• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

Газове паливо (пропан і бутан)

Завершена

276 000.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 1% або 2 760.00 UAH
Номер: 18bc3797c10b48eb8c95c94ce9d848ae
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2019-03-01-000599
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 28.02.2019 00:00
Автор: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40479560
Період моніторингу: 01.03.2019 15:04 - 26.03.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВНІЧНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ Н А К А З 28.02.2019 № 11 Житомир Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 7-1Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 2 пункту 5 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначеного у пункті 1 цього наказу. Начальник Л. КОСТЮК Додаток до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 28.02.2019 № 11 Витяг з переліку процедур закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу, опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі, унікальний номер та дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу: 1. UA-2018-12-14-005796-c від 14.12.2018 - виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.
Адреса: Ukraine, Київ
Контактна особа: ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ ( обл.), +38 (0 63) 446-05-04, dj_rs545@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
  • Укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо відповідності тендерної документації законодавству встановлено, що зміст тендерної документації Замовника не відповідає нормам частини пункту 9 частини 2 статті 22 Закону № 922, а також не враховує вимоги рішення РНБО від 21 червня 2018 року та відповідно не враховує вимоги пункту 10 частини 1 статті 4 Закону № 1644. За результатами аналізу питання розгляду та оцінки тендерних пропозицій встановлено, що Замовник на порушення вимог пункту 1 частини 1 статті 30 Закону № 922 визнав переможцем тендерну пропозицію учасника ТОВ «СП САН», яка не відповідала кваліфікаційним критеріям визначеним в статті 16 Закону № 922. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо своєчасності укладання договору про закупівлю встановлено, що в порушення вимог частини 2 статті 32 Закону № 922 договір про закупівлю від 29.01.2019 року № 12 з переможцем торгів ТОВ «СП САН» укладено лише на 25-й день з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. За результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації щодо закупівлі, оприлюднення договору та відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 2 та 5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень та відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані (додатку), оприлюднення інформації щодо закупівлі, розгляд та оцінка тендерних пропозицій, своєчасність укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідність умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2019 рік, тендерну документацію, затверджену рішенням тендерного комітету, що оформлено протоколом від 14.12.2018 р. №65, оголошення про проведення процедури закупівлі, тендерну пропозицію учасника ТОВ «ЛЮКСПРОМГАЗ», тендерну пропозицію переможця процедури закупівель ТОВ «СП САН», протоколи засідання тендерного комітету від 04.01.2019 року № 5 та №7, повідомлення про намір укласти договір, та договір про закупівлю від 29.01.2019 року № 12. За результатом аналізу відповідності тендерної документації комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради (далі – Замовник) законодавству встановлено, що в порушення вимог пункту 9 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон № 922), опис методики оцінки за критерієм «ціна» тендерної документації (пункт 1 розділу «Оцінка тендерної пропозиції» тендерної документації) не містить інформації про врахування податку на додану вартість (ПДВ). Крім того, аналізом встановлено, що тендерна документація не враховує вимоги рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (далі – рішення РНБО від 21 червня 2018 року), яке уведено в дію Указом Президента України від 21.06.2018 № 176/2018 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» та відповідно не враховує вимоги пункту 10 частини 1 статті 4 Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII (далі – Закон № 1644). Відповідно до пункту 5 розділу ІІІ тендерної документації та Додатку №3, для підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, від учасників у складі тендерних пропозицій імперативно вимагалось надання довідки у довільній формі, що містить інформацію про досвід виконання аналогічного договору щодо предмету закупівлі за 2018 рік, з наданням копії договору та акту виконаних робіт. Однак, за результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо розгляду та оцінки тендерної пропозиції встановлено, що в порушення вимог пункту 5 розділу ІІІ тендерної документації та Додатку № 3 тендерної документації, у складі тендерної пропозиції переможця ТОВ «СП САН» надано довідку у довільній формі, що містить інформацію про досвід виконання аналогічного договору щодо предмету закупівлі за 2013 рік та 2016 рік та копії відповідних договорів, а не 2018 рік, що не відповідає кваліфікаційним критеріям, визначеним статтею 16 Закону № 922 Отже, Замовник за результатами процедури закупівель на порушення вимог пункту 1 частини 1 статті 30 Закону № 922 визнав переможцем учасника ТОВ «СП САН» та уклав договір про закупівлю від 29.01.2019 року № 12. Аналізом своєчасності укладання договору про закупівлю встановлено, що Замовником повідомлення про намір укласти договір за результатами застосування відкритих торгів закупівлі з переможцем процедури закупівлі ТОВ «СП САН» оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу (далі – веб-портал) 04.01.2019 року. Однак, за результатами аналізу питання дотримання Замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо своєчасності укладання договору про закупівлю встановлено, що Замовником, договір про закупівлю від 29.01.2019 року №12 укладено з переможцем процедури закупівель ТОВ «СП САН» лише на 25 день з дня оприлюднення на веб-порталі повідомлення про намір укласти, чим не дотримано вимоги частини 2 статті 32 Закону № 922. Поряд з тим, відповідно до абзацу 4 частини 1 статті 37 Закону № 922 встановлено імперативну умову, зокрема що договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням строків, передбачених частиною 2 статті 32 Закону № 922.
Період усунення порушень: 20.03.2019 17:44 - 04.04.2019 01:00
Дата публікації висновку: 20.03.2019 17:44

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України "Про публічні закупівлі" у зв'язку із недійсністю договору про закупівлю до електронної системи закупівель внесено відомості про недійсність договору із застосуванням наслідків недійсності правочину відповідно до ч. 1 ст. 216 Цивільного кодексу України
Дата публікації звіту: 22.03.2019 10:44

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionBiddingDocuments: Так
  • corruptionContracting: Так
  • corruptionAwarded: Так
Опис: Порушеня усунуто шляхом застосування наслідків недійсості правочину.
Дата публікації: 22.03.2019 16:47