-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Ремонтно-реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова по вул. Вінницька, 21 в м. Бердичеві
Тендер Prozorro UA-2026-07-07-010428-a
Завершена
14 883 982.00
UAH без ПДВ
Номер:
471259f964c2408385e00ce232766f48
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-08-17-000018
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
17.08.2026 00:00
Період моніторингу:
17.08.2026 15:15 - 08.09.2026 00:00
Статус:
Здійснення моніторингу
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
Управління Північного офісу Держаудитслужби
в Житомирській області
Н А К А З
17.08.2026
№ 85-з
Житомир
Про початок моніторингу
процедур закупівель/закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами), та на виконання доручення Державної аудиторської служби України від 14.08.2026 № 003100-18/11066-2026,
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник Управління
Північного офісу Держаудитслужби
в Житомирській області Вадим МОТУЗ
Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 17.08.2026 № 85-з
Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель.
№ з/п
Унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі:
2. UA-2026-07-07-010428-a. Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Запити/Пояснення
Номер:
915ed69cef2b4846b6fcfab502a8ef1b
Назва:
Запит про надання пояснень (інформації, документів)
Дата опублікування:
19.08.2026 12:31
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
25.08.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі по предмету «Ремонтно-реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова по вул. Вінницька, 21 в м. Бердичеві» (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2026-07-07-010428-a), здійсненої Управлінням освіти і науки Бердичівської міської ради (далі – Замовник), відповідно до частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) та пункту 23 «Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості), постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів) з наступних питань.
1. Надати експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації за об’єктом «Ремонтно-реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова по вул. Вінницька, 21 в м. Бердичеві».
2. Надати інформацію щодо оприлюднення на власному веб-сайті чи офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. У разі оприлюднення надати посилання на сторінку, яка буде доступна для перегляду.
3. Відповідно до пункту 19 частини другої статті 22 Закону в тендерній документації зазначаються опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.
Крім того, згідно із частиною десятою статті 11 Закону рішення уповноваженої особи (тендерного комітету) оформлюється протоколом.
Враховуючи вищевикладене, надайте інформацію чи були встановлені факти формальних (несуттєвих) помилок при розгляді тендерної пропозиції учасника ТОВ «АртХаус» на відповідність тендерній документації Замовника з наданням документального підтвердження (протоколу, рішення).
4. Проаналізувавши визначену Замовником очікувану вартість предмета закупівлі в розмірі 14 883 982,00 грн, без ПДВ, встановлено, що до вказаного розміру очікуваної вартості включено, зокрема, кошти на покриття ризиків 305,776 тис. грн. (будівельних робіт – 176,29 тис. грн, устаткування, меблів та інвентарю – 126,486 тис. грн).
Однак, Замовником, в підпункті 4.1 пункту 4 Додатку № 1 та підпункті 2.1 пункту 2 Додатку № 2 до тендерної документації встановлено вимогу, що до ціни пропозиції (договірної ціни) включаються кошти на покриття ризиків в сумі 327 766,00 грн., окрім того ПДВ – 65 553,20 грн, що, як наслідок, призвело до включення учасником ТОВ «АртХаус» до ціни пропозиції (договірної ціни) коштів на покриття ризиків в сумі 21 990 грн, які не були враховані Замовником в очікуваній вартості.
Слід відмітити, що пунктом 5.31 розділу V Кошторисних норм України у будівництві «Настанова з визначення вартості будівництва», з урахуванням змін (далі - Настанова) визначено, зокрема, що у разі якщо затвердженою проектною документацією передбачені кошти на покриття ризиків, замовник може враховувати їх в очікуваній вартості та встановлювати вимоги щодо обов'язковості їх передбачення у складі договірної ціни.
Поясніть свою позицію з вищевикладеного.
5. Поясніть, як Замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «АртХаус» перевірено дотримання вказаним учасником вимог підпункту 4.1 пункту 4 Додатку № 1 та підпункту 2.1 пункту 2 Додатку № 2 до тендерної документації в частині здійснення учасником аналізу цін на матеріальні ресурси з урахуванням положень підпунктів 1- 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 1512) під час складання договірної ціни учасник, з наданням документального підтвердження (звіту з аналізу цін на матеріальні ресурси, виготовлений та підписаний підрядником ТОВ «АртХаус»)?
6. Відповідно до пункту 31 Особливостей тендерні пропозиції подаються відповідно до порядку, визначеного статтею 26 Закону, крім положень частин першої, четвертої, шостої та сьомої статті 26 Закону. У тендерній пропозиції ціна подається без урахування податку на додану вартість.
Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 цих особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.
Пунктом 32 особливостей визначено, що ціна тендерної пропозиції може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену в оголошенні про проведення відкритих торгів, з урахуванням абзацу другого пункту 28 цих особливостей.
Замовником в пункті 1 розділу V тендерної документації встановлено вимогу, що учасник незалежно від його системи оподаткування, в електронній системі закупівель зазначає ціну тендерної пропозиції без ПДВ, а також, що до розгляду не приймається тендерна пропозиція, ціна якої є вищою ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів.
Аналізом встановлено, що учасником ТОВ «АртХаус» в електронній системі закупівель зазначено ціну тендерної пропозиції в розмірі 14 157 135,45 гривень.
При цьому, розрахунок ціни пропозиції (договірну ціну), подання якого вимагалося Замовником в підпункті 4.1 пункту 4 Додатку № 1 та підпункті 2.1 пункту 2 Додатку № 2 до тендерної документації на підтвердження відповідності тендерних пропозицій учасників технічним, якісним та кількісним характеристикам предмета закупівлі, учасником ТОВ «АртХаус» у складі тендерної пропозиції надано загальною вартістю 16 988 562,54 грн, що перевищує ціну тендерної пропозиції учасника (14 157 135,45 грн) та очікувану вартість предмета закупівлі, визначену Замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів (14 883 982,00 гривень).
Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей.
Абзацом четвертим підпункту 2 пункту 44 Особливостей визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція є такою, ціна якої перевищує очікувану вартість предмета закупівлі, визначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, якщо замовник у тендерній документації не зазначив про прийняття до розгляду тендерної пропозиції, ціна якої є вищою, ніж очікувана вартість предмета закупівлі, визначена замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, та/або не зазначив прийнятний відсоток перевищення або відсоток перевищення є більшим, ніж зазначений замовником в тендерній документації
Аналогічні вимоги щодо відхилення передбачені Замовником в пункті 4 розділу V тендерної документації.
Враховуючи викладене вище, поясніть свою позицію щодо невідхилення учасника ТОВ «АртХаус» на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей?
7. Відповідно до пунктів 1 та 2 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 (далі – Постанова № 668) визначено, що ці загальні умови є обов'язковими для врахування під час укладення та виконання договорів на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єкта будівництва незалежно від джерел фінансування робіт, а також форми власності замовника та підрядника (субпідрядників).
Відповідно до пункту 17 Постанови № 668 визначено, що невід'ємною частиною договору підряду є календарний графік виконання робіт, в якому визначаються дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором підряду.
Проте, моніторингом встановлено, що календарний графік виконання робіт, який є невід’ємною частиною договору про закупівлю від 12.08.2026 № 253 (Додаток № 1 до договору) не містить інформації щодо дати початку та закінчення в розрізі видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором, що не відповідає вимогам пункту 17 Постанови № 668.
Відповідно до пункту 83 Постанови № 668 фінансування робіт проводиться за планом, який складається замовником та узгоджується з підрядником і є невід'ємною частиною договору підряду.
Поряд з цим, пунктом 84 Постанови № 668 визначено, що план фінансування складається на поточний рік за місяцями з визначенням джерел та напрямів фінансування (видами витрат).
Однак, моніторингом встановлено, що план фінансування робіт, який є невід’ємною частиною укладеного договору про закупівлю від 12.08.2026 № 253 (Додаток № 2 до договору), складений на поточний рік не за місяцями та без визначенням джерел та напрямів фінансування (видами витрат), що не відповідає вимогам пунктів 83, 84 Постанови № 668.
Враховуючи викладене вище, поясніть, чому укладений договір про закупівлю від 12.08.2026 № 253 (Додатки № 1 та № 2 до договору) не відповідає нормам пунктів 17, 83, 84 Постанови № 668?
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та/або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначені запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію Замовника з поставлених питань, необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Відповідно до вимог статті 351¹ Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідомо неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
20cc60912f3c4810a34b02553120eb9d
Назва:
Відповідь на запит
Дата опублікування:
24.08.2026 13:25
Опис:
У межах проведення моніторингу (ID: UA-M-2026-08-17-000018) УПРАВЛІННЯМ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ закупівлі по предмету «Ремонтно-реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова по вул. Вінницька, 21 в м. Бердичеві» код за ДК 021:2015 – 45450000-6 - Інші завершальні будівельні роботи та відповідно до п.6, 11 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та ч.5 ст.8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі - Особливості) повідомляємо:
1. Проєктна документація за об'єктом «Ремонтно-реставраційні роботи Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова по вул. Вінницька, 21 в м. Бердичеві» пройшла обов'язкову експертизу.
За результатами розгляду було отримано позитивний експертний звіт № 250527-08/А від 11 червня 2025 (реєстраційний номер ЕХ01:4106-7000-2726-6084), виданий ТОВ «»ПЕРША БУДІВЕЛЬНА ЕКСПЕРТИЗА».
Сканована копія зазначеного експертного звіту (включаючи його кошторисну частину) додається до цих пояснень в електронній системі закупівель (Файл: Експертний звіт (позитивний) №250527-08-А від 11 червня 2025.pdf).
2. Посилання на сторінку власного веб-сайту Замовника, на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами): https://www.osvita-berdychiv.in.ua/index.php/derzhavni-zakupivli/obgruntuvannia-do-zakupivli/2026-rik.
3. Під час розгляду тендерної пропозиції учасника ТОВ «АртХаус» на відповідність вимогам тендерної документації Замовника, фактів допущення учасником формальних (несуттєвих) помилок встановлено не було.
Тендерна пропозиція вказаного учасника повністю відповідала технічним, якісним, кількісним та кваліфікаційним вимогам Замовника без наявності описок чи технічних помилок.
4. Під час формування тендерної документації Замовником у підпункті 4.1 пункту 4 Додатку 1 та підпункті 2.1 пункту 2 Додатку 2 до тендерної документації було встановлено імперативну вимогу для всіх учасників «Розрахунок коштів на покриття ризиків — у розмірі, передбаченому затвердженою проектно-кошторисною документацією в сумі 327 766,00 грн., окрім того ПДВ – 65 553,20 грн. Розмір зазначених коштів є однаковим для всіх учасників та не підлягає зміні», що чітко відповідає обсягу ризиків, передбаченому затвердженою проєктно-кошторисною документацією та позитивним експертним звітом за цим об'єктом.
Відповідно до пункту 5.31 розділу V Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» (затверджених Наказом Мінрегіону від 01.11.2021 № 281) (далі – Настанова №281), розмір коштів на покриття ризиків, що включається до ціни тендерної пропозиції, визначається замовником на підставі проєктно-кошторисної документації. Ця сума є фіксованою та єдиною для всіх учасників процедури закупівлі з метою забезпечення рівних умов конкуренції та не підлягає самовільній зміні учасниками під час складання договірних цін.
Аналізом наданої у складі пропозиції учасника-переможця ТОВ «АРТХАУС» Договірної ціни (Розрахунок №9, рядок 9) встановлено, що учасник суворо дотримався імперативної вимоги Настанови №281 та умов тендерної документації, заклавши на покриття ризиків суму рівно 327 766,00 грн. Внутрішній розподіл цієї суми програмою АВК-5 у розрізі витрат (зокрема 176 290,00 грн. на будівельні роботи та 21 990,00 грн. на устаткування) виконано автоматично за алгоритмами програмного комплексу відповідно до кошторисних стандартів. Встановлена вимога була єдиною для всіх потенційних учасників ринку, що забезпечило дотримання принципу недискримінації.
Оскільки кінцева ціна тендерної пропозиції ТОВ «АРТХАУС» без ПДВ (14 157 135,45 грн.) не перевищила загальну очікувану вартість оголошеної закупівлі без ПДВ (14 883 982,00 грн.), дії Замовника та учасника повністю відповідали чинному законодавству у сфері ціноутворення, не завдали збитків бюджету, а у Замовника не було правових підстав для відхилення пропозиції.
5. Дотримання учасником ТОВ «АртХаус» вимог щодо ціноутворення та проведення аналізу цін на матеріальні ресурси відповідно до Постанови КМУ № 1512 було перевірено під час кваліфікації учасника шляхом співставлення з експертним звітом - поточні ціни на основні будівельні матеріали, конструкції та вироби, закладені учасником у «Підсумковій відомості ресурсів», було порівняно з цінами, що затверджені у кошторисній частині проєкту, яка пройшла державну експертизу та отримала позитивний експертний звіт. Ціни учасника не перевищують ліміти, встановлені експертизою та фіксація через механізм твердої ціни - оскільки за умовами тендерної документації вид договірної ціни визначено як «тверда», Замовник зафіксував перевірені ціни у Договорі підряду № 253 від 12.08.2026, (далі - Договір), (Додаток №3 «Інформація про ціни на матеріальні ресурси»). Відповідно до Настанови №281, ці ціни є остаточними і не можуть збільшуватися під час виконання робіт, що повністю нівелює ризик завищення вартості матеріалів у майбутньому.
Таким чином, Замовник у повний спосіб здійснив контроль та перевірив дотримання учасником вимог Постанови КМУ № 1512.
На етапі укладання Договору Підрядником надано Звіт з аналізу цін, виготовлений та підписаний Підрядником, у якому підтверджується, що ціни на будівельні матеріали відповідають середньоринковим та не перевищують граничні рівні, визначені законодавством на період дії воєнного стану. Копія зазначеного Звіту додається до цих пояснень.
6. Твердження органу державного фінансового контролю про перевищення учасником очікуваної вартості закупівлі є методологічно помилковим, оскільки ототожнює два різні за своїм правовим і кошторисним статусом поняття — ціну тендерної пропозиції в системі та Договірну ціну.
Відповідно до пункту 31 Особливостей, ціна тендерної пропозиції фіксується учасником безпосередньо в електронних полях системи Prozorro без урахування ПДВ. На виконання цієї вимог ТОВ «АРТХАУС» було подано тендерну пропозицію в розмірі 14 157 135,45 грн. (без ПДВ), що на 726 846,55 грн. МЕНШЕ за оголошену Замовником вартість закупівлі (14 883 982,00 грн. без ПДВ). Таким чином, сама цінова пропозиція учасника повністю відповідає фінансовим лімітам закупівлі та вимогам тендерної документації.
У свою чергу, Договірна ціна є окремим кошторисним розрахунком, який складається за формою Додатку 30 до Настанови №281 з урахуванням діючої Зміни № 6 (затвердженої Наказом Мінрозвитку від 08.06.2026 № 1069). Цей документ формувався учасником не довільно, а на виконання імперативних вимог підпункту 4.1 пункту 4 Додатку № 1 та підпункту 2.1 пункту 2 Додатку № 2 до тендерної документації Замовника.
Порядок формування Договірної ціни чітко регламентовано Настановою №281. Відповідно до Додатку 30 до Настанови №281 (у редакції Зміни № 6), затверджена уніфікована форма. Тому, відповідно до оновленої форми Додатку 30 Настанови №281, нарахування податку на додану вартість (ПДВ) за ставкою 20% здійснюється окремо по кожному відповідному розділу витрат Договірної ціни (зокрема окремо на будівельні роботи, окремо на устаткування, меблі та інвентар тощо), а не єдиним підсумковим рядком у кінці документа.
Згідно з Настановою №281 та вимогами зазначених підпунктів тендерної документації, Учасник надав Договірну ціну, яка відображає суми з ПДВ по відповідних розділах, що у підсумку сформувало кінцеву вартість Договору в розмірі 16 988 562,54 грн. з урахуванням ПДВ (де загальний розмір виділеного ПДВ становить 2 831 427,09 грн., а вартість без ПДВ — ті самі 14 157 135,45 грн.)
Таким чином, Договірна ціна на суму 16 988 562,54 грн. (з ПДВ) є результатом точного виконання учасником вимог пп.4.1 п.4 Додатку 1 та пп.2.1 п.2 Додатку 2 до тендерної документації та Настанови №281, і вона жодним чином не суперечить ціні тендерної пропозиції зазначеній в системі (14 157 135,45 грн. (без ПДВ)).
Враховуючи вищевикладене, у Замовника не було жодних правових чи фактичних підстав для відхилення тендерної пропозиції ТОВ «АртХаус» на підставі підпункту 2 пункту 44 Особливостей, оскільки учасник діяв у суворій відповідності до умов документації та закону.
7. Наданий у складі додатків до Договору № 253 від 12.08.2026 року «Календарний графік виконання робіт» (Додаток № 1 до Договору) містить чітку, технологічно обґрунтовану хронологічну структуру. Строки виконання кожного виду робіт деталізовано не лише за місяцями на 2026–2027 роки, а й у розрізі внутрішньомісячних періодів (тижнів), які позначені римськими цифрами (I, II, III, IV). Таке відображення строків повністю відповідає специфіці довготривалих ремонтно-реставраційних робіт та кошторисним стандартам.
Розподіл лімітів у «Плані фінансування робіт» (Додаток № 2 до Договору) чітко корелюється зі статтею 48 Бюджетного кодексу України, оскільки Замовником взято бюджетні зобов’язання виключно в межах затверджених кошторисних призначень. Станом на 12.08.2026 кошти по плану асигнувань наявні в кошторисі установи (заплановані на травень та серпень 2026 року), що підтверджує повну фінансову забезпеченість початкового етапу робіт поточного року. Фінансування робіт на 2027 рік передбачено в межах прогнозних показників видатків наступного бюджетного періоду, що повністю відповідає вимогам довгострокового договірного планування перехідних об'єктів будівництва.
Разом з тим, з метою безумовного врахування зауважень органу державного фінансового контролю та для максимальної конкретизації графіків, Сторонами укладено Додаткову угоду № 1 від 24.08.2026 року. Вказаною угодою затверджено Календарний графік виконання робіт та План фінансування робіт в уточненій редакції, де терміни виконання етапів додатково деталізовано із зазначенням конкретних календарних дат (чисел місяця), а фінансування розписано помісячно на поточний рік із вказівкою на джерело (місцевий бюджет). Це повністю усуває будь-які формальні розбіжності та забезпечує абсолютну прозорість виконання Договору.
Документальне підтвердження:
- Експертний звіт (позитивний) №250527-08-А від 11 червня 2025.
- Звіт з аналізу цін.
- Кошторис на 2026 рік.
- Додаткова угода 1 від 24.08.2026 року до Договору 253 від 12.08.2026 р.