-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Затискачі
Тендер Prozorro UA-2023-03-21-012173-a
Завершена
258 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1.9% або 5 000.00 UAH
мін. крок: 1.9% або 5 000.00 UAH
Період уточнення:
21.03.2023 17:15 - 25.03.2023 23:00
Відповідь надана
Дисктримінація
Номер:
198ee2c286574c4dbd3d286c087bc834
Дата опублікування:
23.03.2023 09:16
Опис:
Шановний Замовнику. Згідно додатку №2 ТД На основі п.40 Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022р. в частині «Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо» маркою вказаної продукції повинен бути Sicame.
Тобто прописуючи конктретний бренд Sicame Ви дискримінуєте інших учасників і зменшуєте коло учасників, що є дискримінацією публічних закупівель. Наголошуємо , що є багато інших вибовників які виготовляють продукцію з негірними характеристиками. Просимо видалити дану вимогу, в іншому випадку будемо змушенні звернутися до оргуну оскарження.
Відповідь:
Шановний Учаснику. При здійсненні публічних закупівель Замовник керується положеннями Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022р. та Закону України «Про публічні закупівлі». Пунктом 37 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз. З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що 2 зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей. (Лист Мінекономіки №3323-04/78667-06 від 08.12.2022.). П.40 Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022р., який ви навели у своєму питанні, прямо передбачає, що невідповідність марки у тендерній пропозиції в розумінні п.40 вказаної Постанови є невідповідністю в інформації, і тому Замовник буде зобов’язаний розмістити повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Таким чином Замовник при складанні тендерної документації повністю прокерувався п.40 Постанови КМУ № 1178 від 12.10.2022р. Ні в якому іншому пункті даної Постанови не міститься заборони вказання марки або моделі товару. Крім того вказання марки або моделі товару є стандартною практикою у закупівлях, переконатися наприклад можна тут https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2023-01-25-011203-a . Затискачі Sicame не є унікальним товаром, який присутній лише у одного продавця. Вже з огляду на це твердження про дискримінацію є необґрунтованим. Дані затискачі (в переважній більшості французького чи польського виробництва) як і практично всі інші затискачі на ринку України мають імпортне походження, навіть ті, які мають українське маркування (як правило Китай, з сумнівною якістю та відповідністю характеристикам Sicame навіть при наявності різних документів). Таким чином Затискачі Sicame це поширений доступний добре відомий товар з розгалуженою мережею реалізації, який не має обмежень в продажу і тому для жодного суб’єкта господарювання немає ніяких перешкод придбати його практично в будь-яких кількостях незалежно від форми господарювання чи власності чи будь-яких інших причин та перепродати Замовнику в результаті торгів.
Дата відповіді:
24.03.2023 17:53