-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
- 1
Капітальний ремонт тротуарних доріжок на території Будинку культури за адресою: вул. Паркова 10, с. Рожівка Броварського району Київської області
Тендер Prozorro UA-2026-06-10-009880-a
Завершена
2 448 534.80
UAH з ПДВ
Номер:
fddf9cd95ef14aa8ac8e8fc4db021177
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-07-10-000002
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
10.07.2026 00:00
Період моніторингу:
10.07.2026 12:20 - 01.08.2026 00:00
Статус:
Порушення не виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
НАКАЗ
10.07.2026 № 248
Київ
Про початок моніторингу процедур закупівель/ закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Північний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року № 23,
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель/закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу моніторингу та перевірок закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
3. У разі виникнення обставин непереборної сили, зумовлених воєнними діями, розпочатий моніторинг процедур закупівель/закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу, підлягає зупиненню до усунення/зникнення таких обставин.
Заступник начальника Віталій ЗУБЧЕНКО
Додаток до наказу Північного офісу Держаудитслужби «Про початок моніторингу процедур закупівель/закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель/закупівель
№ з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі/закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу
13 UA-2026-06-10-009880-a 10.06.2026 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Етапи закупівельного процесу:
- Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Не виявлені
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель при визначенні предмета закупівлі, відображенні закупівлі у річному плані, оприлюдненні інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону № 922-VIII з урахуванням Особливостей № 1178, розгляді тендерної пропозиції ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД», своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюдненні, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця - порушень не встановлено.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 31 липня 2026 року.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII) з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, у редакції чинній на дату оголошення торгів (далі – Особливості № 1178), розгляду тендерної пропозиції, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівлі на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію затверджену рішенням уповноваженої особи від 10.06.2026 б/н зі змінами, реєстр отриманих тендерних пропозицій від 27.06.2026, тендерну пропозицію ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД», вимогу про усунення невідповідностей в документах тендерної пропозиції ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД», протокольне рішення уповноваженої особи щодо визначення переможця процедури закупівлі ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД» від 03.07.2026 № 273 та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю від 03.07.2026, договір підряду від 17.07.2026 № 557, пояснення та документи надані Замовником від 14.07.2026 та від 30.07.2026 на запити органу державного фінансового контролю.
Період усунення порушень:
03.08.2026 12:36 - 07.08.2026 00:00
Дата публікації висновку:
03.08.2026 12:36
Запити/Пояснення
Номер:
0b9a0269f850400f8408cf5f0c2de991
Назва:
Запит про надання інформації
Дата опублікування:
13.07.2026 10:21
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
17.07.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі, предметом якої є капітальний ремонт тротуарних доріжок на території Будинку культури за адресою: вул. Паркова 10, с. Рожівка Броварського району Київської області, замовником якої є Виконавчий комітет Калинівської селищної ради Броварського району Київської області (виконком калинівської селищної ради) (далі – Замовник), (інформацію опубліковано в інформаційно-телекомунікаційній системі закупівель Prozorro за номером ID: UA-2026-06-10-009880-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922-VIII), з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, у редакції чинній на дату оголошення торгів (далі - Особливості № 1178) підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Північний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02.06.2016 № 23, постала потреба у отриманні пояснень/ інформації/ документів.
1. Надати інформацію та відповідні документи на підставі яких здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Надати посилання на сторінку власного вебсайту (або офіційного вебсайту головного розпорядника бюджетних коштів) на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі.
3. Надати інформацію стосовно джерел фінансування закупівлі з підтвердними документами (рішення, розпорядження, листування тощо), у тому числі із зазначенням відповідного КПКВ (за наявності).
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію Замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідома неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
e4b8866c96da40f582b04466968b7364
Назва:
Відповідь на запит
Дата опублікування:
14.07.2026 15:45
Опис:
У відповідь на запит Державної аудиторської служби України від 13.07.2026 щодо надання пояснень у межах проведення моніторингу закупівлі за предметом «Капітальний ремонт тротуарних доріжок на території Будинку культури за адресою: вул. Паркова 10, с. Рожівка Броварського району Київської області» (код ДК 021:2015 — 45453000-7 Капітальний ремонт і реставрація; ID: UA-2026-06-10-009880-a), повідомляємо наступне.
1. Обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначення очікуваної вартості закупівлі здійснено на підставі затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації (до оголошення про проведення процедури закупівлі завантажено Робочий проєкт, Том1).
Згідно з Експертним звітом № 55013 від 14.04.2026 р. (додається), а також зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва кошторисної документації (додається), загальна кошторисна вартість об’єкта будівництва складає 2 811 398,00 грн.
Очікувана вартість предмета закупівлі визначається з урахуванням КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України в будівництві» відповідно до розробленої та затвердженої проектно-кошторисної документації.
Очікувана вартість предмета закупівлі розрахована на підставі зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва за виключенням суми глави 10 «Утримання служби замовника та інжинірингові послуги», глави 12 «Проектні, вишукувальні роботи, експертиза та авторський нагляд», з урахуванням ПДВ, та складає 2 448 534,80 грн
2. Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710 органам місцевого самоврядування рекомендовано затвердити заходи щодо ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, а також забезпечити оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення на власному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель. Враховуючи, рекомендаційних характер зазначеної норми, обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі на власному веб-сайті https://kalynivska-2-gromada.gov.ua не оприлюднювалося. Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», Замовник, через авторизовані електронні майданчики оприлюднює інформацію про закупівлю, яка включає в себе і очікувану вартість, і технічні та якісні характеристики предмета закупівлі.
3. Джерелом фінансування закупівлі є кошти місцевого бюджету Калинівської селищної територіальної громади, передбачені на відповідні видатки Замовника.
Фінансування закупівлі передбачено за КПКВКМБ 0214060 «Забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів», КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів».
На підтвердження джерела фінансування закупівлі надаються:
• Витяг з пропозицій до рішення Калинівської селищної ради № 2898/83-VIII від 19.02.2026 року «Про внесення змін до рішення № 2828/80-VII від 19.12.2025 «Про бюджет Калинівської селищної територіальної громади Броварського району Київської області на 2026 рік»;
• Витяг з пропозицій до рішення Калинівської селищної ради № 2988/85(позач.)-VIII від 08.05.2026 року «Про внесення змін до рішення № 2828/80-VII від 19.12.2025 «Про бюджет Калинівської селищної територіальної громади Броварського району Київської області на 2026 рік».
Номер:
fb40e441cb104430b863fff8e88157ae
Назва:
Запит про надання інформації
Дата опублікування:
27.07.2026 17:18
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
31.07.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі, постала потреба в отриманні додаткових пояснень/ інформації/ документів.
Моніторингом установлено, що відповідно до Підсумковій відомості ресурсів (файл: «21 Договірна ціна.pdf»), наданій ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД» (далі – Учасник) на виконання вимог пункту 2 Додатку 2 (Технічна специфікація) до тендерної документації, Учасником відображено за позицією «55. Стиснене повітря», у кількості «98,96 м3», що в свою чергу не було передбачено Замовником у Технічній специфікації відповідно до Додатку 2 до ТД.
Поруч з тим, пунктом 7 Додатку 2 до ТД, Замовником наголошено, що тендерна пропозиція, яка не відповідає технічній специфікації, викладеній у цьому Додатку до тендерної документації будуть відхилені як такі, що не відповідають умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації
З огляду на викладене та умови пункту 7 Додатку 2 до ТД, прошу надати пояснення щодо причин та підстав не відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД», як такої, яка не відповідає вимогам технічної специфікації, а натомість, оприлюднення вимоги про усунення невідповідностей у документах тендерної пропозиції Учасника.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію Замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Повідомляємо, що відповідно до норм статті 351-1 Кримінального кодексу України невиконання службовою особою законних вимог органу державного фінансового контролю, створення штучних перешкод у його роботі, надання йому завідома неправдивої інформації караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
Номер:
a0117548b6e6417699baf9dd8cb98ee1
Назва:
Відповідь на запит
Дата опублікування:
30.07.2026 11:14
Опис:
У відповідь на запит Державної аудиторської служби України від 27.07.2026 щодо надання пояснень у межах проведення моніторингу процедури закупівлі за предметом «Капітальний ремонт тротуарних доріжок на території Будинку культури за адресою: вул. Паркова, 10, с. Рожівка Броварського району Київської області» (код ДК 021:2015 — 45453000-7 «Капітальний ремонт і реставрація»; ID закупівлі UA-2026-06-10-009880-a) повідомляємо таке.
Позиція 55 «Стиснене повітря» у кількості 98,96 м³, відображена у підсумковій відомості ресурсів Учасника, не є окремим видом робіт, матеріальним ресурсом або технічною характеристикою предмета закупівлі, доданою Учасником понад вимоги технічної специфікації. Зазначений показник сформований у програмному комплексі АВК-5 як похідний натуральний показник енергоносія у складі розрахунку експлуатації будівельної машини (механізму).
Це підтверджується скріншотом із програмного комплексу АВК-5: у картці ресурсу КБМ233-803 «Молоток відбійний PLDH 1745 FORTE 1700 Вт» (одиниця виміру — маш.-год) у вікні «Вартість енергоносіїв та гідравлічної рідини» відображено показник «Стиснене повітря, м³» — 69,3, водночас загальна вартість енергоносіїв становить 0,00 грн. Отже, кількість 98,96 м³ у підсумковій відомості ресурсів є агрегованим програмою натуральним показником, а не самостійною вартісною позицією, яку Учасник включив до ціни тендерної пропозиції.
Настанова з визначення вартості будівництва відносить стиснене повітря до енергоносіїв, що враховуються під час визначення вартості експлуатації будівельних машин і механізмів. При роботі від пересувних компресорних установок витрати на стиснене повітря окремо не враховуються, якщо кошторисними нормами вже враховано час роботи таких установок. Нульовий вартісний показник у розрахунку АВК-5 підтверджує, що позиція 55 не збільшувала ціну тендерної пропозиції (договірну ціну).
Наявність цього похідного рядка не змінила перелік і обсяги робіт, технологію їх виконання, технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, номенклатуру матеріальних ресурсів із визначеною вартістю, а також загальну ціну тендерної пропозиції.
Абзацом другим пункту 43 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, передбачено, що невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються на виконання вимог технічної специфікації, є помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником у складі тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.
Водночас абзац другий підпункту 2 пункту 44 Особливостей встановлює обов’язок відхилити тендерну пропозицію, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі, крім невідповідності в інформації та/або документах, яка може бути усунена учасником відповідно до пункту 43 Особливостей.
Таким чином, пункт 7 технічної специфікації тендерної документації щодо відхилення пропозицій, які не відповідають технічній специфікації, застосовується у системному зв’язку з пунктами 43 та 44 Особливостей і не виключає можливості виправлення документальної невідповідності, якщо таке виправлення не змінює предмет закупівлі та зміст технічної пропозиції.
У цьому випадку виявлена невідповідність стосувалася виключно способу відображення у кошторисному документі похідного програмного показника з нульовою вартістю. Її усунення не потребувало зміни видів або обсягів робіт, технічних характеристик, матеріалів, механізмів, предмета закупівлі чи ціни тендерної пропозиції. Тому така невідповідність відповідала ознакам, визначеним пунктом 43 Особливостей, та могла бути усунена в порядку, передбаченому цим пунктом.
З огляду на викладене Замовник не встановив у тендерній пропозиції ТОВ «ЖИТЛОШЛЯХБУД» зміни або невідповідності самого предмета закупівлі чи його технічних характеристик. Виявлена розбіжність мала документальний і технічний характер, не впливала на обсяги та зміст робіт і не мала вартісного впливу. Саме тому Замовник обґрунтовано застосував механізм, передбачений пунктом 43 Особливостей, та оприлюднив повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей, а підстави для негайного відхилення тендерної пропозиції за пунктом 7 технічної специфікації та абзацом другим підпункту 2 пункту 44 Особливостей були відсутні.
Додаток: скріншот із програмного комплексу АВК-5, що підтверджує відображення стисненого повітря у складі енергоносіїв ресурсу КБМ233-803 та нульову вартість енергоносіїв, на 1 арк.