес до закупівлі, в свою чергу повідомляємо, що відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), тендерна документація формується замовником відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (зі змінами) (далі — Закон) з урахуванням цих особливостей.
Вимоги до відомостей, які мають міститися в тендерній документації, передбачені ч. 2 ст. 22 Закону. Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.
Сертифікація ISO – це підтвердження незалежним органом того, що продукція, послуги або система управління на підприємстві відповідають критеріям, які визначені в певному стандарті, який виданий ISO.
З огляду на переваги, які надає впровадження сертифікації ISO Замовник встановлює відповідні вимого до учасників закупівель, що не є дискримінаційними вимогами, адже будь-який суб'єкт господарювання може пройти процедуру сертифікації та впровадити у себе відповідні рівні надання послуг.
Дата відповіді:
27.04.2025 01:26