• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Розроблення проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду Кіровоградської області

Завершена

1 132 800.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 5 664.00 UAH
Період уточнення: 02.05.2024 16:39 - 07.05.2024 00:00
Відповідь надана

Кваліфікаційні критерії, інші документи

Номер: a00ae0fd900d4c74936f3869ac6cd21e
Дата опублікування: 06.05.2024 17:21
Опис: Шановний Замовнику! 1. У Додатку №1 до ТД міститься вимоги:  3. Інша інформація, встановлена відповідно до законодавства (для УЧАСНИКІВ — юридичних осіб, фізичних осіб та фізичних осіб — підприємців);  Інші документи від Учасника; «2. Достовірна інформація у вигляді довідки довільної форми, у якій зазначити дані про наявність чинної ліцензії або документа дозвільного характеру на провадження виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом. Замість довідки довільної форми учасник може надати чинну ліцензію або документ дозвільного характеру.»  Дана вимога не відповідає чинному законодавству оскільки починаючи з 3 грудня 2012 року, ліцензування робіт із землеустрою було скасовано. Натомість запроваджено сертифікацію інженерів-землевпорядників та до 1 січня 2015 року встановлено перехідний період для суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на виконання робіт із землеустрою. Тому вимагаємо Замовнику внести зміни до тендерної документації. 2. У Додатку №1 до ТД міститься вимоги: «- сертифікат на систему управління охороною здоров’я та безпекою праці ДСТУ ISO 45001:2019 Системи управління охороною здоров’я та безпекою праці. Вимоги та настанови щодо застосування (ISO 45001:2018, ІDT); - сертифікат на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015 (ISO 9001:2015, ІDT) «Системи управління якістю. Вимоги», дійсного на дату розкриття кваліфікаційних пропозицій) ; - сертифікат на систему екологічного управління ДСТУ ISO 14001:2015 (ISO 14001:2015, ІDT) «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування», дійсного на дату розкриття кваліфікаційних пропозицій; - сертифікат на систему управління щодо протидії корупції ДСТУ ISO 37001:2018 Системи управління щодо протидії корупції. Вимоги та настанови щодо застосування (ISO 37001:2016, ІDT), дійсного на дату розкриття кваліфікаційних пропозицій. ! Надати, стосовно зазначених сертифікатів, документально підтверджену інформацію (копії звітів за результатами перевірок (аудитів)) щодо ефективного впровадження систем управління якістю суб’єкта господарювання, зокрема, проходження перевірок (аудитів) на результативність впровадження та забезпечення функціонування згідно сертифікованим вимогам відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17021-1:2017 Оцінка відповідності. Вимоги до органів, які здійснюють аудит і сертифікацію систем управління. Частина 1. Вимоги (EN ISO/IEC 17021-1:2015, IDT; ISO/IEC 17021-1:2015, IDT).»  Дана вимога є дискримінаційною і унеможливлює участь в тендерній закупівлі, просимо її прибрати і привести тендерну документацію у відповідність до предмету закупівлі. Адже ЗУ «Про публічні закупівлі», передбачає критерії проведення закупівель як для Учасника так і для Замовника тому відповідно, ст.. 16 п. 2 Замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: 1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); 4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю. 3. У Додатку №1 до ТД міститься вимоги: «Оригінал або завірену копію довідки з обслуговуючого банку про наявність рахунку(ків) в учасника та відсутність заборгованості за платежами.»  Просимо Замовника надати роз’яснення щодо яких конкретно платежів надати довідку.
Відповідь: Відповідь: 1.Щодо вимоги ч. 3 Додатку 1 до тендерної документації «Достовірна інформація у вигляді довідки довільної форми, у якій зазначити дані про наявність чинної ліцензії або документа дозвільного характеру на провадження виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом. Замість довідки довільної форми учасник може надати чинну ліцензію або документ дозвільного характеру», то у вимозі чітко зазначено «якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом», а якщо не передбачено, то інформацію подавати не потрібно. Підстави для внесення змін до тендерної документації відсутні. Відповідь: 2.Одним із доказів необхідного рівня якості послуг є підтвердження відповідності технічних характеристик послуги загальновизнаним вимогам шляхом проведення незалежної оцінки або сертифікації. Сертифікати системи управління якістю підтверджують відповідність Учасника вимогам міжнародних стандартів, діючих в Україні, які визначають вимоги до систем менеджменту якості у сфері постачання продукції, надання послуг тощо. Наявність у підприємства вказаних сертифікатів, свідчить про спроможність підприємства надавати послуги у відповідності з вимогами діючої нормативної-правової документації. Тому вказані в тендерній документації дані вимоги жодним чином не обмежують коло потенційних учасників, не містять жодних дискримінаційних складових та не порушують права та законні інтереси учасників, що пов`язані з участю у процедурі. Відповідно до ч. 2 ст 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: 1) наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій; 2) наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; 3) наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів); 4) наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю. А відповідно до ч.3 ст.22 зазначеного Закону - тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Отже, замовник самостійно визначає кваліфікаційні критерії з тих, що передбачені статтею 16 Закону та указує у тендерній документації інформацію про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям. Відповідь: 3.Надати довідку з обслуговуючого банку про стан позичкової заборгованості за кредитами та відсотками.
Дата відповіді: 09.05.2024 12:25
Відповідь надана

Кваліфікаційні вимоги

Номер: b19d7ef078934fb384404b50bbb6c48b
Дата опублікування: 06.05.2024 16:29
Опис: Шановний Замовник під час проведення закупівлі Вами порушено основні принципи закупівель, що визначені в cт.3 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: недискримінація учасника та запобігання корупційним діям і зловживанням. Згідно додатку 1 п.3 вимагається «наявність фахівця із науковим ступенем у сфері біологічних наук або договірних відносин з науковою установою яка має вищезазначеного спеціаліста і може забезпечити виконання вимог у Додатку №2 до ТД.- еколога (не менше одного працівника)…. Вимога про залучення еколога та спеціаліста у сфері біологічних наук обумовлюється тим, що землі ПЗФ мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну цінність і є, відповідно до ст.6 Закону України "Про природно-заповідний фонд", об`єктами комплексної охорони, належать до земель ПЗФ та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення. А тому при розробленні проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж територій ПЗФ потрібні наукові обстеження та наукові дослідження територій ПЗФ з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.» Законом України «Про природно-заповідний фонд» ст. 12 чітко зазначено: «Управління ПЗФ здійснюється їх спеціальними адміністраціями. Спеціальні адміністрації очолюють керівники, які мають екологічну, біологічну або географічну освіту далі по тексту. До складу спеціальної адміністрації по управлінню територіями та об’єктами природно-заповідного фонду входять відповідні наукові підрозділи, далі по тексту.» Закон України «Про природно-заповідний фонд» ст. 42 визначає основні напрямки наукових досліджень на територіях ПЗФ з урахуванням програм і планів науково-дослідних робіт, які затверджуються Національною академією наук України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Для ведення наукових досліджень у складі адміністрації природних заповідників, біосферних заповідників, національних природних парків, а також ботанічних садів, дендрологічних парків та зоологічних парків загальнодержавного значення створюються відповідні наукові підрозділи, структура, штати, кошторис витрат яких затверджуються органами, у підпорядкуванні яких перебувають зазначені об’єкти природно-заповідного фонду.» Однак Замовник, в супереч ЗУ «Про землеустрій» вимагає проведення додаткових робіт при розробленні проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж територій ПЗ, де чітко зазначає, що потрібні наукові обстеження та наукові дослідження територій ПЗФ з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища. Вказані у переліку ПЗФ уже функціонують, оскільки Замовник надає у складі вихідних даних «положення про ПЗФ та охоронне зобов’язання» на визначені та створені території ПЗФ то Виконавець робіт повинен лише використовувати надані матеріали, а не проводити наукові дослідження чи наукові обстеження територій. Дана вимога суперечить нормам Закону України «Про публічні закупівлі», Закону України «Про природно-заповідний фонд», Закону України «Про землеустрій», її встановленням Замовник СВІДОМО звужує коло потенційних учасників закупівлі виключно до тих у кого є в наявності фахівець із науковим ступенем у сфері біологічних наук або є договірні відносини з науковою установою яка має вищезазначеного спеціаліста – еколога. Враховуючи викладене тендерна документація містить умови, що порушують принципи здійснення закупівель, обмежують конкуренцію та призводить до дискримінації учасників, тому вимогу зазначену в додатку 1 до тендерної документації п.3 «наявність фахівця із науковим ступенем у сфері біологічних наук або договірних відносин з науковою установою яка має вищезазначеного спеціаліста і може забезпечити виконання вимог у Додатку №2 до ТД. - еколога (не менше одного працівника).» не відповідає вимогам та Закону України «Про публічні закупівлі» вимагаємо ВИКЛЮЧИТИ.
Відповідь: Добрий день! Відповідаючи на Ваші питання, повідомляємо наступне. Відповідь: Розроблення проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду Кіровоградської області планується для територій, які відповідно до Зкону України «Про природно заповідний фонд України» не повинні мати спеціальні адміністрації, а відповідно і відсутні наукові підрозділи для проведення необхідних додаткових обстежень. Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України «Про природно заповідний фонд України» управління територіями та об’єктами природно-заповідного фонду, для яких не створюються спеціальні адміністрації, здійснюється підприємствами, установами та організаціями, у віданні яких перебувають ці території та об’єкти. Враховуючи те, що при розробці проєктів будуть встановленні чіткі межі територій природно – заповідного фонду, а наявної інформації в положеннях та охоронних зобов’язаннях є недостатньо тому є нагальна потреба в додаткових обстеженнях та дослідженнях щоб охопити весь спектр природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу для цих територій, а також дана інформація буде використана при підготовці проєкту (ст.47 Закону України "Про землеустрій" проєкт повинен включати також характеристику територій із встановленням режиму використання земель природно-заповідного фонду). І тому вимога щодо залучення еколога та спеціаліста у сфері біологічних наук є актуальною та такою, що не суперечить чинному законодавству і обумовлюється тим, що землі ПЗФ мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну цінність і є, відповідно до Закону, об`єктами комплексної охорони та належать до земель ПЗФ та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення. А тому при розробленні проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж територій ПЗФ потрібні саме працівники науковці які володіють спеціальними науковими знаннями. Технічні працівники, землевпорядники, геодезисти та проектувальники такими науковими знаннями нажаль не володіють.
Дата відповіді: 09.05.2024 12:21