-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
персональний комп’ютер (системний блок)
Тендер Prozorro UA-2021-06-16-002909-a
Завершена
492 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 460.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 2 460.00 UAH
Період уточнення:
16.06.2021 16:55 - 22.06.2021 00:00
Відповідь надана
Сервісний центр
Номер:
5ec8468972c14961924c1cd9c3a5f0f4
Дата опублікування:
17.06.2021 14:58
Опис:
Шановний Замовник! Вимога у Додатку 2 . Наявність власного сервісного центра Учасника в м. Херсон" є дискримінаційною, бо значно зменшує кількість учасників відкритих торгів. Так, статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі» визначені принципи здійснення закупівель, як добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія та ефективність, недискримінація учасників. Також, частиною третьою статті 5 названого закону передбачено, що Замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників, а статтею 22 Закону визначає, що тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Законом України «Про захист економічної конкуренції» також визначено, що економічна конкуренція (конкуренція) це змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку. Також, названим Законом встановлено, що органи влади, органи місцевого самоврядування, а також органи адміністративно-господарського управління та контролю зобов'язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти будь-яких неправомірних дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію. Таким чином, вважаємо, що зазначена вище умова тендерної документації конкурсних торгів є незаконною і такою, що порушує наші права та інтереси, як потенційного Учасника процедури закупівлі, так як ми маємо досвід і бажаємо взяти участь у торгах, а умовами тендерної документації встановлені дискримінаційні умови та звужується економічна конкуренція. Наявність вищезазначеної умови наводить на думку, що Замовник заздалегідь домовився з потенційним Учасником й задля перемоги в цій закупівлі спеціально додав умови, які виключають можливість участі інших Учасників. Ми розуміємо, що для Вас головним є знаходження сервісного центру в м. Херсон, проте форма власності не впливає на якість гарантійного обслуговування. Враховуючи норми чинного законодавства, просимо внести зміни в дану вимогу, та викласти їїнаступним чином: "Наявність власного сервісного центра Учасника в м. Херсон або сервісного центру в м. Херсон, з яким Учасник працює на договірних засадах"
Відповідь:
Дякуємо за запитання.
Повідомляємо, що Товар, який планується придбати буде використовуватися під час роботи органів прокуратури Херсонської області щоденно, а у деяких випадках й в цілодобовому режимі. У випадку виходу із строю однієї з одиниць або всієї партії товару - це негативного вплине на роботу правоохоронного органу, як вцілому так й окремих його структурних підрозділів. Тому нам необхідно зменшити можливі ризики виникнення ситуації з довгим терміном усунення дефектів та недоліків або заміни Товару в межах гарантійного строку. У випадку значної віддаленості сервісного центру від адреси розташування Замовника та використання послуг перевізників не забезпечить потреби Замовника у швидкій роботі з гарантійного ремонту (обслуговування) товару. Тому вважаємо, що вимога про наявність власного сервісного центру у місті Херсон не є дискримінаційною, а вкрай необхідною для функціонування діяльності Замовника.
Разом із цим, з метою збільшення кількості учасників відкритих торгів, тендерним комітетом внесено зміни до тендерної документації та передбачено можливість їх договірних відносин з сервісними центрами м. Херсона.
Дата відповіді:
22.06.2021 18:27