-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Рюкзаки туристичні
Тендер Prozorro UA-2019-10-01-000864-b
Завершена
516 640.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 584.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 2 584.00 UAH
Номер:
4b25c11d65a341ae946bf5576c8fde02
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-10-21-000035
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
21.10.2019 00:00
Період моніторингу:
21.10.2019 17:17 - 11.11.2019 23:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
НАКАЗ
21.10.2019 №180
Запоріжжя
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3,
НАКАЗУЮ:
1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедури закупівлі: UA-2019-10-01-000864-b, «ДК 021:2015: 18930000-7 - Мішки та пакети», яка проводиться Комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеної у пункті 1 цього наказу.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник управління Геннадій ВАЩЕНКО
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлені порушення вимог пункту 7 частини 2 статті 22 Закону.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (із змінами) (далі – Закон), розгляд та оцінка тендерної пропозиції.
Документи, на підставі яких був здійснений моніторинг закупівлі: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про проведення процедури закупівлі, тендерна пропозиція учасника ФОП ГІКАВА Анни Миколаївни, повідомлення про намір укласти договір, протокол розкриття тендерних пропозицій від 21.10.2019 року, тендерна документація, затверджена рішенням тендерного комітету від 03.10.2019 № 101.
Дослідженням тендерної пропозиції наданої ФОП ГІКАВА Анни Миколаївни умовам тендерної документації Замовника торгів порушень не встановлено.
Разом з цим, проведеним аналізом тендерної документації (далі - ТД) встановлено, що вона не відповідає вимогам законодавства у сфері закупівель.
Так, пунктом 7 частини 2 статті 22 Закону визначено, що тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Проте, ані тендерна документація, ані додатки до неї не містять порядку змін умов договору, в тому числі, відповідний порядок відсутній і у проекті договору, що є порушенням вимог пункту 7 частини 2 статті 22 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, оцінки тендерної пропозиції - порушень не установлено.
Період усунення порушень:
22.10.2019 14:46 - 05.11.2019 23:00
Дата публікації висновку:
22.10.2019 14:46
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
У відповідь на Висновок про результати моніторингу закупівлі товару: ДК 021:2015 – 18930000-7 «Мішки та пакети» (Рюкзаки туристичні) повідомляємо наступне. У тендерній документації міститься проект договору про закупівлю (Додаток 6) з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов у пунктах 3.1.-3.1.6. розділу 3 наступного змісту:
«3.1. Ціна за одиницю товару переможця процедури закупівлі не може змінюватися після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов’язань сторонами, крім випадків:
3.1.1. зменшення обсягів закупівлі, зокрема, з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника;
3.1.2. зміни ціни товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі;
3.1.3. покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі;
3.1.4. продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передачі товару у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі;
3.1.5. узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни якості товару);
3.1.6. зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок.»
З огляду на вищевикладене можна зробити висновок, що Замовником не були порушені вимоги пункту 7 частини 2 статті 22 Закону.
Ми завдячуємо проведеній роботі з аналізу закупівлі товару: ДК 021:2015 – 18930000-7 «Мішки та пакети» (Рюкзаки туристичні) , а також, зобов’язуємось під час проведення торгів брати до уваги вказані зауваження, дотримуватися норм чинного законодавства та принципів здійснення публічних закупівель.
Дата публікації звіту:
23.10.2019 11:43
Запити/Пояснення
Номер:
3ad234e921674064bbc4fcd2ff5bacea
Назва:
Роз'яснення щодо висновку
Дата опублікування:
24.10.2019 08:38
Опис:
У відповідь на Висновок про результати моніторингу закупівлі товару: ДК 021:2015 – 18930000-7 «Мішки та пакети» (Рюкзаки туристичні) повідомляємо наступне. У тендерній документації міститься проект договору про закупівлю (Додаток 6) з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов у пунктах 3.1.-3.1.6. розділу 3 наступного змісту: «3.1. Ціна за одиницю товару переможця процедури закупівлі не може змінюватися після підписання договору про закупівлю до повного виконання зобов’язань сторонами, крім випадків: 3.1.1. зменшення обсягів закупівлі, зокрема, з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 3.1.2. зміни ціни товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3.1.3. покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі; 3.1.4. продовження строку дії договору та виконання зобов'язань щодо передачі товару у разі виникнення документально підтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної у договорі; 3.1.5. узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни якості товару); 3.1.6. зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок.» З огляду на вищевикладене можна зробити висновок, що Замовником не були порушені вимоги пункту 7 частини 2 статті 22 Закону. Ми завдячуємо проведеній роботі з аналізу закупівлі товару: ДК 021:2015 – 18930000-7 «Мішки та пакети» (Рюкзаки туристичні) , а також, зобов’язуємось під час проведення торгів брати до уваги вказані зауваження, дотримуватися норм чинного законодавства та принципів здійснення публічних закупівель.