• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Код за ДК 021:2015:43260000-3 Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка (Придбання екскаватора-навантажувача)

Торги не відбулися

4 600 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 23 000.00 UAH
Період уточнення: 09.08.2023 16:30 - 14.08.2023 00:00
Відповідь надана

Дискримінаційні вимоги до предмету закупівлі

Номер: 75f8fe9dfe8c42aa9ecccc914d8f8015
Дата опублікування: 11.08.2023 10:51
Опис: Доброго дня! Уважно вивчивши технічні та інші вимоги до предмету закупівлі, викладені в додатку 1 тендерної документації, вбачається, що вони визначені Замовником для певного типу/моделі товару та складені таким чином, що значно обмежують коло потенційних учасників, та дають можливість прийняти участь тільки продавцям екскаватора навантажувача JCB. Відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», основними принципами здійснення закупівель є: • добросовісна конкуренція серед учасників; • максимальна економія та ефективність; • відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; • недискримінація учасників; • об’єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; • запобігання корупційним діям і зловживанням. Для розширення кола потенційних учасників, дотримання принципів здійснення закупівлі та прозорості, відкритості та максимальної економії державних коштів, просимо Замовника внести зміни до технічних вимог до предмету закупівлі, викладених в додатку 1 тендерної документації та розширити/змінити певні технічні вимоги, а саме: ВИМОГИ ЗАМОВНИКА Екскаватор-навантажувач – повинен бути новим, не раніше 2023 року випуску.- пропонуємо зазначити не раніше 2022 року випуску. Двигун має бути одного виробника з екскаватором-навантажувачем. Видалити даний пункт Дискримінація інших учасників! Транспортна довжина не більше 5750 мм. Пропонуємо зазначити не більше 6100 мм. Об’єм системи охолодження двигуна – не більше 23 л. Пропонуємо зазначити не більше 25 л. Електричний перемикач вибору приводу коліс 2WD/4WD в кабіні екскаватора-навантажувача. Видалити даний пункт, дискримінація інших учасників Коробка передач з електричним управлінням та вмонтованим гідротрансформатором. На рульовій колонці має бути встановлений електричний перемикач реверса та перемикач вибору передачі. Пропонуємо видалити «перемикач вибору передачі» Коробка передач має бути оснащена системою автоматичного блокування гідротрансформатора. Пропонуємо прибрати дану вимогу, така функція є лише у JCB Шини мають бути виробництва MICHELIN. Пропонуємо видалити дану вимогу, Обмеження кола потенційних учасників! Максимальний тиск в гідравлічній системі не менше 250 Бар. Пропонуємо зазначити не менше 220 Бар Максимальна глибина копання екскаватора без використання пристрою для швидкої заміни навісного обладнання не менше 5970 мм. Пропонуємо зазначити не менше 5800 мм Кут повороту екскаваторного ковша не менше 201 градус. Пропонуємо зазначити не менше 200 градус. Тяга ковша має бути обладнана кільцем для вантажопід’ємних робот. Пропонуємо видалити даний пункт Має бути встановлена Виробником екскаватора-навантажувача система контролю роботи екскаватора-навантажувача в реальному часі через GSM, GPS та Інтернет. Система включає в себе такі додаткові опції: ● Час напрацювання машини згідно лічильнику мотогодин екскаватора-навантажувача, ● Повідомлення про технічне обслуговування, ● Історія сервісного обслуговування, ● Попередження щодо технічного стану екскаватора, ● Рівень пального в баку, ● Простоювання техніки. Пропонуємо видалити вимогу – «встановлена Виробником»
Відповідь: Шановний Учасник! На Ваше звернення до Замовника повідомляємо, що тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 (далі - Особливості). Закон не обмежує право Замовника на визначення технічних характеристик товару, який повністю задовольняє потреби замовника. Більш того, згідно ч. 3 ст. 23 Закону технічні специфікації можуть бути у формі переліку експлуатаційних або функціональних вимог, у тому числі екологічних характеристик, за умови, що такі вимоги є достатньо точними, щоб предмет закупівлі однозначно розумівся замовником і учасниками. Встановлення кількісних та якісних показників предмету закупівлі було обґрунтовано виходячи з виробничих потреб та особливостей замовника. При підготовці даної закупівлі, Замовником проаналізовано значну кількість пропозицій товару, присутніх на ринку, і саме результатом даного аналізу і є підготоване технічне завдання. На основі результатів аналізу інформації по предмету закупівлі було прийнято рішення про затвердження технічних характеристик предмету закупівлі, що відображені у тендерній документації. Те, що Учасником помилково оцінене як дискримінація є нічим іншим, як вибір оптимальних рішень, представлених на ринку, з дотриманням вимог чинного законодавства.
Дата відповіді: 14.08.2023 17:03
Відповідь надана

Узгоджені дії Замовника з учасником. Перевищення повноважень. Корупція.

Номер: 7e6792ac85e344ee8e0eb43ffcacec73
Дата опублікування: 10.08.2023 17:18
Опис: Шановний Замовник! Оголошена Вами закупівлі є чітким прикладом – обмеження прозорої конкуренції та забезпечення штучних умов для участі та перемоги констракшн-машинері з jcb 3cx, через спільні узгоджені дії. Участь інших учасників обмежена набором технічних параметрів та вимог в додатку 1 Технічні вимоги. Такі діє є узгодженими, результат закупівлі буде спотворений. Тендер пройде, питання залишаться, а результат буде показником Ваших дійсних намірів. Питання: чому не забезпечили прозору конкуренцію? Чому не зацікавлені в заощадженні коштів? Чому вступаєте в зговір з констракшн-машинері, для забезпечення умов участі та перемоги лише для jcb. Чому обмежили інших потенційних учасників в участі через «прописане технічне завдання для jcb 3сх»? Чому порушуєте закон про захист економічної конкуренції? Чому порушуєте ст5 Закону України про Публічні Закупівлі? Чому витрачаєте бюджетні кошти як свої власні, чи кошти платників податків та платників комунальних послуг – керівництво Вашого підприємства – вважає особистими? Чому не провели моніторинг ринку техніки, що запропонована на ринку України? Чому йдете на «поводу» у констракшн-машинері та просто копіюєте технічне завдання? У Вас відсутні власні фахівці, чи очікуєте винагороду за рекламу для jcb? Чому систему прозоро використовуєте як рекламний майданчик для jcb, монополізуючи ринок? Хто відповідатиме перед громадою та суспільством за марнотратство та узгоджені дії та порушення діючого законодавства України? Дякую за відповідь.
Відповідь: Шановний учасник! Ваша вимога буде розглянута, у разі необхідності будуть внесені відповідні зміни. Дякуємо за звернення.
Дата відповіді: 11.08.2023 17:25