-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Деревина дров’яна непромислового використання
Тендер Prozorro UA-2024-09-27-011255-a
Завершена
1 085 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 10 850.00 UAH
мін. крок: 1% або 10 850.00 UAH
Період уточнення:
27.09.2024 16:51 - 02.10.2024 00:00
Відповідь надана
Дискримнаційні вимоги
Номер:
0640d527768943b19555c47606bd6a17
Дата опублікування:
28.09.2024 17:35
Опис:
Шановний Замовник, ви прописали в Додатку 1 "надати сертифікат FSC чинний в 2024 році, область сертифікації: Лісоуправління та первинний ланцюг постачання, виданий на ім’я учасника закупівлі. " Відповідно до умов отримання Сертифікат типу FSC є добровільним, та спрямованим на впровадження відповідального управління лісами. Сертифікат не є обов’язковим для учасників закупівлі, якщо вони не є власником товару. Тобто ця вимога є дискримінаційною, оскільки дискримінаційними вважаються вимоги, яким можуть відповідати лише один або декілька учасників. Користуючись пунктом 4 статті 5 Закону України «Про Тендерні Закупівлі»: «недискримінація учасників та рівне ставлення до них». Вимагаємо видалити з Тендерної документації дану вимогу про надання «сертифікату FSC на ім’я Учасника».
.
Відповідь:
Шановний автор звернення!
У відповідності до пункту 3 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922) Замовник у тендерній документації зазначає інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону; відповідно до пункту 4 частини 2 статті 22 Закону № 922 Замовник зазначає інформацію про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби). Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації, вказана умова передбачена ч. 3 ст. 22 Закону № 922 .
Частиною 5 ст. 23 Закону № 922 передбачено, що Замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен в тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань, декларація або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам. Маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.
Враховуючи зміст вищезанченої норми, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції Учасника технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі Замовник може вимагати від Учасника надати у складі його пропозиції ряд документів, в тому числі сертифікати відповідності, сертифікати якості.
Отже, закупівельним законодавством визначено можливість встановлення описаних вищезазначених вимог.
Таким чином, можливість встановлення Замовником в тендерній документації умови надання Учасниками у складі тендерної пропозиції сертифіката FSC передбачена нормами діючого законодавства, зокрема Законом № 922 і не заборонена іншими нормативно-правовими актами та не є дискримінаційною вимогою.
Cертифікація системи ведення лісового господарства - оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам (критеріям і принципам) щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Екологічно збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства передбачає заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів, охорону рідкісних і зникаючих видів тварин і рослин, відмову від застосування хімічних препаратів та мінімізацію негативного впливу на довкілля. Дотримання всіх вимог FSC гарантує, що матеріали та вироби з маркуванням FSC походять з відповідально керованих лісів. Сертифікація ланцюга постачання необхідна виробникам, переробникам та продавцям для підтвердження того, що продукція, яку продають із заявою FSC, походить із добре керованих лісів, контрольованих джерел, вторинної сировини або суміші вказаних видів сировини. FSC сертифікат є засобом, який запобігає надходженню деревини незаконного походження в ланцюги постачання продукції завдяки оцінці відповідності незалежними аудиторами.
Враховуючи викладене, Замовник вважає, що вимога, зазначена в пп. 4 п.6 Додатку 3 Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та відповідно в п.6.1 Додатку 1 Перелік документів та/або інформації, які подаються Учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції до тендерної документації є цілком доцільною, обґрунтованою, та є такою, що не обмежує коло Учасників, не призводить до дискримінації Учасників, а тому у Замовника відсутні підстави вносити зміни до тендерної документації.
Дата відповіді:
30.09.2024 15:14