• Відкриті торги
  • Безлотова
  • КЕП

ДК 021:2015 – 09110000-3 Тверде паливо (вугілля кам’яне марки АМ (13-25), АС (6-13)

Більш детально зазначено у Інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі (технічна специфікація) – додаток № 4

Завершена

517 800.00 UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 2 589.00 UAH
Номер: 3283e56f80304344a87bd66721723491
Ідентифікатор моніторингу: UA-M-2018-12-18-000008
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу: 18.12.2018 00:00
Автор: ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ, UA-EDR 40477150
Період моніторингу: 18.12.2018 15:30 - 15.01.2019 00:00
Статус: Порушення виявлені
Опис: ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ НАКАЗ 18.12.2018 Одеса № 351 Про початок моніторингу закупівель Відповідно до частини другої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі», пункту 9 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 НАКАЗУЮ: 1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається. 2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу. 3. Оприлюднити цей наказ в електронній системі закупівель протягом двох робочих днів. 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Південного офісу Держаудитслужби Король В.В. Підстава: службові записки начальника відділу контролю у сфері закупівель Васильєва О.А. від 18.12.2018. Начальник О. МУРАТОВ Додаток до наказу Південного офісу Держаудитслужби від 18.12.2018 № 351 Перелік процедур закупівель щодо яких здійснюється моніторинг закупівель № з/п Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на веб-порталі Уповноваженого органу Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі Відповідальні особи за проведення моніторингу закупівель унікальний номер дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу 1 UA-2018-11-15-001078-c 15.11.2018 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Лузан Е.В. 2 UA-2018-11-15-003673-a 15.11.2018 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель Гаврилюк А.В. Начальник відділу контролю у сфері закупівель О. ВАСИЛЬЄВ
Адреса: Ukraine, Одеська, Одеса
Контактна особа: ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ (Одеська обл.), +38 (0 48) 724-35-76, annushka_8212@ukr.net
Етапи закупівельного процесу:
  • Планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення
  • Розкриття тендерних пропозицій, їх розгляд та оцінка
  • Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
  • Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше

Висновок про результати моніторингу

Статус порушень: Виявлені
Тип порушень:
  • Не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства: За результатами моніторингу на стадії планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця порушень не встановлено. За результатами моніторингу на стадії розгляду та оцінки тендерної пропозиції переможця встановлено порушення вимог пункту 2 частини першої статті 30 Закону, а саме: не відхилення тендерної пропозиції у зв’язку із ненаданням переможцем ТОВ «НТК-ТРЕЙД ЛТД» документу, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої частиною 2 статті 17 Закону.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель: З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері закупівель, керуючись пунктом 7 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та підпунктом 14 пункту 6 Положення про Південний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Державної аудиторської служби України від 02 червня 2016 року № 23, Південний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень та відповідно до частини восьмої статті 71 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі: Дата закінчення моніторингу: 10 січня 2019 року. Предметом аналізу були питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель на стадії визначення предмета закупівлі, планування закупівлі та оприлюднення інформації про її проведення, розкриття тендерних пропозицій, їх розгляду та оцінки, своєчасності укладання договору про закупівлю та його оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця. Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель на 2018 рік, оголошення про проведення процедури закупівлі, тендерна документація затверджена рішенням тендерного комітету, що оформлено протоколом від 15.11.2018 б/н, тендерна пропозиція учасника ТОВ «НТК-ТРЕЙД ЛТД», протокол засідання тендерного комітету від 05.12.2018 б/н, повідомлення про намір укласти договір, договір від 18.12.2018 № 171, повідомлення про внесення змін до договору, пояснення Управління освіти виконавчого органу Красносільської сільської ради Лиманського району Одеської області (далі – замовник), отримане через електронну систему закупівель 22.12.2018 року. Відповідно до повідомлення про намір укласти договір, оприлюднене замовником 05.12.2018 в електронній системі закупівель, за результатом розгляду тендерної пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації замовника, переможцем торгів визнано ТОВ «НТК-ТРЕЙД ЛТД». При цьому, проведеним моніторингом встановлено, що переможець не надав замовнику через електронну систему закупівель документ, що підтверджує відсутність підстави, передбаченої частиною 2 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), а саме: довідку (оригінал або нотаріально завірену копію), видану уповноваженим органом про відсутність/наявність заборгованості по сплаті податків і зборів (обов’язкових платежів) до бюджету, дійсну станом на дату подання документа, що не відповідає вимогам пункту 11 додатка 3 до тендерної документації. Таким чином, відповідно до пункту 2 частини першої статті 30 Закону тендерна пропозиція ТОВ «НТК-ТРЕЙД ЛТД» підлягає відхиленню. Однак, замовник не відхилив тендерну пропозицію ТОВ «НТК-ТРЕЙД ЛТД», чим порушив вимогу встановлену у пункті 2 частини першої статті 30 Закону. За результатами проведеної процедури закупівлі замовник уклав з переможцем ТОВ «НТК-ТРЕЙД ЛТД» договір від 18.12.2018 № 171.
Період усунення порушень: 10.01.2019 17:05 - 25.01.2019 00:00
Дата публікації висновку: 10.01.2019 17:05

Інформація про усунення порушення

Опис звіту: Заперечення до висновку Південним офісом Держаудитслужби оприлюднений висновок про результати моніторингу закупівлі ДК 021:2015 – 09110000-3 Тверде паливо (вугілля кам’яне марки АМ (13-25), АС (6-13), ідентифікатор закупівлі UA-2018-11-15-003673-a, в якому зазначено про начебто виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель та зобов’язано здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень. Відповідно до частини восьмої статті 71 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник має право протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення висновку одноразово звернутися до органу державного фінансового контролю за роз’ясненням змісту висновку та його зобов’язань, визначених у висновку. Протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення органом державного фінансового контролю висновку замовник оприлюднює через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень. Враховуючи зазначене повідомляємо про незгоду з висновком про результати моніторингу закупівлі та надаємо наступні заперечення. Виключний перелік обставин, за яких замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника, а також тендерну пропозицію учасника, якого замовник визнав переможцем, наведено у ст. 30 Закону. Зокрема, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію переможця в разі, якщо останній відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю, не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону. Згідно з абз. другим частини третьої статті 17 Закону переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті. У своєму роз’яснення (лист від 24.04.2017 N 3304-06/13652-06) Мінекономрозвитку України зазначає, що перебіг строку для подання наступним переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону, розпочинається після оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір. При цьому для переможця процедури закупівлі замовником визначається та указується у тендерній документації спосіб документального підтвердження відсутності підстав, передбачених відповідними пунктами частини першої та другої статті 17 Закону (крім документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах) за визначеною законодавством формою документів, які містять відповідну інформацію, передбачену статтею 17 Закону, видані уповноваженими на це органами. Водночас учасник, який визначений переможцем процедури закупівлі за результатами оцінки, може використовувати для надання документів, які підтверджують згідно із законодавством відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону, відповідно до вимог Закону та тендерної документації, електронну систему закупівель або надавати замовнику зазначені документи в іншій спосіб (закон не встановлює обов’язку для переможця надавати документи виключно через електронну систему закупівель). Так, 10.12.2018 відповідно до вимог Закону та тендерної документації листом від 10.12.2018 № 10-12/001-18 ТОВ "НТК-ТРЕЙД ЛТД" надало всі необхідні документи та, зокрема, довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи від 07.12.2018 № 218887 (зазначена довідка видана у електронному вигляді, переглянути (перевірити) довідку у відкритій частині (вхід до якої не потребує ідентифікації) Електронного кабінету (https://cabinet.sfs.gov.ua/registers/debit), зацікавлений орган/суб’єкт може шляхом введення податкового номера платника (код за ЄДРПОУ/РНОКПП) та реквізитів довідки (дати і номеру). З огляду на зазначене правові підстави для відхилення тендерної пропозиції переможця (ТОВ "НТК-ТРЕЙД ЛТД") відсутні. Отже, висновок про результати моніторингу закупівлі ДК 021:2015 – 09110000-3 Тверде паливо (вугілля кам’яне марки АМ (13-25), АС (6-13), ідентифікатор закупівлі UA-2018-11-15-003673-a, у частині виявлених порушень не відповідає дійсності, а зобов’язання щодо усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель не підлягає задоволенню. Також слід зауважити, що укладений за результатами закупівлі договір виконаний у повному обсязі, про що свідчить оприлюднений у системі публічних закупівель звіт про виконання договору про закупівлю.
Дата публікації звіту: 17.01.2019 17:19

Підтвердження факту усунення порушення

Результат: Не усунуто
Результат по типу порушення:
  • corruptionAwarded: Ні
Опис: Заперечення до висновку про результати моніторингу закупівлі не спростовують викладеного факту порушення у висновку про результати моніторингу.
Дата публікації: 24.01.2019 17:06

Запити/Пояснення