-
Відкриті торги з публікацією англійською мовою
-
Безлотова
-
КЕП
Електрична енергія
Тендер Prozorro UA-2019-11-22-000633-a
Завершена
30 015 006.29
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 150 075.03 UAH
мін. крок: 0.5% або 150 075.03 UAH
Номер:
323e1d7cd02e48e8be7dbb66fda98228
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2020-09-23-000073
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
23.09.2020 00:00
Період моніторингу:
23.09.2020 13:30 - 16.10.2020 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
УПРАВЛІННЯ СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
22.09.2020 № 191
Запоріжжя
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3,
НАКАЗУЮ:
1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедур закупівель, відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник управління Геннадій ВАЩЕНКО
Додаток до наказу управління
Східного офісу Держаудитслужби
в Запорізькій області
від 22.09.2020 № 191
Перелік процедур закупівель, які підлягають моніторингу
UA-2019-11-22-000633-a, ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія, яка проводиться Лисичанським комунальним спеціалізованим підприємством по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків "ЛИСИЧАНСЬКВОДОКАНАЛ
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
- Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця торгів, встановлено порушення пункту 2 частини першої статті 30 Закону.
За результатами аналізу питання внесення змін до істотних умов договору про закупівлю установлено порушення норм пункту 2 частини четвертої статті 36 Закону.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства про публічні закупівлі, своєчасність укладання договору про закупівлю, – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом приведення істотних умов Договору до вимог законодавства у сфері закупівель (зокрема зменшення ціни за 1 кВт год електроенергії протягом березня 2020 року до рівня, визначеного сторонами на дату підписання Договору), в подальшому вжити заходів щодо розірвання Договору про закупівлю та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Предметом аналізу були такі питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, відповідність тендерної документації вимогам законодавства у сфері публічних закупівель, розгляд тендерних пропозицій учасників торгів, своєчасність укладання договору про закупівлю, змін до нього та їх оприлюднення, внесення змін до істотних умов договору про закупівлю.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2020 рік Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» (далі – Замовник), тендерні пропозиції учасників торгів, повідомлення про намір укласти, документи надані переможцем торгів, договір від 13.01.2020 №1-Е (далі - Договір), додаткові угоди від 10.02.2020 № 1, від 03.03.2020 № 2, від 04.03.2020 № 3, від 09.04.2020 №4, від 13.04.2020 № 5, від 21.05.2020 № 6, від 22.06.2020 № 7, від 09.07.2020 № 8, від 18.08.2020 № 9, від 04.09.2020 № 10, від 28.09.2020 № 11, повідомлення про внесення змін до договору, пояснення Замовника з документами, наданими через електронну систему закупівель 02.10.2020 (далі – Пояснення).
За результатами моніторингу встановлено, що відповідно до частини 3 розділу ІV. Подання та розкриття тендерної пропозиції, Переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, подає документи та інформацію, що підтверджують відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, передбачених статтею 17 Закону та підготовлених у відповідності до вимог Додатку 5 (для переможця) цієї тендерної документації.
Частино 3 статті 17 Закону визначено, що спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі.
Додатком 5 до тендерної документації визначений перелік документів, які переможець повинен надати замовнику для підтвердження відсутності підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону, в тому числі електронна довідка, або оригінал, або нотаріально завірена копія довідки, виданої Державною фіскальною службою України або її територіальними органами, про відсутність в Учасника заборгованості зі сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), дійсної на момент подання.
Повідомлення про намір укласти договір з Товариством з обмеженою відповідальністю «Енсол Україна» (далі – ТОВ «Енсол Україна», переможець) оприлюднено Замовником 02 січня 2020 року, проте Довідка про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи від 09.01.2020 №294/10/03-20-52, видана Головним управлінням ДПС у Волинській області оприлюднено переможцем торгів в електронній системі закупівель 09 січня 2020 року, тобто через 7 днів з дати оприлюднення повідомлення про намір укласти договір, чим порушено вимоги частини 3 розділу ІV тендерної документації.
Враховуючи зазначене вище, переможцем торгів не надано документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених частиною другою статті 17 Закону, у спосіб визначений Замовником торгів.
Отже, Замовником не відхилена тендерна пропозиція переможця торгів, чим порушено вимоги пункту 2 частини першої статті 30 Закону.
Крім того, за результатами моніторингу встановлено, що Замовник посилаючись до пункту 2 частини четвертої статті 36 Закону вносив зміни до істотних умов Договору шляхом збільшення ціни за одиницю товару – планову ціну електричної енергії за 1 кВт год з 01 по 31 березня 2020 року до 2,34 грн (з урахуванням ПДВ) (на дату підписання Договору становила 2,15 грн з урахуванням ПДВ).
Замовник на запит Держаудитслужби надав Пояснення щодо підстав збільшення планової ціни електричної енергії за 1 кВт год з урахуванням ПДВ, разом з якими надав лист торгово-промислової палати України від 10.04.2020 №1015/08.0-7.3, виданий ТОВ «Енсол Україна» (Постачальник за Договором), якою зафіксовано середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» (далі – РДН) за лютий – березень 2020 року за даними результатів торгів, оприлюднених ДП «Оператор ринку» на своєму вебсайті https://www.oree.com.ua/, на ринку «на добу наперед».
За даними ДП «Оператор ринку», який забезпечує відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» на своєму вебсайті https://www.oree.com.ua/ оприлюднення результатів торгів на ринку «на добу наперед» та на внутрішньодобовому ринку, та зокрема, середньозважену ціну за МВт.год купівлі-продажу електричної енергії РДН за кожний місяць та на відповідні дати.
Відповідно, у січні середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії РДН за місяць становила 1424,98 грн/МВт.год, у лютому – 1271,42 грн/МВт.год, у березні – 1391,23 грн/МВт.год.
На дату укладання Договору та станом на дату укладання додаткової угоди до нього: 02.01.2020 – 1377,20 грн/МВт.год, 13.04.2020 – 1252,64 грн/МВт.год.
Отже, за результатами торгів, оприлюднених на вебсайті https://www.oree.com.ua/, на ринку «на добу наперед», середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії РДН у січні 2020 року та на дату укладання Договору була найвищою за середньозважені ціни купівлі-продажу електричної енергії РДН, які склались у березні поточного року.
Водночас Замовник протягом квітня поточного року вносив зміни до Договору (яким визначено планову ціну електричної енергії за 1 кВт год у розмірі 2,15 грн з урахуванням ПДВ) шляхом укладання додаткової угоди від 13.04.2020 №5, збільшивши планову ціну електричної енергії за 1 кВт год з урахуванням ПДВ, зокрема у березні 2020 року до розміру 2,34 грн за 1 кВт год.
З огляду на те, що середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії РДН, у період січень – березень 2020 року коливалась у бік зменшення порівняно із січнем поточного року, Замовник безпідставно вносив зміни до істотних умов Договору якими змінював ціну за одиницю товару, збільшуючи планову та фактичну ціну електричної енергії за 1 кВт год з урахуванням ПДВ (додаткова угода від 13.04.2020 № 5), чим порушив вимоги пункту 2 частини четвертої статті 36 Закону.
Такі дії можуть призвести до недоотримання Замовником активів.
Період усунення порушень:
09.10.2020 15:00 - 26.10.2020 23:00
Дата публікації висновку:
09.10.2020 15:00
Запити/Пояснення
Номер:
dd1811ce2e0549db865393fca27b1d9e
Назва:
Про надання інформації
Дата опублікування:
30.09.2020 13:39
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
06.10.2020 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі ДК 021:2015: 09310000-5 — Електрична енергія, інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-11-22-000633-a та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43 та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань:
1. Просимо надати інформацію та документи, на підставі яких, додатковою угодою від 13.04.2020 №5, внесені зміни до договору про постачання електричної енергії споживачу від 13.01.2020 № 1-Е щодо зміни планової ціни електричної енергії за 1 кВт год.
Пояснення, інформацію та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Номер:
6a4ebe69a2e1499ea8f8886c37c31a16
Назва:
про надання інформації
Дата опублікування:
02.10.2020 14:36
Опис:
ЛКСП «Лисичанськводоканал» та ТОВ «Енсол Україна» уклали додаткову угоду № 5 від 13.04.2020 р. до Договору про постачання електричної енергії споживачу № 1-Е від 13.01.2020 р. про зміну ціни за одиницю товару у період 01.03.2020 р. по 31.03.2020 р., в зв’язку з коливанням цін на ринку на підставі листа Торгово-Промислової Палати України від 10.04.2020 р. № 105/08.0-7.3 щодо середньозважених цін на електроенергію (Лист додається).
Номер:
f0cf7497f61c4861b0bc2cd9e937e91e
Назва:
Відповідь
Дата опублікування:
26.10.2020 14:46
Опис:
Розглянувши Ваш висновок про результати моніторингу закупівлі, повідомляємо наступне.
Додаткова угода № 5 від 13.04.2020 року була направлена в нашу адресу з підтверджуючим листом Торгово-Промислової Палати України від 10.04.2020 р. № 105/08.0-7.3 щодо коливання цін на ринку України. В самій додатковій угоді є посилання на п.2. ч.4.ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», в якому передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі.
Як зазначає Мінекономрозвитку в листі від 27.10.2016 р. № 3302-06/34307-06, таким документом може бути довідка Держстату. Але водночас наголошує, що перелік органів, установ, організацій, які уповноважені надавати відповідну інформацію щодо коливання ціни товару на ринку, не є вичерпним.
Відповідно до ст. 3, 11 Закону України «Про торгово-промислові палати України» від 02.12.1997 р. № 671/97-ВР, до основних завдань торгово-промислових палат належать, у тому числі, організація взаємодії між суб’єктами підприємницької діяльності, координація їх взаємовідносин з державою в особі її органів та надання довідково-інформаційних послуг, основних відомостей, що не є комерційною таємницею, про діяльність українських підприємців, надання експертних висновків, які є обов’язковими до виконання на території України.
За таких обставин експертний висновок (довідка) торгово-промислової палати про ціну на товар/коливання такої ціни на ринку є достатнім доказом для обґрунтованості змін до договору закупівлі.
Статутом ЛКСП «Лисичанськводоканал» визначено, що підприємство створене на базі майна, яке знаходиться у комунальній власності Лисичанської міської ради, головною метою підприємства є забезпечення водопостачання міст Лисичанська, Новодружеська, Привілля та прилеглих селищ.
Закон України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи питного водопостачання, спрямовані на гарантоване забезпечення населення якісною та безпечною для здоров'я людини питною водою.
Одними з основних принципів державної політики у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення є гарантоване першочергове забезпечення питною водою населення для забезпечення питних, фізіологічних, санітарно-гігієнічних та побутових потреб та заборона відключення об'єктів питного водопостачання та централізованого водовідведення від системи енерго-, газо-, теплопостачання як об'єктів життєзабезпечення і стратегічного значення.
В зв’язку з тим, що ЛКСП «Лисичанськводоканал» безпосередньо залежить від постачання електричної енергії ми не маємо можливості розірвати Договір укладений з ТОВ «Енсол Україна» та вважаємо, що додаткова угода № 5 від 13.04.2020 року була укладена на законних підствах.