-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Електрична енергія, код 09310000-5 – Електрична енергія за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника
Тендер Prozorro UA-2024-01-18-017551-a
Завершена
1 251 840.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 12 518.40 UAH
мін. крок: 1% або 12 518.40 UAH
Період уточнення:
18.01.2024 22:25 - 23.01.2024 00:00
Відповідь надана
Екологічний аудит
Номер:
7ab00f10545b43c4b4cb94236112bd59
Дата опублікування:
22.01.2024 20:13
Опис:
Шановний Замовнику, відповідно до вимог документації «Учасник у складі тендерної пропозиції надає довідку щодо застосування Учасником заходів із захисту довкілля при виконанні умов Договору із постачання електричної енергії разом із довідкою від екологічного аудитора, що здійснював екологічний аудит учасника, яка містить опис заходів захисту довкілля та навколишнього природного середовища, які впроваджує та застосовує учасник. Крім цього, учасники у складі тендерної пропозиції повинні надати звіт з екологічного аудиту учасника закупівлі з висновком про те, що учасник здійснює господарську діяльність у відповідності до вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»; Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»; Закону України «Про відходи»; Закону України «Про охорону атмосферного повітря»; Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», іншим нормативно-правовим актам та природоохоронного законодавства України та порушень вимог природоохоронного законодавства України не виявлено із відповідними дійсними сертифікатами від Міністерства екології та природних ресурсів України, що підтверджує статус екологічного аудитора, що здійснював екологічний аудит такого учасника.» Повідомляємо, що відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про екологічний аудит», обов’язковий екологічний аудит здійснюється на замовлення заінтересованих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування щодо об’єктів або видів діяльності, які становлять підвищену екологічну небезпеку, відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, у таких випадках: банкрутство; приватизація, передача в концесію об’єктів підвищеної екологічної небезпеки, крім визначених законом випадків; передача або придбання в державну чи комунальну власність; передача у довгострокову оренду об’єктів державної або комунальної власності; створення на основі об’єктів державної та комунальної власності спільних підприємств; екологічне страхування об’єктів; завершення дії угоди про розподіл продукції відповідно до закону; в інших випадках, передбачених законом. Слід зазначити, що Перелік видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 року № 808, втратив чинність на підставі Постанови КМУ від 23.01.2019 року № 128. Пунктом 2, 3 ст. 1 Закону України «Про об’єкти підвищеної небезпеки» визначено, що дія Закону розповсюджується на суб’єктів господарської діяльності - юридичних або фізичних осіб, у власності або у користуванні якої є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки. Об’єкт підвищеної небезпеки - об’єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об’єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру. Порядок функціонування ринку електроенергетики визначений, зокрема, Законом України «Про ринок електричної енергії», Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року № 312. Відповідно до п. 1.1.2 Правил роздрібного ринку електричної енергії, учасники роздрібного ринку електричної енергії (учасники роздрібного ринку) - електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов’язані з постачанням електричної енергії споживачу, з метою використання ним електричної енергії на власні потреби. Постачальники діють на підставі ліцензії з постачання електричної енергії. Пунктом 30 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначено, електропостачальник - суб’єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії споживачу, тобто до його функцій не входить виробництво, розподіл, передача електричної енергії та інші екологічно вразливі фактори, які покладені на інших учасників ринку електроенергії. Зокрема, п. 56 ч.1 ст. 1; п. 3 ч. 2 ст. 28; п. 5 ч. 1 ст. 33; п. 6 ч. 1 ст. 46 Закону функції забезпечення охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності покладені на операторів системи розподілу, виробників, операторів системи передачі. Таким чином, Постачальник електричної енергії є суб’єктом господарювання у якого відсутні у власності або у користуванні об’єкти підвищеної небезпеки, відсутні будь-які ризики впливу на навколишнє природнє середовище, пов’язані, з постачанням електроенергії в рамках повноважень, покладених на електропостачальника Законом України «Про ринок електричної енергії», Правилами роздрібного ринку електроенергії та іншим чинними нормативно-правовими актами. На підставі вищезазначеного, вимагаємо виключити з документації вищезазначену вимогу взагалі.
Відповідь:
Шановний Учаснику у відповідь на Ваше запитання до процедури закупівлі повідомляємо наступне. Відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою КМУ № 1178 від 12 жовтня 2022 р., тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Умови тендерної документації є однаковими для усіх потенційних учасників, які мають намір прийняти участь у цих відкритих торгах без виключення. Відповідно до визначання ст. 2 ЗУ «Про екологічний аудит» об'єкти матеріально-технічної бази, як Замовника, так і Постачальника електричної енергії, а так само, як і інші підприємства, установи та організації, їх філії та представництва чи об'єднання, окремі виробництва, інші господарські об'єкти – є об'єктами екологічного аудиту. Згідно зі ст. 1 ЗУ «Про екологічний аудит», екологічний аудит - це документально оформлений системний незалежний процес оцінювання об'єкта екологічного аудиту, що включає збирання і об'єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності визначених видів діяльності, заходів, умов, системи екологічного управління та інформації з цих питань вимогам законодавства України про охорону навколишнього природного середовища та іншим критеріям екологічного аудиту. Відповідно до приписів ст. 34 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», завдання контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища полягають у забезпеченні додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища всіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, а також громадянами. Ст. 54 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища», місцеві ради, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні своєї діяльності зобов'язані вживати необхідних заходів щодо запобігання та недопущення перевищення встановлених рівнів акустичного, електромагнітного, іонізуючого та іншого шкідливого фізичного впливу на навколишнє природне середовище і здоров'я людини в населених пунктах, рекреаційних і заповідних зонах, а також в місцях масового скупчення і розмноження диких тварин. Враховуючи те, що застосування необхідних заходів захисту довкілля та навколишнього середовища з боку, зокрема, підприємств, установ, організацій є вимогою вищезазначеного закону, тому Замовник має право це перевірити, вимагаючи опис планованих заходів захисту довкілля та навколишнього середовища. У зв'язку з цим, відповідність Постачальника вимогам діючого природоохоронного законодавства (зокрема, здійснення ним планованих заходів захисту довкілля та навколишнього середовища), доказом чого є документальне підтвердження, зокрема екологічним аудитором відповідності учасника вимогам екологічного законодавства - для Замовника є необхідністю. Також з огляду на зазначене у преамбулі ЗУ «Про екологічний аудит»: «Цей Закон визначає основні правові та організаційні засади здійснення екологічного аудиту і спрямований на підвищення екологічної обґрунтованості та ефективності діяльності суб'єктів господарювання. Положення цього Закону поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та видів діяльності», а відтак, і на потенційних учасників, що бажають прийняти участі у даній закупівлі. Таким чином, включення вказаних вимог до умов тендерної документації, передбачене законодавством, та дозволяє Замовнику зробити висновки про ступінь надійності контрагента і впевненості у своєчасному отриманні товару, що є предметом закупівлі.
Дата відповіді:
24.01.2024 18:41
Відповідь надана
Наявність працівника відповідної кваліфікації
Номер:
f4e7f976cb5d4888b177aeb710176e42
Дата опублікування:
22.01.2024 20:11
Опис:
амовнк зазначає що оскільки фізичне обслуговування споживачів в точках контакту повинно відповідати вимогам пожежної та електробезпеки, санітарного гігієнічного забезпечення, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій на виробництві, наданні першої допомоги в разі нещасного випадку, що неможливо забезпечити без наявності відповідного працівника, який пройшов у встановленому порядку спеціальне навчання та отримав належне посвідчення. Тобто вимагає у учасника наявність відповідного фахівця та документального підтвердження його кваліфікації. Тобто, застосовує до учасника вимогу кваліфікаційного криетрію щодо наявності працівників відповідної кваліфікації. Шановний Замовник дана вимога є протиправною та незаконною, оскільки законодавець забороняє вимагати на закупівлю електронерергії встановлення такого кваліфікаційного критерію відповідно до Особливостей. Внесіть відповідні зміни
Відповідь:
Шановний Учаснику, у відповідь на Ваше запитання до процедури закупівлі повідомляємо наступне. Відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою КМУ № 1178 від 12 жовтня 2022 р., тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Умови тендерної документації є однаковими для усіх потенційних учасників, які мають намір прийняти участь у цих відкритих торгах без виключення. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці», роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці. Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог. Приписами ст. 15 Закону України «Про охорону праці», встановлено, що на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці. На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку. Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю. Припис спеціаліста з охорони праці може скасувати лише роботодавець. Згідно ст. 18 Закону України «Про охорону праці», працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії. Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці. Пунктом 1.2. Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 15.11.2004 р. № 255 встановлено, що на основі Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших чинників роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці відповідного підприємства, визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства. У цій службі повинні працювати найбільш кваліфіковані спеціалісти. Відтак, фахівець з охорони праці повинен пройти навчання щодо законів та нормативно-правових актів у сфері охорони праці, пожежної безпеки та підтвердити це відповідними документами. Отже, постачальник електричної енергії, окрім вимог законодавства України, що регулюють питання постачання електричної енергії, зобов’язаний виконувати вимоги іншого законодавства України, яке обов’язкове для усіх суб’єктів господарювання, в тому числі і законодавства з охорони праці. Таким чином, включення вказаної вимоги до умов тендерної документації, передбачене законодавством, та дозволяє Замовнику зробити висновки про ступінь надійності контрагента і впевненості у своєчасному отриманні товару, що є предметом закупівлі.
Дата відповіді:
24.01.2024 18:42
Відповідь надана
Аналогічний договір
Номер:
92a717d015d448fc9f8abd9eae710c3d
Дата опублікування:
22.01.2024 20:05
Опис:
Згідно з вимогами тендерної документації, Замовник вимагає наступне: У складі пропозиції обовʼязково надається копія аналогічного договору (не залежно від категорії кінцевого споживача), а також лист-відгук від такого замовника 3 обовʼязковим зазначенням інформації щодо предмету договору, кількості поставлених товарів, вартості поставки товару, термін дії Договору, наявності претензій до постачальника, переліку актів приймання-передачі товару згідно даного Договору, а також документи для підтвердження виконання договору в повному обсязі (акти приймання-передачі товару щодо поставленого товару з підписами сторін), банківський документ (виписка) про надходження коштів згідно такого договору, що завений банком, акти звірки з замовником, що підписані сторонами, документи, що підтверджують оплату податків на прибуток в період виконання умов договору, що завірене відміткою банку, податкові накладні, які складені на всі акти приймання-передачі товару щодо аналогічного договору та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (у разі якщо Учасник є платником податку на додану вартість), фінансовий звіт чи податкову декларацію (поквартально) стосовно року, в якому було здійснено постачання товару згідно аналогічного договору. Надані документи повинні відображати повне виконання умов договору сторонами. Отже, учасник надає не менше одного повністю виконаного аналогічного договору із попередніми Замовниками, в яких відображена інформація щодо постачання електричної енергії кінцевому споживачу з документами, що передбачені вище. Відповідно до ст.4 Закону України "Про публічні закупівлі", Замовник не має права встанолювати жодних дискримінаціних вимог, та вимог що обмежують конкуренцію. Встановлення Замовником вимог до змісту листа відгуку (зокрема замовник з не зрозумілих причин бажає отримати в листі-відгуку переліку актів приймання-передачі товару згідно даного Договору) ставить учасників в залежність від рішення третіх осіб. Учасники не мають впливу на контрагентів та не можуть влинути на зміст листа-відгуку, а отже участь постачальників в закупівлі залежить від бажання чи не бажання контрагента видати лист відгук з конкретним змістом. Дана вимога є неправомірною що неодноразово підтверджено практикою АМКУ. Додатково, окрім актів прийому-передачі товару Замовник встановлює необхідність подачі величезної маси документів, котрі жодним чином не можуть підтвердити належне виконання договору. Так, зокрема, належним підтвердженням госопдарської опреації є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Такими первинними документами виступають акти-прийому передачі товару, котрі в повні мірі відображають реальність здійснення госопдраської операції - постачання електричної енергії. Такий документ цілком і повністю відображатиме повне виконання умов договору сторонами. Вимоги замовника щодо надання актів звірки, банківський документ (виписка) про надходження коШтів згідно такого договору, документи, що підтверджують оплату податків на прибуток в період виконання умов договору, що завірене відміткою банку, податкові накладні, які складені на всі акти приймання-передачі товару щодо аналогічного договору та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (у разі якщо Учасник є платником податку на додану вартість), фінансовий звіт чи податкову декларацію (поквартально) стосовно року, в якому було здійснено постачання товару згідно аналогічного договору, є надмірними, жодним чином в якийсь додатковий спосіб не свідчать про належне виконання договору, а вимагаються лише для утруднення підготування тендерної документації. Внесіть відповідні зміни до тендерної документації, інакше будемо вимушені звернутися до АМКУ за захистом своїх прав та законних інтресів.
Відповідь:
Шановний Учаснику, у відповідь на Ваше запитання до процедури закупівлі повідомляємо наступне. Відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою КМУ № 1178 від 12 жовтня 2022 р., тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Умови тендерної документації є однаковими для усіх потенційних учасників, які мають намір прийняти участь у цих відкритих торгах без виключення. З огляду на вказане, а також враховуючи те, що Вами не надано документального підтвердження неможливості виконати вказану вимогу тендерної документації у Замовника відсутні підстави для внесення змін до тендерної документації
Дата відповіді:
24.01.2024 18:39
Відповідь надана
Інфекційні хіороби
Номер:
2646a02102aa4659afbb10ec0dc6b8de
Дата опублікування:
22.01.2024 18:41
Опис:
На виконання вимог статті 18 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Учасники у складі тендерної пропозиції надають чинний договір на проведення профілактичних дезінфекційних заходів разом з підтверджуючими документами про проведення таких дезінфекційних заходів, а саме: акт приймання-передачі наданих послуг з дезінфекції або видаткова накладна.
Шановний Замовник, ваша фантазія безмежна. Такого на поставку електроенергії ще не бачили на вимогах.
Яким чином даний документ стосується предмету закупівлі, та як він вливає на його якість? Ви боїтеся , що разом з електроенергією вам поставлять якусь хворобу, чи як?
Дані Вимоги Є Незаконними Та Такими Що ПІДЛЯГАЄ ВИЛУЧЕННЮ З ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ. Відповідно до пункту 29 Особливостей у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються. У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). Слід зазначити, що національні стандарти для електричної енергії не передбачають наявності вищезазначених документів. За таких умов, вищезазначені умови Документації суперечать положенням Особливостей в цій частині. Вищезазначене чітко викладено у рішеннях КОМІСІЇ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ СКАРГ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ: - № 13539-р/пк-пз від 28.08.2023 (UA-2023-08-14-014436-a), - № 14088-р/пк-пз від 05.09.2023 (UA-2023-08-17-012915-a) - № 20482-р/пк-пз від 19.12.2023 (UA-2023-12-04-019372-a); - № 20920-р/пк-пз від 26.12.2023 (UA-2023-12-11-018310-a); - № 20912-р/пк-пз від 26.12.2023 (UA-2023-12-13-015491-a); - № 20905-р/пк-пз від 26.12.2023 (UA-2023-12-13-004876-a); - № 21029-р/пк-пз від 27.12.2023 (UA-2023-12-14-014413-a) І це далеко не повний перелік подібних рішень, практика АМКУ однозначно на боці Законодавства, тому вимагаємо виключити незаконні вимоги з тендерної документації
Відповідь:
Шановний Учаснику, у відповідь на Ваше запитання до процедури закупівлі
повідомляємо наступне. Відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою КМУ № 1178 від 12 жовтня 2022 р., тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно ч. 3 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Умови тендерної документації є однаковими для усіх потенційних учасників, які мають намір прийняти участь у цих відкритих торгах без виключення. Відповідно до ст. 18 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», надалі - Закон, юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів і комах у приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках. Тобто виходячи із визначення вказаної статті Закону, юридичні особи незалежно від виду їх економічної діяльності зобов’язані проводити відповідні заходи. Таким чином, включення вказаної вимоги до тендерної документації, передбачене законодавством, та дозволяє Замовнику зробити висновки про ступінь надійності контрагента і впевненості у своєчасному отриманні товару, що є предметом закупівлі.
Дата відповіді:
24.01.2024 18:39
Відповідь надана
Інформація від територіального органу ДСНС щодо надзвичайних ситуацій на обʼєктах учасника за період 2023 року
Номер:
3cb2bcc07733420abd9d18a7cb388a69
Дата опублікування:
22.01.2024 18:28
Опис:
Згідно з вимогами тендерної документації, Відповідно до ст. 131 Кодексу цивільного захисту України на виконання положень Постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення обліку надзвичайних ситуацій» від 9 жовтня 2013 р. Nº 738, учасники у складі своїх тендерних пропозицій надають інформацію від територіального органу ДСНС України (в залежності від розташування обʼєктів учасника) про наявність або про відсутність інформації про надзвичайні ситуації на обʼєктах учасника за період 2023 року (Якщо обʼєкти учасника розташовані на території більше ніж однієї області України, інформація надається від відповідної кількості територіальних органів ДСНС України по кожній області окремо). Дані Вимоги Є Незаконними Та Такими Що ПІДЛЯГАЄ ВИЛУЧЕННЮ З ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ. Відповідно до пункту 29 Особливостей у разі проведення відкритих торгів згідно з цими особливостями для закупівлі твердого палива, бензину, дизельного пального, природного газу, газу скрапленого для автомобільного транспорту, газу скрапленого для комунально-побутового споживання та промислових цілей, електричної енергії положення пунктів 1 і 2 частини другої статті 16 Закону замовником не застосовуються. У разі здійснення закупівель, визначених абзацом першим цього пункту, замовники не можуть установлювати вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом (за наявності національного стандарту для відповідного предмета закупівлі). Слід зазначити, що національні стандарти для електричної енергії не передбачають наявності вищезазначених документів. За таких умов, вищезазначені умови Документації суперечать положенням Особливостей в цій частині. Вищезазначене чітко викладено у рішеннях КОМІСІЇ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ СКАРГ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ: - № 13539-р/пк-пз від 28.08.2023 (UA-2023-08-14-014436-a), - № 14088-р/пк-пз від 05.09.2023 (UA-2023-08-17-012915-a) - № 20482-р/пк-пз від 19.12.2023 (UA-2023-12-04-019372-a); - № 20920-р/пк-пз від 26.12.2023 (UA-2023-12-11-018310-a); - № 20912-р/пк-пз від 26.12.2023 (UA-2023-12-13-015491-a); - № 20905-р/пк-пз від 26.12.2023 (UA-2023-12-13-004876-a); - № 21029-р/пк-пз від 27.12.2023 (UA-2023-12-14-014413-a) І це далеко не повний перелік подібних рішень, практика АМКУ однозначно на боці Законодавства, тому вимагаємо виключити незаконні вимоги з тендерної документації
Відповідь:
Шановний Учаснику, у відповідь на Ваше запитання до процедури закупівлі
повідомляємо наступне. Відповідно до п. 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені Постановою КМУ № 1178 від 12 жовтня 2022 р., тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих особливостей. Згідно ч. 3 ст. 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Умови тендерної документації є однаковими для усіх потенційних учасників, які мають намір прийняти участь у цих відкритих торгах без виключення. В силу ч. 3 ст. 131 Кодексу цивільного захисту України: «Центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання зобов’язані вести облік надзвичайних ситуацій, зокрема пожеж, які виникають на їх територіях та об’єктах, подавати у встановленому порядку відповідну статистичну звітність, аналізувати причини виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж і вживати заходів до їх недопущення». Постановою КМУ від 9 жовтня 2013 р. № 738: «Облік надзвичайних ситуацій в Україні ведуть ДСНС та її територіальні органи, а також центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві держадміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання незалежно від їх підпорядкування і форми власності. Облікові дані про надзвичайні ситуації надаються ДСНС, центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим держадміністраціям, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання та громадянам на їх запити». Встановлення вимоги про надання інформації від територіального органу ДСНС України про наявність або про відсутність надзвичайних ситуацій на підприємстві учасника, надають змогу Замовнику встановити чи такі випадки були, не з відомостей, поданих учасником, а від Уповноваженого органу, оскільки наявність надзвичайних ситуацій на підприємстві жодним чином не характеризує його як надійного контрагента, а отже Замовник вправі врахувати можливі ризики у своєчасному отриманні товару, що є предметом закупівлі. Запитувана інформація від ДСНС або від її територіальних органів є формою державного контролю в сфері цивільного захисту, що свідчить про рівні можливості для всіх, без винятку, учасників закупівлі отримати запитувану інформацію. Законодавством жодним чином не обмежено звернення будь-якого підприємства до ДСНС або до її територіальних органів за запитом про надання інформації. Таким чином, включення вказаної вимоги до тендерної документації, передбачене законодавством, та дозволяє Замовнику зробити висновки про ступінь надійності контрагента і впевненості у своєчасному отриманні товару, що є предметом закупівлі.
Дата відповіді:
24.01.2024 18:38