• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП
  • Донорські кошти

Будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття Прилуцької гімназії №2 Прилуцької міської ради Чернігівської області за адресою: вул. Ветеранська, 2, м. Прилуки, Чернігівська область (ДК 021:2015 – 45210000-2 «Будівництво будівель»)

Розмір бюджетних призначень на 2026 рік складає 26 100 000.00 гривень.

Завершена

40 696 783.00 UAH з ПДВ
Номер: b485b6b54ffd422cb0e1ad7a75e1c0fe
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-07-02-000015
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 02.07.2026 00:00
Автор: Північний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40919597
Період моніторингу: 02.07.2026 16:50 - 24.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області НАКАЗ 02.07.2026 № 46-З Чернігів Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. В. о. начальника управління Олена БОНДАРЕНКО Витяг з додатку до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області «Про початок моніторингу процедур закупівель» Перелік закупівель № з/п Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 2. UA-2026-06-08-012629-a 08.06.2026 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Адреса: Ukraine, Чернігів
Контактна особа: Північний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 46) 267-72-67, t.v.krasilnikova@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання повноти відображення інформації в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства встановлено порушення вимог частини 16 статті 29 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерної пропозиції ПП «МПБП Стимул», з урахуванням вимог Особливостей встановлено порушення вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, повноти відображення інформації у річному плані закупівель відповідно до вимог законодавства, обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог № 710, відповідності умов тендерної документації вимогам Закону, Особливостей та умовам Рамкової угоди, своєчасності укладення договору про закупівлю, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, відповідності договору про закупівлю вимогам законодавства, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зобов’язує вжити заходів щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо) та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 20 липня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, повноти відображення інформації у річному плані закупівель відповідно до вимог законодавства, обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів», зі змінами (далі – постанова № 710), повноти відображення інформації в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства, відповідності умов тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, зі змінами, у редакції, чинній на момент проведення закупівлі (далі – Особливості) та умовам Рамкової угоди щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування ЄС для України згідно з інструментом Ukraine Facility, підписаної між Україною та Європейським Союзом 21.05.2024 у м. Києві та 22.05.2024 у м. Брюсселі та ратифікованої Законом України від 06.06.2024 № 3786-IX (далі – Рамкова угода), розгляду тендерних пропозицій з урахуванням вимог законодавства, своєчасності укладення договору про закупівлю, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, відповідності договору про закупівлю вимогам законодавства, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації (далі – Замовник) на 2026 рік, очікувана вартість (файл «ОВ Прилуки.doc»), оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену рішенням уповноваженої особи (протоколом) від 15.06.2026 № 60, зі змінами, протокол розкриття тендерних пропозицій/пропозицій, електронний протокол рішення уповноваженої особи щодо виявлення невідповідностей та розміщення повідомлення з вимогою про їх усунення оприлюднений 25.06.2026, вимога про усунення невідповідностей до 26.06.2026, повідомлення про намір укласти договір оприлюднене 29.06.2026, електронний протокол визначення переможця закупівлі та намір укласти договір про закупівлю оприлюднений 29.06.2026, протокол уповноваженої особи від 29.06.2026 № 65, щодо визначення переможцем учасника ПП «МПБП Стимул», повідомлення про намір укласти договір, оприлюднене в електронній системі закупівель 29.06.2026, договір підряду від 14.07.2026 № 1-Б на суму 38953,36757 тис.грн з ПДВ (далі – Договір), звіт про результати проведення процедури закупівлі, оприлюднений в електронній системі закупівель 14.07.2026, пояснення та документи Замовника, оприлюднені в електронній системі закупівель, на запити Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області 03.07.2026 та 07.07.2026. За результатами аналізу питання повноти відображення інформації в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства встановлено наступне. Частиною 16 статті 29 Закону передбачено, що повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей повинно містити таку інформацію: 1) перелік виявлених невідповідностей; 2) посилання на вимогу (вимоги) тендерної документації, щодо якої (яких) виявлені невідповідності; 3) перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей. У ході розгляду тендерної пропозиції ПП «МПБП Стимул» Замовником в електронній системі закупівель розміщено повідомлення з вимогою усунення невідповідностей до 17:16 год. 26.06.2026, зокрема: «Перелік виявлених невідповідностей: 1. На вимогу п.3. Додатку 1 Тендерної документації Учасником у складі тендерної пропозиції надано довідку, яка містить відомості про підприємство, в якій не зазначено дата народження та РНОКПП кінцевого бенефіціарного власника. 2. На вимогу п. 7.1. Додатку 1 Тендерної документації Учасником у складі тендерної пропозиції надано довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, відповідно до якої по пп. 24 та 33 кількість одиниць такого обладнання документально не підтверджена. Надана Учасником оборотно-сальдова відомість містить інформацію лише щодо вартості основних засобів, проте не містить даних про кількість одиниць такого обладнання. Також, на підтвердження п. 9 вищезазначеної довідки надано не чітку скан-копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. 3. На вимогу п. 7.3.2. Додатку 1 Тендерної документації Учасником у складі тендерної пропозиції надано скан-копії форм № КБ-2в та № КБ-3, однак, до довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (форма № КБ-3) за червень 2025 року Учасником надано лише акт приймання виконаних будівельних робіт № 11 (форма № КБ-2в), при цьому акт на придбання устаткування, зазначеного у відповідній довідці (форма № КБ-3), у складі пропозиції відсутній. 4. На вимогу п. 20.4. Додатку 1 Тендерної документації Учасником у складі тендерної пропозиції надано підсумкову відомість ресурсів в п. 682 якої невірно зазначено країну походження товару. 5. На вимогу п. 21 Додатку 1 Тендерної документації Учасником у складі тендерної пропозиції надано довідку на підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів на всі матеріальні ресурси та устаткування, які визначені пунктом 61 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» в п. 7 якої зазначено невірне посилання на prozorro.gov.ua.», проте не зазначено перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей, чим порушено вимогу частини 16 статті 29 Закону. За результатами аналізу питання розгляду тендерних пропозицій з урахуванням вимог законодавства встановлено наступне. Замовником в пункті 1 додатку 4 до тендерної документації встановлені вимоги, що: - «Учасник процедури закупівлі повинен доказати, що він володіє або забезпечує себе можливістю використовувати мінімальною кількістю техніки, що необхідна для виконання робіт згідно з технічним завданням, а саме п.2 Бульдозер – 1 шт»; - «Крім того, обладнання та матеріально-технічна база, які зазначені в довідці, повинні відповідати машинам та механізмам, що зазначені в підсумковій відомості ресурсів (будівельні машини та механізми, які будуть застосовуватись під час виконання робіт та які враховані в складі загальновиробничих витрат). У складі загальновиробничих витрат (файл 20.3 Розрахунки загальновиробничих витрат до локальних кошторисів.pdf.asice.zip) в пунктах 13,14,17,18 учасником передбачено використання бульдозера. Проте, учасником ПП «МПБП Стимул» у тендерній пропозиції надано Довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази від 22.06.2026 № 3 в якій інформацію щодо наявності та використання Бульдозера для виконання робіт згідно з технічним завданням не зазначено. На запит Управління Замовником надано пояснення, які не спростовують вищезазначеного порушення, оскільки у зв’язку з тим, що учасником (файл 20.3 Розрахунки загальновиробничих витрат до локальних кошторисів.pdf.asice.zip) в пунктах 13,14,17,18 враховано використання саме бульдозерів для виконання робіт згідно з технічним завданням та не змінено її на наявний технічний ресурс, такий як «екскаватор ЕО-2621», тендерна пропозиція ПП «МПБП Стимул» не відповідала вимогам пункту 1 додатку 4 до тендерної документації Замовника. Відповідно до вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Таким чином, у розміщеному 25.06.2026 в електронній системі закупівель повідомленні з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та документах тендерної пропозиції ПП «МПБП Стимул», Замовником не внесено відомості щодо можливості виправити зазначені вище невідповідності, чим не дотримано вимоги абзацу першого пункту 43 Особливостей. Натомість, Замовником опубліковано повідомлення про намір укласти договір, оприлюднене в електронній системі закупівель 29.06.2026 та протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 29.06.2026 № 65 про визначення ПП «МПБП Стимул» переможцем процедури закупівлі.
Період усунення порушень: 20.07.2026 14:26 - 04.08.2026 00:00
Дата публікації висновку: 20.07.2026 14:26

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: За результатами проведеного Управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області моніторингу процедури закупівлі UA-2026-06-08-012629-a: «Будівництво захисної споруди цивільного захисту протирадіаційного укриття Прилуцької гімназії №2 Прилуцької міської ради Чернігівської області за адресою: вул. Ветеранська, 2, м. Прилуки, Чернігівська область (ДК 021:2015 – 45210000-2 «Будівництво будівель»)» було встановлено порушення вимог частини шістнадцятої статті 29 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та абзацу першого пункту 43 особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі - Особливості). Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зобов’язало Замовника вжити заходів щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема здійснити заходи направлені на недопущення встановлених порушень у подальшому (зокрема, шляхом проведення роз’яснювальної роботи, економічних навчань, тощо). Замовник не погоджується з висновком в частині встановлення порушення вимог частини шістнадцятої статті 29 Закону, оскільки під час проведення процедури закупівлі зазначена норма не підлягала застосуванню. Відповідно до пункту 41 Особливостей, розгляд та оцінка тендерних пропозицій здійснюються відповідно до статті 29 Закону (положення частин другої, дванадцятої, шістнадцятої, абзаців другого і третього частини п’ятнадцятої статті 29 Закону не застосовуються) з урахуванням положень пункту 43 цих особливостей, що також було прямо передбачено тендерною документацією Замовника. Таким чином, висновок органу державного фінансового контролю в цій частині є безпідставним. Щодо встановленого порушення вимог абзацу першого пункту 43 Особливостей, Замовником буде здійснено заходи, направлені на недопущення встановлених помилок у подальшому. Зокрема, вже проведено роз’яснювальну роботу для уповноваженої особи щодо недопущення порушень норм чинного законодавства з питань проведення публічних закупівель, також додатково прийнято рішення про проходження відповідних навчань, семінарів та тренінгів, щодо проведення публічних закупівель з метою підвищення знань уповноважених осіб
Дата публікації звіту: 24.07.2026 14:27

Запити/Пояснення