-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Послуги зі встановлення протипожежного устаткування( монтаж системи пожежної сигналізації в будівлях Одеського фахового коледжу транспортних технологій за адресою: м.Одеса, Олексіївська площа, будинок 17)
Тендер Prozorro UA-2021-11-05-015463-b
Завершена
1 583 651.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 15 837.00 UAH
мін. крок: 1% або 15 837.00 UAH
Період уточнення:
05.11.2021 17:06 - 11.11.2021 00:00
Відповідь надана
Комісія
Номер:
bf2c075c112b4b8c814d1a5f7074a3c7
Дата опублікування:
10.11.2021 16:36
Опис:
Вимога: Учасник забезпечує здачу систем протипожежного захисту в експлуатацію власними силами та за власний рахунок. У складі пропозиції учасник повинен надати: інформацію у довільній формі про експертну організацію, яку планується залучити у якості третьої сторони під час перевірки відповідності систем, та якою буде підготовлено і надано відповідний звіт з інспектування; копію атестату (з додатками) про акредитацію експертної організації на відповідність вимогам ДСТУ EN ISО/IEC 17020:2014 (ISО/IEC 17020:2012) в сфері інспектування, зокрема, систем протипожежного захисту, блискавкозахисту, автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення, вогнезахисту, об’єктів будівництва та об’єктів, що експлуатуються, на відповідність вимогам пожежної та техногенної безпеки; лист-згоду від експертної організації, у довільній формі, на залучення у якості третьої сторони під час здачі в експлуатацію змонтованої системи протипожежного захисту та проведення інспектування.
Зазначена вимога керується ДБН.В.2.5.-56:2014 в якому зазначено:
И.1. Мета перевірки СПЗ – визначення відповідності змонтованої системи вимогам проектної документації та її працездатність.
И.1.2. Для перевірки відповідності СПЗ Замовником робіт може бути створена комісія з представників Замовника, проектної, монтувальної, пультової і обслуговуючої організацій, представників третьої сторони тощо. Комісія створюється не пізніше ніж у п’ятиденний строк після одержання повідомлення від монтувальної організації про закінчення робіт. Порядок та тривалість роботи комісії визначається Замовником робіт.
Органом, який може виступати у якості третьої сторони, є інспекційний орган згідно з ДСТУ ISO\IEC 17020.
У будівлях і спорудах, де роботи з монтування СПЗ здійснюються за рахунок державного фінансування, до роботи комісії у якості третьої сторони доцільно включати представників інспекційного органу виконавчої влади, який має повноваження державного контролю і нагляду у сфері пожежної безпеки.
Представники третьої сторони повинні бути компетентними, що підтверджується наявністю кваліфікаційного сертифікату відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури за напрямком експертизи в частині дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки.
Тобто, як бачимо, перевірка відповідності систем протипожежного захисту, змонтованих на об’єкті, МОЖЕ бути ініційована та здійснюватися за бажанням Замовника. Таким чином, бачимо, що даним питанням займається Замовник за своїм бажанням, і коло залучених суб’єктів визначає сам же Замовник самостійно. Тоді виникає питання: чому потенційні учасники (виконавці робіт) повинні подати у складі пропозиції документ від органу, який перевіряє відповідність систем протипожежного захисту, якщо не відомо чи виграє учасник даний тендер також невідомо. Виходить, що учасник наперед повинен домовитися з інспекційним органом про надання послуг, які ймовірно (можливо, скоріше за все, а може й ні) будуть надані. Видаліть дану вимогу як дискримінаційну.
Відповідь:
Будуть внесені відповідні зміни.
Дата відповіді:
11.11.2021 16:25
Відповідь надана
Акредитація органів сертифікації
Номер:
898c0ae36f654eefb8a812973633f353
Дата опублікування:
10.11.2021 16:35
Опис:
Вимога: Сертифікати повинні бути видані органом з сертифікації (органом з оцінки відповідності), який акредитований Національним агентством з акредитації України (на підтвердження надати сферу акредитації ОС (ООВ), видану Національним агентством з акредитації України) або пройшов нотифікацію у встановленому порядку (на підтвердження надати оригінал/копію свідоцтва про нотифікацію)..Сертифікат (оригінал/копія) що підтверджує запровадження на підприємстві системи управління охороною здоров'я та безпекою праці ISO 45001.Законом України "Про публічні закупівлі" передбачено недискримінацію учасників, можливість участі вітчизняних та іноземних учасників усіх форм власності. Акредитація органа оцінки відповідності Національним агенством з акредитації України є добровільною, а не обовязковою.Статтею 5 ЗУ «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» встановлено основні принципи діяльності з акредитації, зокрема добровільність акредитації. Це саме підтверджено на офіційному сайті Національного агентства з акредитації України – добровільність акредитації. Цю ж інформацію викладено в п.7 Положення про Національне агентство з акредитації України.В статті 10 ЗУ «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» йдеться про органи з оцінки відповідності, які можуть бути акредитовані національним органом з акредитації. Але даний Закон не передбачає обов’язкову акредитацію Національним агентством з акредитації України, так як це суперечило б як вітчизняним так і міжнародним нормам. Враховуючи вищевикладене на сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, що встановлює обов’язковість призначення та акредитації органів сертифікації систем менеджменту.Наполягаємо на внесення змін до тендерної документації з допущенням до участі учасників з сертифікатом ISO, виданий органом з оцінки відповідності, який не має акредитацію або не пройшов нотифікацію у встановленому порядку.Тим самим, не буде допущено порушення вимог Закону України "Про публічні закупівлі".
Відповідь:
На Ваше звернення, повідомляємо, виходячи з норм Закону України “Про публічні закупівлі” (далі — Закон про закупівлі), вимоги в тендерній документації встановлюються Замовником самостійно згідно із законодавством, з урахуванням частини четвертої статті 5 Закону про закупівлі, відповідно до якої замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників, та з дотриманням принципів, закріплених у частині першій статті 5 Закону про закупівлі, не призводячи своїми діями до штучного aбo умисного обмеження потенційного кола учасників.
Враховуючи вищевикладене, Замовник умовами документації не вимагає обов’язкової акредитації Національним агентством з акредитації України органів сертифікації, які підтверджують функціонування на підприємстві системи управління якістю згідно ДСТУ ІSO 9001:2015, системи управління охороною здоров'я та безпекою праці ISO 45001, системи екологічного управління вимогам ДСТУ ISO 14001:2015 та дотримання учасником Загальних принципів Інжинірингу пожежної безпеки згідно ДСТУ ISO 23932-1:2018. Задля збільшення кола потенційних Учасників, Замовник передбачає надання вищезазначених сертифікатів, які видані, в тому числі, органами або підприємствами, які пройшли нотифікацію у встановленому порядку, що підтверджує іх технічну компетентність у регульованих сферах..
Дата відповіді:
11.11.2021 16:26
Відповідь надана
Дискримінація
Номер:
74495eadf5ee4c29a5ed17855b6049b4
Дата опублікування:
10.11.2021 16:35
Опис:
Вимога:довідки додаються скановані копії з: «Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту»; «Правила охорони праці під час газоелектричного, контактного кисневого та плазмового різання металів»; «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт».Обгрунтуйте вимогу про наяність у працівників такого навчання з Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту»; «Правила охорони праці під час газоелектричного, контактного кисневого та плазмового різання металів»; «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт». На підставі якого нормативно-правововго акту висунуті дані вимоги.хварювальні роботи, а також газонебезпечні роботи в Технічному завданніне передбачені. Видаліть ану вимогу про навчання з Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту»; «Правила охорони праці під час газоелектричного, контактного кисневого та плазмового різання металів»; «Типова інструкція з організації безпечного ведення газонебезпечних робіт»
Відповідь:
Будуть внесені відповідні зміни.
Дата відповіді:
11.11.2021 16:24
Відповідь надана
Досвід роботи
Номер:
0592971244834296935e7febd9f8dfc0
Дата опублікування:
10.11.2021 16:32
Опис:
Вимога:Довідка, складена у довільній формі на фірмовому бланку учасника, яка містить інформацію про фінансову спроможність, що підтверджується копією фінансової звітності, а саме звітами про фінансові результати за останні три роки (2018-2020 включно), дана вимога передбачає наявність в учасника досвіду роботи не менше 3 років.. Дана вимога є дискримінаційною, адже звужує коло осіб, які бажають прийняти участь у даній закупівлі, але мають досвід роботи менше 3 років.Такі положення документації обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників, оскільки досвід роботи на ринку ппотипожежних послуг або є, або він відсутній.Законом України"Про захист економічної конкуренції" встановлено, що органи влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію Посимо видалити дану вимогу.
Відповідь:
Будуть внесені відповідні зміни.
Дата відповіді:
11.11.2021 16:23
Відповідь надана
Аналогічний досвід
Номер:
14abf100ea0749728202c5381cd01ba7
Дата опублікування:
10.11.2021 16:30
Опис:
Вимогапід аналогічними договорами слід розуміти договори з надання послуг зі встановлення пожежної сигналізації, який має у скаладі наступні види робіт:
- Монтаж сповіщувача пожежного димового
- Монтаж сповіщувача пожежного ручного
- Налагодження систем пожежогасіння, димовиведення і ОПС
дана вимога є дискримінаційною,адже вимога про надання аналогічних договорів з наступних видів робіт наступні види робіт:Монтаж сповіщувача пожежного димового,Монтаж сповіщувача пожежного ручного,Налагодження систем пожежогасіння, димовиведення і ОПСє не АНАЛОГІЧНА, а ідентична. Також хочемо зазначити,що техічн завдання не передбачає Налагодження систем пожежогасіння, димовиведення і ОПС. Видаліть дану вимогу.
Відповідь:
Будуть внесені відповідні зміни.
Дата відповіді:
11.11.2021 16:22