• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Вугілля кам'яне

Завершена

1 131 469.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 5 657.35 UAH
Номер: 721500a5dd174110af9e74b4d64a3bef
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-08-19-000046
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 19.08.2019 00:00
Автор: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 41127371
Період моніторингу: 19.08.2019 17:25 - 12.09.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: НАКАЗ 19.08.2019 №125 Запоріжжя Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області (зі змінами), затвердженого наказом Східного офісу Держаудитслужби від 29.08.2016 № 3, НАКАЗУЮ: 1. Почати на підставі виявлених органом державного фінансового контролю ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель, моніторинг процедури закупівлі: UA-2019-07-16-000541-b, «ДК 021:2015: 09110000-3 - Тверде паливо (вугілля кам’яне)», яка проводиться ДЕРЖАВНИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ «ВЕЛИКОБІЛОЗЕРСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ». 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеної у пункті 1 цього наказу. 3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою. В.о. начальника управління Віктор БОРОДІН
Адреса: Ukraine, Запорізька, Запоріжжя
Контактна особа: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Запорізька обл.), +38 (0 98) 815-79-65, pomulev_leonid@i.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання законодавства у сфері публічних закупівель Замовником встановлено порушення вимог пункту 7 частини 2 статті 22 Закону та пункту 4 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» Порядку; законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель, чим порушено Наказ № 490.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII, із змінами (далі – Закон), розгляд та оцінка тендерної пропозиції. Документи, на підставі яких був здійснений моніторинг закупівлі: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про проведення процедури закупівлі, тендерна пропозиція учасника ТОВ «ТПК «Укрпроменерго», повідомлення про намір укласти договір, протокол розкриття тендерних пропозицій від 07.08.2019 року, тендерна документація, затверджена рішенням тендерного комітету від 26.07.2019 №6/07 (далі - ТД). Проведеним аналізом встановлено, що ТД не відповідає вимогам законодавства у сфері закупівель. Так, пунктом 7 частини 2 статті 22 Закону визначено, що тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. При цьому, тендерна документація складається відповідно до форми Примірної тендерної документації для процедури закупівлі відкриті торги, затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 13.04.2016 № 680 (далі – Наказ № 680), та заповнюється відповідно вимог Порядку заповнення тендерної документації (далі - Порядок), затвердженого Наказом № 680. Водночас, Порядком визначено, що у пункті 4 «Істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю» розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації Замовник зазначає істотні умови у відповідності до статей 36 та 37 Закону. Замовником у пункті 4 «Істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю» розділу 6 «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» ТД, що підлягала аналізу, із врахуванням вимог пункту 7 частини 2 статті 22 Закону зазначено, в тому числі, порядок змін істотних умов договору. При цьому, в частині 4 статті 36 Закону наведено вичерпний перелік з 8 пунктів, в яких викладені причини, на підставі яких Замовник має право змінити істотні умови договору. Проте, у пункті 4 розділу 6 ТД Замовник не зазначив одну з підстав для зміни істотних умов, викладеної у пункті 8 частини 4 статті 36 Закону, а саме - зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті. Отже, незазначення Замовником у пункті 4 розділу 6 ТД підстави для зміни істотних умов, викладеної у пункті 8 частини 4 статті 36 Закону, а саме - зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті, є порушенням вимог пункту 7 частини 2 статті 22 Закону та пункту 4 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» Порядку. Крім того, за результатами моніторингу встановлено, що Замовником в порушення вимог пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за № 449/28579, зі змінами (далі – Наказ № 490) у формі оголошення про проведення відкритих торгів не відображено інформацію передбачену пунктом «10-2. Джерело фінансування закупівлі». За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі - порушень не установлено.
Період усунення порушень: 03.09.2019 16:16 - 18.09.2019 00:00
Дата публікації висновку: 03.09.2019 16:16

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Відповідь до висновку В ході розгляду питання щодо висновку Східного офісу Держаудитслужби від 03.09.2019 встановлено: Тендерна документація відповідає пункту 7 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 року №922 –VIII (далі Закон), а саме в проекті договору про закупівлю зазначені порядок змін його умов. Тендерна документація для процедури закупівлі відкритих торгів затвердженої наказом Мінекономрозвитку від 13.04.2016 № 680 (далі – Наказ № 680), заповнена відповідно до вимог Порядку заповнення тендерної документації, а саме пункт 4 «Істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю» включено. Згідно пункту 4 статті 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможець процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватись після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі. Інше встановлено Законом Відповідно до пункту 2 наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за № 449/28579, зі змінами (далі – Наказ № 490) у формі оголошення про проведення відкритих торгів «Джерело фінансування закупівлі» - не було вказано за відсутністю у системі ProZorro відповідних окремих полів. У зв’язку з тим, що процедура має статус «Завершена», усунути дане порушення неможливо.
Дата публікації звіту: 04.09.2019 13:28

Запити/Пояснення