• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Будівництво централізованої мережі водовідведення в с.Сторожниця Ужгородського району. Коригування

Джерело фінансування - кошти державних та місцевих бюджетів

Торги відмінено

80 351 484.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.1% або 80 351.48 UAH
Номер: 3426356cb0f941d98fd76e3836905595
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-12-16-000007
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 16.12.2019 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40922492
Період моніторингу: 16.12.2019 15:21 - 08.01.2020 00:00
Статус: Вирішено
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАКАЗ 16.12.2019 № 46 Ужгород Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 185, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291. НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Світлана АНІЩЕНКО Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатської області від 16.12.2019 № 46 Перелік процедур закупівель для моніторингу № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1 UA-2019-11-21-000568-b 21.11.2019 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель 2 UA-2019-12-11-001029-b 11.12.2019 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель 3 UA-2019-12-11-002802-b 11.12.2019 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель 4 UA-2019-12-12-005119-b 12.12.2019 дані автоматичних індикаторів ризиків
Адреса: Ukraine, Закарпатська, Ужгород
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби (Закарпатська обл.), +38 (0 68) 442-21-20, rltender@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо планування закупівлі встановлено порушення вимог частини першої статті 4 Закону. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення пунктів 5, 6, 9, 15, 16 частини другої та абзацу першого частини третьої статті 22 Закону. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом – порушень законодавства у сфері публічних закупівель не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області, зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень та відповідно до частини восьмої статті 7-1 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 17 грудня 2019 року. Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі». Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету від 11.12.2019 б/н. За результатами аналізу інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу встановлено, що 11.12.2019 Сторожницькою сільською радою (далі - Замовник) оприлюднено оголошення про проведення процедури відкритих торгів на закупівлю робіт «Будівництво централізованої мережі водовідведення в с.Сторожниця Ужгородського району. Коригування», очікуваною вартістю 80 351 484,00 грн., з терміном виконання робіт у період з 10 січня 2020 року по 31 грудня 2025 року. Однак, в електронній системі публічних закупівель Prozorro відсутня інформація щодо планування Замовником вказаної закупівлі та відповідні відображення у Річному плані закупівель на 2020 рік. Згідно частини першої статті 4 Закону, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Так, оголошення про проведення відкритих торгів по закупівлі робіт «Будівництво централізованої мережі водовідведення в с.Сторожниця Ужгородського району. Коригування» відповідно до вкладки «Перейти до плану закупівель» містить посилання на річний план закупівель на 2019 рік, який оприлюднений в електронній системі закупівель Prozorro 11 грудня 2019 року за унікальним номером ID: UA-P-2019-12-11-006000-b. Таким чином, проведення закупівлі вищезазначених робіт без відображення її у формі річного плану закупівель на 2020 рік є порушенням вимог частини першої статті 4 Закону. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам законодавства у сфері публічних закупівель встановлено, що тендерна документація, затверджена рішенням тендерного комітету від 11.12.2019 б/н, складена з порушеннями частини другої статті 22 Закону, якою визначено обов’язкові складові тендерної документації. В порушення пунктів 5-6 частини другої статті 22 Закону Замовником в тендерній документації не зазначена інформація щодо місця, де повинні бути виконані вищезазначені роботи та строки їх виконання. Також, в тендерній документації відсутня інформація щодо посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками, а саме: прізвище, ім’я та по батькові, посада та адреса, чим порушено вимоги пункту 16 частини другої статті 22 Закону. Окрім цього, в порушення вимог пункту 9 частини другої статті 22 Закону, яким визначено, що тендерна документація, окрім іншого повинна містити перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв, Замовник у пункті 1 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації визначив критерієм оцінки тендерних пропозицій ціну (з урахуванням всіх податків, зборів і всіх обов’язкових платежів, які сплачує Учасник), проте не зазначив питомої ваги цього критерію. Замовник в пункті 6 розділу VІ «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації встановив вимогу щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю у розмірі 2 відсотків від вартості договору, однак в порушення пункту 15 частини другої статті 22 Закону не визначив вид, строк, умови надання та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю. Також, за результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам законодавства у сфері публічних закупівель встановлено порушення абзацу першого частини третьої статті 22 Закону. Так, Замовник підставою для відхилення тендерної пропозиції встановив неподання Учасником документа (-ів), передбаченого (-их) тендерною документацією, у строки встановлені тендерною документацією, а саме: документів, передбачених додатком 6 протягом одного робочого дня з дня проведення аукціону та документів згідно додатку 3, протягом дня з дня отримання Учасником відповідної вимоги Замовника на електронну адресу, зазначену ним в тендерній пропозиції,. Відповідно до частини першої статті 25 Закону тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Також, виходячи зі змісту статті 25 Закону, учасник має право подавати тендерну пропозицію, вносити до неї зміни або відкликати свою тендерну пропозицію лише до закінчення строку подання тендерних пропозицій. Будь-яка інша інформація, що подана учасником після кінцевого строку її подання не є складовою тендерної пропозиції учасника у розумінні Закону. Таким чином, завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації, здійснюється учасниками саме до закінчення строку подання тендерних пропозицій. При цьому, ціна тендерної пропозиції учасника може зменшуватись за результатами електронного аукціону, що призводитиме до необхідності перерахунку учасником кошторису та ураховуючи при цьому, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції, у випадку закупівлі робіт, тож договірна ціна (кошторис) може погоджуватись сторонами саме під час укладання договору про закупівлю з дотриманням Закону та Цивільного кодексу України. Отже, неподання учасниками після завершення аукціону будь-якої інформації та документів, окрім тієї, що передбачена для переможців торгів вимогами частини третьої статті 17 Закону не може бути підставою для відхилення тендерних пропозицій. Таким чином, встановлення такої вимоги в тендерній документації є порушенням абзацу першого частини третьої статті 22 Закону. Відповідно до вимог частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
Період усунення порушень: 17.12.2019 13:02 - 02.01.2020 00:00
Дата публікації висновку: 17.12.2019 13:02

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Враховуючи висновок моніторингу Західного офісу Держаудитслужби, членами тендерного комітету було вирішено відмінити торги по предмету закупівлі "Будівництво централізованої мережі водовідведення в с.Сторожниця Ужгородського району. Коригування"
Дата публікації звіту: 21.12.2019 10:27

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
  • corruptionBiddingDocuments: Так
Опис: Порушення усунуто шляхом відміни процедури закупівлі.
Дата публікації: 21.12.2019 10:41