-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Охоронні послуги
Тендер Prozorro UA-2018-01-29-000785-a
Торги відмінено
595 800.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.2% або 1 000.00 UAH
мін. крок: 0.2% або 1 000.00 UAH
Період уточнення:
29.01.2018 14:21 - 16.02.2018 11:00
Відповідь надана
Додаткові роботи та обладнання
Номер:
0504e74c6376457cad1d97cf51b14534
Дата опублікування:
02.02.2018 19:13
Опис:
Питання №1
Згідно пункту 5 Додатку №2 «ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕОБХІДНІ ТЕХНІЧНІ, ЯКІСНІ ТА КІЛЬКІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ. ДК 021:2015 «79710000-4 Охоронні послуги» до тендерної документації «Загальні вимоги (підтверджуються учасниками шляхом надання довідок у довільній формі):
- наявність у Учасника централізованого пульту охорони (моніторингової станції);
- наявність у Учасника мобільних груп із зазначенням їх кількості, адреса дислокації, марок, державних номерів та кількості автотранспорту, що використовуються мобільними групами (термін прибуття за викликом – не більше 5 хвилин);
- наявність технічних та організаційних можливостей Учасника щодо встановлення та підключення до власного централізованого пульту охорони (моніторингової станції) кнопки тривожного виклику протягом 10 днів з моменту укладення договору на охорону, подальшого технічного обслуговування та реагування на тривожні виклики мобільними групами за власні кошти.»
Просимо надати роз’яснення щодо кількості моніторингових станцій та комплектів обладнання, що входить до них, необхідних для виконання тендеру, а також, їх технічні характеристики.
Питання №2
Згідно пункту 8.2. Розділу «8. ОСОБЛИВІ УМОВИ» Додатку №3 до тендерної документації «При виникненні обставин, що викликають зміни умов Договору, в тому числі посилення режиму та зміни умов охорони об'єкта, таких як: посилення постів, додаткове оснащення об'єкту, що охороняється спец обладнанням і т.п., сторони підписують додаткові узгодження, що е невід'ємною частиною Договору, де визначені такі умови, нові терміни та ціни.».
Просимо надати роз’яснення, чи будуть такі можливі зміни мати додаткове грошове покриття з боку замовника або вони будуть покриватись самостійно учасником-переможцем після підписання договору про закупівлю? У випадку, якщо замовником будуть покриті такі можливі зміни, при необхідності, шляхом підписання додаткової угоди до договору закупівлі, чи не буде така дія розцінена, як зміна істотних умов договору, а також, суперечити пункту 4 «Істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю» Розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації, тим самим порушуючи Закон України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь:
1. Вся інформація зазначена у тендерній документації (додаток 2).
2. Всі додаткові витрати після підписання договору будуть покриватись учасником-переможцем процедури закупівлі.
Дата відповіді:
05.02.2018 15:57
Відповідь надана
щодо внесення змін до тендерної документації
Номер:
0eb444fd4c5f46838b539239e7b6c4be
Дата опублікування:
02.02.2018 17:34
Опис:
Замовником в тендерній документації (абзац другий п. 2 розділ «Оцінка тендерної пропозиції») встановлена наступна вимога: «На учасника-переможця процедури закупівлі відповідно до ст. 527, 528, 629, 903, 904 Цивільного кодексу України, покладаються всі витрати, пов'язані з укладенням договору у сумі: 6 000 (шість тисяч) гривень. Зазначена вище сума має бути сплачена на дату підписання договору на рахунок Консультанта, відповідно до укладеної між Замовником та Консультантом торгів угоди (договір на користь третьої особи)».
Вимога щодо сплати учасником – переможцем відповідної суми передбачена також в додатку 1 «Форма «Тендерна пропозиція».
По-перше, незрозуміло які саме витрати виникають у Замовника при укладанні договору.
По-друге, встановлена вимога передбачає відшкодування учасником витрат третій особі, яка станом на дату проведення процедури закупівлі не має жодного статусу для учасників правовідносин за процедурою.
Отже, посилання Замовника на норми статей Цивільного кодексу України є неправомірним, оскільки:
- статтями 527, 528 Цивільного кодексу України регулюється питання виконання зобов’язання належною стороною (ст. 527) або виконання обов’язку боржника іншою особою (ст. 528). Частиною першою ст. 528 визначено, що «Виконання обов'язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства або суті зобов'язання не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто. У цьому разі кредитор зобов'язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.»;
- як вбачається із норми ч. 1 ст. 528 ЦКУ боржник може покласти виконання обов’язку на іншу особу лише за наявності певних умов;
- частиною другою ст. 528 ЦКУ визначено, що у разі невиконання або неналежного виконання обов'язку боржника іншою особою цей обов'язок боржник повинен виконати сам.
Крім того, ст. 903 ЦКУ чітко визначено: «Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.»
Отже, саме Замовник, уклавши договір з консультантом про надання послуг, зобов’язаний оплатити консультанту надані послуги відповідно до ст. 903 ЦКУ.
Зазначені питання неодноразово розглядалися Постійно діючою адміністративною колегією АМКУ з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі Колегія). За результатами розгляду Колегія постановила :
«Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) не передбачає можливість встановлення у тендерній документації додаткових умов (якими є оплата переможцем витрат, пов'язаних з наданням послуг Замовнику третьою особою).
Таким чином, наведені вище витрати, які відшкодовуються за надання послуг третьою особою (консультантом), не відносяться до предмета закупівлі, а отже положення щодо відшкодування зазначених витрат не можуть бути включені до тендерної документації».
Враховуючи викладене, просимо внести зміни до тендерної документації на закупівлю ДК 021-2015:79710000-4 – Охоронні послуги (UA-2018-01-29-000785-a) та виключити вищезазначені вимоги, що суперечать нормам Закону.
Відповідь:
Відповідно до укладеного договору між Замовником та Консультантом, останній надає Замовнику комплексні консалтингові, юридичні та інформаційні послуги, пов`язані із організацією та проведенням процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Відповідно до умов зазначеного договору оплата послуг Консультанта здійснюється Учасником-переможцем процедури закупівлі. Зазначаємо, що вищезазначений договір укладено відповідно до вимог чинного законодавства України.
Зокрема, статтею 627 Цивільного кодексу України передбачено, що сторони є вільними в укладенні цивільно-правових угод, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності і справедливості.
При цьому, статтею 636 Цивільного кодексу України передбачено, що договором на користь третьої особи є договір, в якому боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок на користь третьої особи. Також, згідно із ст.6 Цивільного кодексу України, сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.
Окрім цього зазначаємо, що Закон України «Про публічні закупівлі» не містить прямої імперативної норми, яка б забороняла отримувати Замовникам вищезазначені послуги та визначати порядок розрахунків за послуги консультантів на умовах договору на користь третьої особи з покладенням витрат, пов`язаних з участю у процедурі закупівлі на Учасника-переможця торгів.
Враховуючи викладене, вважаємо що встановлення у тендерній документації умови щодо оплати послуг Консультанта Учасником-переможцем процедури закупівлі не суперечить вимогам чинного законодавства України.
Дата відповіді:
05.02.2018 15:52
Відповідь надана
кількість постів охорони в проекті договору
Номер:
856d6397cc1c4b7495614e85c28db160
Дата опублікування:
01.02.2018 21:19
Опис:
В Додатку 3 Тендерної документації, в розділі 1 "Предмет договору" пункт 1.1 вказано "Надання послуг згідно Договору, здійснюється "ВИКОНАВЕЦЕМ" у вигляді 1 добового поста, що розташований за адресою, зазначеною у Додатку № 1 до Даного Договору (Дислокація) з «___» ______2018 року по «31» грудня 2018 року, розрахунок вартості охорони наведено у Додатку № 2 до Даного Договору (Розрахунок)". Але, в технічному завданні, так як і в Додатку №1 до договору, вказано, що вам необхідно забезпечити 2 цілодобових поста. Виходить, що Ви прописуєте в проекті договору оплату наданих послуг з охорони лише за 1 цілодобовий пост? Поясніть, будь ласка, дану ситуацію. Чи правильно ми вас розуміємо? Чи Вами була допущена помилка в проекті договору?
Відповідь:
Вся інформація зазначена у Додатку 2 до тендерної документації, тобто 1 пост по кожній з адрес.
Дата відповіді:
05.02.2018 15:53