• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

«Капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту № 12609» Комунального некомерційного підприємства «Міська клінічна лікарня № 16» Дніпровської міської ради за адресою: м. Дніпро, просп. Богдана Хмельницького, 19». Коригування

Завершена

21 398 853.00 UAH без ПДВ
Номер: 28e4e38e901d443a9c3110d3e14781e2
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-08-13-000020
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 12.08.2026 00:00
Автор: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ, UA-EDR 40165856
Період моніторингу: 13.08.2026 12:37 - 04.09.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ Н А К А З 12.08.2026 Київ № 214 Про початок моніторингу процедур закупівель / закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з пунктом 9 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, НАКАЗУЮ: 1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Департаменту моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Голова Алла БАСАЛАЄВА Додаток до наказу Державної аудиторської служби України «Про початок моніторингу процедур закупівель / закупівель» Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на вебпорталі Уповноваженого органу 40 UA-2026-07-14-005818-a 14.07.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Директор Департаменту моніторингу та перевірок закупівель Олексій АЛЕКСАНДРОВ
Адреса: Ukraine, Київ
Контактна особа: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ( обл.), +38 (0 44) 298-56-60, m.v.savchuk@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами розгляду тендерної пропозиції ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» встановлено порушення статті 31 Закону та пункту 44 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону. За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостей, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця – порушень не установлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», статтею 8 Закону, Держаудитслужба зобов’язує здійснити заходи щодо недопущення встановлених порушень в подальшому, притягнення до відповідальності винних осіб та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 02 вересня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (в редакції станом на дату проведення торгів) (далі – Особливості), розгляду тендерних пропозицій, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Департаменту капітального будівництва Дніпровської міської ради (далі – Замовник) на 2026 рік, електронний протокол затвердження річного плану закупівель від 14.07.2026, оголошення про проведення відкритих торгів Замовника, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника від 14.07.2026 № 14/07-26/1 (зі змінами затвердженими рішенням уповноваженої особи від 23.07.2026 № 23/07-26/1), реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію учасника товариство з обмеженою відповідальністю «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» (далі – ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН»), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 29.07.2026 № 29/07-26/1, повідомлення про намір укласти договір від 29.07.2026, електронний протокол визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю від 29.07.2026, звіт про результати проведення процедури закупівлі, договір від 11.08.2026 № 11/08-1 на суму 25 214 540,40 грн з ПДВ, укладений з ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» (далі – Договір), додаткову угоду від 11.08.2026 № 1 до Договору, додаткову угоду від 19.08.2026 № 2 до Договору, пояснення Замовника, надані 19.08.2026 та 26.08.2026 через електронну систему закупівель на запит Держаудитслужби. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178. Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. 1.1. Відповідно до технічної специфікації до Додатку 3 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі» тендерної документації (файл «Нова редакція технічна специфікація до Додатку № 3 до тендерної документації.pdf») учасник підтверджує відповідність своєї тендерної пропозиції технічній специфікації Замовника. Під час моніторингу встановлено, що у вищевказаній технічній специфікації до Додатку 3 тендерної документації Замовника в позиціях № 18, № 38, № 62, № 73 «ЛК 02-01-11 на монтаж слабоструменевих мереж» вказано «Дюбель розпірний 6х30», а в «Локальному кошторисі на будівельні роботи № 02-01-011 на монтаж слабоструменевих мереж» (файл «Локальні кошториси з ЗВВ.pdf»), надану учасником ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН», в аналогічних позиціях зазначено «Хрестики дистанційні Смарт 3 мм». Також, учасник ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» вказав «Хрестики дистанційні Смарт 3 мм» в позиції № 386 в Підсумковій відомості ресурсів (файл «Пояснювальна записка, розрахунки, підсумкова відомість ресурсів.pdf»), яка надавалась в складі тендерної пропозиції, для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі. Керуючись положеннями частини п’ятої статті 8 Закону Держаудитслужба 21.08.2026 звернулась через електронну систему закупівель до Замовника з метою отримання пояснень, Замовником через електронну систему закупівель надано пояснення, що «У складі тендерної пропозиції учасник надав кошторисні розрахунки, у яких за позиціями № 18, № 38, № 62, № 73 Локального кошторису № 02-01-011 та позицією № 386 Підсумкової відомості ресурсів повністю дотримано всі розрахункові параметри, норми витрат, трудовитрати та вартісні показники ресурсу «Дюбель розпірний 6х30», визначеного технічною специфікацією Замовника. Оскільки ціна за одиницю ресурсу, нормативне споживання та підсумкова вартість вказаних позицій у пропозиції учасника повністю та з точністю до копійки відповідали розрахункам для дюбеля розпірного 6х30, Замовник при оцінці пропозиції встановив відповідність закладених учасником ресурсів вимогам технічної специфікації та відсутність будь-яких цінових викривлень… …Під час укладення Договору про закупівлю вказане програмне відображення найменування було приведено у повну відповідність до технічної специфікації Замовника». Варто зазначити, що вимоги тендерної документації встановлені самим Замовником, та що вищезазначені матеріальні ресурси не є однорідними (тотожними) матеріальними ресурсами, оскільки ці матеріальні ресурси відмінні за назвою, розмірами та іншими характеристиками. Згідно з абзацом другим пункту 2 частини першої статті 31 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника процедури закупівлі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/ або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей. Отже, Замовник на порушення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону, абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону, не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН», а визначив його переможцем процедури закупівлі та уклав з ним Договір. Відповідно до пункту 7 статті 8 Закону у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі може зазначатися додаткова інформація, визначена органом державного фінансового контролю. Замовником у пункті 6 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» та Додатку 3 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі та технічна специфікація до предмета закупівлі» тендерної документації зазначено, що усі посилання у Документації на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, вважати такими, що містять вираз «або еквівалент». Фраза «або еквівалент» у тендерній документації надає учаснику право вибору: запропонувати товар, визначений Замовником, або конкретний еквівалентний товар з аналогічними чи кращими характеристиками. Проте ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» у своїй тендерній пропозиції зобов’язаний прибрати альтернативний сполучник «або» та чітко зафіксувати, яку саме марку, модель чи виробника товару він поставить. Учасником ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» у складі своєї тендерної пропозиції надані «Лист - згода з ТЗ» (файл «Лист - згода з ТЗ.pdf»), яким він погоджується та підтверджує відповідність наданої тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним характеристикам предмета закупівлі, у тому числі відповідній технічній специфікації (технічному завданню), встановленим у Додатку 3 до тендерної документації Замовника, Локальні кошториси (файл «Локальні кошториси з ЗВВ.pdf») та Підсумкова відомість ресурсів (файл «Пояснювальна записка, розрахунки, підсумкова відомість ресурсів.pdf»), у якій учасником зазначено фразу «або аналог» в багатьох позиціях будівельних матеріалів, виробів, комплектів та устаткування. Проте, дублювання учасником у складі своєї тендерної пропозиції фрази «або аналог», свідчить про те, що учасник ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» не визначив конкретний товар, який пропонується до постачання, що унеможливлює оцінку та перевірку його відповідності технічним вимогам Замовника, визначеним у Додатку 3 до тендерної документації, нівелює сутність технічної пропозиції як твердої оферти (офіційної пропозиції укласти договір) з боку учасника та свідчить про надання невизначеної комерційної пропозиції, що суперечить принципам відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, визначеним статтею 5 Закону. Крім того, за результатами закупівлі між Замовником та переможцем ТОВ «КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЛІБЕРТОН» укладено Договір, невід’ємною частиною якого є Інформація про ціни на матеріальні ресурси на об'єкті будівництва (Додаток 4), який також містить вираз «або аналог», що позбавляє Замовника можливості здійснити моніторинг ринкових цін, як це передбачено Постановою КМУ від 19 листопада 2025 року № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва, а також поточного середнього ремонту, поточного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування в умовах воєнного стану» та Настановою щодо порядку проведення аналізу цін на матеріальні ресурси, затвердженою наказом Мінрозвитку від 20 березня 2026 року № 591, а також, Замовник не може перевірити відпускну ціну, логістичні витрати та порівняти їх із прайсами виробників, адже сам предмет постачання залишився альтернативним та юридично невизначеним.
Період усунення порушень: 04.09.2026 16:47 - 19.09.2026 00:00
Дата публікації висновку: 04.09.2026 16:47

Запити/Пояснення