-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Код ДК 021:2015: 30230000-0 - Комп’ютерне обладнання (навчальне обладнання та приладдя для оснащення кабінету хімії та біології)
Тендер Prozorro UA-2019-06-10-000394-a
Торги відмінено
555 000.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 5 550.00 UAH
мін. крок: 1% або 5 550.00 UAH
Номер:
24d5429408f1449f9672f41805772b09
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-06-11-000025
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
11.06.2019 00:00
Період моніторингу:
11.06.2019 17:16 - 04.07.2019 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
11.06.2019 № 26
Хмельницький
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», статті 2 та статті 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», підпункту 2 пункту 4 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02 липня 2018 року № 189,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
Заступник начальника
Західного офісу Держаудитслужби Анатолій МАРЦЕНЮК
Додаток
до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області
від 11.06.2019 №26
Витяг із переліку
процедур закупівель, щодо яких виявлені ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу
Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
2. UA-2019-06-10-000394-a 10.06.2019 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
В. о. начальника відділу контролю у сфері закупівель Ганна КОВАЛЬЧУК
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Порушення законодавства в частині складання форм документів у сфері публічних закупівель
- Порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) встановлено порушення норм пунктів 9 та 13 частини другої статті 22 Закону.
За результатами аналізу питання щодо оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 449/28579, зі змінами, зокрема, внесеними наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 березня 2019 р. № 463 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 квітня 2019 р. за № 386/33357.
За результатами аналізу питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), надання роз’яснень щодо тендерної документації порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень (порушення) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 12 червня 2019 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідність вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), надання роз’яснень щодо тендерної документації.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Відділу освіти, молоді та спорту Ярмолинецької районної державної адміністрації (далі – Замовник) від 10.06.2019 №б/н, пояснення від 12.06.2019, отримані від Замовника через електронну систему закупівель.
За результатами аналізу питання відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону встановлено, що:
- в порушення вимог пункту 13 частини другої статті 22 Закону у тендерній документації Замовником не зазначено кінцевого строку подання тендерних пропозицій;
- в порушення пункту 9 частини другої статті 22 Закону опис методики оцінки за критерієм «ціна» (пункт 1 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації) не містить інформацію про врахування податку на додану вартість (ПДВ).
За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері закупівель в частині оприлюднення інформації про закупівлю встановлено, що оголошення про проведення відкритих торгів не містить інформацію про умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків) та джерело фінансування закупівлі, чим не дотримано вимог наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 449/28579, зі змінами, зокрема, внесеними згідно наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 березня 2019 р. № 463 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11 квітня 2019 р. за № 386/33357.
Відповідно до норм абзацу третього частини першої статті 31 Закону замовник відміняє торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.
Період усунення порушень:
12.06.2019 16:55 - 27.06.2019 00:00
Дата публікації висновку:
12.06.2019 16:55
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Для усунення порушень тендерним комітетом прийняте рішення про відміну даної закупівлі. Підстава відміни - ч.1 ст.31 Закону України "Про публічні закупівлі", а саме неможливість усунення порушень, що виникли через виявленні порушення законодавства з питань публічних закупівель. Надалі порушення не допускатимуться.
Дата публікації звіту:
13.06.2019 12:44
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionBiddingDocuments: Так
- documentsForm: Так
- corruptionCancelled: Так
Опис:
Порушення законодавства у сфері закупівель, викладені у висновку про результати моніторингу закупівлі, усунуті шляхом відміни торгів відповідно до абзацу 3 частини першої статті 31 Закону України "Про публічні закупівлі".
Дата публікації:
13.06.2019 13:50
Запити/Пояснення
Номер:
fec685062785454b9d7eeb5d74d6f7ed
Назва:
Про надання інформації (пояснень)
Дата опублікування:
11.06.2019 17:45
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
15.06.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі комп’ютерного обладнання (навчального обладнання та приладдя для оснащення кабінету хімії та біології) (інформацію про закупівлю опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2019-06-10-000394-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. №43, постала потреба в отриманні пояснення з наступного питання:
1) з яких підстав оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднене Замовником в електронній системі закупівель без урахування внесених змін до форми оголошення про проведення відкритих торгів, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 березня 2019 року № 463 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490», який набрав чинності 03 травня 2019 року, а саме: відсутні пункти «9-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)» та «10-2. Джерело фінансування закупівлі»?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому до пояснення може бути долучене його документальне підтвердження.
Номер:
2114399ca89f44768677e069c72db64e
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
12.06.2019 11:37
Опис:
Оголошення про проведення відкритих торгів оприлюднене нами в електронній системі закупівель без урахування внесених змін до форми оголошення про проведення відкритих торгів, затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 21 березня 2019 року № 463 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22 березня 2016 року № 490», який набрав чинності 03 травня 2019 року, а саме: пункти «9-1. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)» та «10-2. Джерело фінансування закупівлі» через упущення моменту введення в дію даного нормативного документу. Надалі такі порушення не допускатимуться.