• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Реконструкція з добудовою корпусів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та дошкільного-навчального закладу на 450 місць (350 учнівських та 100 місці дошкільного віку) в с. Камянка Глибоцького району Чернівецької області

Завершена

57 293 259.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1.7% або 1 000 000.00 UAH
Номер: d975b2a2ad3a4e42a923b852acb1326a
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-08-19-000032
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 19.08.2019 00:00
Автор: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40913650
Період моніторингу: 19.08.2019 14:27 - 12.09.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 19.08.2019 № 35 Чернівці Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 190, із змінами, внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. В.о. начальника Лілія БОЙЧУК Витяг з Додатку до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області від 19 серпня 2019 року №35 № з/п, унікальний номер, дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір та опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі: 4. UA-2019-08-13-000002-a від 13.08.2019 – Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель. Начальник відділу контролю у сфері закупівель Катерина СКУТАР
Адреса: Ukraine, Чернівецька, Чернівці
Контактна особа: ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Чернівецька обл.), +38 (0 37) 255-28-80, innamoshuk@gmail.com
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, встановлено порушення вимог пункту 2 наказу Мінекономрозвитку № 490. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено порушення вимог частини третьої статті 17, пункту 9 частини другої статті 22 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, порушення вимог пункту 4 частини першої статті 30 Закону. За результатами аналізу питань щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації про закупівлю, – порушень законодавства у сфері публічних закупівель не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2, 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 06 вересня 2019 року Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), розгляду тендерних пропозицій. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік Управління освіти Глибоцької районної державної адміністрації (далі – Замовник), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи, реєстр отриманих тендерних пропозицій від 02.09.2019, рішення уповноваженої особи від 03.09.2019 № 1, тендерну пропозицію Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Надія» (далі – СТзОВ «Надія»), повідомлення про намір укласти договір від 03.09.2019, пояснення Замовника, отримане 21.08.2019 через електронну систему закупівель. За результатами аналізу питання правильності заповнення форм документів, затверджених Уповноваженим органом, встановлено, що Замовником при внесенні інформації щодо джерела фінансування закупівлі не дотримано форми оголошення про проведення відкритих торгів, чим порушено вимоги пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21.03.2019 № 463, які набрали чинності 03.05.2019 (далі – наказ Мінекономрозвитку № 490). При внесенні інформації щодо джерела фінансування закупівлі Замовник зазначив дану інформацію у пункті 9-1 «Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)», а не у пункті 10-2 «Джерело фінансування», що відображається у полі 5 «Конкретна назва предмета закупівлі (10-2 Джерело фінансування закупівлі)» форми оголошення про проведення відкритих торгів. За результатами аналізу питання відповідності тендерної документації вимогам Закону встановлено, що на порушення пункту 9 частини другої статті 22 Закону Замовник в описі методики оцінки за критерієм «Ціна» не зазначив інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ). Крім того, Замовником в тендерній документації встановлена вимога щодо надання переможцем таких документів як лист у довільній формі про те, що відомості про юридичну особу, яка є переможцем, не вносились до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення та інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, про не притягнення службової (посадової) особи учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення, що порушує вимоги частини третьої статті 17 Закону, відповідно до якої Замовник не вимагає документального підтвердження переможцем інформації, яка міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій встановлено, що на порушення пункту 4 частини першої статті 30 Закону Замовник визнав переможцем СТзОВ «Надія», тендерна пропозиція якого не відповідала умовам тендерної документації. Так, учасник СТзОВ «Надія», на вимогу пункту 6 розділу ІІІ тендерної документації надати календарний графік виконання робіт із зазначенням етапів та строків виконання робіт, у своїй пропозиції даного документу не надав. Крім того, згідно з розділом «Технічні вимоги до матеріалів» Додатку 2 до тендерної документації учасник також повинен надати: а) пояснювальну записку з описом якісних та функціональних характеристик матеріалів, які будуть використовуватись під час виконання робіт, їх країну походження (зокрема, один з наступних показників: назва; країна походження; конкретну торгівельну назву запропонованого товару); б) гарантійний лист постачальника матеріалів, яким підтверджуються можливість поставки матеріалів, необхідних для виконання робіт у кількості (із переліком матеріалів) зі строками придатності та в терміни поставки, визначені замовником по цих торгах. Згідно з п.п. 3.1.5 пункту 1 розділу ІІІ тендерної документації підрядник у своїй пропозиції повинен вказати чіткі характеристики товарів, матеріалів, котрі будуть застосовані, у відповідності до ДСТУ на них. Замовник на вибір запропонував декілька варіантів, учасником мають бути прописані характеристики тільки для одного конкретного виду (типу). Однак, СТзОВ «Надія» надало пояснювальну записку з описом якісних та функціональних характеристик матеріалів, в якій не зазначено чіткої характеристики кабелів силових, а саме: наявність чи відсутність металевого покриття жил, що не відповідає умовам тендерної документації. Також, окремі характеристики матеріалів, запропонованих учасником СТзОВ «Надія» не відповідають вимогам тендерної документації Замовника, зокрема: - загальний коефіцієнт пропускання світла склопакетами 0,55, в той час, як діапазон значень Замовника від 0,40 до 0,50; - умовна в’язкість шпаклівки не визначається учасником, проте Замовником зазначена вимога щодо умовної в’язкості шпаклівки при температурі (20,0+0,5) оС по ВЗ-246 сопло 6 мм – не більше 20-80с, при температурі (20,0+0,5) оС по ВЗ-1 сопло 5,4 мм – не більше 35-120с. Разом з тим, надані у пропозиції СТзОВ «Надія» гарантійні листи від постачальників ФОП Алергуш Т.Г. та ФОП Бічер П.К. не містять підтвердження інформації щодо кількості, переліку, строків придатності та термінів поставки матеріалів, що також не відповідає тендерній документації. Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 30 Закону в разі, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації, замовник відхиляє таку тендерну пропозицію. Отже, Замовник не відхилив пропозицію СТзОВ «Надія», як таку що не відповідає умовам тендерної документації, чим порушив вимоги пункту 4 частини першої статті 30 Закону. Разом з тим, слід відмітити, що відповідно до вимог абзацу третього частини першої статті 31 Закону, у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель, замовник відміняє торги, чи визнає їх такими, що не відбулися.
Період усунення порушень: 06.09.2019 16:30 - 21.09.2019 00:00
Дата публікації висновку: 06.09.2019 16:30

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Відповідь на результати моніторингу у вкладці
Дата публікації звіту: 16.09.2019 09:05

Запити/Пояснення