-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Послуги провайдерів (послуги доступу до мережі Інтернет)
Тендер Prozorro UA-2019-02-07-003353-b
Завершена
887 400.00
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 4 437.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 4 437.00 UAH
Номер:
b99e54cd9c3f4a5f8b0fddcb9e6d508a
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2019-08-01-000014
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
31.07.2019 00:00
Період моніторингу:
01.08.2019 12:18 - 23.08.2019 00:00
Статус:
Вирішено
Опис:
31.07.2019 № 147
Дніпро
Про початок здійснення
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу.
В.о.начальника Валентин ДОВГИЙ
Витяг з переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника
13 UA-2019-02-07-003353-b 07.02.2019 Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Начальник відділу Т. ПЕРЕВЕРЗЄВА
Етапи закупівельного процесу:
- Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу встановлено порушення планування закупівлі та передумов здійснення процедури закупівлі, передбачених частиною першою статті 4 Закону.
За результатами аналізу питання своєчасності укладання договору установлено порушення вимог частини другої статті 32 Закону.
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону, розгляду тендерної пропозиції, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Східний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 16 серпня 2019 року.
Предметом аналізу були такі питання: обрання процедури закупівлі, визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон), розгляду тендерної пропозиції, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету Департаментом гуманітарної політики міської ради (далі – Замовник), реєстр отриманих тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ТОВ «МЕТРОКОМ», повідомлення про намір укласти договір, договір від 21.03.2019 № 61/2019, пояснення Замовника, отримане через електронну систему закупівель, звернення громадської організації.
За результатами моніторингу встановлено, що оголошення процедури закупівлі в електронній системі закупівель відбулося 07.02.2019 року. Річний план закупівель, яким затверджено проведення вказаної процедури закупівлі, оприлюднений 15.02.2019 року.
Отже, Замовником допущено порушення планування закупівлі та передумов здійснення процедури закупівлі, передбачених частиною першою статті 4 Закону.
За результатами моніторингу установлено, що Замовник визначив переможцем торгів ТОВ «МЕТРОКОМ» з остаточною ціновою пропозицією 887 400,00 грн та оприлюднив 28.02.2019 в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір.
При цьому Замовник уклав з переможцем торгів
ТОВ «МЕТРОКОМ» договір щодо доступу до мережі Інтернет від 21.03.2019 № 61/2019, який оприлюднений в електронній системі закупівель 21.03.2019 року.
Отже, Замовник уклав договір про закупівлю з учасником – переможцем ТОВ «МЕТРОКОМ» в термін, що перевищує 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір, чим порушив вимоги частини другої статті 32 Закону.
Відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 37 Закону договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням строків, передбачених частиною другою статті 32 Закону, крім випадків зупинення перебігу строків у зв’язку з розглядом скарги органом оскарження відповідно до статті 18 Закону.
Період усунення порушень:
16.08.2019 16:47 - 04.09.2019 00:00
Дата публікації висновку:
16.08.2019 16:47
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
1. Щодо порушення законодавства в частині укладання договору про закупівлю замовником вжито заходів по його розірванню – додаткова угода від 21.08.2019 № 61/2 (опублікована 21.08.2019). Вартість фактично наданих послуг повністю відшкодована постачальнику. Уповноважену особу замовника притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку ст. ст. 147-149 КЗпП України у вигляді догани та позбавлення премії.
2. Щодо порушення планування закупівлі та передумов здійснення процедури закупівлі, передбачених частиною першою статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» уповноважених осіб замовника притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани та позбавлення премії.
Дата публікації звіту:
23.08.2019 18:22
Підтвердження факту усунення порушення
Результат:
Усунуто
Результат по типу порушення:
- corruptionContracting: Ні
- other: Ні
Опис:
Порушення усунуто, шляхом розірвання договору, що підтверджується Дод.угода № 61_2 від 21.08.2019 та Звітом про виконання договору про закупівлю.
Дата публікації:
10.09.2019 12:10
Запити/Пояснення
Номер:
dc1c0206f4da4d1693bae2fe279f1a9a
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
02.08.2019 11:28
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
08.08.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі товарів: « Послуги провайдерів» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель за номером ID: UA-2019-02-07-003353-b та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами, постала потреба в
1. Оголошення процедури закупівлі в електронній системі закупівель відбулося 07.02.2019р. Річний план закупівель, яким затверджено проведення вказаної процедури закупівлі, оприлюднений 15.02.2019р.
Нормою статті 4 чинного Закону встановлено, що річний план закупівель в електронній системі закупівель публікується протягом п’ятиденного терміну після ухвалення.
Чому Замовник порушив строки оприлюднення річного плану, додатку до річного плану?
2. Повідомлення про намір укласти договір 28.02.2019 року, а укладений договір від 21.03.2019 року № 61/2019. Чому Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця?
Номер:
b9b1e422d2e44089b8f1e52f121e6ce7
Назва:
Про надання пояснень: У межах проведення моніторингу закупівлі послуг: «Послуги провайдерів» (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель за номером ID: UA-2019-02-07-003353-b та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами, постала потреба в отриманні пояснень із таких питань.
Дата опублікування:
07.08.2019 18:31
Опис:
1. Оголошення процедури закупівлі в електронній системі закупівель відбулося 07.02.2019р. Річний план закупівель, яким затверджено проведення вказаної процедури закупівлі, оприлюднений 15.02.2019 р. Нормою статті 4 чинного Закону встановлено, що річний план закупівель в електронній системі закупівель публікується протягом п’ятиденного терміну після ухвалення. Чому Замовник порушив строки оприлюднення річного плану, додатку до річного плану?
Відповідь 1: уповноваженою особою Самець О. В. 15.02.2019 було отримано завдання щодо внесення змін до закупівлі ДК 021:2015 - 72410000-7 Послуги провайдерів (послуги доступу до мережі Інтернет) (ідентифікатор закупівлі UA-2019-02-07-003353-b). Перед внесенням змін до закупівлі мною було прийнято рішення щодо внесення змін до річного плану закупівель, але річний план в електронній системі закупівель виявлено не було, тому мною 15.02.2019 було прийнято рішення і оприлюднено річний план закупівель. Справи щодо проведення закупівель Комановим Г. В. після припинення ним дій уповноваженої особи з питань закупівель на підставі наказу департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради від 08.02.2019 № 44 мені, як уповноваженій особі, Комановим Г. В. не передавалися.
2. Повідомлення про намір укласти договір 28.02.2019 року, а укладений договір від 21.03.2019 року № 61/2019. Чому Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця?
Відповідь 2: відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем торгів протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. Рішення щодо визначення учасника переможцем прийнято уповноваженою особою 28.02.2019 і договір з переможцем укладено не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття такого рішення.
Відповідно до статті 253 Цивільного кодексу України перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок, тобто, перебіг строку починається з дня наступного за днем прийняття рішення у даному випадку – з 01.03.2019.
В ч. 2 ст. 32 Закону вимога щодо строку укладання договору – «не пізніше ніж через 20 днів» встановлена без зазначення, що останній день строку для укладання договору є саме 20-й день з початку перебігу строку. Так, наприклад, чітко вказаний останній день для укладання договору у ч. 4 ст. 35 Закону «у строк 35 днів (20 днів)», тобто, це 35-й день (20-й день) відповідно з початку перебігу строку укладання договору, в цей же час ч. 2 ст. 32 цього ж Закону вказано вимогу щодо строку укладання договору – «не пізніше ніж через 20 днів».
Згідно з п. 2 Правил підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 06.09.2005 № 870 слід вживати слова (терміни) у значеннях, закріплених за ними словником.
При цьому відповідно до рішення Конституційного суду України від 09.07.1998 № 12-рп/98 термін "законодавство" досить широко використовується у правовій системі в основному у значенні як сукупність законів та інших нормативно-правових актів, які регламентують ту чи іншу сферу суспільних відносин і є джерелами певної галузі права. Цей термін без визначення його змісту використовує і Конституція України (статті 9, 19, 118, пункт 12 Перехідних положень). У законах залежно від важливості і специфіки суспільних відносин, що регулюються, цей термін вживається в різних значеннях: в одних маються на увазі лише закони; в інших, передусім кодифікованих, в поняття "законодавство" включаються як закони та інші акти Верховної Ради України, так і акти Президента України, Кабінету Міністрів України, а в деяких випадках – також і нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади.
Тобто норми вищезазначеної постанови можна використовувати за «аналогією права» (ст. 8 Цивільного кодексу України) при розгляді питання тлумачення слова «через».
Так, відповідно до даних, викладених в Академічному тлумачному словнику «Словник української мови» (1970—1980) та у «Словнику української мови у 20 томах» опублікованого Академією наук України слово «через» має у тому числі наступне значення (http://sum.in.ua/s/cherez) (www.slovnyk.ua/index.php?swrd=через):
«ЧЕ́РЕЗ, прийм., з знах. в. Сполучення з через виражають.
п. 6. Уживається на означення певного терміну, проміжку часу, після якого щось здійснюється».
Відповідно до ст. 251 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Тобто дія чи подія, що має юридичне значення наступає після спливу вказаного строку – на наступний день.
Отже, якщо у Законі визначено, що договір повинен бути укладено «не пізніше ніж через 20 днів», то дія чи подія повинна здійснитися не пізніше ніж на 21-й день. Наприклад, у ч. 4 ст. 35 Закону (що регулює аналогічний порядок укладення договору, але за переговорною процедурою) вказано чітку кількість днів – 35, без зазначення слова «через», тобто дія, чи подія настає на 35 день, а не через 35 днів – на 36, так як слово «через» відсутній.
Договір з учасником-переможцем укладено саме на 21-й день, тобто, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та пропозиції учасника-переможця. Замовником не порушено строки укладання договору.
Слід також зазначити, що жодними нормативними актами чітко не встановлено, що вираз «не пізніше ніж через 20 днів» означає, що це 20-й, а не 21-й день з початку перебігу строку для будь-якої дії.