• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Протигази ГП-7

Торги не відбулися

187 530.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 937.65 UAH
Період уточнення: 28.10.2022 23:58 - 04.11.2022 00:00
Відповідь надана

Щодо заміщення контрафактних протигазів

Номер: 996c6b9bd07b489f81f793e53b7269ef
Дата опублікування: 03.11.2022 18:06
Опис: Шановний Замовнику, інформація щодо контрафактних протигазів надана Вам на основі загальнодоступної інформації, в тому числі офіційних сайтів органів державної влади - http://sfs.gov.ua/media-tsentr/operativni-novini/350448.html , а також авторитетних вітчизняних новинних ресурсів - ( https://censor.net/ua/photo_news/3085797/vykryto_posadovyh_osib_pidpryyemstva_yaki_pidrobyly_dokumenty_dlya_uchasti_v_tenderah_schob_postavyty ). В результаті здійснених перевірок та обшуків правоохоронними органами (в.т.ч. за участі Генеральної прокуратури України), були відкриті кримінальні провадження по факту спричинених матеріальних збитків державі в особливо великих розмірах. Тому просимо Вас розглянути можливість щодо заміщення контрафактних протигазів на сучасні ЗІЗОД від надійних та добросовісних постачальників. На сьогоднішній день на ринку України, серед засобів індивідуального захисту органів дихання, достатньо потужно присутні виробники ЗІЗОД європейських та американських компаній. Також українськими виробниками спільно з іноземними підприємствами налагоджене виробництво сучасних засобів індивідуального захисту, хоч і з ціною дещо вищою ніж контрафактні протигази по 1000-1500 грн./шт. Необхідно усвідомити, що сучасні ЗІЗОД із широким класом захисту, які забезпечують вимоги чинного законодавства у сфері ЦЗ, не можуть коштувати дешевше ніж 3500-4500 грн./шт. Наша компанія забезпечувала сучасними протигазами установи та організації після визнання інспекторами з техногенної безпеки закуплених протигазів ГП-7 держструктурами не придатними для використання та такими, що не виконують вимоги "Припису про усунення порушень законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки". Закупівля Протигазів ГП-7 несе за собою не тільки фінансові ризики (спричинить недоцільне використання державних коштів) але й випадку використання таких протигазів за призначенням, в умовах воєнного стану, може призвести до трагічних наслідків, з численними людськими жертвами, а відтак до кримінальної відповідальності.
Відповідь: Закупівля протигазів планується у українського підприємства. Технічні та якісні характеристики протигазів, що поставляються, повинні відповідати вимогам, зазначеним у технічній документації, згідно з національними стандартами і повинні бути підтверджені декларацією про відповідність та/або сертифікатом відповідності згідно з технічним регламентом засобів індивідуального захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771.
Дата відповіді: 04.11.2022 11:09
Відповідь надана

Щодо невідповідності захисних властивостей протигазу ГП-7 вимогам чинного законодавства

Номер: 3b03f8478ae94e7c94c53ed1a2dd5044
Дата опублікування: 03.11.2022 18:05
Опис: Шановний Замовнику, повідомляємо Вам, що закупляючи протигази ГП-7 для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом Ваше підприємство має дотримуватись норм чинного законодавства у сфері цивільного захисту, під час формування технічних вимог до предмету закупівлі Код ДК 021:2015: 35810000-5 Індивідуальне обмундирування. В першу чергу обов’язковими до виконання є Постанова Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2002 року № 1200 «Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю» (далі – Постанова), а також СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010 «ФІЛЬТРУВАЛЬНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ НАСЕЛЕННЯ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ» (Далі - СОУ). Відповідно до вимог пункту 2 Загальної частини Постанови на випадок загрози застосування ядерної зброї та інших видів зброї масового ураження проти України в умовах воєнного стану працівники формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту завчасно забезпечуються такими засобами радіаційного та хімічного захисту: засобами індивідуального захисту органів дихання від БОЙОВИХ ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН – для працівників підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності (далі - суб’єкти господарювання), що належать до категорії цивільного захисту, - суб’єктами господарювання за рахунок власних коштів; – для працівників об'єктових формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту - суб'єктами господарювання за рахунок власних коштів. Таким чином протигази, які Ви плануєте закупити, мають захищати від Бойових отруйних речовин (далі – БОР). Окрім цього у пункті 1.1. СОУ чітко вказано що: "Цeй cтaндapт уcтaнoвлює клacифiкaцiю й зaгaльнi тexнiчнi вимoги дo фiльтpувaльниx зacoбiв iндивiдуaльнoгo зaxиcту opгaнiв диxaння нaceлeння тa ocoбoвoгo складу нeвoєнiзoвaниx фopмувaнь i дiтeй вiкoм дo 1,5 poку (дaлi – ЗIЗOД) вiд впливу БOЙOВИX OТPУЙНИX PEЧOВИН, нeбeзпeчниx xiмiчниx, paдioaктивниx тa бioлoгiчниx peчoвин в умoвax нaдзвичaйниx cитуaцiй (дaлi – HC) тa пiд чac лiквiдувaння ïx нacлiдкiв у миpний i вoєнний чac.". Пункт 1.3 СОУ регламентує що: "Цeй cтaндapт зacтocoвують opгaнiзaцiï тa пiдпpиємcтвa, якi здiйcнюють пpoeктувaння тa вигoтoвлeння ЗIЗOД, a тaкoж OPГAНИ ВИКOНAВЧOÏ ВЛAДИ, OPГAНИ МICЦEВOГO CAМOВPЯДУВAННЯ, IНШI ДEPЖAВНI OPГAНИ, OPГAНIЗAЦIÏ ТA ПIДПPИЄМCТВA, якi зaбeзпeчують нaceлeння тa ocoбoвий cклaд нeвoєнiзoвaниx фopмувaнь цими зacoбaми у paзi зaгpoзи виникнeння тa в умoвax HC." У пункті 6.1.1.1 та 6.1.1.22 СОУ відповідно вимагається що: "Фiльтpувaльнi ЗIЗOД пoвиннi зaбeзпeчити oчищeння пoвiтpя, щo вдиxуєтьcя, вiд БOЙOВИX OТPУЙНИX PEЧOВИН, нeбeзпeчниx xiмiчниx, paдioaктивниx тa бioлoгiчниx peчoвин, кoнцeнтpaцiя якиx у пoвiтpi пepeвищує гpaничнo дoпуcтимi piвнi." "ЗIЗOД пoвинeн зaxищaти вiд пapи типу ЗAPИН, ЗOМAН, V-ГAЗИ ТA IПPИТУ у paзi впливу пpoтягoм 6 гoдин дoзи, щo cтaнoвить 3 мг нa xв/л." Водночас в Додатку 2 " Технічні вимоги. Протигази ГП-7" немає жодних вимог щодо захисних властивостей фільтру від БОР, в.т.ч. від зарину, зоману, табуну, іприту, люзіту, VX газів, які відносяться до двох основних найнебезпечніших класів, а саме до Нервово-паралітичної та Шкірно-наривної дії. Зважаючи на все вищесказане, просимо Вас привести тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства, а саме пункту 2 Загальної частини Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 р. № 1200 та пунктів 6.1.1.1, 6.1.1.22 СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010, вказавши у технічних вимогах до тендерної документації «захист від Бойових отруйних речовин (зарін, зоман, табун, VX гази, іприт, люїзит)».
Відповідь: З метою приведення національної системи стандартизації до міжнародних та європейських норм і правил розроблено та прийнято Закон України «Про стандартизацію» від 05.06.2014 № 1315-VII (далі Закон № 1315). Статтею 6 Закону № 1315 визначено два рівні стандартизації, які залежно від рівня суб’єкта стандартизації, що приймає нормативні документи, поділяються на: національні стандарти та кодекси усталеної практики, прийняті національним органом стандартизації; стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті підприємствами, установами та організаціями. Згідно з вимогами частини другої статті 16 Закону № 1315 стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови, прийняті підприємствами, установами та організаціями, застосовуються на добровільній основі. Відповідно до частини третьої статті 16 Закону № 1315 право власності на стандарти, кодекси усталеної практики і технічні умови, прийняті підприємствами, установами та організаціями, і видані ними каталоги належать відповідним підприємствам, установам та організаціям. Законом № 1315 не регламентовано процедури розроблення (зокрема вимоги щодо змісту, форми, структури, погодження), прийняття, перевірки, перегляду та скасування стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов підприємств, установ та організацій, їх визначають самі підприємства, установи та організації. При цьому зазначені стандарти, кодекси усталеної практики та технічні умови застосовуються на добровільній основі, тобто наявність відповідних документів не є обов’язковою. Отже, відповідність вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту буде підтверджена, якщо фільтри відповідають вимогам національного стандарту ДСТУ EN 14387:2017 Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтри протигазові та фільтри скомбіновані. Вимоги, випробування, маркування (в якому визначено, у тому числі, мінімальний час захисної дії в умовах випробувань від концентрації випробувального газу (хлор, сірководень, ціанід водню, діоксид сірки, аміак, та інші). Відповідність ДСТУ EN 14387:2017 повинна бути зазначена в декларації про відповідність на засоби індивідуального захисту органів дихання, у тому числі протигази цивільні ГП-7. Отже, відповідність технічних та якісних характеристик протигазів, що поставляються, вимогам національних стандартів та підтвердження цього декларацією про відповідність та/або сертифікатом відповідності згідно з технічним регламентом засобів індивідуального захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771 відповідає вимогам чинного законодавства.
Дата відповіді: 04.11.2022 11:08
Відповідь надана

Щодо сумісності складових частин протигазу

Номер: db428a1229ee4a118c2b8a6108009a57
Дата опублікування: 03.11.2022 17:54
Опис: Відповідно до СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010 «ФІЛЬТРУВАЛЬНІ ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ДИХАННЯ НАСЕЛЕННЯ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ» а саме п. 6.1.2.3 «Фільтри та лицьові частини ЗІЗОД повинні мати стандартні нарізеві з’єднання відповідно до ДСТУ EN 148-1 або ГОСТ 8762». З чого випливає, що основні складові протигазу (маска та фільтр) між собою мають бути сумісними, а відтак мають мати одинакові різьбові з'єднання, тобто відповідати або міжнародному стандарту ДСТУ EN148-1:2004 (Різьба Rd 40*1/7") або стандарту рашиської федерації ГОСТ 8762-75 (різьба OZ 40x4 мм). Відповідно до Вашого останнього роз'яснення, а також Додатку 2 " Технічні вимоги. Протигази ГП-7" Ви не конкретизуєте різьбове з'єднання складових протигазу. З метою забезпечення сумісності складових протигазу, а відтак герметичності ЗІЗОД, просимо Вас привести тендерну документацію у відповідність до норм чинного законодавства зазначивши різьбове з'єднання маски та фільтру.
Відповідь: У додатку 2 до тендерної документації визначено, які документи надає учасник разом з комерційною пропозицією. До цих документів належить, у тому числі, сертифікат експертизи типу, декларація про відповідність. Технічні та якісні характеристики протигазів, що поставляються, повинні відповідати вимогам, зазначеним у технічній документації, згідно з національними стандартами і повинні бути підтверджені декларацією про відповідність та/або сертифікатом відповідності згідно з технічним регламентом засобів індивідуального захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771. Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» документ про відповідність - декларація (в тому числі декларація про відповідність), звіт, висновок, свідоцтво, сертифікат (у тому числі сертифікат відповідності) або будь-який інший документ, що підтверджує виконання заданих вимог, які стосуються об’єкта оцінки відповідності. Згідно вимог підпункту першому частині сьомій статті 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» під час перевірки характеристик продукції у випадках, передбачених цим Законом, перевірці підлягають такі документи (їх копії) та інформація, зокрема, декларація про відповідність. У учасників тендеру перед закупівлею буде перевірено документи про відповідність. У декларації про відповідність на засоби індивідуального захисту органів дихання, у тому числі протигази цивільні ГП-7 зазначається відповідність вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 771; ДСТУ EN 14387:2017 Засоби індивідуального захисту органів дихання. Фільтри протигазові та фільтри скомбіновані. Вимоги, випробування, маркування (EN 14387:2004 + A1:2008, IDT); ДСТУ EN 136:2003 Засоби індивідуального захисту органів дихання. Маски. Вимоги, випробовування, марковання (EN 136:1998, IDТ); ДСТУ EN 143:2002 Засоби індивідуального захисту органів дихання. Протиаерозольні фільтри. Вимоги, випробування, маркування (EN 143:2000/АС:2005, IDT); ДСТУ EN 148-1:2004 Засоби індивідуального захисту органів дихання. Нарізеві з`єднання для лицевих частин. Частина 1. Стандартне нарізеве з`єднання (EN 148-1:1999, IDТ). Крім цього у Декларації про відповідність буде перевірено, що вона видана на підставі протоколу випробувань лабораторією, яка акредитована в Міністерстві економіки України. Відповідність вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту буде підтверджена, якщо нарізеві з’єднання відповідають вимогам національного стандарту ДСТУ EN 148-1:2004 і це повинно бути зазначено в декларації про відповідність на засоби індивідуального захисту органів дихання, у тому числі протигази цивільні ГП-7. Отже, відповідність технічних та якісних характеристик протигазів, що поставляються, вимогам національних стандартів та підтвердження цього декларацією про відповідність та/або сертифікатом відповідності згідно з технічним регламентом засобів індивідуального захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771 відповідає вимогам чинного законодавства.
Дата відповіді: 04.11.2022 11:07
Відповідь надана

Щодо різьбового з'єднання протигазу

Номер: 69f8c81fccc24fdc9d085af89a4861d0
Дата опублікування: 02.11.2022 14:25
Опис: Шановний Замовнику, уточніть будь-ласка яке саме різьбове з'єднання протигазу має бути!? Відповідно до міжнародного стандарту (EN 148-1:1999), імплементованого Україною ДСТУ EN 148-1:2004 (різьба Rd 40*1/7") чи відповідно до стандарту рашиської федерації ГОСТ 8762-75 (різьба OZ 40x4 мм) !?
Відповідь: У технічній специфікації закупівлі згідно додатку 2 до тендерної документації вимоги до різьбового з'єднання протигазу відсутні.
Дата відповіді: 03.11.2022 14:25
Відповідь надана

Щодо призначення протигазів

Номер: 7a20980953a042c09b4cad76b9322650
Дата опублікування: 02.11.2022 14:21
Опис: Шановний Замовнику уточніть будь-ласка для яких цілей планується закупівля даних протигазів. Протигази закупляються для потреб пов'язаних з господарською діяльністю, чи для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом, зокрема передбачених у Постанові КМУ від 19.08.2002р. №1200 ?
Відповідь: Протигази закуповуються для вирішення питань пов'язаних з цивільним захистом, зокрема передбачених у постанові Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 № 1200.
Дата відповіді: 03.11.2022 14:25
Відповідь надана

Щодо засобів індивідуального захисту сумнівного походження

Номер: 99513db264a8479086bddfd33e4ed809
Дата опублікування: 02.11.2022 14:18
Опис: Повідомляємо Вам, що за період 2014-2022 рр. державними підприємствами, установами та організаціями було проведено безліч тендерів та електронних закупівель засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД), а саме - протигазів ГП-5, ГП-7, ГП-9, ПШ, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД та інших. При цьому постачальники надавали Сертифікати відповідності, в якості підтвердження сертифікації даної продукції в Україні. Дані Сертифікати не містили посилання на відповідність зареєстрованих Технічних умов України, а лише посилання на ГОСТ 12.4.041-2006 або ДСТУ ГОСТ 12.4.041-2006. Виробниками такої продукції в даних Сертифікатах фігурують деякі підприємства - резиденти України. Водночас повідомляємо Вас, що в даний час технічні умови на цивільний протигаз ГП-7 – ТУ Г-10-1103-82 - належать Міністерству Оборони РФ, так як протигаз ГП-7 був розроблений за завданням Міністерства Оборони СРСР в провідних НДІ і НВО зокрема Науково-дослідному інституті гумової промисловості (нині НІІЕМ) і ЕНПО «Неорганика». Право на виробництво цивільних протигазів ГП-7 мають заводи АТ «Тамбовмаш», АТ «Сорбент» і АТ «ЕХМЗ ім. Н.Д. Зелінського», АТ «АРТИ-Завод» – підприємства Російської Федерації. Згідно інформації, яка розміщена на офіційному сайті одного із виробників (https://www.tambovmash.ru/info/counterfeit/), протигази марки ГП-7 та його модифікації, у відповідності до військового стандарту РФ ГОСТ РВ №15.002-2000, є продуктом військового призначення, проходять приймання за якістю Військовим представництвом Міністерства оборони Російської Федерації (ВП МО РФ) та ЗАБОРОНЕНІ ДО ВІЛЬНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ компаніями-посередниками без відповідного погодження із органами виконавчої влади Російської федерації (Директива №566/2/6598 Управління військ РХБЗ МО РФ), а також без погодження з територіальним органом Цивільної оборони і надзвичайних ситуацій (ФЗ № 28 від 12.02.98) та більш того вимагає наявність спеціальної ліцензії Федеральної служби з технічного та експортного контролю РФ. Водночас, відповідно до українського законодавства для імпорту на митну територію України зазначених протигазів, необхідно отримати не тільки погодження органів виконавчої влади РФ (Міністерства оборони РФ), але й отримати дозвіл на ввезення від Державної служби експортного контролю України. Згідно позиції Державної служби експортного контролю України протигази типу ГП-7, ГП-9, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД відносяться до товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання. Окрім цього, доводимо до Вашого відома, що протягом останніх років на українському ринку присутня велика кількість юридичних осіб (підприємств, організацій, фізичних осіб підприємців) діяльність яких спрямована на реалізацію фальсифікованих ЗІЗОД, в.т.ч. протигазів ГП-7 та його модифікацій. Основні способи фальсифікації: перефарбування та перемаркування старих фільтруючих коробок від протигазів, які були «зняті зі зберігання» та ВІДСЛУЖИЛИ ВСТАНОВЛЕНИЙ ТЕРМІН зберігання, а також використання лицевих частин (масок), списаних на утилізацію виробів з «перебитими» клеймами та підробка документів щодо якості та походження даних ЗІЗОД тощо. Прийміть до уваги, що сорбент (активоване вугілля), який знаходиться у фільтруючо-поглинальній коробці (ФПК), під впливом зовнішніх факторів, після закінчення встановленого виробником терміну зберігання втрачає свої захисні властивості, незалежно від того, чи використовували ФПК, чи ні. В Україні немає ЖОДНОГО РЕАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА яке б мало повний замкнений цикл виготовлення ЗІЗОД, а саме, займалося б литтям гуми для виготовлення протигазових масок, виробляло б фільтруючі коробки до протигазів та володіло технологією по створенню абсорбуючих компонентів до фільтрів протигазових. Відтак, українські підприємства, які позиціонують себе виробниками протигазів типу ГП-5, ГП-7, ГП-9, ПШ, ППМ-88, МАГ, УЗС БРИЗ, УЗС ИЗОД, не маючи відповідних технологій, не можуть здійснювати повного циклу виробництва, а лише так звану вузлову зборку з комплектуючих сумнівної якості та походження, або ж завезених незаконним шляхом з російської федерації, держави-агресора. Звертаємо Вашу увагу, що використання фальсифікованих виробів за призначенням у разі застосування зброї масового знищення проти України в теперішній час в умовах воєнного стану або у разі виникнення надзвичайної ситуації може призвести до трагічних наслідків, з численними людськими жертвами. Підсумовуючи все вище сказане, просимо Вас не допустити закупівлю засобів індивідуального захисту сумнівної якості та походження!
Відповідь: Правові та організаційні засади введення в обіг в Україні нехарчової продукції і забезпечення її безпечності встановлені Законом України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (далі – Закон № 2736). Згідно статті 4 Закону № 2736 виробники зобов'язані вводити в обіг лише безпечну продукцію. Згідно статті 1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі – Закон № 2735), встановлені вимоги – вимоги щодо нехарчової продукції та її обігу на ринку України, встановлені технічними регламентами. Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» (далі – Закон № 124) визначені правові та організаційні засади розроблення, прийняття та застосування технічних регламентів і передбачених ними процедур оцінки відповідності, а також здійснення добровільної оцінки відповідності. Згідно з частиною першою статті 1 Закону № 124 технічний регламент - нормативно-правовий акт, в якому визначено характеристики продукції або пов’язані з ними процеси та методи виробництва, включаючи відповідні адміністративні положення, додержання яких є обов’язковим. Він може також включати або виключно стосуватися вимог до термінології, позначень, пакування, маркування чи етикетування в тій мірі, в якій вони застосовуються до продукції, процесу або методу виробництва. Відповідно до частини першої статті 25 Закону № 124 оцінка відповідності вимогам технічних регламентів здійснюється у випадках і шляхом застосування процедур оцінки відповідності, які визначені в таких технічних регламентах. Згідно з вимогами частини другої статті 25 Закону № 124 процедури оцінки відповідності вимогам технічних регламентів застосовуються виробниками, а у випадках, в яких згідно з відповідними технічними регламентами обов’язки виробників покладаються на імпортерів, розповсюджувачів або інших осіб, - імпортерами, розповсюджувачами чи іншими особами. Виробники та інші особи, зазначені в цій частині, застосовують процедури оцінки відповідності вимогам технічних регламентів самостійно, а у випадках, визначених у технічних регламентах чи передбачених ними процедурах оцінки відповідності, - із залученням відповідних органів з оцінки відповідності. У додатку 2 до тендерної документації визначено, які документи надає учасник разом з комерційною пропозицією. До цих документів належить, у тому числі, сертифікат експертизи типу, декларація про відповідність. Технічні та якісні характеристики протигазів, що поставляються, повинні відповідати вимогам, зазначеним у технічній документації, згідно з національними стандартами і повинні бути підтверджені декларацією про відповідність та/або сертифікатом відповідності згідно з технічним регламентом засобів індивідуального захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 771.
Дата відповіді: 03.11.2022 14:25