• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

71250000-5 Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги (Надання послуг з розробки землевпорядної документації з відведення, встановлення (відновлення) меж в натурі (на місцевості), поділу, об’єднання земельних ділянок, та щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право сервітуту та їх топографо-геодезичного знімання для передачі земельних ділянок в оренду під енергетичними об’єктами ПрАТ «Волиньобленерго» (КТП, ЗТП, ЩТП, РП опори ПЛ 6-10-35-110 кВ), за цільовим призначенням: 14.02 – для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної енергії в межах населених пунктів Луцького, Ковельського, Володимирського та Камінь-Каширського районів Волинської області та за їх межами)

Під час проведення процедури закупівлі всі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно всі документи можуть мати автентичний переклад на іншу мову. Визначальним є текст, викладений українською мовою. Питома вага цінового критерію становить – 100 (сто) %. Замовником не приймається до розгляду тендерна пропозиція, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення закупівлі.

Торги не відбулися

3 550 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 17 750.00 UAH
Період уточнення: 11.03.2025 16:24 - 16.03.2025 00:00
Відповідь надана

внесення змін до тендерної документації

Номер: b28289db1d6e4169826525b03e24a084
Дата опублікування: 13.03.2025 14:28
Опис: Шановний Замовнику. Детально ознайомившись з вимогами Тендерної документації на закупівлю «71250000-5 Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги (Надання послуг з розробки землевпорядної документації з відведення, встановлення(відновлення)меж в натурі (на місцевості), поділу, об’єднання земельних ділянок, та щодо встановлення меж частини земельної, на яку поширюється право сервітуту та їх топографо-геодезичних знімання для передачі земельних ділянок в оренду під енергетичними об’єктами ПрАТ «Волиньобленерго» (КТП, ЗТП, ЩТП, РП опори ПЛ 6-10-35-110 кВ), за цільовим призначенням: 14.02- для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної енергії в межах населених пунктів Луцького, Ковельського, Володимирського та Камінь-Каширського районів Волинської області та за їх межами)» повідомляємо наступне: 1)Відповідно до Тендерної документації, Додатку 1, Розділу 10 - «Наявність документального підтвердження досвіду аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)», Замовник зазначає про те, що сума виконання аналогічного договору (аналогічних договорів сумарно) учасником закупівлі повинна становити не менше ніж 50% (п’ятдесят відсотків) очікуваної вартості предмета закупівлі (пропорційно очікуваній вартості частини предмета закупівлі (лота) в разі поділу предмета закупівель на частини). Частиною першою статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципом недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель. Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Частиною четвертою статті 22 Закону передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, а також вимог щодо документального підтвердження інформації про відповідність вимогам тендерної документації, якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Чинним законодавством України не передбачено право Замовника встановлювати граничну вартість виконання аналогічних договорів. Учасник має кваліфікацію та необхідний досвід для виконання аналогічних договорів щодо «Надання послуг з розробки землевпорядної документації з відведення, встановлення(відновлення)меж в натурі (на місцевості), поділу, об’єднання земельних ділянок, та щодо встановлення меж частини земельної, на яку поширюється право сервітуту та їх топографо-геодезичних знімання для передачі земельних ділянок в оренду». Разом з тим, вимога про те, що вартість аналогічного (их) договору (ів) має становити не менше 50% очікуваної вартості даної закупівлі) щодо надання аналогічних послуг, позбавляє її можливості взяти участь у процедурі закупівлі. Тобто, дії Замовника, зазначені в тендерній документації, порушують вимоги частини четвертої статті 5 та частини четвертої статті 22 Закону, якими передбачена недискримінація учасників, а також права та законні інтереси Учасника, пов'язані з його участю у Процедурі закупівлі, та принципи недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, передбачені частиною першою статті 5 Закону. Замовник не обґрунтував необхідність встановлення у Документації наведеної вище вимоги у вказаній редакції. Ніяким чином вартість аналогічного договору не впливає на якість надання послуг. Основним фактором є досвід виконання аналогічних послуг, який відповідає предмету закупівлі. Вважаємо зазначену вище вимогу дискримінаційною, що звужує коло учасників та суперечить вимогам законодавства в сфері публічних закупівель, унеможливлює добросовісну конкуренцію учасників закупівлі, позбавляє їх права на результативну участь та недискримінацію. Дискримінація у застосуванні до процедури закупівлі – це суб’єктивне ставлення Замовника торгів до Учасників, що має метою чи наслідком обмеження, позбавлення передбачених законом прав, надання переваг на підставі ознак, які не мають раціонального обґрунтування або не є об’єктивно виправданими. Аналогічне рішення АМКУ - рішення від 27.02.2025 №3081 (Номер скарги, присвоєний в електронній системі закупівель UA-2025-02-13-014520-a.a1,Ідентифікатор закупівлі- UA-2025-02-13-014520-a). Просимо привести тендерну документацію у відповідність до вимог чинного законодавства, шляхом виключення вимоги, щодо наявності в учасника аналогічного договору вартість якого повинна становити, не менше 50% очікуваної вартості даної закупівлі.
Відповідь: Шановний учаснику! Дякуємо за Ваше звернення стосовно вимог тендерної документації на закупівлю «71250000-5 Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги». Розглянувши Ваші зауваження щодо вимоги документального підтвердження досвіду виконання аналогічного договору (договорів) у сумі не менше 50% очікуваної вартості предмета закупівлі, повідомляємо наступне: Встановлена вимога щодо підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів із зазначенням мінімальної вартості є обґрунтованою з огляду на масштаб та складність послуг, що закуповуються, і відповідає принципу пропорційності. Згідно з пунктом 3 частини другої статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник має право встановлювати кваліфікаційні критерії, зокрема наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів). Вимога щодо мінімальної вартості виконаних аналогічних договорів є об'єктивним показником спроможності учасника успішно виконати роботи відповідного масштабу та є загальноприйнятою практикою у сфері публічних закупівель. Рішення АМКУ від 27.02.2025 №3081, на яке Ви посилаєтесь, стосується іншої закупівлі з іншими технічними вимогами та обставинами, тому не може бути прямо застосоване до даної закупівлі. Встановлення вимоги щодо вартості раніше виконаних аналогічних договорів (50% від очікуваної вартості) є пропорційним та розумним, оскільки свідчить про здатність учасника виконати значний обсяг робіт, необхідний для реалізації предмета закупівлі. Дана вимога застосовується однаково до всіх учасників, що забезпечує рівні умови участі у тендері, і не є дискримінаційною відповідно до норм Закону України «Про публічні закупівлі». Масштаб та комплексність робіт, передбачених предметом закупівлі (розробка землевпорядної документації для значної кількості енергетичних об'єктів у чотирьох районах Волинської області), обґрунтовують необхідність залучення учасника з досвідом реалізації проєктів відповідного масштабу. На підставі вищевикладеного, Замовник вважає встановлені вимоги обґрунтованими, недискримінаційними та такими, що відповідають предмету закупівлі, а тому відхиляє Вашу вимогу про внесення змін до тендерної документації.
Дата відповіді: 13.03.2025 14:36
Відповідь надана

Квадрокоптер і БПЛА

Номер: 3b0d7d2ef5834c6a891706dc653649e4
Дата опублікування: 13.03.2025 10:39
Опис: Згідно ТД потрібно надати : «- Безпілотні літальні апарати (БПЛА) для аерознімання, обладнані цифровою камерою з повнокадровою матрицею та об’єктивом з фіксованою фокусною відстанню, двочастотним високоточним GNSS приймачем, із частотою отримання даних не менше 20 Гц не менше 1 одиниці; - Квадрокоптер (обладнаний лідаром для високоточного лазерного сканування та високоточного аерознімання місцевості) не менше 1 одиниці. Для підтвердження наявності БПЛА та квадрокоптера надається довідка про технічні характеристики та придатність до високоточного аерознімання відповідно до технічних вимог, що зазначені цим пунктом. Учасник у складі тендерної пропозиції повинен завантажити сертифікати (або інші документи) щодо проходження курсу навчання з керування БПЛА спеціаліста(-ів) (одного або декілька), що пройшли (пройшов) курс навчання з керування БПЛА та отримали (отримав) відповідні сертифікати, які будуть використовується при наданні послуг». Шановний Замовнику, Відповідно до п. 41 ч. 1 ст. 1 Повітряного кодексу України, заборона використання повітряного простору України - обов'язкове для виконання рішення уповноваженого органу про заборону певним (окремим) користувачам провадити у визначеному районі діяльність, пов'язану з використанням повітряного простору України. Ст. 30 Повітряного кодексу України встановлює, що використання повітряного простору України може повністю обмежено уповноваженим органом з питань цивільної авіації та органами об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху. Положенням про використання повітряного простору України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2017, № 954, встановлено, що заборонена зона - частина повітряного простору встановлених розмірів над територією або територіальними водами України, у межах якої польоти повітряних суден заборонені. Заборона на використання повітряного простору встановлюється на постійній основі. У цьому контексті, слід звернути увагу на визначення терміну «повітряне судно», яке дається Повітряним кодексом - апарат, що підтримується в атмосфері у результаті його взаємодії з повітрям, відмінної від взаємодії з повітрям, відбитим від земної поверхні. Аналіз змісту наведеного визначення однозначно підтверджує, що квадрокоптер і безпілотний літальний апарат (апарат, важчий за повітря, здатний до вертикального зльоту і посадки, який рухається в повітрі гвинтами, розташованими в одній площині) є потріяними суднами. На офіційному веб-порталі Державного підприємства обслуговування повітряного руху України 24 лютого 2022 року було опубліковано оголошення про закриття повітряного простору України для цивільних користувачів повітряного простору (режим доступу до оголошення: https://uksatse.ua/index.php?s=6ff32d370e1728d4d0563deffaaf6f5e&act=Part&CODE=247&id=772). ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2023, № 84, ст.307) наділяє підрозділи Повітряних сил Збройних сил України, органів Національної поліції України, СБУ та Державної прикордонної служби України повноваженнями щодо здійснення заходів з нейтралізації загроз громадській безпеці й порядку, особам та майну, що виникають у зв’язку з експлуатацією безпілотного повітряного судна або безпілотної авіаційної системи з порушенням порядку та правил використання повітряного простору України. Базуючись на наведеному, станом на сьогодні – на території України заборонені польоти будь-яких цивільних літальних апаратів (повітряних суден), в тому числі безпілотників, квадрокоптерів тощо. Отже, безпілотний літальний апарат та квадрокоптер в силу закону не може бути використано для цілей надання землевпорядних, геодезичних та інших послуг у період воєнного стану, що свідчить про дискримінаційний характер цієї вимоги. Використання обладнання відповідно до його функціоналу та призначення є прямим порушенням норми закону, а також може створити перешкоди у здійсненні діяльності Сил оборони України. Відтак, участь в цій закупівлі зможуть взяти лише конкретні суб’єкти, для яких наявність цього обладнання є виключно формальним критерієм. Комісія АМКУ висловлювалася щодо цього питання і, зокрема, у рішенні № 11888-р/пк-пз від 09.07.2024 зазначила, що: «Замовник не обґрунтував необхідність встановлення у Документації наведеної вище вимоги Документації у вказаній редакції. За таких умов, прийняти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті учасники, які зможуть надати саме літальний апарат (БПЛА), що є дискримінаційним по відношенню до інших суб'єктів господарювання, у тому числі, Скаржника». Враховуючи наведене, просимо усунути дискримінаційні обмеження, привести тендерну документацію у відповідність із вимогами законодавства.
Відповідь: Шановний учаснику! Дякуємо за Ваше звернення стосовно вимог тендерної документації щодо безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та квадрокоптерів для аерознімання. Розглянувши Ваші зауваження щодо неможливості використання БПЛА та квадрокоптерів у період дії правового режиму воєнного стану, повідомляємо наступне: Замовник усвідомлює обмеження, встановлені законодавством України щодо використання повітряного простору в умовах воєнного стану, зокрема норми Повітряного кодексу України та рішення уповноважених органів про заборону використання повітряного простору цивільними повітряними суднами. Водночас, вимога щодо наявності БПЛА та квадрокоптера у технічних вимогах тендерної документації обумовлена специфікою послуг, що закуповуються, та необхідністю забезпечення їх якісного виконання після скасування відповідних обмежень. Звертаємо Вашу увагу, що правовий режим воєнного стану має тимчасовий характер, і закупівля здійснюється з урахуванням перспективи надання послуг у повному обсязі після його скасування або отримання відповідних дозволів. Наявність вказаного обладнання та фахівців, які мають відповідну кваліфікацію, є необхідною умовою для якісного виконання послуг, що становлять предмет закупівлі, у повному обсязі. Щодо посилання на рішення АМКУ № 11888-р/пк-пз від 09.07.2024, зазначаємо, що обставини даної закупівлі відрізняються від тих, що були предметом розгляду Комісією АМКУ у вказаному рішенні, а встановлені вимоги мають належне обґрунтування. Відповідно до умов тендерної документації, учасник має підтвердити лише наявність відповідного обладнання та кваліфікацію фахівців, а не безпосереднє використання БПЛА та квадрокоптера під час дії заборони на використання повітряного простору. З огляду на вищезазначене, Замовник вважає встановлені вимоги обґрунтованими та такими, що не мають дискримінаційного характеру, оскільки спрямовані на забезпечення відповідної якості послуг, що закуповуються, з урахуванням можливості їх повного виконання після скасування відповідних обмежень. Таким чином, Ваше звернення щодо внесення змін до тендерної документації відхиляється.
Дата відповіді: 13.03.2025 11:32
Відповідь надана

Локалізація виробництва

Номер: 8620657202ef45d9986b14b0fa5eb6a7
Дата опублікування: 13.03.2025 10:28
Опис: В ТД вказано: « учасником процедури закупівлі, у складі пропозиції, надається: довідка за формою 1.1 цього Додатку, яка повинна містити щодо кожної запропонованої в складі тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі позиції товару та/або устаткування, яка вимагає підтвердження такого ступеня: ступінь локалізації виробництва (повинен дорівнювати чи перевищувати відсоток, установлений Законом № 922-VIII на відповідний рік); ID номенклатурної позиції згідно з переліком товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженням ступеня локалізації виробництва, який формує та веде Уповноважений орган; сертифікат відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) щодо виробника, продукція якого пропонується учасником, або національних стандартів, якими їх замінено, виданого акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності.» Шановний Замовнику, предметом даної закупівлі є «Надання послуг з розробки землевпорядної документації…» за ДК 021:2015 71250000-5 Архітектурні, інженерні та геодезичні послуги. Про яку локалізацію виробництва йде мова? Довідка з інформацією щодо підтвердження ступеня локалізації виробництва потрібна в тому випадку, коли наявна потреба в закупівлі товару чи робіт або послуг, де такий товар перейде у власність замовника, який за назвою та функціональним призначенням подібний до товару, визначеного переліком підпункту 2 пункту 6¹ розділу X Закону. Згідно предмету закупівлі учасник має надати послуги , а не пропонувати товари і жоден товар по факту наданих послуг до Вас, як Замовника, не переходить. . Внесіть зміни у ТД шляхом видалення даної вимоги , яка є абсурдною.
Відповідь: Доброго дня, шановний учаснику! Відповідно до пункту 5 Додатку 1 до тендерної документації визначено: «У РАЗІ ЯКЩО … передбачає набуття замовником у власність товарів (устаткування) визначених пунктом 61 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 922-VIII… учасником процедури закупівлі, у складі пропозиції, надається…». Якщо ж ви не пропонуєте у складі послуг «локалізованих» товарів, то й відповідно такі документи не надаються. Спочатку читайте документацію, а потім пишіть звернення!!!
Дата відповіді: 13.03.2025 10:36