-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Агрегат дисковий УДА – 3,8-20 або еквівалент – 1 штука (34390000-7 - Приладдя до тракторів). Джерело фінансування – кошти сецфонду.
Тендер Prozorro UA-2019-09-05-001685-b
Завершена
266 300.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 1 331.50 UAH
мін. крок: 0.5% або 1 331.50 UAH
Номер:
26afa478237544f5bb780325c75872bf
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-09-10-000020
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
10.09.2019 00:00
Період моніторингу:
10.09.2019 15:57 - 02.10.2019 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
10.09.2019 № 63
Тернопіль
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 188 (із змінами внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291),
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку процедур закупівель для моніторингу, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу.
3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
В.о.начальника Ганна ШКЛЯР
Додаток
до наказу
Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Тернопільській області
від 10.09.2019 № 63
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі, унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу:
1. UA-2019-09-05-001685-b від 05.09.2019 - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі
закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації та заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, встановлено порушення вимог пункту другого Наказу № 490 та частини другої статті 21 Закону.
За результатами моніторингу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено, що її складено з порушенням пункту другого частини другої статті 22 та частини третьої статті 17 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема, шляхом недопущення їх у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, правильності заповнення форм документів затверджених уповноваженим органом, відповідність вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі – Закон).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Державного навчального закладу «Підгаєцький професійний аграрний ліцей» (далі - Замовник) на 2019 рік; оголошення про проведення відкритих торгів; тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Замовника від 05.09.2019 № 05-09-2019.
Моніторингом встановлено, що в порушення пункту другого наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 №490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» (далі – Наказ №490) та вимог частини другої статті 21 Закону, в оголошенні про проведення відкритих торгів не відображено інформацію в п.8 «Місце поставки товарів або місце виконання робіт чи надання послуг».
За результатами аналізу питання відповідності умов тендерної документації вимогам Закону встановлено, що Замовником, для підтвердження учасниками відсутності підстав щодо відмови в участі у процедурі закупівлі, у додатку №3 до тендерної документації, зокрема, пунктами 1 та 7 встановлена вимога про надання інформації (довідки у довільній формі на фірмовому бланку) відповідно до пунктів 1 та 7 частини першої статті 17 Закону. Таким чином, Замовником при встановленні таких вимог не дотримано норми частини третьої статті 17 Закону.
Крім цього, моніторингом встановлено, що Замовник на порушення вимог пункту другого частини другої статті 22 та частини третьої статті 17 Закону вимагає в тендерній документації від переможця документальне підтвердження відсутності підстави, передбаченої пунктом 8 частини першої статті 17 Закону, інформація про яку міститься у відкритому єдиному державному реєстрі, доступ до якого є вільним, а саме - оригінал довідки (скороченого витягу або іншого документу) або нотаріально завіреної копії документу, виданої уповноваженим органом про те, що учасник у встановленому законом порядку не визнаний банкрутом та відносно нього не відкрита ліквідаційна процедура.
Водночас, аналізом додатків №1 «Тендерна пропозиція» та №7 «Договір на закупівлю» до тендерної документації виявлено невідповідність наведеної у них інформації з інформацією, що міститься в оголошенні про проведення відкритих торгів в частині предмету закупівлі (у зазначених додатках мова йде про комбайн та у додатку №1, окрім нього, зазначені інші транспортні пристрої), найменування Замовника та умов оплати договору (порядку розрахунків).
Зазначене не встановлює для учасників єдиного підходу при підготовці тендерних пропозицій.
Відповідно до норм абзацу третього частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги у разі, неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
Період усунення порушень:
18.09.2019 15:37 - 03.10.2019 00:00
Дата публікації висновку:
18.09.2019 15:37
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Порушення, які були вказані у висновку про моніторинг, були усунені шляхом внесення змін в оголошення та в тендерну документацію, яка оприлюднена на майданчику. Також було проловжено термін для подання пропозицій.
Дата публікації звіту:
22.09.2019 05:14
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionBiddingDocuments: Так
- documentsForm: Так
Опис:
Порушення усунуто.
Дата публікації:
24.09.2019 11:40