-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів
Тендер Prozorro UA-2026-07-10-003232-a
Завершена
5 863 420.00
UAH без ПДВ
Номер:
1221ec84f5bf4979871d1facadc7a1a5
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-07-30-000001
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
30.07.2026 00:00
Період моніторингу:
30.07.2026 14:36 - 21.08.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Управління Північного офісу Держаудитслужби
в Чернігівській області
НАКАЗ
30.07.2026 № 55-З
Чернігів
Про початок моніторингу
процедур закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
В. о. начальника управління Тетяна ЄФИМЕНКО
Витяг з додатку
до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області
«Про початок моніторингу процедур закупівель»
Перелік закупівель
№ з/п Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1. UA-2026-07-10-003232-a 10.07.2026 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання внесення змін, Замовником до оголошення про проведення відкритих торгів відповідно до вимог законодавства встановлено порушення абзацу четвертого пункту 54 Особливостей.
За результатами аналізу питань щодо визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог законодавства, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та в оголошенні про закупівлю, відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства, дотримання Замовником принципів здійснення публічних закупівель, розгляду тендерної пропозиції з урахуванням вимог Особливостей, своєчасності укладення договору про закупівлю, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зобов’язує здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 18 серпня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог законодавства, внесення змін, Замовником до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та в оголошенні про закупівлю, відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства, дотримання Замовником принципів здійснення публічних закупівель, розгляду тендерної пропозиції з урахуванням вимог Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, зі змінами, у редакції чинній на момент проведення закупівлі (далі – Особливості), своєчасності укладення договору про закупівлю, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон).
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Філії «Подільський лісовий офіс» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи від 14.07.2026 № 565, зі змінами, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію Товариства з Обмеженою Відповідальністю Компанія «Пірена» (далі – ТОВ Компанія «Пірена»), протокольне рішення (протокол) уповноваженої особи від 21.07.2026 № 583 (щодо визначення переможцем закупівлі ТОВ Компанія «Пірена»), повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, оприлюднений в електронній системі закупівель 21.07.2026, договір поставки від 30.07.2026 № 153-2026.07.30-15-з, на суму
7036104,00 грн з ПДВ, укладений з ТОВ Компанія «Пірена», звіт про результати проведення процедури закупівлі від 04.08.2026, на запит Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, пояснення та документи Замовника оприлюднені в електронній системі закупівель 04.08.2026 та 13.08.2026, 17.08.2026.
За результатами аналізу питання внесення змін, Замовником до оголошення про проведення відкритих торгів відповідно до вимог законодавства встановлено наступне.
Вимогами абзацу четвертого пункту 54 Особливостей визначено «Зміни, що вносяться замовником до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у новій редакції зазначених документації та/або оголошення додатково до їх попередньої редакції. Замовник разом із змінами до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів в окремому документі оприлюднює перелік змін, що вносяться. Зміни до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів у машинозчитувальному форматі розміщуються в електронній системі закупівель протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення».
Згідно з оголошенням про проведення відкритих торгів, оприлюдненим в електронній системі закупівель 10.07.2026, кінцевий строк подання тендерних пропозицій та дата та час розкриття тендерних пропозицій був «18 липня 2026 09:00».
Замовником в електронній системі закупівель 14.07.2026 внесено зміни до оголошення про проведення відкритих торгів, а саме, змінено кінцевий строк подання тендерних пропозицій та дату та час розкриття тендерних пропозицій з «18 липня 2026 09:00» на «19 липня 2026 09:00».
Слід зазначити, що Замовником внесено зміни до оголошення про проведення відкритих торгів 14.07.2026, а саме, змінено кінцевий строк подання тендерних пропозицій та дату та час розкриття тендерних пропозицій з «18 липня 2026 09:00» на «19 липня 2026 09:00».
При цьому, Замовником в окремому документі не оприлюднено перелік змін, які було внесено до оголошення про проведення відкритих торгів, чим порушено вимоги абзацу четвертого пункту 54 Особливостей.
Згідно з інформацією, оприлюдненою в електронній системі закупівель Замовником надано відповідь, яка не спростовує суті порушення.
Період усунення порушень:
18.08.2026 16:44 - 02.09.2026 00:00
Дата публікації висновку:
18.08.2026 16:44
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
на виконання висновку Держаудитслужби та на підтвердження здійснення заходів недопущення встановлених порушень у подальшому оприлюднюємо через електронну систему закупівель інформацію, що свідчить про вжиття таких заходів.
Дата публікації звіту:
24.08.2026 16:12
Запити/Пояснення
Номер:
205b720a6d8e4bcb971b7f2a32ad9c1e
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
31.07.2026 12:23
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
06.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів», очікуваною вартістю 5 863 420,00 грн без ПДВ (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-10-003232-a, та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень.
1. Яким чином та на підставі яких документів здійснено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість (аналіз ринку щодо цін (цінові пропозиції, прайси тощо), листування з учасниками ринку (анкети, запити, запрошення до обговорення тощо)?
2. Надати посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного веб-сайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, обґрунтування розміру бюджетних призначень, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами).
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
cfeae5bc0c2a49a2b978d53f1272192e
Назва:
надання пояснень
Дата опублікування:
04.08.2026 11:39
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за ДК 021-2015: 35110000-8 — Протипожежне, рятувальне та захисне обладнання (Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів), ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-10-003232-a надаємо наступні пояснення.
Номер:
28f0bc7d41904732b8d0af20fb95c417
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
11.08.2026 14:54
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
15.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів», очікуваною вартістю 5 863 420,00 грн без ПДВ (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-10-003232-a, та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень.
Відповідно до вимог пункту 4 додатку 2 «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» до тендерної документації Замовником передбачено надання: «…копія сертифіката відповідності системи управління якістю виробництва товару, що включається до переліку, вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) щодо виробника, продукція якого пропонується учасником, або національних стандартів, якими їх замінено, виданого акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності (згідно з пунктом 13-1 Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2022 № 861)».
У тендерній пропозиції ТОВ «Пірена» надано сертифікат від 24.07.2024 № UA. MQ.240621.03-24 ДСТУ EN ISO 9001:2018 «Система управління якістю. Вимог» (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) дійсний до 23.07.2027.
При цьому, у вказаному сертифікаті зазначено, що «Контроль вiдповiдностi сертифiкованої системи управлiння якiстю вимогам зазначеного стандарту здiйснюється шляхом технiчного нагляду, обсяг, порядок, перiодичнiсть i процедури якого встановлюється органом з сертифiкацiї. Сертифiкат вважається чинним за умови щорiчного пiдтвердження».
Враховуючи, що з дати видачі сертифікату 24.07.2024 пройшло 2 роки, та оскільки дата подання тендерної пропозиції 10.07.2026 просимо повідомити (з наданням підтверджуючих документів) яким чином Замовником перевірено чинність вищевказаного сертифікату.
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
da9c9cbd463e477380067f4a0d185cca
Назва:
надання пояснень
Дата опублікування:
13.08.2026 13:20
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за ДК 021-2015: 35110000-8 — Протипожежне, рятувальне та захисне обладнання (Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів), ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-10-003232-a надаємо наступні пояснення.
Номер:
d0662ea2a84d487ba3db01b3ebbdc133
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
12.08.2026 11:49
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
18.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів», очікуваною вартістю 5 863 420,00 грн без ПДВ (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-10-003232-a, та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), постала потреба в отриманні пояснень.
Замовником в електронній системі закупівель 14.07.2026 внесено зміни до оголошення про проведення відкритих торгів, а саме, змінено кінцевий строк подання тендерних пропозицій та дату та час розкриття тендерних пропозицій з «18 липня 2026 09:00» на 19 липня 2026 09:00».
Надати пояснення, у зв’язку з чим Замовником вищевказані зміни в оголошенні про проведення відкритих торгів не зазначено в переліку змін?
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351-1 Кримінального кодексу України.
Номер:
569608f9a8fd49e89c96dbe1e59a4bc2
Назва:
надання пояснень
Дата опублікування:
17.08.2026 09:38
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі за ДК 021-2015: 35110000-8 — Протипожежне, рятувальне та захисне обладнання (Костюми для захисту від загальних виробничих забруднень та механічних впливів), ідентифікатор закупівлі UA-2026-07-10-003232-a надаємо наступні пояснення.