• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Послуги з поточного ремонту приміщення

Торги не відбулися

1 500 000.00 UAH з ПДВ
Номер: 3587f88e68ff45a2b72d95510288d5ff
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-10-000051
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 10.07.2026 00:00
Автор: Північно-Східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 41127036
Період моніторингу: 13.07.2026 11:17 - 04.08.2026 00:00
Статус: Вирішено
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНО-СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНО-СХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 10.07.2026 №52-З Суми Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» з урахуванням пункту 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, підпунктів 15, 16 пункту 10 Положення про Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, затвердженого наказом Північно-східного офісу Держаудитслужби від 25 серпня 2016 р. № 2 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Ігор КОРОТКИЙ Додаток до наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області від 10.07.2026 № 52-З Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 12 UA-2026-06-26-001462-a 26.06.2026 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Заступник начальника відділу контролю у сфері закупівель Катерина СЕМЕНОВА
Адреса: Ukraine, Суми
Контактна особа: Північно-Східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 54) 222-46-18, v.m.liashchevskyi@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції установлено порушення вимог абзацу другого підпункту 2 частини першої статті 31 Закону, абзацу першого пункту 43 та абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей. За результатами аналізу питань дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом відхилення тендерної пропозиції ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень).
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 31 липня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, в редакції від 22.06.2026, розгляду тендерної пропозиції. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Виконавчого комітету Охтирської міської ради Охтирського району Сумської області (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи Замовника від 26.06.2026 (протокол № 105), реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій від 06.07.2026, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «НОВАТОР БІЛД ГРУП» (далі – ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП», учасник), повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей до 08.07.2026, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Замовника від 08.07.202 № 112, повідомлення про намір укласти договір від 08.07.2026, пояснення та документи Замовника, отримані через електронну систему закупівель від 17.07.2026 від 22.07.2026 та від 28.07.2026. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року № 1178 (далі – Особливості). Відповідно до пункту 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. 1.1. За результатами моніторингу процедури закупівлі установлено, що Замовник у пункті 1 Додатку 1 та пункті 1 Додатку 4 «Перелік всіх документів та/або всієї інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» (далі – Додаток 4) до тендерної документації установив вимогу щодо надання учасниками у складі тендерної пропозиції для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію «Наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного (аналогічних) за предметом закупівлі договору (договорів)», зокрема, довідки у довільній формі про наявність досвіду виконання аналогічних договорів (не менше 1-го повністю виконаного договору) протягом 2024-2026 років та сканкопії договорів з усіма додатками та додатковими угодами, що є їх невід’ємними частинами по всім зазначеним у довідці договорам. На виконання зазначеної вимоги учасник ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» у складі тендерної пропозиції надав Довідку про наявність в учасника досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору від 05.07.2026 р. №30 (файл «Довідка аналогічний договір.doc»), в якій зазначено про виконання одного аналогічного договору (Договір від 01.06.2026 № 01), а також копію цього договору (файл «Аналогічний договір.pdf»). При цьому, Договір від 01.06.2026 № 01 надано учасником без додатків (Додаток № 1 - Договірна ціна, Додаток № 2 - Локальний кошторис, Додаток № 3 - Зведений кошторисний розрахунок, Додаток № 4 - Дефектний акт), які відповідно до розділу ХIV цього договору є його невід’ємними частинами, що не відповідає вимогам пункту 1 Додатку 1 та пункту 1 Додатку 4 до тендерної документації Замовника. Однак, Замовник не виявив вищезазначені невідповідності та не встановив вимоги щодо їх усунення у розміщеному повідомленні з вимогою про усунення невідповідностей до 08.07.2026, тим самим не надав можливість учаснику ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» їх усунути, чим порушив вимоги абзацу першого пункту 43 Особливостей. 1.2. Також, за результатами моніторингу установлено, що Замовник у пункті 1 Додатку 2 «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі — технічні вимоги до предмета закупівлі» (далі – Додаток 2) та пункті 7 Додатку 4 до тендерної документації визначив, що цінова пропозиція надається у вигляді кошторисної документації через електронну систему закупівель у програмному комплексі АВК 5 (з урахуванням останніх змін до державних будівельних норм і правил України) у форматі файлу imd або у програмному комплексі, який взаємодіє з ним в частині передачі кошторисної документації, а також у форматі DOC (або DOCX або RTF). В складі відповідної кошторисної документації надається: договірна ціна; локальний кошторис; відомість ресурсів до локального кошторису (або підсумкова відомість ресурсів). В свою чергу, в пункті 1.1 проекту договору (Додаток 3 до тендерної документації) Замовник передбачив, що послуги з поточного ремонту приміщення надаються відповідно до вимог Кошторисних норм України у будівництві «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01 листопада 2021 року № 281 (далі - Настанова). Моніторингом установлено, що учасником ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» до договірної ціни, складеної в поточних цінах станом на 02 липня 2026 року, яка міститься у складі його тендерної пропозиції (файл «13_ДЦ_ДЦ_3.rtf») (далі - Договірна ціна), включено кошти на сплату податків, зборів та обов'язкових платежів, що встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва, на загальну суму 71 998,50 гривень. При цьому, відповідно до наданого у складі тендерної пропозиції учасника ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» Витягу з реєстру платників єдиного податку від 03.07.2026 № 3927 (файл «Витяг.pdf»), ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» є платником єдиного податку 3 групи за ставкою 5 відсотків без реєстрації ПДВ. З урахуванням норм статей 291 та 292 Податкового кодексу України, єдиний податок є податком, який належить до сплати безпосередньо платником такого податку та не належить до витрат, пов’язаних з виконанням робіт. Базою для нарахування єдиного податку для платника єдиного податку 3 групи є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду. Враховуючи, що згідно з вимогами Податкового кодексу України єдиний податок в розмірі 5% та військовий збір в розмірі 1%, обраховуються від загального доходу фізичних осіб-підприємців та/або юридичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування за 3 групою, і такі витрати не є компенсованими витратами, а також їх визначення законодавством у сфері будівництва, нормування у будівництві, містобудування, просторового планування територій та архітектури не передбачається тому до вартості будівництва об’єктів не включаються. Також, відповідно до листа Міністерства розвитку громад та територій України від 08.09.2025 № 1673 єдиний податок у розмірі 5% та військовий збір у розмірі 1% до вартості будівництва об’єктів не включаються. При цьому, відповідно до Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 р. № 460 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 р. № 1400), Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрозвитку) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва та відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, затверджує будівельні норми, методологію проектування, будівництва та реконструкції об’єктів, забезпечує формування кошторисної нормативної бази, визначення порядку її застосування у будівництві, що здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції. Окрім того, наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 08.06.2026 № 1069 затверджено нову редакцію Настанови зі змінами № 6, яка набрала чинність 16 червня 2026 року. Таким чином, на дату оголошення процедури закупівлі (26 червня 2026 року) діяла Настанова зі змінами №6. При цьому, пунктом 5.1 Настанови зі змінами №6, зокрема, визначено, що ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) формується на підставі вартості будівельних робіт, до складу якої включаються прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об’єкта, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, кошти на покриття ризиків у випадках, передбачених у пункті 4.40 цієї Настанови, кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами. Отже, пункт 5.1 Настанови зі змінами №6 взагалі не передбачає включення до ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) коштів на сплату податків, зборів та обов’язкових платежів. Також, змінами №6 з Настанови виключено пункт 5.34, яким було визначено, що до складу ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни) включаються встановлені чинним законодавством податки, збори, обов’язкові платежі, не враховані складовими вартості будівництва. Розмір цих витрат визначається, виходячи з норм і бази для їх нарахування, встановлених законодавством. Окрім того, відповідно до пункту 5.2 Настанови договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, узгодженим замовником, який використовується під час проведення взаєморозрахунків. Форму договірної ціни наведено в додатку 30 до цієї Настанови. При цьому, надана учасником ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» у складі тендерної пропозиції Договірна ціна не відповідає формі, визначеній Додатком 30 до Настанови зі змінами № 6, зокрема, містить розділ «Податки, збори, обов'язкові платежі, встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва», який вилучено з діючої редакції Настанови. Таким чином, включення учасником ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» до договірної ціни податків, зборів та обов'язкових платежів, що встановлені чинним законодавством і не враховані складовими вартості будівництва, на загальну суму 71 998,50 гривень є порушенням пункту 5.1 Настанови, що не відповідає пункту 1 Додатку 2 та пункту 7 Додатку 4 до тендерної документації Замовника. Крім того, пунктом 5.15 розділу V «Визначення вартості об’єкта будівництва при складанні ціни пропозиції учасника процедури закупівлі (договірної ціни)» Настанови передбачено, що на період дії постанови Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2025 року № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану» (далі - Постанова КМУ № 1512) під час складання договірної ціни показник для визначення загальновиробничих витрат встановлюється на рівні не більше 10 відсотків від суми прямих витрат і є лімітом коштів на відшкодування цих витрат підряднику. Однак, за результатами моніторингу процедури закупівлі установлено, що учасником ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП», якого визначено переможцем торгів, до Договірної ціни включено загальновиробничі витрати в сумі 201,359 тис. грн, що становить 17,84% від суми прямих витрат (1 128,539 тис. грн), що не відповідає вимогам пункту 5.15 Настанови, а отже, вимогам пункту 1 Додатку 2 та пункту 7 Додатку 4 до тендерної документації Замовника. У поясненнях від 28.07.2026, наданих на запит Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області (далі – Управління) від 23.07.2026, Замовник зазначив, що «…Оскільки пункт 5.15 Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва» встановлює обмеження ЗВВ на рівні не більше 10 відсотків від суми прямих витрат виключно тимчасово — «на період дії постанови Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2025 року № 1512», а сама Постанова № 1512 законодавчо не діє щодо поточного ремонту будівель, то й зазначений ліміт у 10% до даної процедури закупівлі послуг не застосовується.» Однак слід зазначити, що Замовник поширив дію Настанови на поточний ремонт, що є предметом закупівлі, оскільки встановив у тендерній документації вимогу, що цінова пропозиція учасника надається у вигляді кошторисної документації з урахуванням останніх змін до державних будівельних норм і правил України (Додатки 2 та 4 до тендерної документації), послуги з поточного ремонту приміщення надаються відповідно до вимог Настанови (Додаток 3 до тендерної документації). При цьому, вимога щодо встановлення показника для визначення загальновиробничих витрат на рівні не більше 10 відсотків від суми прямих витрат є прямою вимогою пункту 5.15 Настанови. Абзацом другим підпункту 2 частини першої статті 31 Закону визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей. При цьому, невідповідності у розрахунках договірної ціни стосується випадків відсутності інформації та/або документів про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції, а отже, не є невідповідностями, які можуть бути усунені учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей. Однак, Замовник на порушення вимог абзацу другого підпункту 2 частини першої статті 31 Закону та абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, визначив його переможцем торгів.
Період усунення порушень: 31.07.2026 09:33 - 15.08.2026 00:00
Дата публікації висновку: 31.07.2026 09:33

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: На виконання висновку про результати моніторингу закупівлі, оприлюдненого 31.07.2026, замовником вжито заходів щодо усунення виявленого порушення (порушень) шляхом відхилення тендерної пропозиції ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП». Відповідне рішення оформлено протоколом уповноваженої особи від 03.08.2026 № 124, який оприлюднений в електронній системі закупівель. Оскільки ТОВ «НОВАТОР БІЛД ГРУП» був єдиним учасником процедури закупівлі та договір про закупівлю не укладався, наслідком відхилення тендерної пропозиції є відміна тендеру. Таким чином порушення, зазначене у висновку про результати моніторингу закупівлі від 31.07.2026, усунуто.
Дата публікації звіту: 03.08.2026 15:15

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: .
Дата публікації: 10.08.2026 14:43

Запити/Пояснення