• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Обладнання для їдальні (харчоблоку) шкіл

Торги не відбулися

580 790.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 903.95 UAH
Номер: caa7f01184934b298d830c28f1d9ae9a
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2020-08-28-000011
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 28.08.2020 00:00
Автор: Північно-східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 41127020
Період моніторингу: 28.08.2020 13:45 - 19.09.2020 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО – СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНО – СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 28.08.2020 № 49 Полтава Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу від 25.08.2016 № 2, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Управління Ірина САЛОГУБ Додаток до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області від 28.08.2020 № 49 Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу. Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі ідентифікатор закупівлі дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 2. UA-2020-08-03-004316-a, 07.07.2020, виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник Управління Ірина САЛОГУБ
Адреса: Ukraine, Полтавська, Полтава
Контактна особа: Північно-східний офіс Держаудитслужби (Полтавська обл.), +38 (0 66) 715-79-44, chuyko-1973@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення пунктів 10, 11 частини другої статті 22 Закону, абзацу 1 частини третьої статті 22 Закону, пункту 2 частини другої статті 22 Закону. За результатами аналізу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом (повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів) встановлено порушення пункту 8 частини другої статті 21 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено порушення частини одинадцятої статті 29 Закону; абзацу 2 пункту 2 частини першої статті 31 Закону. За результатами аналізу питання наявності підстав для відміни торгів встановлено порушення пункту 2 частини першої статті 32 Закону. За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на відміну замовником процедури закупівлі № UA-2020-08-03-004316-a зобов’язання не надаються.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 14 вересня 2020 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані; оприлюднення інформації про закупівлю; правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом (повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів); відповідність тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII в редакції від 19.04.2020 (далі – Закон); розгляду тендерних пропозицій; наявність підстав для відміни торгів. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель сектору освіти Зіньківської районної державної адміністрації (далі – замовник) на 2020 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи від 03.08.2020 №8 (далі – тендерна документація); форму протоколу розкриття тендерних пропозицій від 19.08.2020; протоколів уповноваженої особи від 20.08.2020 №15, від 25.08.2020 №18; тендерні пропозиції учасників ПП «Укренергосервіс-груп», ФОП Мазепа О.А. Моніторингом питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що замовником в тендерній документації (пункт 1 розділ ІІ) передбачено, що «у разі несвоєчасного надання або ненадання замовником роз’яснень щодо змісту тендерної документації строк подання тендерних пропозицій автоматично продовжується електронною системою не менше як на сім днів». При цьому, вичерпна інформація щодо терміну надання замовником таких роз’яснень наведена у абзацах 3 та 4 частини другої статті 24 Закону, якими визначено, що «У разі несвоєчасного надання замовником роз’яснень щодо змісту тендерної документації електронна система закупівель автоматично призупиняє перебіг тендеру. Для поновлення перебігу тендеру замовник повинен розмістити роз’яснення щодо змісту тендерної документації в електронній системі закупівель з одночасним продовженням строку подання тендерних пропозицій не менш як на сім днів.». Також установлено, що замовник у тендерній документації (пункт 2 розділ ІІ) вказав «…Положення тендерної документації, до яких уносяться зміни, відображаються у вигляді закреслених даних та повинні бути доступними для перегляду після внесення змін до тендерної документації.». Водночас, нормами абзацу 2 частини другої статті 24 Закону передбачено «Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції тендерної документації додатково до початкової редакції тендерної документації. Замовник разом із змінами до тендерної документації в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться». Моніторингом встановлено, що замовник у тендерній документації визначив підставу для відхилення тендерної пропозиції учасника (пункт 5 розділу ІІІ тендерної документації) у разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у статті 17 Закону, або факту зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі. При цьому, нормами абзацу 3 частини п’ятнадцятої статті 29 Закону визначено, що підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника є невідповідність переможця процедури закупівлі вимогам кваліфікаційних критеріїв, підставам, установленим частиною першою статті 17 Закону. Також, моніторингом установлено, що замовник посилаючись у тендерній документації на норми статті 17 Закону вказав, зокрема, що переможець торгів повинен подати замовнику підписаний проект договору (пункт 3 додатку 2 до тендерної документації). Водночас, норми статті 17 Закону не містять таких вимог. Моніторингом встановлено, що замовник в тендерній документації (пункт 5 розділу ІІІ тендерної документації, додаток 2 до тендерної документації) визначив, що «Переможець торгів у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен подати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону…». Вказаний строк не відповідає нормам статті 17 Закону, згідно яких переможець процедури закупівлі подає документи у строк, що не перевищує десяти днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір. Вищезазначені підстави вказані замовником в тендерній документації (пункт 5 розділу ІІІ тендерної документації, додаток 2 до тендерної документації) не відповідають нормам частини шостої статті 17 Закону, якою визначено, що переможець процедури повинен надати замовнику документи шляхом оприлюднення їх в електронній системі закупівель, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6, 8, 12 і 13 частини першої та частиною другої цієї статті. Моніторингом встановлено, що замовник в тендерній документації (пункт 11.4 розділу ХІ додатку 3 «Проект договору» до тендерної документації) вказав: «Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 36 Закону». В той же час, стаття 36 Закону не містить переліку змін умов договору про закупівлю, з огляду, що вичерпний перелік змін умов договору про закупівлю наведений в статті 41 Закону. Моніторингом встановлено, що замовником у тендерній документації (пункт 4 розділу VI) вказано, що договір про закупівлю є нікчемним у разі укладення його з порушенням вимог частини четвертої статті 36 Закону, частини другої статті 32, абзацу 8 частини третьої статті 35 Закону. В той же час, вказані статті не містять підстав, за наявності яких договір може бути визнано нікчемним, з огляду, що вичерпний перелік підстав для визнання договору нікчемним наведено в статті 43 Закону. Моніторингом встановлено, що замовник у тендерній документації (пункт 1 розділу VI) вказав, що повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, оприлюднюється в електронній системі закупівель замовником протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення. При цьому, нормами частини сьомої статті 32 Закону визначено, що у разі відміни тендеру замовником або визнання тендеру таким, що не відбувся, замовник протягом одного робочого дня з дня прийняття відповідного рішення зазначає в електронній системі закупівель підстави прийняття рішення. Моніторингом встановлено, що замовником у тендерній документації (пункт 1 розділ VI) зазначено підстави відміни торгів, серед яких є: порушення порядку оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі, повідомлення про намір укласти договір; якщо ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі. При цьому, вичерпний перелік підстав для відміни тендеру чи визнання тендеру таким, що не відбувся визначено статтею 32 Закону, який не містить вищевказаних підстав. Моніторингом встановлено, що замовник у тендерній документації (пункт 5 розділу ІІІ) вказав, що переможець торгів на адресу замовника повинен подати пакет оригіналів документів, у разі не надання повного пакету документів у зазначений термін, замовник має право дискваліфікувати Учасника. Надані оригінали документів не повинні відрізнятися від сканованих копій, які були завантажені на електронний майданчик до початку аукціону, за винятком цін та суми у тендерній пропозиції, які повинні відповідати цінам та сумі, запропонованими в результаті аукціону. При цьому, нормами частини восьмої статті 12 Закону встановлено заборону вимагати від учасників подання у паперовому вигляді інформації, поданої ними під час проведення процедури закупівлі в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Отже, вищезазначене щодо тендерної документації замовника не відповідає нормам абзацу 1 частини третьої статті 22 Закону в частині наявності інформації, яка не передбачена законодавством. Моніторингом установлено, що замовником в тендерній документації (пункт 4 розділу ІІІ) вказано «Тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів». Згідно з нормами пункту 11 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити інформацію щодо строку дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Вказане свідчить, що Законом передбачено відлік строку дії тендерної пропозиції учасника із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Таким чином, замовник не передбачив у тендерній документації, що відлік строку дії тендерної пропозиції починається із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій, що не відповідає пункту 11 частини другої статті 22 Закону. Моніторингом установлено, що в порушення пункту 2 частини другої статті 22 Закону замовник в тендерній документації (пункт 5 розділ ІІI) не зазначив відомості щодо підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених пунктами 11, 12 та 13 частини першої статті 17 Закону. Також, моніторингом установлено, що в порушення пункту 10 частини другої статті 22 Закону замовником в тендерній документації (пункт 1 розділу V) при визначенні переліку критеріїв та методики оцінки тендерної пропозиції не зазначено питомої ваги критерію. За результатами моніторингу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом (повноти відображення інформації в оголошенні про проведення відкритих торгів) встановлено, що на порушення вимог пункту 8 частини другої статті 21 Закону опубліковане оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформації про мову, якою повинні готуватися тендерні пропозиції. Згідно з відомостями веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель свої пропозиції для участі у відкритих торгах подали наступні учасники: ПП «Укренергосервіс-груп», ФОП Мазепа О.А. Моніторингом питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що замовник посилаючись на абзац 1 частини другої статті 31 Закону прийняв рішення про відхилення тендерної пропозиції учасника ПП «Укренергосервіс-груп» (далі – учасник) як такої, що не відповідає вимогам предмету закупівлі, а саме: технічним та якісним характеристикам, з наступних підстав: - у таблиці, де зазначено детальний опис предмету закупівлі, що надана у пропозиції учасника, не зазначається марка предмета закупівлі. При цьому, вказане не підтверджується з огляду на те, що замовником у тендерній документації вимоги про надання учасником інформації щодо зазначення марки предмету закупівлі не встановлювались; - у таблиці, де зазначено детальний опис предмету закупівлі, що надана у пропозиції учасника, малюнок 11 – стіл виробничий з двома полицями та верхніми полками – надбудовами, відрізняється від заявлених замовником технічних характеристик, а саме відсутністю ще однієї полиці. Вказане не підтверджується з огляду на наступне. Умовами тендерної документації (пункт 2.2. додатку 1 «Технічні характеристики») передбачено надання учасником таблиці з детальним описом предмету закупівлі, в якій наведено наступну інформацію ««№ п.п.; найменування предмета закупівлі; технічні характеристики; одиниця виміру та кількість». При цьому, вимог про надання учасником малюнку (фото/зображення) предмету закупівлі не встановлено. На виконання вказаних вимог учасником у складі тендерної пропозиції надано детальний опис предмету закупівлі та зазначено технічні характеристики, одиниці виміру та їх кількість, а також долучено малюнок товару. Подання зазначеного документу виконує вимоги, вказані у тендерній документації замовника, зазначені у пункті 2.2 додатку 1 «Технічні характеристики» до тендерної документації. - у таблиці відповідності предмету закупівлі запропонованого товару учасником технічним характеристикам зазначеним в тендерній документації, потужність плити становить 2,8 кВт, так як замовник зазначає, що потужність плити має бути «до 20 кВт». При цьому, вказане не підтверджується з огляду на наступне. Так, у тендерній документації (пункт 1 таблиці 1 додатку 1 «Технічні характеристики» до тендерної документації) замовник вказав, що згідно технічних характеристик плита електрична має містити «потужність до 20 кВт». На виконання зазначених вимог учасником у складі тендерної пропозиції було надано: - таблицю з детальним описом запропонованого товару із зазначенням технічних характеристик, зокрема, плити електричної потужністю до 20 кВт; - таблицю відповідності предмету закупівлі, де вказано технічні характеристики запропонованого товару, зокрема, плити електричної потужністю 2,8 кВт. Таким чином, подання зазначених документів виконує вимоги, вказані у тендерній документації замовника, зазначені у пункті 1 таблиці 1 додатку 1 «Технічні характеристики» до тендерної документації. Також, у вказаному протоколі замовник зазначив, що тендерна пропозиція учасника підлягає відхиленню на підставі абзацу 2 пункту 1 частини першої статті 31 Закону, так як учасником не надано підтверджуючі документи про наявність сервісного центру або орендованого приміщення у м. Полтава або Полтавській області, як це вимагалось тендерної документацією (пункт 5 додатку 1 «Технічні характеристики» до тендерної документації). Водночас, зазначена підстава відхилення документально не підтверджується з огляду на наступне. Так, на виконання вказаної вимоги учасник ПП «Укренергосервіс-груп» у складі тендерної пропозиції надав підтверджуючі документи на приміщення, а саме: витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, яке знаходиться за адресою: Полтавська область, Хорольський район, м. Хорол, вул. Молодіжна, 9-а. Подання зазначеного документу виконує вимоги, вказані у тендерній документації замовника (пункт 5 додатку 1 «Технічні характеристики» до тендерної документації). Таким чином, підстави відхилення тендерної пропозиції учасника ПП «Укренергосервіс-груп» через невідповідність вимогам тендерної документації, які вказано в протокольному рішенні від 20.08.2020 № 15 документально не підтверджені. За таких умов замовник відхилив тендерну пропозицію зазначеного учасника за відсутності підстав, визначених в абзаці 2 пункту 2 частини першої статті 31 Закону. Згідно з нормами частини одинадцятої статті 29 Закону у разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною. З огляду на відсутність документальних підстав для відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції, розгляд наступної тендерної пропозиції суперечить частині одинадцятій статті 29 Закону. В ході моніторингу питання розгляду тендерних пропозицій розглянуто рішення уповноваженої особи замовника щодо відхилення тендерної пропозиції учасника ФОП Мазепа О.А та встановлено, що тендерна пропозиція відхилена за наявності документальних підстав, про що свідчить протокольне рішення уповноваженої особи замовника від 25.08.2020 № 18. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 32 Закону замовник відміняє процедуру закупівлі через неможливість усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань закупівель. Згідно даних веб-порталу Уповноваженого органу з питань закупівель замовником 25.08.2020 відмінено процедуру закупівлі № UA-2020-08-03-004316-a через відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з Законом.
Період усунення порушень: 14.09.2020 18:24 - 29.09.2020 00:00
Дата публікації висновку: 14.09.2020 18:24