-
Відкриті торги з особливостями
-
Однолотова
-
КЕП
Поточний ремонт покрівлі відділення хірургії літера А-3 КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» за адресою м. Львів, вул. Чернігівська, 7
Тендер Prozorro UA-2025-10-10-012096-a
Під кількістю 1 послуга слід розуміти: обсяг згідно ТС (Додаток №1)
Завершена
3 913 722.00
UAH з ПДВ
Номер:
4c333faaf52f42cc8c5c651b07482b66
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2026-01-13-000014
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
13.01.2026 00:00
Період моніторингу:
13.01.2026 12:41 - 04.02.2026 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ
ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Н А К А З
13.01.2026 м.Херсон № 1-З
Про початок моніторингу процедур закупівель / закупівель
Відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», зважаючи на пункт 23 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178, та згідно з підпунктом 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8
НАКАЗУЮ:
1. Розпочати моніторинг процедур закупівель / закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу процедур закупівель / закупівель, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Начальник управління Дмитро КРУКОВСЬКИЙ
Додаток
до наказу Управління Південного офісу
Держаудитслужби в Херсонській області
«Про початок моніторингу процедур
закупівель / закупівель»
Витяг з переліку процедур закупівель / закупівель
№ з/п; Унікальний номер оголошення та дата проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір на вебпорталі Уповноваженого органу; Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
3 UA-2025-10-10-012096-a 10.10.2025 виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Заступник начальника управління-
начальник відділу контролю у сфері
закупівель ______ Владислав ЩЕРБЕНОК
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Інші порушення законодавства у сфері закупівель
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами аналізу питання оприлюднення інформації про закупівлю встановлено порушення вимог пункту 11 частини першої статті 10 Закону.
За результатами аналізу питання щодо визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані закупівель, відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону та Особливостям, розгляду тендерної пропозиції ТОВ «ЗАХІД БУДІНЖИНІРИНГ», своєчасності укладання договору про закупівлю, змін до нього та їх оприлюднення, відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця, своєчасності надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством - порушень не встановлено.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись статтями 5 та 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та статтею 8 Закону України «Про публічні закупівлі» Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області зобов`язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом оприлюднення в установленому порядку в електронній системі закупівель додаткової угоди від 30.12.2025 № 1 з усіма додатками до неї, а також документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі, недопущення встановленого порушення у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 22.01.2026.
Предметом аналізу були питання: визначення предмета закупівлі; відображення закупівлі у річному плані закупівель; оприлюднення інформації про закупівлю; відповідності вимог тендерної документації вимогам Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Особливостям здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (в редакції станом на дату початку проведення торгів) (далі - Особливості); розгляду тендерних пропозицій; своєчасності укладання договору про закупівлю, змін до нього та їх оприлюднення; відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця; своєчасності надання інформації та документів у випадках передбачених законодавством.
Під час моніторингу проаналізовано: річний план закупівель комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» (далі - Замовник) на 2025 рік; оголошення про проведення відкритих торгів з особливостями; тендерну документацію затверджену рішенням уповноваженої особи від 10.10.2025; протокол розкриття тендерних пропозицій від 18.10.2025; протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою про намір укласти договір з переможцем процедури відкритих торгів ТОВ «ЗАХІД БУДІНЖИНІРИНГ» від 21.10.2025; повідомлення про намір укласти договір від 22.10.2025; договір від 05.11.2025 № 476 на суму 3 911 319,00 гривень з ПДВ (далі – Договір); додаткову угоду від 30.12.2025 № 1 до Договору; пояснення Замовника, надані 19.01.2026 на запит Держаудитслужби.
Моніторингом установлено, що в ході проведення закупівлі відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження передавального акту майна, прав та обов’язків комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» від 22.10.2025 № 1605 (далі – Наказ) припинено комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» та право оперативного управління на майно, яке обліковувалося на його балансі та для державного некомерційного підприємства «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького», як правонаступника, встановлено право узуфрукта державного майна на майно, яке обліковувалося на балансі КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня», згідно з передавальним актом, зазначеним у пункті 1 Наказу.
Також, моніторингом установлено, що відповідно до пункту 3 Особливостей Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом.
Відповідно до абзацу другого пункту 10 Особливостей за результатами здійснення закупівлі шляхом застосування відкритих торгів або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до цього пункту в електронній системі закупівель замовником оприлюднюється договір про закупівлю та додатки до нього відповідно до вимог Закону з урахуванням цих особливостей.
Пунктом 11 частини першої статті 10 Закону установлено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та/або про ціни на матеріальні ресурси протягом трьох робочих днів з дня внесення змін до договору про закупівлю у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 цього Закону. До такого повідомлення додаються зміни до договору про закупівлю (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, в разі зміни цін на них) у машинозчитувальному форматі (у разі внесення змін до договорів, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону).
Абзацом другим частини першої статті 41 Закону до договорів про закупівлю віднесені договори із закупівлі послуг з поточного ремонту, робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єкта будівництва.
Згідно з пунктом 2 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 № 835 (далі - Положення № 835) машиночитаний формат – формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини.
Згідно з пунктом 9 Положення № 835 для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати: Текстові дані TXT, RTF, MD, ODT*, DOC(X), (X)HTML*; Структуровані дані RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*.
Крім цього, відповідно до пункту 15 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 11.06.2020 № 1082, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 01.11.2020 за № 610/34893 (далі – Порядок №1082), замовник розміщує в електронній системі закупівель у форматі PDF та машинозчитувальному форматі текстових даних (TXT, RTF, MD, ODT, DOC(X), (X)HTML) зміни до договору про закупівлю, зазначеного в абзацах другому і третьому частини першої статті 41 Закону (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, у разі зміни цін на них), у випадках, передбачених частиною п’ятою статті 41 Закону.
Інформація, що розміщується замовником в електронній системі закупівель у машинозчитувальному форматі текстових даних, не повинна відрізнятися від інформації, розміщеної в електронній системі закупівель (далі – ЕСЗ) у форматі PDF.
Таким чином, у разі розміщення замовником в ЕСЗ змін до договору про закупівлю (у тому числі документів, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси) у форматі PDF, замовником розміщуються також ці документи у машинозчитувальному форматі, протягом трьох робочих днів з дня його укладення.
Моніторингом установлено, що Замовником 02.01.2026 оприлюднено додаткову угоду від 30.12.2025 № 1 укладену між державним некомерційним підприємством «Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького» та ТОВ «ЗАХІД БУДІНЖИНІРИНГ», з додатками до неї та документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси (файл «ДУ №1 до дог. №476 ТзОВ Захід Будінжиніринг.pdf»), які завантажені у форматі PDF.
Проте, Замовник не оприлюднив в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня внесення змін до договору, додаткову угоду від 30.12.2025 № 1 з усіма додатками до неї, а також документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі, чим порушено вимоги пункту 11 частини першої статті 10 Закону.
Надане Замовником пояснення від 19.01.2026 на запит Держаудитслужби через електронну систему закупівель не спростовує факту встановленого порушення.
Період усунення порушень:
22.01.2026 11:13 - 06.02.2026 00:00
Дата публікації висновку:
22.01.2026 11:13
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Зважаючи на Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі відкритих торгів щодо закупівлі: «ДК 021:2015:45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи (Поточний ремонт покрівлі відділення хірургії літера А-3 КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» за адресою м. Львів, вул. Чернігівська, 7)», порушення, які були виявлені під час проведення моніторингу, Уповноваженою особою було виконано висновок ДЕРЖАВНОЇ АУДИТОРСЬКОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ та проведено заходи, направлені на недопущення під час проведення майбутніх закупівель встановлених та будь яких інших порушень.
Зокрема, на виконання висновку про результати моніторингу процедури закупівлі «ДК 021:2015:45450000-6: Інші завершальні будівельні роботи (Поточний ремонт покрівлі відділення хірургії літера А-3 КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» за адресою м. Львів, вул. Чернігівська, 7)», Уповноваженою особою усунуто виявлені порушень шляхом оприлюднення в установленому порядку в електронній системі закупівель додаткової угоди від 30.12.2025 № 1 з усіма додатками до неї, а також документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі.
Окрім цього, Уповноваженою особою проведено детальний аналіз висновку моніторингу, Закону України «Про публічні закупівлі», Постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (зі змінами) та інших нормативно-правових актів, які регулюють сферу публічних закупівель.
Також, Уповноважена особа відвідає онлайн навчання для підвищення кваліфікації Уповноважених осіб щодо проведення публічних закупівель.
Уповноважена особа зобов’язується в майбутньому не допускати порушень при проведенні закупівель та проводити всі закупівлі виключно з відповідністю до чинного законодавства.
Дата публікації звіту:
28.01.2026 13:02
Запити/Пояснення
Номер:
57e58a331f934a8fbcfed8aac8c9f512
Назва:
Про надання пояснень
Дата опублікування:
14.01.2026 11:12
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
20.01.2026 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу процедури закупівлі «Поточний ремонт покрівлі відділення хірургії літера А-3 КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» за адресою м. Львів, вул. Чернігівська, 7», код ДК 021:2015: 45450000-6- інші завершальні будівельні роботи (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером UA-2025-10-10-012096-a) та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі», підпунктів 2 та 9 пункту 6 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень (інформації та документів):
1. Просимо надати інформацію та документи, на підставі яких вами здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено його очікувану вартість.
2. Яким чином Замовником виконано вимоги пункту 11 частини першої статті 10 Закону №922 в частині оприлюднення змін до договору про закупівлю (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, в разі зміни цін на них) у машинозчитувальному форматі (у разі внесення змін до договорів, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону)?
У разі, якщо оприлюднення запитуваної інформації може нести загрозу національній безпеці та / або громадській безпеці і порядку, просимо надати відповідь на зазначене запитання з приховуванням інформації з обмеженим доступом.
Пояснення, інформацію та документи, щодо яких буде зазначено в поясненнях, та які обґрунтовують позицію замовника з поставленого(-их) питання(-нь), необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня оприлюднення цього запиту.
Поряд з тим інформуємо, що за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю передбачено відповідальність відповідно до статті 351¹ Кримінального кодексу України.
Номер:
f550ba33cace4fa78f10988229fb3c9d
Назва:
У відповідь на запит про надання пояснення від 14.01.2026 р. в межах здійснення моніторингу процедури закупівлі Замовник торгів повідомляє наступне:
Дата опублікування:
19.01.2026 18:07
Опис:
1)Щодо інформації про те, яким чином та на підставі яких документів Замовником здійснено обґрунтування розміру бюджетних призначень, технічних та якісних характеристик предмета закупівлі та визначено очікувану вартість?
Щодо обґрунтування розміру очікуваної вартості предмета закупівлі.
Відповідно до Постанови КМУ від 1 серпня 2005 р. №668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві», кошторисна документація - кошториси та інші документи, пов'язані із складанням (розрахунки, обґрунтування, пояснення, відомості про ресурси тощо) і необхідні для визначення кошторисної вартості будівництва та договірної ціни. Враховуючи зазначене, на підставі кошторисної документації, а саме, зведеного кошторисного розрахунку вартості об’єкта будівництва, було здійснено обрахування очікуваної вартості предмета закупівлі. Однак, очікувана вартість закупівлі будівельних робіт не може включати: «Утримання служби замовника та інжінірингові послуги» (Глава 10 кошторису) та Главу 12 «Проектні, вишукувальні роботи, експертиза та авторський нагляд». Таким чином, розмір очікуваної вартості предмета закупівлі визначено згідно із зведеним кошторисним розрахунком, який знаходиться в складі проектної документації. При визначенні очікуваної вартості використовується зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва, за виключенням суми глави 10 та глави 12 з урахуванням ПДВ.
Щодо обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі. Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб Замовника, з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема зазначені послуги повинні виконуватись згідно з дотриманням вимог діючих державних будівельних норм (ДБН) у встановлені терміни, з використанням технологічних процесів передбачених для поточних ремонтів, з дотриманням діючих норм і правил щодо безпечних умов праці, протипожежної безпеки, екологічної безпеки, а також санітарних та гігієнічних норм, з використанням конкретних матеріалів і конструкцій. Послуги повинні виконуватись із матеріалів, що передбачені в проектній документації, повинні бути якісними та відповідати вимогам встановлених ДСТУ та чинному законодавству.
Щодо обґрунтування розміру бюджетних призначень. Визначений виходячи з потреб закладу в зазначеному предметі закупівлі за кодом КЕКВ: 2240 — Оплата послуг (крім комунальних). Фінансування закупівлі здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. Розмір фінансових призначень визначений виходячи з потреб Замовника по об’єкту згідно кошторисного розрахунку та відповідає розрахунку видатків до кошторису на 2025 рік, що затверджений рішенням Львівської обласної військової адміністрації.
2. Щодо виконання вимоги пункту 11 частини першої статті 10 Закону №922 в частині оприлюднення змін до договору про закупівлю (у тому числі документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, в разі зміни цін на них) у машинозчитувальному форматі (у разі внесення змін до договорів, зазначених в абзацах другому, третьому частини першої статті 41 цього Закону).
Повідомляємо, що у зв’язку з критичною ситуацією у сфері енергетики в Україні, що спричиняє систематичні збої в роботі електронних майданчиків, в ЕСЗ при публікації Замовником Додаткової угоди №1 до Договору №476 від 05.11.2025 року, ймовірно,стався технічний збій та документи у машинозчитувальному форматі не додано в ЕСЗ та відповідно не оприлюднено їх в системі Prozorro. Замовник в подальшому перевірятиме наявність чи відсутність завантажених файлів в ЕСЗ та оприлюдення їх в системі Prozorro.