-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
ДК 021:2015:09310000-5 Електрична енергія
Тендер Prozorro UA-2024-01-15-005421-a
без розподілу
Завершена
1 771 500.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 8 857.50 UAH
мін. крок: 0.5% або 8 857.50 UAH
Період уточнення:
15.01.2024 12:08 - 20.01.2024 00:00
Відповідь надана
щодо вимог тендерної документації та корупційних складових
Номер:
2a9389dea2374b59ad0fe1552b73c1ac
Дата опублікування:
17.01.2024 14:01
Опис:
Шановний Замовник, в Розділ: Оцінка тендерної пропозиції. 1. Перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію зазначаєте: «З метою недопущення укладання договору за ціною, що не є ринковою, що в свою чергу може призвести до зриву постачання електричної енергії в інтересах Замовника, пропозиції учасників буде перераховано з врахуванням наступного розрахунку: Ціна тендерної пропозиції = Цфакт * Ф, де Ф – плановий обсяг споживання електричної енергії (кВт*год), який Замовник має намір придбати за результатами цієї процедури закупівлі. Розрахунок ціни відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 22 Закону, за яку Учасник згоден виконати замовлення, повинен здійснюватися наступним чином: Цфакт = (Цод*(1+К/100)+T+В)*1,2; де Цфакт – вартість електричної енергії за розрахунковий період; «Цод» – ціна за 1 кВт/год електричної енергії. «Цод» для даної процедури закупівлі не може бути нижчою прогнозованої ціни РДН ОЕС, яка для даної закупівлі становить – 4,51205 грн. за 1 кВт*год без ПДВ. Дане значення визначено як середньозважену ціну на РДН у торговій зоні Об'єднана Енергетична Система України за грудень 2023 року – 4,10186 грн. за 1 кВт*год без ПДВ за даними ДП «Оператор ринку», розміщеними на його веб-сайті www.oree.com.ua, з урахуванням індикатора діапазону можливого коливання ціни в періоді постачання. Замовник встановлює величину цього індикатора однакову для всіх Учасників в розмірі + 10% заокруглений до 5 значущих знаків. «Цод» не включає ПДВ, Т, К, В. «Т» – затверджений Постановою НКРЕКП тариф на послугу передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» (оператор системи передачі – ОСП) відповідно до постанови НКРЕКП від 09.12.2023 № 2322 в розмірі 528,57 грн/МВт•год. «Т» є регульованою складовою ціни Договору. «В» – затверджений постановою НКРЕКП від 27.12.2023 року №2616 тариф на здійснення операцій купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку в розмірі 6,54 грн./МВт*год. «В» є регульованою складовою ціни Договору. «1,2» - математичне вираження ставки податку на додану вартість (ПДВ – 20 %), яке нараховується згідно Податкового кодексу України. «К» – коефіцієнт прибутковості Постачальника (маржа, вартість послуг Учасника), запропонований Учасником у відсотках від загальної ціни тендерної пропозиції (Цод), % * *Примітка. З метою запобігання демпінгу серед Учасників, Замовник буде відхиляти пропозиції Учасників, в яких величина маржі буде від’ємна. У складі пропозиції учасник подає гарантійний лист, в якому зазначає, що маржа в пропозиції учасника в тому числі за результатами аукціону не буде величиною від'ємною. Включення від’ємного значення маржі до пропозиції учасника, в тому числі до пропозиції за результатами аукціону, буде вважатися відмовою від підписання (укладання) договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.».
Відповідно до частини 6,7 статті 51 Закону України «Про ринок електричної енергії» фінансування діяльності оператора ринку здійснюється за рахунок учасників ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку відповідно до правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку. Розмір фіксованого платежу за користування програмним забезпеченням оператора ринку та тарифу на здійснення операцій купівлі-продажу на РДН/ВДР погоджується постановою НКРЕКП. Відповідно постановою НКРЕКП від 27.12.2023 №2616: тариф на здійснення операцій купівлі-продажу на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку на 2024 року встановлено в розмірі 6,54 грн/МВт·год (без ПДВ). Тобто, даний платіж зобов’язаний сплачувати кожен учасник ринку як обов’язковий платіж за користування програмним забезпеченням оператора ринку, цей платіж не зобов’язаний сплачувати Замовник за рахунок власного бюджету. Відповідно до законодавства про публічні закупівлі учасник самостійно несе всі витрати, пов’язані з підготовкою та поданням його тендерної пропозиції. Замовник у будь-якому випадку не є відповідальним за зміст тендерної пропозиції учасника та за витрати учасника на підготовку пропозиції незалежно від результату торгів. До розрахунку ціни пропозиції не включаються будь-які витрати, понесені учасником у процесі проведення процедури закупівлі та укладення договору про закупівлю. Тобто положення вашої тендерної документації суперечать законодавству, ви включаєте витрату яка має покриватись Учасником, до витрат, які будете покривати ви як Замовник за рахунок вашого бюджету. Відповідно до ч.1 ст.5 ЗУ «Про публічні закупівлі»: Закупівлі здійснюються за таким принципом: запобігання корупційним діям і зловживанням. Чи не вважаєте Ви, що за таких умов тендерної документації, даний принцип публічних закупівель не дотримується? Чи не вважаєте, що ви як представник системи охорони здоров’я, який служить суспільству шляхом забезпечення громадян належною медичною допомогою, що ви зобов’язані в першу чергу дотримуватись чинного законодавства, а не порушувати його?! Вимагаємо прибрати даний тариф з тендерної документації. У разі бездіяльності Замовника стосовно даного питання, Учаснику доведеться використати свою можливість оскарження умов тендерної документації Замовника у Антимонопольному комітеті України (АМКУ), та звернутись до уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції – це органи прокуратури, Національне антикорупційне бюро.
Відповідь:
Шановний учаснику!
Ви стверджуєте, що зазначений замовником тариф, який є складовою вартості електричної енергії, є платою за використання програмного забезпечення, що є неправдивою інформацією. Відповідно до постанови НКРЕКП фіксований платіж за користування програмним забезпеченням і тариф на здійснення операцій купівлі-продажу це абсолютно різні речі. Ви просите прибрати зі складових ціни те - чого там і так немає, тобто платіж за користування програмним забезпеченням.
Зі своєї сторони повідомляємо, що для нас, як для замовника, головною метою проведення закупівлі є не просто витрата бюджетних коштів, а забезпечення ефективності їх використання шляхом обрання кращої серед запропонованих конкурентами пропозицій, з дотриманням таких принципів, як: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій, запобігання корупційним діям і зловживанням. Замовником було проведено аналіз своєї тендерної документації та прийнято рішення про внесення змін.
Дата відповіді:
18.01.2024 17:19