• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

Вугілля кам'яне ДГ 13-100 (код за ЄЗС ДК 021:2015 09110000-3 — Тверде паливо) (09111100-1 Вугілля)

Завершена

1 100 000.00 UAH з ПДВ
Номер: 46ab4652bccb4cda8ed744f56ab13a26
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-06-12-000231
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 12.06.2026 00:00
Автор: Північний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40919597
Період моніторингу: 12.06.2026 16:18 - 04.07.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВНІЧНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області НАКАЗ 12.06.2026 № 39-З Чернігів Про початок моніторингу процедур закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 10 Положення про Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, затвердженого наказом Північного офісу Держаудитслужби від 20 жовтня 2016 року № 18 (зі змінами), НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. В. о. начальника управління Олена БОНДАРЕНКО Витяг з додатку до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області «Про початок моніторингу процедур закупівель» Перелік закупівель № з/п Оголошення про проведення закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1. UA-2026-04-29-002567-a 29.04.2026 Дані автоматичних індикаторів ризиків (sas24-3-9).
Адреса: Ukraine, Чернігів
Контактна особа: Північний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 46) 267-72-67, t.i.maksymenko@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами аналізу питання відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі встановлено порушення вимог пункту 2 частини першої статті 43 Закону та пункту 18 Особливостей. За результатами аналізу питань: визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог законодавства, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства, розгляду тендерної пропозиції з ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» з урахуванням вимог Закону та Особливостей, виконання рішення комісії АМКУ, своєчасності укладення договору про закупівлю, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області зобов’язує вжити заходів щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, шляхом припинення зобов’язань за договором, з дотриманням положень Цивільного кодексу України, та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 25 червня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог законодавства, повноти відображення інформації у річному плані закупівель та в оголошенні про закупівлю відповідно до вимог законодавства у сфері закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства, розгляду тендерної пропозиції з урахуванням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 1178, зі змінами, у редакції чинній на момент проведення закупівлі (далі – Особливості), виконання рішення Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – комісія АМКУ), своєчасності укладення договору про закупівлю, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель Комунального закладу «Березнянський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів, тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи від 26.04.2026 № 56, зі змінами від 01.05.2026 та від 04.05.2026 (далі – тендерна документація), питання до процедури закупівлі, оприлюднені у електронній системі закупівель, та відповіді Замовника на них, реєстр отриманих тендерних пропозицій, протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію товариства з обмеженою відповідальністю «ПОСТАЧ ФОРМ» (далі – ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ», Учасник), протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 14.05.2026 № 60 (про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ»), електронний протокол рішення про результат розгляду від 14.05.2026, скаргу ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» від 17.12.2025 № UA-2026-04-29-002567-a.a1, рішення комісії АМКУ від 28.05.2026 № 6429-р/пк-пз, протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 01.06.2026 № 66 (щодо визначення переможцем процедури закупівлі ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ»), електронний протокол рішення про результат розгляду від 01.06.2026, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю UA-2026-04-29-002567-a, оприлюднене в електронній системі закупівель 01.06.2026, договір на закупівлю від 11.06.2026 № 55 на суму 714 999,00 грн з ПДВ (далі – Договір), звіт про результати проведення процедури закупівлі від 11.06.2026, пояснення та документи Замовника на запити Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області, оприлюднені в електронній системі закупівель 17.06.2026 та 22.06.2026. Моніторинг щодо тих питань та обставин, що були предметом розгляду комісії АМКУ, не проводився. За результатами аналізу питання відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі встановлено наступне. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. Згідно з вимогами пункту 1 розділу ІІ додатку № 1 до тендерної документації Замовником передбачено, що учасники торгів повинні надати «…сканованої копії з оригіналу свідоцтва або витягу платника ПДВ. Відповідно до пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України, не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення… Якщо новостворене підприємство не є платником ПДВ (відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України) необхідно надати: Довідку в довільній формі про те, що підприємство не є платником ПДВ відповідно до пункту 181.1 статті 181 Податкового кодексу України (обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 місяців не перевищують 1 млн грн, або у зв’язку з тим, що підприємство новостворене та не досягло цього обсягу), Лист-пояснення (гарантійний лист), у якому зазначити, що ціна тендерної пропозиції розрахована без ПДВ та у разі перемоги договір буде укладено без ПДВ…». У складі тендерної пропозиції ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» надано лист від 09.05.2026 № 7 відповідно до якого Учасником повідомлено, що він не є платником податку на додану вартість та не є платником єдиного податку. Водночас, ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» є платником податку на загальних підставах. Також, ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» до складу тендерної пропозиції завантажено лист-пояснення від 09.05.2026 № 8 згідно якого Учасник зазначає, що ціна тендерної пропозиції розрахована без ПДВ та у разі його перемоги договір про закупівлю буде укладено без ПДВ. Слід зазначити, що відповідно до даних електронного аукціону, цінова пропозиція ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» становила 714 999,00 гривень. Замовником, відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 01.06.2026 № 66, Учасника ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» визначено переможцем процедури закупівлі, та в електронній системі закупівель 01.06.2026 оприлюднено повідомлення про намір укласти договір. При цьому, у ході моніторингу встановлено, що згідно з пунктом 3.1. договору від 11.06.2026 № 55, укладеного Замовником з ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ», передбачено наступне: «…сума цього Договору становить 714 999,00 грн (Сімсот чотирнадцять тисяч дев’ятсот дев’яносто дев’ять грн 00 коп) у т.ч. ПДВ 119 166,50 грн (Сто дев'ятнадцять тисяч сто шістдесят шість грн 50 коп)…», що не відповідає тендерній пропозиції Учасника процедури закупівлі. На запит Управління Замовником надано пояснення: «…ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» подали тендерну пропозицію 09.05.2026 як неплатник, а до моменту укладання договору (11.06.2026) набули статусу платника ПДВ. Планується підписання додаткової угоди з метою виправлення технічної помилки та приведення договору у відповідність до тендерної пропозиції Учасника…». Відповідно до вимог частини першої статті 203 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Згідно з положеннями Цивільного кодексу України, зокрема статті 215 та статті 216, нікчемний правочин (договір) є недійсним з моменту його вчинення, незалежно від визнання його таким судом. Нікчемний договір не породжує юридичних наслідків, за винятком тих, що пов’язані з його недійсністю. Враховуючи, що Договір, укладений Замовником з ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» є недійсним з моменту його підписання з порушенням вимог Закону та Особливостей, а саме з 11.06.2026, то подальше внесення змін до нікчемного правочину не має жодної юридичної сили, а отже, пояснення Замовника не спростовує наявність вказаного вище порушення. Згідно з пунктом 2 частини першої статті 43 Закону договір про закупівлю є нікчемним у разі укладення договору з порушенням вимог частини четвертої статті 41 цього Закону. У свою чергу, вимоги частини четвертої статті 41 Закону передбачають, що «умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі…, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та/або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції/пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі». Відповідно до вимог пункту 18 Особливостей умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону. Згідно з підпунктом 2 пункту 21 Особливостей договір про закупівлю є нікчемним у разі укладення договору про закупівлю з порушенням вимог пункту 18 Особливостей. Отже, враховуючи вищевикладене, умови договору про закупівлю відрізняються від змісту тендерної пропозиції переможця, що є порушенням пунктом 2 частини першої статті 43 Закону, пункту 18 Особливостей, з урахуванням норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону, а Договір від 11.06.2026 № 55, укладений замовником з ТОВ «ПОСТАЧ ФОРМ» є нікчемним.
Період усунення порушень: 25.06.2026 15:15 - 10.07.2026 00:00
Дата публікації висновку: 25.06.2026 15:15

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: З метою дотримання вимог частини 8 статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», недопущення накладення адміністративних стягнень на посадових осіб Замовника та враховуючи згоду Сторін на розірвання правочину, виникла необхідність припинити зобов’язання за Договором шляхом підписання Додаткової угоди про розірвання. Станом на момент прийняття цього рішення за Договором про закупівлю № 55 від «11 червня 2026 року», поставка товару за Договором не здійснювалась, оплата Замовником не проводилась.
Дата публікації звіту: 29.06.2026 15:15

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Усунуто
Результат по типу порушення:
  • other: Так
Опис: Порушення усунуто.
Дата публікації: 30.06.2026 10:54

Запити/Пояснення