-
Відкриті торги
-
Безлотова
-
КЕП
Вугілля кам’яне ДГР (0-200)
Тендер Prozorro UA-2018-09-10-000654-a
Згідно технічного завдання
Завершена
1 447 267.96
UAH з ПДВ
мін. крок: 0.5% або 7 250.00 UAH
мін. крок: 0.5% або 7 250.00 UAH
Номер:
0215fcda4eea4828b79dd54f548c0afd
Ідентифікатор моніторингу:
UA-M-2018-12-26-000014
Дата прийняття рішення про проведення моніторингу:
26.12.2018 00:00
Період моніторингу:
26.12.2018 17:58 - 22.01.2019 00:00
Статус:
Порушення виявлені
Опис:
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПІВДЕННИЙ ОФІС ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ
УПРАВЛІННЯ ПІВДЕННОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
26.12.2018 № 3
Миколаїв
Про початок моніторингу закупівель
Відповідно до частини другої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», підпункту 15 пункту 10 Положення про Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області, затвердженого наказом Південного офісу Держаудитслужби 12 жовтня 2016 року № 8
НАКАЗУЮ:
1. Почати моніторинг закупівель відповідно до переліку, що додається.
2. Відділу контролю у сфері закупівель забезпечити проведення моніторингу закупівель відповідно до пункту 1 цього наказу.
3. Начальнику відділу контролю у сфері закупівель Черноволу С.В. забезпечити оприлюднення цього наказу в електронній системі закупівель.
Начальник Д. ЯКОВЛЄВ
Додаток
до наказу Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області від 26 грудня 2018 року № 3
Перелік
процедур для здійснення моніторингу закупівель
№ з/п
Оголошення про проведення процедури закупівлі та/або повідомлення про намір укласти договір
на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель
Унікальний номер
Дата оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель
Опис підстав для здійснення моніторингу закупівлі
1. UA-2018-09-10-000654-a 10.09.2018 Інформація, отримана від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
2. UA-2018-11-08-000353-a 08.11.2018 Дані автоматичних індикаторів ризиків
3. UA-2018-12-07-001094-a 07.12.2018 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
4. UA-2018-12-14-000586-c 14.12.2018 Інформація, отримана від громадських об’єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 9 Закону України «Про публічні закупівлі»
5. UA-2018-12-17-000745-a 17.12.2018 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
6. UA-2018-12-21-001194-a 21.12.2018 Виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель
Начальник відділу контролю у сфері закупівель С. ЧЕРНОВОЛ
Етапи закупівельного процесу:
- Укладання та виконання договору про закупівлю (прийняття рішення про відміну торгів)
Підстави для прийняття рішення про початок моніторингу:
- Інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель
Детальніше
Висновок про результати моніторингу
Статус порушень:
Виявлені
Тип порушень:
- Тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону
- Укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі
- Внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом
Висновок про наявність або відсутність порушень законодавства:
За результатами проведеного моніторингу встановлено порушення вимог пункту 7 частини другої статті 22 та частини четвертої статті 36 Закону.
Зобов’язанння щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель:
З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, керуючись пунктом 7 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та підпунктом 16 пункту 6, пунктом 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43, Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень та відповідно до частини восьмої статті 7-1 Закону протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявлених порушень.
Інформація про результати моніторингу закупівлі у розрізі стадій проведення процедури закупівлі:
Дата закінчення моніторингу: 18 січня 2019 року.
Предметом аналізу були питання: укладання договору про закупівлю та внесення змін до нього.
Під час моніторингу проаналізовані: тендерна документація, затверджена рішенням тендерного комітету Відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації (далі – Замовник) від 10.09.2018, в частині проекту договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов та пункту 4 «Істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю» розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю»; тендерна пропозиція учасника ТОВ «ТОП ЕНЕРГОТРЕЙД» в частині гарантійного листа щодо згоди учасника з умовами збільшення ціни від 24.09.2018 № 315/28 (далі – гарантійний лист); договір від 23.10.2018 № 514/18, укладений Замовником з ТОВ «ТОП ЕНЕРГОТРЕЙД»; додаткові угоди від 12.11.2018 № 1 та від 06.12.2018 № 2 до договору від 23.10.2018 № 514/18; пояснення від 02.01.2019 та від 16.01.2019, отримані через електронну систему закупівель.
За результатами моніторингу встановлено, що на порушення вимог пункту 7 частини другої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) безпосередньо проект договору про закупівлю не передбачає порядку змін його умов. Крім того, умови проекту договору не відповідають вимогам тендерної документації.
Зокрема, в підпункті 4.6 пункту 4 «Істотні умови, що обов’язково включаються до договору про закупівлю» розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації (далі – підпункт 4.6 ТД) визначено порядок внесення змін у випадку коливання ціни товару на ринку в бік збільшення. Проте, зазначений в підпункті 4.6 ТД порядок внесення змін відсутній в проекті договору та в укладеному договорі про закупівлю.
Відповідно до гарантійного листа, наданого на вимогу тендерної документації в складі тендерної пропозиції ТОВ «ТОП ЕНЕРГОТРЕЙД», учасник гарантує повну та безумовну згоду з умовами збільшення ціни за одиницю товару протягом строку дії договору про закупівлю, передбаченими підпунктом 4.6 ТД.
Аналіз договору від 23.10.2018 № 514/18, укладеного за результатами процедури закупівлі, засвідчив, що його умови на порушення частини четвертої статті 36 Закону, відрізняються від змісту тендерної пропозиції ТОВ «ТОП ЕНЕРГОТРЕЙД», а саме: відсутні умови щодо порядку змін у випадку коливання ціни товару на ринку в бік збільшення, які Замовник визначив в підпункті 4.6 ТД як обов’язкові, що включаються до договору про закупівлю, та щодо яких ТОВ «ТОП ЕНЕРГОТРЕЙД» надавав гарантійний лист.
Зважаючи на вищенаведене, додаткові угоди від 12.11.2018 № 1 та від 06.12.2018 № 2 до договору від 23.10.2018 № 514/18 в частині збільшення ціни за одиницю товару укладені з порушенням умов гарантійного листа та підпункту 4.6 ТД.
Період усунення порушень:
18.01.2019 12:35 - 02.02.2019 00:00
Дата публікації висновку:
18.01.2019 12:35
Інформація про усунення порушення
Опис звіту:
Надання заперечення до висновку згідно ч. 8 статті 7-1 Закону України "Про публічні закупівлі" від 25.12.2015 № 922 (зі змінами).
Дата публікації звіту:
25.01.2019 16:26
Запити/Пояснення
Номер:
68754e0eb5084ea1b27773b0fb016e91
Назва:
Запит про надання пояснень
Дата опублікування:
28.12.2018 10:58
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
04.01.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі товару за предметом «ДК 021:2015: 09110000-3 – Тверде паливо (Вугілля кам’яне ДГР (0-200))» та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень:
- щодо відповідності дій посадових осіб відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації умовам, визначеним частиною четвертою статті 36 Закону та порядком внесення змін до договору від 23.10.2018 № 514/18, при укладанні додаткових угод від 12.11.2018 № 1 та від 06.12.2018 № 2.
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Номер:
d417b219622e4770b03f26a77eee453b
Назва:
Пояснення на запит
Дата опублікування:
02.01.2019 18:09
Опис:
На виконання Вашого запиту щодо відповідності дій посадових осіб відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації умовам, визначеним частиною четвертою статті 36 Закону та порядком внесення змін до договору від 23.10.2018 № 514/18, при укладанні додаткових угод від 12.11.2018 № 1 та від 06.12.2018 № 2 надаємо пояснення. Пояснення з відповідним документальним підтвердженням додається (файл "Відповідь моніторинг" у форматі ".pdf").
Номер:
cbbcb984f8c64bfdb1ebe4a0901ffd8a
Назва:
Запит про надання пояснення
Дата опублікування:
11.01.2019 10:00
Дата до якої повинна бути надана відповідь:
17.01.2019 00:00
Опис:
У межах проведення моніторингу закупівлі товару за предметом «ДК 021:2015: 09110000-3 – Тверде паливо (Вугілля кам’яне ДГР (0-200))» та відповідно до пунктів 6 та 11 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», частини п’ятої статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та підпунктів 2 та 9 пункту 6, пункту 7 Положення про Державну аудиторську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 року № 43, постала потреба в отриманні пояснень.
Відповідно до пункту 7 частини другої статті 22 Закону тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов. В пункті 4.6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації закупівлі вугілля кам’яного ДГР (0-200), затвердженої рішенням тендерного комітету відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації (далі – Замовник) від 10.09.2018 року (далі – тендерна документація), визначено порядок внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадку коливання ціни товару на ринку в бік збільшення.
У зв’язку з вищенаведеним надати пояснення з наступних питань:
1) яким чином норми пункту 4.6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації реалізовані в договорі від 23.10.2018 № 514/18?
2) яким чином інформація довідок Одеської регіональної торгово-промислової палати (далі – Одеська РТПП) від 25.10.2018 № 000574 та від 08.11.2018 № 000608 щодо орієнтовних цін комерційних пропозицій на вугілля підтверджує збільшення середньоринкової ціни за одиницю товару та узгоджується з вимогами пункту 4.6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації?
3) яким чином інформація довідок Одеської РТПП від 25.10.2018 № 000574 та від 08.11.2018 № 000608 обґрунтовує рішення Замовника збільшити ціну за 1 тонну вугілля саме на 10 % при укладанні додаткової угоди від 12.11.2018 № 1 до договору від 23.10.2018 № 514/18?
4) яким чином інформація довідки Одеської РТПП від 05.12.2018 № 000635 щодо орієнтовної ціни комерційних пропозицій на вугілля підтверджує збільшення середньоринкової ціни за одиницю товару та узгоджується з вимогами пункту 4.6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації?
5) яким чином інформація довідки Одеської РТПП від 05.12.2018 № 000635 обґрунтовує рішення Замовника збільшити ціну за 1 тонну вугілля саме на 10 % при укладанні додаткової угоди від 06.12.2018 № 2 до договору від 23.10.2018 № 514/18?
6) як підвищення ставки плати за використання вагонів перевізника ПАТ «Укрзалізниця» узгоджується з умовами порядку внесення змін до істотних умов договору про закупівлю, визначеному в пункті 4.6 розділу «Результати торгів та укладання договору про закупівлю» тендерної документації?
Пояснення необхідно надати через електронну систему закупівель протягом трьох робочих днів з дня отримання цього запиту. При цьому до пояснень може бути долучено їх документальне підтвердження.
Номер:
199127214da842ef9ed074ec333c8df6
Назва:
Відповідь замовника на пояснення
Дата опублікування:
16.01.2019 17:00
Опис:
На Ваш запит від 11.01.2019 року, наданий до відділу освіти Первомайської районної державної адміністрації, надаємо пояснення. Пояснення додається (файл "Відповідь стосовно моніторинга Держаудитслужби" у форматі ".pdf").