-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Послуги з поточного ремонту кабінету біології (лабораторії) Тараканівського ліцею Тараканівської сільської ради, за адресою: вул.Зелена, 1, село Тараканів, Дубенського району, Рівненської області
Тендер Prozorro UA-2026-07-20-010212-a
Торги відмінено
750 000.00
UAH без ПДВ
Номер:
8cb05e5cbf6f4612bafa487c00b5f4f6
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-07-31-000025
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
31.07.2026 00:00
Період моніторингу:
31.07.2026 11:52 - 22.08.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
31.07.2026 № 76-з
Рівне
Про початок
моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 10 Положення про Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, затвердженого наказом Західного офісу Держаудитслужби від 10.12.2025 № 273,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до Додатку 1, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у Додатку 1 до цього наказу.
3. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.
В.о.начальника Управління Західного
офісу Держаудитслужби
в Рівненській області Віталій УСИК
Додаток 1 до наказу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області від 31.07.2026 № 76-з.
Витяг з переліку процедур закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
11 UA-2026-07-20-010212-a 20.07.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю у сфері
закупівель Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Рівненській області Віктор ГРИГОРУК
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції встановлено порушення вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей.
За результатами аналізу питань дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації про закупівлю, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та неможливістю їх усунення, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області зобов’язує здійснити заходи, направлені на усунення виявлених порушень шляхом скасування рішення про визначення переможцем торгів учасника ФОП Дячук Михайло Потапович та заходи, направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 10 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, повноти відображення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII із змінами (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план Тараканівської сільської ради (далі - Замовник) UA-P-2026-07-20-012109-a на 2026 рік; оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджена протоколом уповноваженої особи від 20.07.2026 № 46 з додатками до неї; реєстр отриманих тендерних пропозицій; протокол розкриття тендерних пропозицій; тендерну пропозицію учасника торгів ФОП Дячук Михайло Потапович; протокол уповноваженої особи про визначення переможця та про намір укласти договір від 28.07.2026 № 48; повідомлення про намір укласти договір; пояснення Замовника з доданими до нього документами надане 06.08.2026 на запит Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області через електронну систему закупівель.
За результатами моніторингу процедури закупівлі в частині розгляду тендерної пропозиції учасника ФОП Дячук Михайло Потапович встановлено наступне.
Замовником в Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі — технічні вимоги до предмета закупівлі» зазначено: «…учасник процедури закупівлі повинен надати в складі тендерної пропозиції електронний варіант кошторисної документації, виконаний в програмному комплексі АВК-5, або у програмному комплексі, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін (у форматі ims/imd та ibs/idc). На підтвердження наявності сертифікованого програмного забезпечення учасник має надати ліцензію, видану на ім’я учасника, на програмний комплекс в якому здійснені відповідні розрахунки…».
У складі тендерної пропозиції Учасник ФОП Дячук Михайло Потапович надав лист-пояснення, у якому зазначено, що кошторисна документація розроблена у сертифікованому програмному комплексі, який взаємодіє з ПК «АВК-5», а право користування програмним комплексом здійснюється на підставі договору (або іншого документа) про надання доступу до програмного забезпечення (робочого місця), укладеного з правовласником (або офіційним постачальником) програмного забезпечення, що підтверджується наданням відповідних документів на право користування програмним забезпеченням.(файл «лист-пояснення АВК.pdf») та надано розрахунки договірної ціни здійсненні у програмному комплексі «Експерт-Кошторис».
Проте, у тендерній пропозиції учасника відсутні підтверджуючі документи на право користування вищезазначеним програмним забезпеченням.
З метою підтвердження або спростування встановленого порушення, органом державного фінансового контролю в ході моніторингу 04.08.2026 року через електронну систему закупівель надано запит Замовнику.
Замовником 06.08.2026 року в електронній системі закупівель до наданих пояснень завантажено Договір про надання права користування додатковим робочим місцем програмного комплексу «Експерт-Кошторис» від 27.03.2026
№ 23/26, який укладений між ТОВ «Гарант-Проект» та ФОП Дячук Михайло Потапович.
Слід зазначити, що ліцензія на використання програмного комплексу - офіційний бланковий документ від розробника, де вказано назву користувача (підприємства), серійний номер ліцензії, версію програми та кількість робочих місць.
При цьому, ліцензії на використання програмного комплексу виданої офіційним розробником для ТОВ «Гарант-Проект» та ФОП Дячук Михайло Потапович у складі тендерної пропозиції та у складі пояснень не надано.
З огляду на вищезазначене, надані пояснення Замовником не підтверджують відповідність тендерної пропозиції ФОП Дячук Михайло Потапович вимогам Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі - технічні вимоги до предмета закупівлі».
Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли, тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих Особливостей.
Таким чином, на порушення вимог абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ФОП Дячук Михайло Потапович, як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а визначив учасника ФОП Дячук Михайло Потапович переможцем торгів.
Період усунення порушень:
10.08.2026 16:05 - 25.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
10.08.2026 16:05
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Протоколом Уповноваженої особи № 54 від 11 серпня 2026 року скасовано рішення про визначення переможця торгів учасника ФОП Дячук М.П. та намір укласти договір з учасником ФОП Дячук М.П.
Порушення усунуто в повному обсязі, відповідно до Висновку Держаудитслужби.
Дата публікації звіту:
11.08.2026 11:42
Запити/Пояснення
Номер:
25e5148a6f69407cb8b26d3610aae1a2
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
03.08.2026 12:04
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
07.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Послуги з поточного ремонту кабінету біології (лабораторії) Тараканівського ліцею Тараканівської сільської ради, за адресою: вул.Зелена, 1, село Тараканів, Дубенського району, Рівненської області» (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-20-010212-a), та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, постала потреба в отриманні наступних пояснень.
1. Надайте інформацію та відповідні документи (комерційні пропозиції потенційних учасників, інші документи) на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надайте посилання на сторінку вебсайту, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру очікуваної вартості предмета закупівлі (у разі такого розміщення).
3. Надайте інформацію стосовно джерела фінансування закупівлі з підтвердними документами (рішення, розпорядження, листування тощо) у тому числі із зазначенням відповідного КПКВК.
4. Замовником в Додатку 2 до тендерної документації «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі — технічні вимоги до предмета закупівлі» зазначено: «…учасник процедури закупівлі повинен надати в складі тендерної пропозиції електронний варіант кошторисної документації, виконаний в програмному комплексі АВК-5, або у програмному комплексі, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін (у форматі ims/imd та ibs/idc). На підтвердження наявності сертифікованого програмного забезпечення учасник має надати ліцензію, видану на ім’я учасника, на програмний комплекс в якому здійснені відповідні розрахунки…».
В тендерній пропозиції Учасника ФОП Дячук Михайло Потапович відсутня ліцензія на програмний комплекс АВК -5 в якому здійснені розрахунки договірних цін.
Обґрунтуйте відповідність тендерної пропозиції учасника ФОП Дячук Михайло Потапович вимогам тендерної документації.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначені запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту. При цьому, до пояснень просимо долучити їх документальне підтвердження.
За перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
af1929fd46354edb9aeb096c7df266ce
Назва:
Пояснення
Дата опублікування:
06.08.2026 10:21
Опис:
ПОЯСНЕННЯ
щодо запиту Держаудитслужби у межах проведення моніторингу процедури закупівлі UA-2026-07-20-010212-a
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі послуг з поточного ремонту кабінету біології (лабораторії) Тараканівського ліцею Тараканівської сільської ради за адресою: вул. Зелена, 1, село Тараканів, Дубенського району, Рівненської області (опубліковано в електронній системі закупівель за № ID: UA-2026-07-20-010212-a) та на виконання запиту Держаудитслужби, керуючись нормами Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), Замовником надано обґрунтовані пояснення та підтвердні документи з порушених питань:
1. Щодо обґрунтування розміру витрат, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначення його очікуваної вартості:
Потреба в здійсненні закупівлі послуг з поточного ремонту виникла у зв'язку з реалізацією публічного інвестиційного проєкту «Нова українська школа», спрямованого на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти. Відповідно до вимог законодавства, засновник закладу освіти (Тараканівська сільська рада) забезпечує проведення поточного ремонту навчального кабінету (лабораторії) Тараканівського ліцею шляхом виділення належного бюджетного фінансування на відновлення та облаштування освітнього середовища з метою створення належних і безпечних умов для освітнього процесу.
Для розрахунку та обґрунтування розміру витрат і визначення очікуваної вартості предмета закупівлі Замовником застосовано аналіз ринку відповідно до розробленій Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Примірній методиці визначення очікуваної вартості предмета закупівлі (наказ від 18.02.2020 № 275).
Визначення очікуваної вартості здійснювалося методом порівняння ринкових цін на підставі опрацювання загальнодоступної інформації щодо цін та асортименту послуг, розміщеної у відкритих джерелах мережі Інтернет (у тому числі прайс-листах, офіційних веб-ресурсах суб’єктів господарювання), а також шляхом детального моніторингу аналогічних закупівель послуг з поточного ремонту освітніх закладів в електронній системі закупівель Prozorro за аналогічний період.
Оскільки вивчена Замовником у відкритому доступі інформація і достатній масив даних про актуальні ринкові розцінки на ремонтно-будівельні послуги та матеріальні ресурси у даному регіоні, направлення окремих письмових запитів та одержання індивідуальних комерційних пропозицій від потенційних виконавців недоцільно обтяжувало б підготовчий процес закупівлі та не вимагалося чинними нормами законодавства.
2. Щодо оприлюднення обґрунтування на власному вебсайті:
На виконання вимог пункту 41 постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами), Замовником забезпечено оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та визначення очікуваної вартості предмета закупівлі на власному офіційному вебсайті.
Зазначене обґрунтування доступне за прямим посиланням:
https://tar-tg.gov.ua/news/1784789376/
3. Щодо джерела фінансування закупівлі та КПКВК:
Закупівля здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету Тараканівської сільської ради.
• КПКВК / КПКВКМБ: 0111021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти»;
• КЕКВ: 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».
Затвердження та виділення бюджетних асигнувань на поточний ремонт закладів освіти є Рішення сесії Тараканівської сільської ради від 22.12.2025 р. № 2631 «Про бюджет Тараканівської сільської територіальної громади на 2026 рік».
4. Щодо відповідності тендерної пропозиції учасника ФОП Дячук Михайло Потапович вимогам тендерної документації (питання щодо програмного забезпечення та ліцензії):
За результатами детального аналізу вимог тендерної документації та наданої у складі тендерної пропозиції ФОП Дячука М. П. документації, Замовник повідомляє про повну відповідність пропозиції даного Учасника умовам закупівлі з огляду на таке:
• Буквальний та системний аналіз вимог Тендерної документації (Додаток № 2): У розділі «Інші умови» Додатка 2 до тендерної документації Замовник визначив вимогу щодо кошторисної документації наступним чином: «...учасник процедури закупівлі повинен надати в складі тендерної пропозиції електронний варіант кошторисної документації, виконаний в програмному комплексі АВК-5, або у програмному комплексі, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації та розрахунків договірних цін (у форматі ims/imd та ibs/idc). На підтвердження наявності сертифікованого програмного забезпечення учасник має надати ліцензію, видану на ім’я учасника, на програмний комплекс в якому здійснені відповідні розрахунки...» Зі змісту цієї вимоги випливає, що Замовник установив альтернативну можливість виконання розрахунків та не обмежував коло учасників виключно програмним продуктом «АВК-5». Обов'язок надати ліцензію/субліцензію чи документ на право користування стосується саме того програмного комплексу, в якому учасник фізично здійснював розрахунок кошторису.
• Аналіз документів, поданих у складі пропозиції ФОП Дячук М. П., та наданих роз'яснень: У складі тендерної пропозиції ФОП Дячук М. П. надав Лист-пояснення № 101 від 28.07.2026 р, у якому зазначив, що кошторисна документація розроблена у сертифікованому програмному комплексі, який взаємодіє з ПК «АВК-5», а право користування програмним забезпеченням (робочим місцем) підтверджується відповідними правовстановлюючими документами, доданими до пояснень.
Також у складі пропозиції надано Кваліфікаційний сертифікат серії АР № 013605 (реєстраційний № 10723 від 09.11.2017 р.), виданий Атестаційною архітектурно-будівельною комісією ВГО «Гільдія проектувальників у будівництві» інженерно-будівельному проектувальнику Шахрайчук Інні Анатоліївні у частині кошторисної документації, та Свідоцтво про підвищення кваліфікації № 01464 від 29.03.2023 р.
Вказане повністю підтверджує належне виконання розрахунку кошторисної документації уповноваженим сертифікованим фахівцем у відповідному сумісному сертифікованому програмному комплексі.
Таким чином, оскільки Учасник здійснював розрахунок кошторису в сумісному сертифікованому ПК та підтвердив наявність права користування відповідним програмним забезпеченням, вимога щодо надання ліцензії безпосередньо на ПК «АВК-5» на нього не поширювалася. Відсутність ліцензії на ПК «АВК-5» у даному випадку є повністю обґрунтованою та узгоджується з умовами ТД.
• Дотримання принципів публічних закупівель (ст. 5 Закону та Постанова КМУ № 1178): Відповідно до частини 4 статті 22 Закону тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. Передбачивши право надати еквівалент або сумісне ПЗ, Замовник дотримався законодавчих вимог. Відхилення пропозиції ФОП Дячука М. П. за відсутність ліцензії на ПК «АВК-5» за умови надання ним документів на сумісний сертифікований ПК та сертифікатів відповідного спеціаліста становило б пряме порушення принципів недискримінації учасників, об'єктивної та неупередженої оцінки (ст. 5 Закону) та суперечило б власним вимогам Тендерної документації Замовника.
Враховуючи вищевикладене, тендерна пропозиція учасника ФОП Дячука Михайла Потаповича повністю відповідає вимогам Додатка № 2 та іншим умовам Тендерної документації Замовника. Відповідно до пунктів 44, 45 Особливостей, затверджених постановою КМУ № 1178, правові підстави для відхилення тендерної пропозиції вказаного Учасника були відсутні.
Додатки:
1. Скан - копія Листа-пояснення Учасника ФОП Дячук М. П. № 101 від 28.07.2026 р. (на 1 арк.);
2. Скан - копія Кваліфікаційного сертифіката серії АР № 013605 інженера-проектувальника Шахрайчук І. А. та Свідоцтва про підвищення кваліфікації № 01464 (на 1 арк.).
3. Скан – копія Договору № 23/26 від 27.03.2026 р. про надання права користування додатковим робочим місцем програмного комплексу «Експерт – Кошторис» (на 2 арк.).