• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Будівництво амбулаторії по вул. Осередок 15 Б в с. Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області

Завершена

5 830 949.20 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 29 154.75 UAH
Номер: e6f805590c924b60841661e6f148709c
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-04-23-000049
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 23.04.2019 00:00
Автор: Західний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40913637
Період моніторингу: 23.04.2019 17:25 - 18.05.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 23.04.2019 №25 Тернопіль Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 02.07.2018 № 188 (із змінами внесеними наказом Західного офісу Держаудитслужби від 14.12.2018 №291), НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку процедур закупівель для моніторингу, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у додатку до цього наказу. 3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою. Начальник Є.ДЕРЖЕРУКА Додаток до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області від 23.04.2019 №25 Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі, унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: 4. UA-2019-02-15-001528-b від 15.02.2019 - інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 Закону України «Про публічні закупівлі» №922-VIII від 25.12.2015.
Адреса: Ukraine, Тернопільська, Тернопіль
Контактна особа: Західний офіс Держаудитслужби (Тернопільська обл.), +38 (0 96) 824-74-97, 0909oksana@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Дані автоматичних індикаторів ризиків
  • Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності пропозиції переможця умовам тендерної документації встановлено порушення пункту четвертого частини першої статті 30 Закону. Дослідженням питання щодо відображення закупівлі у річному плані (додатку), визначення предмета закупівлі, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень законодавства у сфері публічних закупівель не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Питання, що стали предметом моніторингу: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі – Закон), розгляд тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Документи, на підставі яких здійснено моніторинг закупівлі: річний план закупівель на 2019 рік; оголошення про проведення процедури закупівлі; тендерна документація, затверджена рішенням тендерного комітету Управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації (далі - Замовник) від 01.03.2019; тендерна пропозиція ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ»; повідомлення про намір укласти договір; договір про закупівлю від 29.03.2019 № 26, пояснення від 14.05.2019, отримане від Замовника через електронну систему закупівель. Моніторингом тендерної документації встановлено, що Замовником в пункті 5.3 «Відхилення тендерних пропозицій» розділу 5 «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації встановлено вимогу щодо надання у складі пропозиції листа-гарантії про дотримання у діяльності норм чинного законодавства України, зокрема: Указу Президента України від 16 вересня 2015 №549/2015 та рішення РНБО України від 2 вересня 2015 року, при тому, що зазначені нормативні документи втратили чинність. Поряд з цим, тендерною документацією не враховано вимоги Указу Президента України від 21.06.2018 № 176/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» Окрім цього, моніторингом встановлено, що Замовником в порушення пункту четвертого частини першої статті 30 Закону не відхилено пропозицію ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ» як таку, що не відповідає умовам тендерної документації, а саме: - в довідці про наявність обладнання, механізмів та транспортних засобів (таблиця «а») відсутня інформація про виробника, що передбачено умовами додатку 1 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника» до тендерної документації ; - в поданому штатному розписі, затвердженому 28 грудня 2018 року, відсутня інформація про розряди муляра та штукатура, що передбачено умовами підпункту 2 пункту 1 додатку 1 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника» до тендерної документації. Відповідно до вимог абзацу третього частини першої статті 31 Закону у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель Замовник відміняє торги. Однак, за результатами закупівлі Замовник 29.03.2019 уклав за №26 договір з ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ» » вартістю 5 580 000,00 гривень. Ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель, щодо яких спрацювали автоматичні індикатори ризиків (RISK 1-13-1, 1-3-1, 1-2-2, 1-12, 1-13-2) не підтверджено.
Період усунення порушень: 15.05.2019 13:03 - 01.06.2019 00:00
Дата публікації висновку: 15.05.2019 13:03

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: У відповідь на висновок про результати моніторингу закупівлі, оприлюднений у електронній системі закупівель 15 травня 2019 року та відповідно до ч. 8 ст. 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації надає аргументовані заперечення до висновку. 1. Щодо вказаних зауважень до тендерної пропозиції ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ» про відсутність у довідці про наявність обладнання, механізмів та транспортних засобів (таблиця «а» додатку № 1 тендерної документації) інформації про виробника повідомляємо, що відповідно до п. 30 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна документація – документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Згідно з таблицею «а» додатку № 1 тендерної документації Учасник зазначає «Виробник/марка та термін експлуатації (років)». Тобто учасник повинен зазначити або виробника, або марку механізму чи транспортного засобу та термін експлуатації. Учасник ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ» у наданій таблиці зазначив всю необхідну інформацію, передбачену тендерною документацією Замовника. Крім цього, інформація про виробника та марку міститься у копіях свідоцтв на транспортні засоби та\або механізми, що підлягають державній реєстрації. Таким чином, відсутність інформації про виробника не є порушенням вимог тендерної документації. 2. Стосовно зауважень про відсутність у тендерної пропозиції ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ» інформації про розряди муляра та штукатура повідомляємо наступне. У законодавстві України штатний розпис згадується в cтатті 64 Господарського кодексу України, згідно з якою підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників, штатний розпис. Відповідно до інформації, що приведена у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 27.06.2007 року № 162/06/187-07 «Щодо штатного розпису» штатний розпис – це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати та посадові оклади працівників. У штатному розпису містяться назви посад, чисельність персоналу і оклади по кожній посаді. Прийняття, затвердження керівником підприємства штатного розпису проводиться шляхом видання спеціального локального нормативного акта (наказу), що визначатиме кількість працівників кожної професії з розподілом штатних одиниць за структурними підрозділами підприємства. Також слід зауважити, що питання, пов’язанi з облiком штатних працiвникiв, регулюються наказом Держкомстату вiд 28.09.2005 № 286, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 30.11.2005 за № 1442/11722 «Про затвердження Інструкцiї зi статистики кiлькостi працiвникiв», дiя якого поширюється на всiх юридичних осiб, їх фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi пiдроздiли, а також на фiзичних осiб - пiдприємцiв, що використовують найману працю, з положень якого не вбачається необхідності у всiх юридичних осiб обов’язку щодо внесення розряду працівника. Розроблення штатного розпису має здійснюватися на основі внутрішніх організаційно-нормативних документів (чинна структура і чисельність, положення з оплати праці) та з урахуванням вимог нормативно-правових актів, зокрема Класифікатора професій ДК 003-2010 (назви посад і професій мають відповідати назвам у Класифікаторі). Тільки для бюджетних установ розроблено типова форма штатного розпису затверджена наказом Міністерства фінансів України вiд 28.01.2002 р. № 57 «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету». Відповідно до п. 3 Примітки Розділу 3 Додатку 1 до Тендерної документації та положень ст. 16 Закону України «Про публічні закупівлі» документи, які не передбачені Господарським кодексом та іншими діючими нормативно-правовими актами для суб'єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб, не подаються останніми в складі своєї пропозиції. Таким чином, неподання документу з інформацією про присвоєння розрядів працівникам, не є порушенням умов тендерної документації, так як не передбачено законодавством України. Крім того, тендерною документацією (п.2.3 ч.1 Додатку 1) передбачено зазначення розряду в штатному розписі лише тоді, коли посада передбачає присвоєння розряду. Замовник не вправі перевіряти наявність розрядів працівників Учасника. Враховуючи вищенаведене, вважаємо, що процедуру відкритих торгів на закупівлю «Будівництво амбулаторії по вул. Осередок 15 Б в с. Більче-Золоте Борщівського району Тернопільської області» (45215000-7 — Будівництво закладів охорони здоров’я та будівель соціальних служб, крематоріїв і громадських убиралень) проведено з дотриманням норм чинного законодавства, підстав для скасування рішення щодо кваліфікації пропозиції Учасника ТОВ «БП «БУДКОМФОРТ» немає.
Дата публікації звіту: 21.05.2019 16:47

Рішення про призначення перевірки

Запити/Пояснення