• Відкриті торги з особливостями
  • Однолотова
  • КЕП

«Капітальний ремонт захисних споруд цивільного захисту, частини підвального приміщення пристосованого як найпростіше укриття в комунальному закладі освіти «ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №12 «Журавлик» Синельниківської міської ради, за адресою: вул.Миру, 12, м.Синельникове, Дніпропетровської області. Коригування.»

Закупівля проводиться з урахуванням особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування».Код ДК 021:2015 45450000-6 — “Інші завершальні роботи” (45453000-7 – «Капітальний ремонт і реставрація»).Річний план закупівель.

Завершена

8 641 863.60 UAH з ПДВ
Номер: 5a41d47430564d3abafb6e6f0bb9293a
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2026-05-22-000006
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 22.05.2026 00:00
Автор: Східний офіс Держаудитслужби, UA-EDR 40477689
Період моніторингу: 22.05.2026 15:40 - 13.06.2026 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: СХІДНИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ Н А К А З 22.05.2026 № 88 Дніпро Про початок здійснення моніторингу процедур закупівель/ закупівель Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 із змінами та доручення Держаудитслужби від 20.05.2026 №003100-18/6562-2026, НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель Східного офісу Держаудитслужби забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. Начальник Валентин ДОВГИЙ Додаток до наказу Східного офісу Держаудитслужби від 22.05.2026 № 88 Витяг з Переліку процедур закупівель, щодо яких здійснюється моніторинг № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу назва замовника 7 UA-2026-03-09-008837-a 09.03.2026 ВІДДІЛ ОСВІТИ СИНЕЛЬНИКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ дані автоматичних індикаторів ризиків Начальник відділу контролю у сфері закупівель Ольга КОВАЛЬОВА
Адреса: Ukraine, Дніпро
Контактна особа: Східний офіс Держаудитслужби ( обл.), +38 (0 50) 590-33-55, y.o.pavlova@dasu.gov.ua
Етапи закупівельного процесу:
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Дані автоматичних індикаторів ризиків
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатом аналізу питань: дотримання законодавства під час укладання договору та його оприлюднення встановлене порушення вимог пунктів 17, 84 Постанови № 668 та пункту 10 частини першої статті 10 Закону № 922-VIII. За результатом аналізу питання: розгляду тендерної пропозиції ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА-Т" встановлено порушення пункту 16 статті 29 Закону№ 922-VIII, пункту 43 Особливостей, частини першої статті 31 Закону № 922-VIII, підпункту 2 пункту 44 Особливостей з урахування норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону №922-VIII. За результатом аналізу питань: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, в тому числі дотримання вимог пункту 4¹ постанови № 710, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону №922-VIII та Особливостям, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом № 922-VIII – порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 2, 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Східний офіс Держаудитслужби зобов`язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом припинення зобов`язань за Договором від від 12.05.2026 №15-П та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 12 червня 2026 року. Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, в тому числі дотримання вимог пункту 4¹ постанови Кабінету Міністрів України «Про ефективне використання державних коштів» від 11.10.2016 № 710, зі змінами (далі - Постанова № 710), відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України від 25.12.2015 №922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон №922-VIII) та Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», розгляду тендерної пропозиції, дотримання законодавства під час укладання договору та його оприлюднення, повноти та своєчасності надання інформації та документів у випадках, передбачених Законом № 922-VIII. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель ВІДДІЛУ ОСВІТИ СИНЕЛЬНИКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (далі – Замовник) на 2026 рік, оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями, тендерну документацію, затверджену протоколом уповноваженої особи від 09.03.2026р., реєстр отриманих тендерних пропозицій та протокол розкриття тендерних пропозицій, тендерну пропозицію ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА-Т", вимогу про усунення невідповідностей, повідомлення про намір укласти договір, договір від 12.05.2026 №15-П, додаткову угоду від 08.06.2026 №1 до Договору від 12.05.2026 №15-П, пояснення Замовника, надані 28.05.2026, 09.06.2026, 10.06.2026, 12.06.2026 через електронну систему закупівель на запити Східного офісу Держаудитслужби від 25.05.2026, 04.06.2026, 05.06.2026, 08.06.2026, 09.06.2026. Пунктом 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону №922-VIII установлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року No 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу. Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України затвердив постановою від 12 жовтня 2022 року №1178 (далі – Особливості). Відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом №922-VIII. Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 № 668 затверджено Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві (далі – Постанова № 668), які визначають порядок укладення та виконання договорів підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції будівель і споруд та технічного переоснащення діючих підприємств (далі - капітальне будівництво об`єктів), а також комплексів і видів робіт, пов`язаних із капітальним будівництвом об`єктів та положення яких застосовуються також щодо укладення та виконання договорів підряду на роботи з реставрації та капітального ремонту будівель і споруд. Пунктом 83 Постанови № 668 визначено, що фінансування робіт (будівництва об'єкта) проводиться за планом, який складається замовником, узгоджується з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) та підрядником, є невід'ємною частиною договору підряду. Згідно з пунктом 84 Постанови № 668 план фінансування будівництва складається на весь період будівництва за роками, а на поточний рік – за місяцями з визначенням джерел та напрямів фінансування (видами витрат). Моніторингом встановлено, що план фінансування, який є Додатком №6 до укладеного договору №15-П від 12.05.2026, складений на поточний рік не за місяцями, без визначення джерел та напрямів фінансування (видами витрат). Під час моніторингу Замовником укладено додаткову угоду від 08.06.2026 №1 до Договору від 12.05.2026 №15-П, Додаток №6 «План фінансування робіт» викладено в новій редакції. Пунктом 17 Постанови № 668 визначено, що строки виконання робіт (будівництва об'єкта) встановлюються договором підряду і визначаються датою їх початку та закінчення. Невід'ємною частиною договору підряду є календарний графік виконання робіт, в якому визначаються дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором підряду. Під час моніторингу встановлено, що в календарному графіку виконання робіт, який є Додатком №5 до укладеного договору №15-П від 12.05.2026, не зазначено дати початку та закінчення всіх видів (етапів, комплексів) робіт, передбачених договором підряду. Під час моніторингу Замовником укладено додаткову угоду від 08.06.2026 №1 до Договору від 12.05.2026 №15-П, Додаток №5 «Календарний графік виконання робіт» викладено в новій редакції. Згідно із пунктом 10 частини першої статті 10 Закону № 922-VIII Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та всі додатки до нього (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у машинозчитувальному форматі (у разі оприлюднення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 Закону № 922-VIII) – протягом трьох робочих днів з дня його укладення. Відповідно до вимог пункту 2 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 (далі Положення № 835), машиночитаний формат – формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини. Відповідно до пункту 9 Положення № 835 для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати, зокрема, для текстових даних - TXT, RTF, MD, ODT*, DOC(X), (X)HTML*, для структурованих даних - RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*. Також, пунктом 15 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01 липня 2020 року за № 610/34893, договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю розміщуються замовником в електронній системі закупівель у форматі PDF та машинозчитувальному форматі текстових даних. З огляду на викладене, у разі розміщення замовником в електронній системі закупівель договору про закупівлю, визначеного абзацом другим частини першої статті 41 Закону, додатків до такого договору (у тому числі документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у форматі PDF, замовником розміщуються також ці документи у машинозчитувальному форматі у строки, встановлені пунктом 10 частини першої статті 10 Закону № 922-VIII. Моніторингом встановлено, що в порушення вимоги пункту 10 частини першої статті 10 Закону № 922-VIII Замовником оприлюднено договір від 12.05.2026 №15-П в електронній системі закупівель виключно в форматах PDF без машинозчитувального формату. Відповідно до вимог пункту 4.2 Додатку 1 «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» до тендерної документації для підтвердження наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій учасник надає інформаційну довідку, про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій. Зазначена довідка має містити інформацію щодо наявності обладнання, машин та механізмів та технологій які будуть залучені до виконання послуг за предметом закупівлі за встановленою формою. Для підтвердження усієї інформації, яка зазначена в довідці учасник повинен надати в складі своєї пропозиції копії технічних паспортів або копії (оригінали) договорів лізингу чи суборенди чи оренди чи найму чи надання послуг технікою, або копії (оригінали) свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, що підтверджують наявність в учасника обладнання, машин та механізмів, які будуть залучені до виконання послуг. Моніторингом встановлено, що в складі тендерної пропозиції учасником ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА-Т надано ДОВІДКУ ПРО НАЯВНІСТЬ ОБЛАДНАННЯ (ОСНОВНІ ТИПИ ОБЛАДНАННЯ, БУДІВЕЛЬНІ МАШИНИ І МЕХАНІЗМИ (ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ ТИПІВ, МОДЕЛЕЙ, КІЛЬКОСТІ ОДИНИЦЬ)), МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ від 24 березня 2026 року №25 (файл 25. Довідка МТБ. pdf), згідно якої учасник має екскаватор JCB-4CX за договором надання послуг №57-ТМ від 01.06.2017 з ТОВ «СТИЛЬ-БУД і К» (позиція 3 розділу Обладнання, машини і механізми, тощо). Проте, відсутня копія технічного паспорту екскаватору JCB-4CX, або копії (оригінали) договорів лізингу чи суборенди чи оренди чи найму чи надання послуг технікою на екскаватор JCB-4CX, що не відповідає вимозі Додатку 1 до тендерної документації Замовника. В ході моніторингу на запит Східного офісу Держаудитслужби Замовник надав пояснення, що підтверджує факт встановленого порушення, зокрема: «…від переможця закупівлі була отримана оновлена довідка про наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та копія Договору № СБ/3-ТМ про надання послуг транспорту, будівельної техніки і механізмів від 23.03.2026 з ТОВ «СТИЛЬ-БУД і К» щодо екскаватора JCB-4CX.». Відповідно до пункту 16 статті 29 Закону№ 922-VIII якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Відповідно до пункту 43 Особливостей якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/ або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Отже, Замовник на порушення пункту 16 статті 29 Закону№ 922-VIII , пункту 43 Особливостей не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою виправити невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у його пропозиції, чим не надав можливість учаснику ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА-Т усунути такі невідповідності в інформації та/або документах у складі своєї пропозиції. Відповідно до Додатку №3 «Інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі» до тендерної документації Замовником визначено вимогу, що учасником у складі тендерної пропозиції мають бути надані: договірна ціна, Пояснювальна записка, Локальні кошториси, Підсумкова відомість ресурсів із зазначенням інформації про ціни на матеріальні ресурси. Також відповідно до пункту 1.2 Додатку №3 до тендерної документації у разі подання пропозиції, яка не відповідає «Інформації про необхідні технічні, кількісні та якісні характеристики, опис предмета закупівлі», пропозиція не буде розглядатись та оцінюватись і буде відхилена як така, що не відповідає вимогам процедури закупівлі. Послуги повинні надаватись відповідно до технічного завдання, що є в наявності у Замовника. Відомістю обсягів робіт, що міститься в Додатку №3 до тендерної документації передбачено позиції: 111 – Демонтаж осьових вентиляторів масою 0,15 т; 272 – Безпіщане накриття поверхонь стель розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 1,0 мм при нанесенні за 2 рази; 347 – Прокладання трубопроводів водопостачання з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 90 мм; 396 – Прокладання трубопроводів водопостачання(каналізації) з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 100 мм. Моніторингом встановлено, що у складі тендерної пропозиції учасника закупівлі ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВ0А-Т" завантажено локальні кошторисі (файл 36. Кошторис.pdf) ці позиції вказані з іншими параметрами, а саме – Демонтаж осьових вентиляторів масою понад 0,05 т до 0,1 т; Безпіщане накриття поверхонь стель розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 1,5 мм при нанесенні за 2 рази; Прокладання трубопроводів водопостачання з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 75 мм; Прокладання трубопроводів водопостачання(каналізації) з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 75 мм., що не відповідає вимогам визначеним Додатком №3 до тендерної документації Замовника. В ході моніторингу на запит Східного офісу Держаудитслужби Замовник надав пояснення, що не спростовують порушення та підтерджують невідповідності, зокрема: «Замовник проаналізував підняті у Запиті питання щодо відповідності Дефектного акта та Локальних кошторисів, наданих у складі тендерної пропозиції переможця закупівлі, умовам Відомості обсягів робіт, що міститься в Додатку №3 до тендерної документації, та дійшов до висновку про їх фактичну тотожність з точки зору розрахунків: 1) 111 – Демонтаж осьових вентиляторів масою 0,15 т: У кошторисі Замовника та кошторисі Підрядника застосована однакова розцінка – КР15-115-2. В нормативній базі ця розцінка має формулювання: «Демонтаж осьових вентиляторів масою понад 0,05 до 0,1 т». Формулювання «Демонтаж осьових вентиляторів масою 0,15 т» вибране користувачем, як таке, що максимально відповідає умовам Додатку №3 Тендерної документації, і так само застосована Підрядником без перебільшення суми та обсягів; 2) 272 – Безпіщане накриття поверхонь стель розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 1,0 мм при нанесенні за 2 рази: У кошторисі Замовника та кошторисі Підрядника застосована однакова розцінка – КБ15-56-5. У нормативній базі ця розцінка формулюється, як «Безпіщане накриття поверхонь стель розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"] товщиною шару 1,5 мм при нанесенні за 2 рази». У Додатку №3 до тендерної документації вказано, що «…товщиною шару 1,0 мм», що змінено користувачем. Якщо товщину в наданій розцінці змінено замість 1,5мм на 1,0мм, потрібно застосувати наступну розцінку КБ15-56-6 - «Безпіщане накриття поверхонь стель розчином із клейового гіпсу [типу "сатенгіпс"], на кожний шар товщиною 0,5 мм додавати або вилучати» і вказати, що вилучено 0,5мм з обсягів п.272. Такі вид робіт та розцінка у Додатку №3 до тендерної документації не використані. 3) 347 – Прокладання трубопроводів водопостачання з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 90 мм: У кошторисі Замовника та кошторисі Підрядника застосована однакова розцінка – КБ15-19-7, як така, що хоча і має формулювання «Прокладання трубопроводів водопостачання з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 75 мм», але також застосовується при діаметрі 90 мм, що максимально відповідає заданим параметрам без перебільшення суми та обсягів. 4) 396 – Прокладання трубопроводів водопостачання(каналізації) з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 100 мм: У кошторисі Замовника та кошторисі Підрядника застосована однакова розцінка – КБ15-19-7, як така, що хоча і має формулювання «Прокладання трубопроводів водопостачання з напірних поліетиленових [поліпропіленових] труб діаметром 75 мм» застосовується при діаметрі 90 мм також, що максимально відповідає заданим параметрам без перебільшення суми та обсягів». Пунктом другим частини першої статті 31 Закону № 922-VIII визначено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Нормами абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей встановлено, що Замовник відхиляє тендерну пропозицію якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей. Отже, тендерна пропозиція учасника закупівлі ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА-Т" не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації та підлягала відхиленню. Проте, в порушення частини першої статті 31 Закону № 922-VIII, підпункту 2 пункту 44 Особливостей з урахування норм пункту 3-7 розділу X Прикінцевих положень Закону №922-VIII Замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника закупівлі ТОВ "АЛЬТЕРНАТИВА-Т", натомість визначив його переможцем та уклав з ним договір від 12.05.2026 №15-П.
Період усунення порушень: 16.06.2026 17:49 - 01.07.2026 00:00
Дата публікації висновку: 16.06.2026 17:49

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Відділ освіти розглянув висновок та на виконання зобов'зань щодо усунення порушень розмістив додаткову угоду щодо припинення зобов'язань за договором від 12.05.2026 № 15-П з двох сторін
Дата публікації звіту: 22.06.2026 15:34

Запити/Пояснення